Mstitel

Hlavní postavou je bývalý policista Frank Castle, jehož manželka a děti se před pěti lety staly obětí atentátu, bomby, kterou pod jejich auto nastražil úlisný mafián Gianni Franco. Protože také on byl úředně prohlášen za mrtvého, zmizel v podzemí města, kde si v systému kanalizačních stok a chodeb vybudoval tajnou základnu. Od té doby se zjevuje s heslem vinní budou potrestáni jako nelítostný soudce, porota i kat zabíjí zločince, kteří unikají spravedlnosti. Za těch pět let jich má na kontě hodně přes stovku a brzy přibudou další. Jedním z těch, kdo tuší pravou totožnost tajemného mstitele je bývalý Castlův parťák Jake Berkowitz. Do tuhého jde v okamžiku, kdy se do města vrátí Franco, aby znovu doplnil prořídlé řady zločinu, zdecimované nelítostným Punisherem. Chce spojit všechny mafiánské rodiny pustit se s nimi do boje proti japonské Yakuze, vedené nelítostnou kráskou Lady Tanakou, která se chce zmocnit nadvlády nad městem. Její tah je krutý a postaví Punishera do nečekané situace. Tanaka totiž unese mafiánům jejich děti, včetně Francova syna Tommyho. A protože Punisher netrestá nevinné, pronikne do sídla Yakuzy a zachrání je. Jediný, kdo shodou okolností zůstane v zajetí japonské mafie je právě Tommy. Punisher se pro něj vrátí, ale je přitom dopaden. Zoufalý ze ztráty svého syna, pomůže Franco Punisherovi uniknout z vězení a přesvědčí ho, aby se společně s ním vydal zachránit jeho syna. Společně pobijí poskoky Lady Tanaky a nakonec i ji samotnou. Zachrání Tommyho, ale nakonec stanou proti sobě. Dva nesmiřitelní rivalové. (oficiální text distributora)

Phobia

Když jsem to jako slabší béčko ohodnotila v dobách své puberty, kdy jsem doslova žrala akční filmy, tak to musí být opravdová slabota. ()

Divočák

Miláček Doplh ve své vrcholné formě, tentorkát rozjetý jako divoká svině. Podle neoficiálních zdrojů ve filmu odkrouhne asi 96 lidí, čemuž se nejde divit, zvlášť po vrcholné scéně, kdy spolu s mafiánským bossem vtrhnou do místnosti s asi 30 meditujícíma samurajema a všechny je na jeden zásobník postřílí. A podobně se Dolphie nesere vůbec s nikým. Každou chvíli na něj vyběhne nějaký čong s řetězem a nebo katanou a on na to bez mrknutí oka reaguje dávkou z brokovnice do břicha. Celou dobu navíc nahazuje pohled zfetovaného baseta a jeho mimice obličejových svalů při ničení kasina těžkým kulometem se nevyrovná snad ani Jim Carrey v nejlepších letech. Kamera, režie a všechno ostatní jsou sice podřadné, ale úroveň zábavy se drží v maximálních hranicích. ()

filmfanouch

Oblíbený antihrdina s ikonickou lebkou to neměl s převedením na filmová plátna snadné a reputaci mu museli napravit až seriály Daredevil a Punisher, kde Franka Castlea ztvárnil Jon Bernthal. Před Punisherem z roku 2004 s Thomasem Janem v hlavní roli a Punisherem: Válečnou zónou z roku 2008 s Rayem Stevensonem v hlavní roli tu ovšem byl Punisher ještě jednou. A v podání Dolpha Lundgrena se stal v roce 1989 hrdinou zaměnitelného akčního béčka. Béčkový akční herec a typické béčko z 80. let, které fandy filmů Stevena Seagala či Michaela Dudikoffa mohlo bez problémů uspokojit. Zbytek mohl jen plakat, že antihrdina s takovým potenciálem debutoval v tak mrzké formě. ()

Shakers

Prvý Punisher, ktorý som videl bol práve od Lundgrena.A ako sa na jeho filmy patrí a nie len na jeho, ale aj na 80 či 90 roky, film spĺňa podmienky ktoré má.Je to len čistá akčná strielačka, kde sa Lundgren prestrielava do Happy Endu, cestou zachráni zopár ľudí, nakope zadky ešte viac ľudom a pomaly sa chce vo svete akčného hrdinu prebojovať aj do vyššej ligy v jeho kariére, ale nakoniec sa mu to aj tak nepodarí.Keď už je to "sprosté" aspoň je to sranda. 55% - 3* ()

Nin

Z větší části noční můra fandy komiksového Punishera. Ten film opravdu JE takový, jaký se na první pohled zdá - Tupá béčková kravina s nesympatickým hlavním hrdinou, která nemá prakticky nic společného s komiksem. Čili lebku na tričku neuvidíte (jedině na dýkách, které občas zanechá v oběti) a Punisher je na motorce častěji než Ghost Rider a v kanále víc doma než Želvy ninjové. Dále jsou aplikované klasické prvky akčních céček - Hrdina přežije výbuch, i když je skoro v jeho epicentru, díky neprůstřelné vestě sebou po zásahu z pistole jen trochu cukne (po dávce ze samopalu dokonce spadne na zem a až potom vstane a vesele pokračuje v tom, co dělal) a i ty nejlepší japonský ninja bojovníky přepere americkej polda. Zápletka je pitomá, zahrnuje až moc dětí, všeznalou ženskou, která umí i tomu největšímu tvrďákovi promluvit do duše, a záporáci jsou skoro k smíchu (o herectví Dolpha radši mluvit nebudu). Ale - sem tam se na pár akčních scén dívat dá, moc to nenudí a v necenzurovaný verzi je i dokonce pár pěkných scén (moje srdce zaplesalo, když jedný příšerný postavě Dolph zlomil vaz). Verze z roku 2004 je samozřejmě mnohonásobně lepší. (3/10) ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +výborný Dolph Lungren, opět dobrý Louis Gossett Jr., slušná akce, záporáci, zápletka, nepůsobí to tak zastarale -dobře, vypadá to hodně jako béčko/// Tak do třetice všeho krvavého jsem viděl i prvního Punishera. A nutno říct, že je jedno kdo ho hraje. Je jedno jestli s kuší lítá Dolph, Thomas nebo Ray, všichni jsou výborní, každý z nich je Punisher. Rozdil bych viděl jen v réžii, která je u všech tří snímků odlišná a káždy film je tak jiný. Tento film ještě nenabídne tolik vychytávek a nebo tolik krve, přesto i po 20ti letech dokáže oslovit a musím říct, že u sledování jsem se dobře bavil. Škoda, že nevzniklo pokračování.../// Celkem 78%/// ()

Ruut

Nekoukej na Lundgrena, nekoukej na Lundgrena, nemá dobrý filmy. Můžu si tohle opakovat kolikrát chci a stejně se občas zapomenu a neco si pustim. Punisher je ještě snesitelné béčko plné střílení a hmm nindžů s vraždícími kovovými ježky. Ale fakt nevím proč bych jej měl někomu doporučovat. Je tu přeci celá kupa osvědčených akčních řežeb. ()

mzss1

Klasické, staré dobré béčko. Dobrá atmosféra, dobrá hudba. Záporáci nejsou špatní. Lundgren vypadá trošku jinač než jsme zvyklí. Není co dodat. Kdyby byl film tak nějak velkolepější, mohlo by to být ještě lepší. I tak u mě tak na 83% = **** ()

kingik odpad!

Mstitelé to v dnešní době nemají vůbec lehké. Nejdříve si musí najít důvod k příčině své mise msty. Když bývalého policistu Franka Castla připraví atentát o jeho milovanou rodinu, tak to už je dobrý důvod, proč si vystřílet spravedlnost. Doph Lundgren na mašině a opásaný nekonečnou zásobou střeliva vyráží, aby zplel město mafiána, který mu jednoho hodně špatného dne vzal to na čem lpěl nejvíce. Výhodu má v tom, že úřady ho také prohlásily za mrtvého. A tak si v podzemí v komplexu chodeb vybuduje tajnou základnu a odtud vyráží trestat všechny "motherfuckery" a já nevím koho ještě a všechny je teda benguje a klátí (rozuměj střílí a likviduje). Takto comicsový film by rozhodně stálo natočit v nové verzi a s jiným herecem. Střihač Mark Goldblatt byla opravdu nedobrá volba pro takový film a Dolph Lundgren film posílá do kategorie C. Otřesná "céčková" režie na zajímavý a místy originální námět vrhá hodně tmavý stín. Jako divák jsem sledoval jen jakousi bídně sestříhanou koláž se spoustou na sebe nenavazujících a uboze natočených scén s hercem, který nezměnil ani na okamžik výraz. Lundgrena jsem v té době nenáviděl a jeho herectví nevyhledávám dodnes a to se o sto procent zlepšil. I všichni ostatní herci, překvapivě ještě horší než on, jsou z třetích a ještě nižších lig. Co je ještě horší film nudí. A to takovým způsobem, že nebude mnoho těch, kteří uzří závěrečné titulky a film vypnou. Měl jsem to udělat taky, ale nedělám to. Akční scény, kterých je řídké množství, se ani za žádné akční scény vydávat nemohou. Jsou bídné a opravdu natočené za pár babek. Jak už jsem zmínil, stálo by za to film natočit znovu pod jiným režijním vedením, s větším finančním rozpočtem a samozřejmě s jiným hercem. V roce 2004 se comicsové postavy Franka Castla ujal režisér a scénárista Jonathan Hensleigh a postava dostala tvář Thomase Janea, ale i když došlo k podstatnému zlepšení, pořád to nebyl šmrncovně vybalancovaný, dostatečně zralý comicsový film a do dokonalosti měl stále daleko. To tenhle film a tahle verze svoji smrtelnou dýchavičnost akčních sraček těsně před koncem osmdesátých let jen podtrhnul. Zařadil se za nimi až na chvost akčního řetězce. A určitě se nebojím film označit za to nejhorší, co bylo v té době natočeno. Tenhle Punisher se mstil především na divákovi. Mé hodnocení: 0% ()

LION-MR.T

Spousta mrtvých,až moc velká kupa mrtvol,velký přestřelky,Lundgren ve svých nejlepších rolí! Jeho hadry a mastnej účes z něj vyzařuje pořádnýho ranaře a to jak se dokáže vypařit aby ho nikdo neviděl je skvělý. pro mě byl Lundgren jasná volba pro tuhle postavu. Nedokážu si místo něj představit někoho jinýho. Van Damme by to ještě zvládl ale byl by na roli malej,Segala,ikdyž ho mám rád,tak by se tam nehodil. Zase by dělat ty svoje pohledy,nádechy a dělal by ze sebe až příliš velkýho tajemnýho a nezničitelnýho,zvádl by to ještě Stallone a Arnold. přesto Lundgren to zahrál skvěle! ()

Anderton

Verte alebo nie, že z toho jedného, alebo dvoch výrazov, ktoré dokáže/dokázal Dolph vykúzliť na svojej tvári, som mu uveril, že je fakt nasratý a má sakra motiváciu robiť to, čo robí. A uveril som, že dokáže vystrielať 125 nepriateľov bez jediného škrabanca. Rieši sa tu, či takáto masívna pomsta nie je už trochu cez čiaru, to taký Arnold nikdy neriešil. Páčilo sa mi spojenie v zmysle nepriateľ môjho nepriateľa môže byť na chvíľu môj priateľ, ale ten náhly záverečný návrat k pôvodnému stavu bol skôr iba dôvodom pre ďalšiu akciu face to face. Punishera som nikdy nevidel, čo sa čudujem a pozerať kultové béčko v takomto časovom sklze má svoje guilty pleasure čaro. Opäť platí, že ak sú dobrí záporáci, sú základom kvality akčného filmu a ženská hlava Jakuzy a samozrejme spoľahlivý Jeroen nemali chybu. ()

swamp

"'What the fuck do you call 125 murders in 5 years?' 'Work in progress.'" I když je to béčko jako vyšité, nemůžu dát vyšší hodnocení. Lundgren je Übermensch ("If you're guilty, you're dead.") jako prase, ale stáří se na snímku bohužel podepsalo neskutečně - především všechny létající předměty (rozuměj: nože, dýky, hvězdice apod.) jsou snad vážně na provázcích, což je snad i na ten konec osmdesátek moc a vypadá to opravdu příšerně. O dialozích ani nemluvě - ano, chápu, že to není film, ve kterém jde o dialogy - tak proč je tam sakra cpou?! Ale pár solitérských hlášek tam je parádních, takže přežít se to dá. :) "'There's a limit to revenge, you know.' 'I guess I just haven't reached mine yet.'" ()

PetrPan

Dolph Lundgren, dnes prakticky zapomenutá hvězda sklonku 80. let se zde představuje jako Punisher - komiksový mstitel, poměrně slušné béčko, které kazí pouze svým příšerným herectvím Louis Gossett Jr. ()

nash.

Klasický osmdesátkový béčkový akčňák, jednoduchý, přímočarý, místy zábavný. Prázdné patrony zvoní o podlahu, krev stříká a občas třeskně suchá hláška. Pohoda. Občas to sice zaskřípe a ve druhé půlce jakoby začal docházet dech, ale vem to čert.. nostalgie to nakonec dotlačila do plusu. ()

Vitason

Možná měl Punishera hrát Steven Saegal. Přece jen je expert na pomstu rodiny. Komu jinému popravili ve filmu 30 rodin?:-) Sice je to jen vtip, ale tento vtip nemůže zastřít fakt, že se Dolph Lundgren se svým toporným herectvím a obarvenými vlasy do role nehodí. Režisér se tuto situaci snažil vyřešit tak, že se švédským chemikem šetřil, ale ani to ve finále nestačilo. Řemeslně film také nezvládl. Kamera spolu se střihem je při nejmenším zmatená. No a o scénáři je vysloveně škoda mluvit. The Punisher je snaha o cool, béčkový přepis komixu, který je plný krve, špatně natočené akce a film, kde každý druhý výstřel končí headshotem. Ke vší škodě je to jen další zprzněná Marvelovka. Novější verze s Johnem Travoltou se mi líbila mnohem víc. Sorry, možná kdybych to viděl o několik let dříve. ()

Claw

Výborné akční béčko pozdních 80. let a jeden z nejlepších filmů Dolpha Lundgrena. I dnes má film stále svoje jisté kouzlo. Je to prostě docela dobrý akční film, dobře natočený, od začátku do konce se v něm něco děje, Lundgren je řádně brutální a nesmlouvavý, vůbec neuznává nějaká pravidla "rovného boje" (většinu protivníků rovnou střílí, ať už se jedná o mafiány se zbraní či japonce s katanami), používá celou řadu zbraní, ve finále, co je mu po ruce... s nikým se nesere, a i když dostane několikrát na držku, jako by mu to vůbec nevadilo. Film má perfektní střih, díky kterému je řada akčních scén velice dobře zvládnutá, dynamická a ani po letech diváka neruší. Dále musím vyzdvihnout perfektní hudbu a vzpomenout scénu "rozstřílení kasina", kterou považuju za jednu z "nejhezčích" scén akčních filmů... Škoda, že z filmu není více cítit jeho komiksová předloha. Srovnávat jej s o mnoho mladším bratříčkem nemá smysl, jedná se o naprosto rozdílné filmy. /80% + FILM ROKU/ ()

klerik

Že vraj komix je temný a akcia je krížená s humorom. Tak v tomto filme ostala len tá temnota - aj to vznikla len tým, že hlavný hrdina žije v kanály a je špinavý. Klasická Lundgrenovka, kde vymlati pár šikmáčov a povie pár viet "na zamyslenie". Akcia v pohode vzhľadom na vek filmu, Dolph tiež v pohode, len ten samopal tam mať nemusel, ale to by zase nebola Lundgrenovina.... (čo však dorazilo komix najviac, je nový Punisher, kde hra napr. aj Travolta)... ()

Visáč

Dolph Lundgren sa tentokrát predstavil ako regulérny stroj na zabíjanie a jeho ultra-drsná mimika pri kosení hracích automatov sa vyníma v kronike béčkoveho filmu zlatým písmom. Oprávnene. ()

Chrustyn

Velice slabý snímek, který i za novější průměrnou verzí tohoto komiksu hodně zaostává. Dolph Lundgren je nudnější než kdy předtím a po většinu filmu jen hází vražedné pohledy než aby se alespoń pokusil hrát a co se týká akce, která by u takového filmu měla být největším lákadlem, tak ta je silně podprůměrná, nudná a celkově jí tam ani moc není, což díky její kvalitě ani nevadí. V 90. letech vzniklo spousta výborných akčňáků ale tento k nim rozhodně nepatří a i některé novější Lundgrenovky jsou snesitelnější. ()