Královna prokletých

Kráľovná prekliatych

Fantasy / Horor / Hudební

USA / Austrálie, 2002, 101 min

• MartinNDL

Kdyby mi někdo ukázal z Královny prokletých fotku (nebo víc fotek), byl bych možná tvrdil, že to bude asi dobrý film a rozhodně se na to podíval. Hezká atmosféra, pěkné kostýmy a hlavně krásná Aaliyah. Ale bohužel filmu chybí jedna věc, která se hodí. Nemá scénář. Nebo se minimálně nechová, jako by ho měl.(17.12.2005)

Tenhle zajímavý kousek jsem viděla, už hodně dávno v televizi a strašně mně to uchvátilo a od tý doby, jsem se na to koukala nejmíň 10x, je to taková moje úchylka stejně jako Underworld. Jinak tenhle film není nic extra, co se týká filmařských kvalit, čtvrtou hvězdičku dávám, hlavně za úžasnou hudbu, kterou ve filmu provází skvělý zpěv Jonathana Davise z Korn. Je tady pár i moc pěkných scén, např. dívka s houslemi, když je Jesse a Lestat spolu tak je to vždycky krásné. Jinak ostatní upíři kromě těch hlavních vypadají pro mně docela komicky a kazí jim image, je jasně poznat, že mají kontaktní čočky. Další scéna, která mi dost nesedí je, jak Akasha vyjde z klubu v plamenech to vypadá dost blbě a nepřirozeně. Jinak tenhle film pořád patří mezi oblíbené upíroviny a čas od času se na něj kouknu, stejně jako dnes.(14.9.2011)

O hodně slabší než Interwiev s upírem, ač natočeno podle námětu knih Anne Riceové. Vincent Perez se mi líbil snad jen v Královně Margot, Aaliyah je prkno až to bolí, Stuartu Townsendovi sekne role rockera. Dal bych jen dvě hvězdičky, ale jednu přidávám za soundtrack, ten je opravdu nabouchaný současnou rockovou špičkou.(28.11.2003)

CITÁT - Upíři staré účty nevyrovnávají. Nosíme je v sobě!......... Scénář : Michael Petroni. Kamera : Ian Baker. Hudba : Richard Gibbs a Jonathan Davis. K filmu byly vydány dva originální soundtracky. Ve filmu mimo jiné zazní - Marilyn Manson - Redeemer http://www.youtube.com/verify_age?next_url=http%3A//www.youtube.com/watch%3Fv%3DpG70qFzcDac , Disturbed - Down With The Sickness http://www.youtube.com/watch?v=09LTT0xwdfw nebo třeba Deftones - Change http://www.youtube.com/watch?v=ZL4MGwlZuAc Hrají : Aaliyah jako Královna Akasha. CITÁT - Omlouvám se za zpoždění, ale chytal jsem si svoji snídani..........(6.5.2011)

Originální námět ale dalo by se vytěžit více. Film je průměrný ale jeho „slávu“ zajistily jiné aspekty filmu. Aaliyah v jedné z posledních svých rolí a soundtrack na kterém se podílely dobří hudebnící (velmi dobrý soundtrack). Pokud by sem to srovnával s filmy se stejnou tématikou byly by to 2 hvězdy, ale díky „ménu“ co si tento film vydobil dávám 3…(10.8.2010)

• - Scenár k filmu bol napísaný už v roku 1999. (Greenpeacak)

• - Královna prokletých je společnou adaptací druhé a třetí knihy ze série Anne Rice The Vampire Chronicles - The Vampire Lestat (1985) a The Queen of the Damned (1988). (NinadeL)

• - Skladbu „Not Means for Me“ složil Wayne Static speciálně pro film. (Mandalorian)