Královna prokletých

Queen of the Damned

Kráľovná prekliatych

Fantasy / Horor / Hudební

USA / Austrálie, 2002, 101 min

Mám ho ráda, jé ta moc ráda. Na tenhle film mám ty nejkrásnější vzpomínky spojené s tou nejúžasnější ženskou -Maminkou :)) Když venku prší, jdou na vás chmury, nálada se houpe na bodu mrazu, stačí jen vyndat z přihrádky Queen of the Damned a hned je nám hej ! .. (Můžu s klidem mluvit i za mamku) Tenhle film prostě milujeme! Úžasná hudba, úžasný Stuart. Uááá Upíííři. :) .(21.6.2009)

• Djkoma

Slabý film o upírech, který netěží z herců ani režisérů, ale sází pouze na hudbu a snahu o vybudovanou atmosféru. Poslední filmová role náhle zemřelé Aaliayah je pro mě dokonalým převtělením člověka do matky všech upírů. Příběhově velká slabota, která trochu doufá v aspoň minimální znalost Interview a upírem nebo některého díla nejvýznamnější spisovatelky o upírech, Anna Rice.(4.9.2007)

• MartinNDL

Kdyby mi někdo ukázal z Královny prokletých fotku (nebo víc fotek), byl bych možná tvrdil, že to bude asi dobrý film a rozhodně se na to podíval. Hezká atmosféra, pěkné kostýmy a hlavně krásná Aaliyah. Ale bohužel filmu chybí jedna věc, která se hodí. Nemá scénář. Nebo se minimálně nechová, jako by ho měl.(17.12.2005)

Tohle mi jako horor moc nepřipadá, i když jsou tam nějaký upíři, tak je to absolutně bez napětí a celej děj se rozmělňuje v debilních dialozích, ale zase nemužu říct že bych se nějak výrazně nudil, samozřejmě že jsem spoustu scén už viděl v jiných filmech, hlavně mi to připadalo jako docela slušná vykrádačka Interviw s upírem a i Vincent Perez nic moc nepředvádí, jenom tam furt kecá blbosti a občas někomu vysaje krev, ale i tak se u toho dá celkem slušně pobatvit, když se v tom nebude hledat nic výjimečnýho(29.5.2005)

• lennyd

Co to bylo? Horor? Nebo komedie? Nebo jen úplně blbej film? Jeden upír (Stuart Townsend) už nechce být upírem, ale rockovou hvězdou. Na ty holky letěj, i když ... nazývat Královnu prokletých holkou ? Zároveň na něj taky letí jiná holka, která zas pro změnu chce být upírkou, protože má tetu upírku. Prostě jeden velkej chaos. Jedna hvězdička za Aaliyah (královnu prokletých), tedy spíše jako uznání (v roce 2001 zemřela při leteckém neštěstí) a druhá hvězdička za metalovou hudbu ve filmu... I když .. já vlastně metal rád nemám... tak nic...(11.4.2004)

• - Krev, kterou má královna Akasha v ústech, je ve skutečnosti třešňová šťáva. (Chatterer)

• - Filmu sa zúčastnil komparz o počte 3 000 fanúšikov gotickej hudby. Tvorcovia ich pozbierali po nočných kluboch a cez internet a dopravili autobusmi na miesto natáčania. (Greenpeacak)

• - V roku 2002 sa stal v Škótsku súdny proces, v ktorom bol obžalovaný obvinený z vraždy svojho priateľa, ktorému následne zjedol mozog a pil krv. Na súde vypovedal, že mu to prikázala Akasha. (Greenpeacak)