Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Po celá staletí čekala na tu správnou chvili, aby se chopila moci nad svým ďábelským královstvím. Jmenuje se Akasha, skutečná matka všech upírů a její čas nadešel. Aaliyah hraje titulní roli ve stylovém upírském příběhu na motivy Upíří kroniky od Anne Riceové. Stuart Townsend, vystupuje jako Lestat, nemrtvý antihrdina, známý z filmové adaptace knihy Interview s upírem. Lestat se tentokrát uchýlí do tmavého světa plného tetování a piercingu. Stává se z něj rocková hvězda a jeho gotická hudba linoucí se z reproduktorů po celém světě přiláká pozornost všemocné Akashy. Spolu by mohli navždy ovládnou svět. Jejich věčné panování může zhatit jen jediná věc: Lestatova posedlost smrtelníkem z masa a kostí (Marguerite Moreau). (Warner Home Video CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (225)

Mikah 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých osudových filmů. Vlastně definuje mé rané dospívání. Od té doby se toho mnoho změnilo, ale Queen of the Damned vždy ve mně vždy probudí nostalgii a připomene mi, kdo jsem a kdo jsem bývala. Tento film výrazně ovlivnil to, jakým směrem jsem ve světě filmu začala ubírat a bez něj bych jeho kouzlu možná nikdy nepropadla. Kdyby se mé první setkání s ním uskutečnilo v posledních letech, těžko uvěřím, že bych bych si jej tolik zamilovala. Není totiž dokonalý, vlastně už mě ani nebaví se na něj dívat a obzvláště poté, co jsem si přečetla výborné knižní předlohy od Anne Rice, vidím, co z filmu mohlo vzniknout, neboť si jen v podstatě vypůjčili jména a nedivím se, že samotná Anne Rice toto zpracování ráda nemá. Nic z toho však nemůže ohrozit to, co pro mě Queen of the Damned znamená. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Zvláštní... Úvod, prvních cca 5 minut + úvodní titulky byly geniální.. Kombinace atmosféry, obrazu, hudby a Cool gothik pozérství, NÁDHERA... Jenomže potom to všechno rychle vzalo za své. Trapně přehrávající herci (Navíc silně umocněno odporným dabingem, třeba chudák Vincent Perez to schytal na plno), a poměrně televizní výprava...tohle že šlo do kin? Nutno uznat několik poměrně zajímavých momentů (Houslové scény), zbytek je však spíše trapný pokus o cool videoklip.. škoda.. Úvod vážně neměl chybu... ()

Reklama

Mortemiss 

všechny recenze uživatele

Co to mé oči zase jednou pozřely!!!??. Jestli tohle měl být horor, tak jsem jednooký, chlupatý, silně zapáchající a průměrně inteligentní politik, který zasedá v našem bezva parlamentě. Polonahá sexbomba v podání černé dívenky Akashy, která v průběhu filmu nedělá nic jiného, nežli vrtí svým přepychovým zadkem a předvádí stejné kousky, jako Nero (vypalovačka) na svých poddaných. Hlavní postava přitepleného metalického vampajra, byla dosti nestravitelná, až se mi chtělo brečet. To i slizák Patizón má větší sexappeal! Lidská kočka, která ve skrytu duše touží po tomto "muži", taky neměla co nabídnout, Celý tento film bych ohodnotila 1*, protože mě neviděsil, nepobavil, ale spíše mi navodil záchvaty smíchu z toho, že se najde nějaký kokot, který tohle natočí :)) ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Na filmu se asi podepsala tragická smrt zpěvačky Aaliyah, která ovlivnila celkový výsledek a Stuart Townsend v roli upíra Lestata nijak neupoutá divákovu pozornost. Nějaké nápady to má, ale nejsou úplně naplno využity. Režie Michaela Rymera tak trochu tápe a je vidět, že v hororovém žánru není jako doma, a tak se tento horor nemohl stát důstojným pokračováním "Interview s upírem", ale jen řadovým hororem o úpirech, na který se hodně rychle zapomene. 60% ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

Hlúpy film, hlúpy, hlúpy, hlúpy . . . a to ani nemusím porovnávať s INTERVIEW, musel by som strhnúť aj ten jeden bodík. Jediné, čo v ňom za niečo stálo, boli repliky prevzaté priamo z kníh Anne Riceovej, ktoré postavy rovno odriekali v monológu so sebou samými, teda tým najnefilmovejším a najneoriginálnejším spôsobom. Poväčšine tragickí herci a nevyrovnané efekty od tých naozaj strašných až po celkom slušné KRÁĽOVNEJ tiež príliš nepomohli. Snažila sa byť niečím viac, ale napokon nezvládla ani priemernú televíznu zábavu. Ešte aj UPÍRÍ NEVESTINEC proti nej vyzeral ako PÁN PRSTEŇOV pri domácom videu. Že by sa snažila dosiahnuť kvality BLADEA či DRACULU 2000, o tom sa jej ani nesnívalo. Pritom príbeh nebol zlý ( žeby preto, že nepochádzal od scenáristov ? ), hoci by ma zaujímalo, či boli aj v predlohe logickosti typu - Prečo upíri, túžiaci zostať v anonymite útočia pred 100 000 davom ?, žeby v tom mali prsty oné Drugs in the Water zo záveru ? . . . Teda, respektíve ak si niekto v otravnom a amatérskom sekaní medzi rockovým klipom a starobylými interiérmi ( pretože tie boli ostatne jediným čo vo filme upútalo zrak ) nejaký príbeh všimol... Ale práve na tom sa najlepšie ukazuje rozdiel medzi talentovaným vizionárom typu Neila Jordana a seriálovým lúzerom bez štipky invencie aminimom talentu. Inak by som sa totiž musel prikloniť k názoru, že Anne Riceová medzi týmito dvoma dielmi svojej ságy totálne zdementnela, ale v rámci terapie s elektrošokmi jej dovolili ďalej písať... ()

Galerie (27)

Zajímavosti (17)

  • Představitelka královny prokletých Aaliyah zemřela hned po natočení snímku, při leteckém neštěstí na Bahamách. (Lenny.M)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 80. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)

Související novinky

Interview s Ježíškem

Interview s Ježíškem

10.12.2011

Anne Rice, autorka desetidílné knižní série Vampire Chronicles, podle které vznikly filmy jako Interview s upírem či Královna prokletých, překonala koncem devadesátých let vážné zdravotní potíže,… (více)

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

16.08.2009

Ani se nebudeme pozastavovat nad tím, jak moc jsou díky Stmívání v módě upíři a jak se všechna hollywoodská studia snaží něco vytěžit z této mánie. Universal Pictures nezůstanou pozadu a nasadí těžký… (více)

Witchblade – sakra ostrá holka

Witchblade – sakra ostrá holka

23.07.2008

Série Witchblade patří mezi nejpopulárnější komiksy s ženskými hrdinkami. Ačkoli je pravda, že v centru dění je spíše titulní klenot, který po nasazení mění svou nositelku v chodící mlýnek na maso.… (více)

Reklama

Reklama