Královna prokletých

Queen of the Damned

Kráľovná prekliatych

Fantasy / Horor / Hudební

USA / Austrálie, 2002, 101 min

Mám ho ráda, jé ta moc ráda. Na tenhle film mám ty nejkrásnější vzpomínky spojené s tou nejúžasnější ženskou -Maminkou :)) Když venku prší, jdou na vás chmury, nálada se houpe na bodu mrazu, stačí jen vyndat z přihrádky Queen of the Damned a hned je nám hej ! .. (Můžu s klidem mluvit i za mamku) Tenhle film prostě milujeme! Úžasná hudba, úžasný Stuart. Uááá Upíííři. :) .(21.6.2009)

• lennyd

Co to bylo? Horor? Nebo komedie? Nebo jen úplně blbej film? Jeden upír (Stuart Townsend) už nechce být upírem, ale rockovou hvězdou. Na ty holky letěj, i když ... nazývat Královnu prokletých holkou ? Zároveň na něj taky letí jiná holka, která zas pro změnu chce být upírkou, protože má tetu upírku. Prostě jeden velkej chaos. Jedna hvězdička za Aaliyah (královnu prokletých), tedy spíše jako uznání (v roce 2001 zemřela při leteckém neštěstí) a druhá hvězdička za metalovou hudbu ve filmu... I když .. já vlastně metal rád nemám... tak nic...(11.4.2004)

• SeanLSD

Hlúpy film, hlúpy, hlúpy, hlúpy . . . a to ani nemusím porovnávať s INTERVIEW, musel by som strhnúť aj ten jeden bodík. Jediné, čo v ňom za niečo stálo, boli repliky prevzaté priamo z kníh Anne Riceovej, ktoré postavy rovno odriekali v monológu so sebou samými, teda tým najnefilmovejším a najneoriginálnejším spôsobom. Poväčšine tragickí herci a nevyrovnané efekty od tých naozaj strašných až po celkom slušné Kráľovnej tiež príliš nepomohli. Snažila sa byť niečím viac, ale napokon nezvládla ani priemernú televíznu zábavu. Ešte aj UPÍRÍ NEVESTINEC proti nej vyzeral ako PÁN PRSTEŇOV pri domácom videu. Že by sa snažila dosiahnuť kvality BLADEA či DRACULU 2000, o tom sa jej ani nesnívalo. Pritom príbeh nebol zlý ( žeby preto, že nepochádzal od scenáristov ? ), hoci by ma zaujímalo, či boli aj v predlohe logickosti typu - Prečo upíri, túžiaci zostať v anonymite útočia pred 100 000 davom ?, žeby v tom mali prsty oné Drugs in the Water zo záveru ? . . . Teda, respektíve ak si niekto v otravnom a amatérskom sekaní medzi rockovým klipom a starobylými interiérmi ( pretože tie boli ostatne jediným čo vo filme upútalo zrak ) nejaký príbeh všimol . . . Ale práve na tom sa najlepšie ukazuje rozdiel medzi talentovaným vizionárom typu Neila Jordana a seriálovým lúzerom bez štipky invencie . . . Inak by som sa totiž musel prikloniť k názoru, že Anne Riceová medzi týmito dvoma dielmi svojej ságy totálne zdementnela, ale v rámci terapie s elektrošokmi jej dovolili ďalej písať . . .(8.9.2006)

Ale veď filmov o upíroch nieje veľa a keby sme to nebrali ako pokračovanie Interwia, myslím, že tento s upíriemu klišé rozhodne nepatrí. Nápad a spracovanie trochu predčilo moje očakávania, k čomu prispela aj sexi Aaliyah a jej brutálne erotický hlas. Efekty sú fajn, všetko je temné a ponuré, použité su aj dobré farby, len mi vadili tie spomalené upírie pohyby. 70%.(24.8.2006)

• B!shop

Tak tohle bylo hodne velky zklamani. Cekal jsem nejakej moderni pribeh o upirech ozvlastnenej jejich kralovnou, ale to co jsem videl byla totalni slatanina. Z upiru nejde zadnej strach a kdyby nebyli zrychleny tak ani nepoznate, ze to jsou upiri, celej pribeh se vlece a je plnej naprosto trapnejch dialogu. Navic tady neni nic napinavyho a vlastne to nema ani zadnej poradnej pribeh, upiri tam jen tak behaj, delaj kraviny a vy jen kroutite hlavou kdo takle moh sprasit dobrej namet. Stuart Townsend mi pripadal jako Brandon Lee ve Vrane, taky nabilenej a muzikant, s tim rozdilem, ze Townsend nic moc nepredved a nejde z nej strach, coz bych od upira cekal. Vincent Perez v roli jeho "otce" sice zahral lip, ale presto se spis nez starej upir chova jako hodnej tatka. A samotna kralovna taky stoji za prd. Na plakatech sice vypada cool, ale ve filmu vypada spis jako naka indicka tanecnice. Cely to vypada jak nejakej mix mezi Vranou a rockovym koncertem. A zaverecny dve bitky (na koncertu, s Akashou) jsou natoceny pekne nudne. Jedinejch par minut, ktery se mi skutecne libily, bylo cteni z Lestatovo deniku, coz je na skoro dvouhodinovej film malo. Tohle je asi nejhorsi film o upirech co jsem videl.(29.5.2005)

• - Filmu sa zúčastnil komparz o počte 3 000 fanúšikov gotickej hudby. Tvorcovia ich pozbierali po nočných kluboch a cez internet a dopravili autobusmi na miesto natáčania. (Greenpeacak)

• - Scenár k filmu bol napísaný už v roku 1999. (Greenpeacak)

• - Skladbu „Not Means for Me“ složil Wayne Static speciálně pro film. (Mandalorian)