Královna prokletých

Queen of the Damned

Kráľovná prekliatych

Fantasy / Horor / Hudební

USA / Austrálie, 2002, 101 min

Upřímně jsem se na tento snímek hodně těšil a po prvních 20 minutách byl nadšen. Pak to ale upadlo do těžké nudy. Začátek opravdu neměl chybu, myslel jsem, že to bude něco ve stylu Suck (2009), ale to jsem se hodně spletl. S. Townsend byl výborný, hrozně jsem se těšil na Aaliyah, čest její památce, ale měla hrozně málo prostoru, k tomu ještě by do této role asi více sedla nějaká prsatější diva. Škoda škoda. Hudba byla výborná! KORN mám fakt rád, jejich zpěvák se vůbec nešetřil a udělal z tohoto filmu parádu. Fakt škoda toho postupného úpadku...(19.12.2011)

• Mortemiss

Co to mé oči zase jednou pozřely!!!??. Jestli tohle měl být horor, tak jsem jednooký, chlupatý, silně zapáchající a průměrně inteligentní politik, který zasedá v našem bezva parlamentě. Polonahá sexbomba v podání černé dívenky Akashy, která v průběhu filmu nedělá nic jiného, nežli vrtí svým přepychovým zadkem a předvádí stejné kousky, jako Nero (vypalovačka) na svých poddaných. Hlavní postava přitepleného metalického vampajra, byla dosti nestravitelná, až se mi chtělo brečet. To i slizák Patizón má větší sexappeal! Lidská kočka, která ve skrytu duše touží po tomto "muži", taky neměla co nabídnout, Celý tento film bych ohodnotila 1*, protože mě neviděsil, nepobavil, ale spíše mi navodil záchvaty smíchu z toho, že se najde nějaký kokot, který tohle natočí :))(15.5.2012)

• Skejpr

Zvláštní... Úvod, prvních cca 5 minut + úvodní titulky byly geniální.. Kombinace atmosféry, obrazu, hudby a Cool gothik pozérství, NÁDHERA... Jenomže potom to všechno rychle vzalo za své. Trapně přehrávající herci (Navíc silně umocněno odporným dabingem, třeba chudák Vincent Perez to schytal na plno), a poměrně televizní výprava...tohle že šlo do kin? Nutno uznat několik poměrně zajímavých momentů (Houslové scény), zbytek je však spíše trapný pokus o cool videoklip.. škoda.. Úvod vážně neměl chybu...(16.1.2007)

• Djkoma

Slabý film o upírech, který netěží z herců ani režisérů, ale sází pouze na hudbu a snahu o vybudovanou atmosféru. Poslední filmová role náhle zemřelé Aaliayah je pro mě dokonalým převtělením člověka do matky všech upírů. Příběhově velká slabota, která trochu doufá v aspoň minimální znalost Interview a upírem nebo některého díla nejvýznamnější spisovatelky o upírech, Anna Rice.(4.9.2007)

• ABLABLABLA

Proč jsem se na to dívala? Protože v tom hraje Stuart Townsend. A ten jako jediný mě nezklamal, nebýt jeho možná film ani nedokoukám, protože upřímně... nic moc, nuda, spojení všech možných klišé o upírech, naprosto béčkový film co se týče kvality triků. Ty 2* jsou jednoduše za Stuarta jako sexy upíra a částečně za ten "příběh", kdy vyleze na "světlo" a je velkou hudební hvězdou.(1.6.2013)

• - Filmu sa zúčastnil komparz o počte 3 000 fanúšikov gotickej hudby. Tvorcovia ich pozbierali po nočných kluboch a cez internet a dopravili autobusmi na miesto natáčania. (Greenpeacak)

• - Natáčení začalo 2. října 2000 v bývalé továrně na sušenky v ulici Albans na předměstí Melbourne. (Dragoni)

• - Wayne Static z kapely Static-X prohlásil, že je potřeba podobné filmy podporovat kvůli přeslazeným romantickým blábolům jako je Stmívání (2008). Sám pro film složil píseň „Not Means for Me“ (zpívanou na pódiu), kterou ovšem místo jeho agresivnějšího hlasu přezpíval Jonathan Davis z kapely Korn. (Nathaniell)