Přepadení 2: Temné území

Under Siege 2: Dark Territory

Prepadnutie 2: Temné územie

Akční / Thriller

USA, 1995, 99 min

Steven se rozhodl pro pokračování jeho nejúspěšnějšího filmu a dopadlo to ještě dobře. Záporáci tentokrát nejsou nic moc. Alespoň mě nebavili. A vlak navic oproti lodi neni tak zajímavej. Aspoň, že neteř mu tam hraje mlaďounká Katherine Heigl. Seagal má pořád formu, ale přijde mi, že už tolik nehlásí jako v předešlých filmech, což je škoda. Standart se ale pořád drží okolo 60%(8.5.2011)

Áááno, Steven Seagal před lety býval frajer. Na jedničku mi nesahejte, to je dle mého Seagalův jednoznačný vrchol, na dvojku se nicméně nedívám už tak kriticky jako dřív a dá se říct, že to byl jeden z jeho posledních (ještě pak Glimmer Man a Lovec policajtů) přijatelnějších výletů do solidní béčkové akce. Mnohé chvaty povedené, s triky střídavě oblačno, záporák tradičně přehrávající. Dietní tři hvězdy.(12.8.2016)

Co se stalo? Někoho zastřelili. Kde? Tady! 56% WTF?! kdejaká píčovina je tu kupodivu v červený a tahle akční klasika a vrchol Stevena Seagala tu je skoro v průměru? No, že mě to nepřekvapuje... Choďte dál čumět na artový sračky a super čuráky v super kostýmech děcka a pořádný filmy nechte dospělým. Myslím si, že ze mě určitě nemluví zaujatost, moje láska do vláčků a totální dobový nadšení z Caseyho Kurva Rybacka (měl jsem obrovskej plakát z tímhle filmem v pokojíčku) podle mě je tohle bez ohledu na to bezchybnej nářez kterej pokračuje tam kde předchozí přepadení skončilo. Akorát je Seagal ještě údernější, neohroženější a nezničitelnější. Jako ryba ve vodě se cejtí ve vlaku i na skále. Přibyla akce, přibyli drsný likvidace padouchů všechno dokreslují potom parádní exteriéry skalistých hor a famózně padnoucí soundtrack mistra Poledourise. Záporácká dvojka Penn a Dane opět správně ujetá. Jenom ty občasný nepovedený zadní projekce to trošku kazí, ale to je detail. Závěrečná srážka je podle mě z hlediska efektů v pořádku, samozřejmě obsahuje fyzikální nesmysly, ale koho to sere, podle mě je to ok a nevím co se na tom komu nezdá. Taky tu přibylo ještě víc hlášek a nepronáší je jenom Seagal : zemřel pro kozy, sakra zničil jsi mi bundu nebo v kuchyni mě nikdo neporazí! Jinak opět existují dvě dabingové verze v tomto případě jsou přijatelné obě i když u mě vede ta původní (holt síla zvyku i tohle jsem pochopitelně vlastnil na originální vhs) Takže sečteno a podtrženo naserte si kverulanti tohle je jeden z nejlepších akčních filmů všech dob a nechápu nikoho kdo dal míň než 3* a prohlašuje o sobě, že je fanoušek akčňáků. Já bych dal i 6*, kdyby to šlo, ale to žel bohu nejde, no tak aspoň šup s tím do topky.100%(3.9.2012)

„Kdo je k.u.r.v.a Casey Ryback?“ Zřejmě nejlepší role, jakou kdy Steven měl. I tohle pokračování mě docela uspokojilo, přestože se mi první díl líbil o něco víc. Možná to bylo tím, že zde přibylo víc zbytečných keců, ale i tak si po akční stránce nemám na co stěžovat. Každopádně dnes už nikdo nezapře tomuto akčnímu hrdinovi, že v kuchyni je skutečně nejlepší a cítí se tam jako ryba ve vodě. Koneckonců to jde na něm dnes už i vidět! 60%(25.9.2011)

• tron

"Čo to bolo?" - "Orgazmus." Videl som toto béčko v roku 1995 v kine. Mal som 13 rokov, čo bol dokonalý vek pre podobné filmy. Napriek tomu som bol už vtedy sklamaný. Fakt. Dvojka sa skvelej jednotke nemôže rovnať. Prostredie vlaku má niečo do seba (dokonca by som bol schopný a ochotný pripustiť, že je o čosi atraktívnejšie, než vojenská loď), Seagal je stále patrične drsný (pamätám si ale, ako sme s mamou v kine boli hrozne sklamaní, že nemá vrkoč) a z niektorých akčných úderov doslova strieka krv. Lenže je tu aj miestami dosť strašná triková stránka (VEĽMI trápna zadná projekcia) a banda grázlov sa na tých z jednotky, v čele s Garym Buseym a Tommym Lee Jonesom, ani omylom nechytá. Nový dejový motív v podobe hrdinovej dcéry tempo skôr zdržuje, než aby by mu pomáhal. Paradoxne, s odstupom rokov toto drsné béčko hodnotím o čosi pozitívnejšie, než v dobe premiéry. Páči sa mi drsnosť, páči sa mi monumentálnosť Poledourisovej hudby, páči sa mi vlak i výprava strmých, majestátnych hôr Colorada. Ale aby Geoff Murphy nakrútil takúto zastaranú blbosť dva roky po trikovo revolučnom Jurskom parku (a tri roky pred Matrixom), to mi hlava neberie.(10.11.2004)

• - Zvuk, ktorý vydáva počítač Travisa Danea (Eric Bogosian) pri odpočítavaní, je v skutočnosti pípanie pageru Motorola. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 47.

• - Scéna, v ktorej je zničené priemyselné zariadenie v Číne, je v skutočnosti nepoužitá scéna z filmu Aljaška v plameňoch (1994). (m.a.t.o.)