Přepadení 2: Temné území

Under Siege 2: Dark Territory

Prepadnutie 2: Temné územie

Akční / Thriller

USA, 1995, 99 min

Už to není jednička ale stále je to Seagal. Vlastně uplně první film se Stevem co sem měl tu čest vidět a jsem tomu moc rád. Ten mariňáckej záporák byl hyper (Good morning) ale nejlepší je scéna když Seagal chodí jako 200 tunovej vládce světa (pozorně sledujte finální fight a nastane to když Seagal škrtí "Good morninga" a ten ho pak skopne, no a jak se Steven zvedne tak jde jak...)(1.3.2005)

Precizní matroš s minimum chyb. Největším plusem je úplná uvolněnost, nic se nebere vážně, ačkoliv napětí divák nepostrádá. Seagal tasí smrtící techniky, trošku se zašpiní, opět schytá střelnou ránu a ani nezapomíná na repertoár sarkastických keců, v tomhle jsem se fakt vyžíval. Samá perla, úplně všechny postavy perfektní, záporáci jedny z nejlepších, které jsem viděl !!! Zkurveně zvrhlej vědec, boss žoldáků, neteř Seagala, bo ten nigga hero boy. Akce skvělá bez debat, ohledně soubojů, během likvidací nebyla úplná spokojenost, spoustu chvatů bych rád viděl, nějakou práci s dlaněma postrádám. Naštěstí aj likvidace, které zde jsou, působí stále dostatečně efektivně, Seagal žoldáky sejme na pár solidních chvatů, pak s nimi švihne o zeď, zem a využívá všecko kolem. A poslední souboj je lahůdka, část s nožema, část se sekáčkem (ta kadence a kombinace Escrimy/Aikida WTF!!!!!!!) nedal nikomu šanci a přesto já se o Caseyho obával. Přestřelky realistické, potěšila výborná spolupráce žoldáků, anebo situace kdy se Seagal kryje s otevíráním dveří zvenčí, průstřely úžasné, plno headshotů, krve je dost! A radost mi udělalo i několik suprových explozí. Pouze trošku urychlený konec a scény z velitelství (asi NASA) považuji za mínusy, jinak precizní po všech stránkách. Jedině Under Siege 3 by Seagala vrátilo do hry.(24.7.2015)

Můj druhej nejmilejší film se Stevenem,podle mě ještě lepší než jednička,záporák skvěle přehrává a Seagalovo putování po vlaku,kdy upaluje,rozsekává a vyhazuje z vlaku všechny sráče,jenž mu zkříží cestu,patřilo a patří k mým mým špatným dnům,kdy se zavrtám do pelechu a vzpomínám na doby,kdy bylo vše,tak jak mělo být...(3.4.2011)

S odstupem času bych řekl, že tohle byl skutečně asi nejlepší Seagalův film, který za něco stál. Jako dvanáctiletému se mi dvojka líbila mnohem víc než jednička a byl jsem nadšený z výkonu Everetta McGilla. O to víc jsem byl překvapen jeho diametrálně odlišnou postavou v seriálu Městečko Twin Peaks.(10.10.2012)

Prvym dielom Seagal razne rozkopol dvere do prvej ligy v ktorej sa ale zdrzal len tri filmy. Po rozpacitych trzbach tohto pokracovania (film sice zarobil celosvetovo cez 100 mega, ale v kinach sa velky rozpocet nezaplatil) tie dvere rovnako razne pribuchol a behom nasledujucich mizernych filmov ich este raznejsie zaklincoval a uz nikdy do prvej ligy ani nenakukol. (aj ked Exit Wounds bola skvela Seagalova labutia piesen, tak bola len priemerne uspesna). Je mi luto, ze sa prave Under Siege 2 v kinach nezaplatilo, pretoze je to moja najoblubenejsia Seagalovka. Uz len meno Seagalovej postavy je najcool zo vsetkych Seagaloviek. Casey "Kurva" Ryback. Zapletka je jednoducha, ale zato je riadne beckovo pritiahnuta za vlasy. Obsahuje mnozstvo klise, ale v dokonale funkcnej podobe. Evidnentne to ani autori nastastie nebrali vazne. Film vdaka tomu obsahuje mnozstvo vtipnych hlasok. Vyziva sa v nich jak Seagal, tak dokonale zaporacké duo. Eric Bogosian v ulohe sialeneho vedca a Everett McGill v ulohe sefa jeho zoldnierov. Podla mna sa jedna o najlepsich zaporakov zo vsetkych Seagaloviek. Hlavne Everett McGill pôsobi neskutocne autoritativne a ako jednemu z mala som veril, ze s nim bude mat Seagal vo finale velke problemy. Bohuzial finalny suboj uz tradicne dopadol nemastne neslane. McGill mal sice solidnu vydrz, ale Seagal s nim len vymetal zem a rozbijal nabytok, bez toho aby bol aspon na chvilu v uzkych. No hej, Seagalov trademark, ktory ma ale vzdycky sral. Inak je ale akcia spickova, plna rôznych kvalitnych prestreliek a vybuchov. Tolkokrat kritizovane caste pouzitie zadnej projekcie mi nijak nevadi. Zaritych fannusikov môze zamrziet snad len to, ze tu ma Seagal minimum bitiek a uplne chyba jeho trademarkova hromadna bitka, v ktorej by vymlatil celu miestost zaporakov. Znova to nepovazujem za zapor a som rad, ze bitky nahradili väcsou porciou prestreliek. Nakoniec este pochvalim skvelu hudbu. Poledouris patril medzi absolutnu skladatelsku spicku. Takze vysledkom je najlepsi Seagalov film a moja velka srdcovka, ale absolutne hodnotenie mu nemôzem dat. Na to je predsa len prilis jednoduchy a prva polovica je trochu slabsia. Chvilu trva, kym sa film naplno rozbehne. Ale potom to uz ide tak nekompromisne, ze nestihate ani dychat. Minimalne vdaka tejto serii by si Seagal zasluzil, aby sa objavil v nejakom pokracovani Expendables, ale ked vidim ake sracky dnes toci a jak brutalne pribral, tak sa obavam, ze uz je v akcnom žánri nepouzitelny. 8/10. edit: Objektivne to je stale za 4*, ale rozhodol som sa, ze dam aj piatu. Jednak je to moja najoblubenejsia Seagalovka a aspon jednemu jeho filmu chcem dat 5* a zaroven ma serie tak nizke hodnotenie ake tu tento neskutocne zabavny film so skvelou akciou ma. Takze vsetci jedno a dvojhviezdickari, vyližte si prdel!(14.8.2012)

• - V závěrečné bojové scéně "na nože" mezi Rybackem (Steven Seagal) a Marcusem Pennem (Everett McGill) byly použity nože Gerber Mark II, se kterým bojoval Travis, a Mad Dog ATAK, který použil Ryback. (Dragoni)

• - Zvuk, ktorý vydáva počítač Travisa Danea (Eric Bogosian) pri odpočítavaní, je v skutočnosti pípanie pageru Motorola. (m.a.t.o.)

• - Steven Seagal podepsal smlouvu, potvrzující jeho účast na filmu, až poté, co mu studio zaplatilo a dovolilo režírovat snímek Aljašku v Plamenech (1994). (korbitch22)