Mistr bojových umění, bývalý příslušník speciálních jednotek a skvělý kuchař Casey Ryback se na nádraží setká se svou neteří Sarah a společně nastoupí do luxusního vlaku Grand Continental. Ten krátce po odjezdu přepadne komando zabijáků, vedených geniálním vynálezcem Travisem. Zavraždí strojvůdce i další personál, cestující vezmou jako rukojmí a zřídí ve vlaku řídicí centrum, s jehož pomocí se zmocní smrtonosné satelitní zbraně, kterou kdysi Travis vymyslel. Hrozí, že srovná Washington se zemí, pokud mu vláda nevyplatí miliardu dolarů. Protože se vlak pohybuje, nedokáže armáda únosce zaměřit, a tak je opět jedinou šancí pro miliony lidí kuchař, kterému se podařilo uniknout ze spárů teroristů. Když Ryback zjistí, co je ve hře, pustí se s pomocí černého kuchaře Bobbyho neohroženě do boje. Jenže pak se štěstí začne obracet. Odpočítávání začalo a Ryback má poslední šanci, jak zabránit krveprolití. (TV Nova)

Figu

Pohlreich? Pche. Babica? Ble. Ryback? What? No Casey KURVA Ryback! Kdo je Casey KURVA Ryback? Je to přeci ten vynikající kuchař z lodi, kterej zkouší kariéru okořenit i o kuchyni na kolejích. Rád si navíc i při práci kuchaře odskočí do tanečního kroužku, kde vypiloval pár tanečních kreací a kroků, při kterých v rytmu samby dokáže na párty rozlámat okolním tanečníkům kosti a skopat jim prdel! Každej vyhazovač na diskotéce mu fakt závidí! Holt štěstí přeje připraveným. 80% ()

Kaka

Dost možná nejlepší Seagalovka. Skvělá akce, brutální chvaty, fantastická hudba a velice dobré triky. Navíc závěrečná scéna na válečném hřbitově je velmi ikonická. Když tam ten borec Casey Ryback stojí v nablýskané bílé uniformě se svou neteří nad hrobem jejího otce, vždy mě napadne, že to vlastně Seagala vydíme v posledním dobrém záběru, v posledním dobrém filmu. ()

gudaulin

Návrat do doby, kdy Steven Seagal ještě nepřipomínal pacienta obezitologa a adepta na odtučňovací kůru. Akci se mu dá v téhle životní fázi ještě docela věřit, scénář je ale i v rámci toho, v čem se po celý život pohyboval a na co jsou diváci akčních filmů zvyklí, poněkud plochý a především extrémně nelogický. Pravda, inteligenci, originalitu a uvěřitelnost v akčních spektáklech fanoušci obvykle nehledají, ale i tak je to zřetelný podprůměr. Přepadení v Pacifiku nebyla oslnivá filmařina, ale přece jen se výrazných logických nedodělků a přemětů dokázala vyvarovat. Za mě 20 % celkového dojmu, příznivci akčních filmů si můžou přihodit hvězdičku a Seagalovi fanoušci ještě druhou. ()

Lacike

Prvym dielom Seagal razne rozkopol dvere do prvej ligy v ktorej sa ale zdrzal len tri filmy. Po rozpacitych trzbach tohto pokracovania (film sice zarobil celosvetovo cez 100 mega, ale v kinach sa velky rozpocet nezaplatil) tie dvere rovnako razne pribuchol a behom nasledujucich mizernych filmov ich este raznejsie zaklincoval a uz nikdy do prvej ligy ani nenakukol. (aj ked Exit Wounds bola skvela Seagalova labutia piesen, tak bola len priemerne uspesna). Je mi luto, ze sa prave Under Siege 2 v kinach nezaplatilo, pretoze je to moja najoblubenejsia Seagalovka. Uz len meno Seagalovej postavy je najcool zo vsetkych Seagaloviek. Casey "Kurva" Ryback. Zapletka je jednoducha, ale zato je riadne beckovo pritiahnuta za vlasy. Obsahuje mnozstvo klise, ale v dokonale funkcnej podobe. Evidnentne to ani autori nastastie nebrali vazne. Film vdaka tomu obsahuje mnozstvo vtipnych hlasok. Vyziva sa v nich jak Seagal, tak dokonale zaporacké duo. Eric Bogosian v ulohe sialeneho vedca a Everett McGill v ulohe sefa jeho zoldnierov. Podla mna sa jedna o najlepsich zaporakov zo vsetkych Seagaloviek. Hlavne Everett McGill pôsobi neskutocne autoritativne a ako jednemu z mala som veril, ze s nim bude mat Seagal vo finale velke problemy. Bohuzial finalny suboj uz tradicne dopadol nemastne neslane. McGill mal sice solidnu vydrz, ale Seagal s nim len vymetal zem a rozbijal nabytok, bez toho aby bol aspon na chvilu v uzkych. No hej, Seagalov trademark, ktory ma ale vzdycky sral. Inak je ale akcia spickova, plna rôznych kvalitnych prestreliek a vybuchov. Tolkokrat kritizovane caste pouzitie zadnej projekcie mi nijak nevadi. Zaritych fannusikov môze zamrziet snad len to, ze tu ma Seagal minimum bitiek a uplne chyba jeho trademarkova hromadna bitka, v ktorej by vymlatil celu miestost zaporakov. Znova to nepovazujem za zapor a som rad, ze bitky nahradili väcsou porciou prestreliek. Nakoniec este pochvalim skvelu hudbu. Poledouris patril medzi absolutnu skladatelsku spicku. Takze vysledkom je najlepsi Seagalov film a moja velka srdcovka, ale absolutne hodnotenie mu nemôzem dat. Na to je predsa len prilis jednoduchy a prva polovica je trochu slabsia. Chvilu trva, kym sa film naplno rozbehne. Ale potom to uz ide tak nekompromisne, ze nestihate ani dychat. Minimalne vdaka tejto serii by si Seagal zasluzil, aby sa objavil v nejakom pokracovani Expendables, ale ked vidim ake sracky dnes toci a jak brutalne pribral, tak sa obavam, ze uz je v akcnom žánri nepouzitelny. 8/10. edit: Objektivne to je stale za 4*, ale rozhodol som sa, ze dam aj piatu. Jednak je to moja najoblubenejsia Seagalovka a aspon jednemu jeho filmu chcem dat 5* a zaroven ma serie tak nizke hodnotenie ake tu tento neskutocne zabavny film so skvelou akciou ma. Takze vsetci jedno a dvojhviezdickari, vyližte si prdel! ()

Gilmour93

Teroristo, necestuj tým vlakom, budeš zláman, ani nevieš ako… Nabízí se napsat, že Caseymu už raší brada number two (zřejmě důsledek kompletního vyjedení spižírny na USS Missouri) a jeho představitel má obličejovou mimiku ústředního nocležníka z mauzolea na Rudém náměstí, ale nemohu. Vždyť já viděl asi tak 12x víc filmů se Seagalem, než těch od Franca Zeffirelliho! Mám Tě rád, Stevene! Liposukcím navzdory.. ()

• Scéna, v ktorej je zničené priemyselné zariadenie v Číne, je v skutočnosti nepoužitá scéna z filmu Aljaška v plameňoch (1994). (m.a.t.o.)
  • Matt Reeves napsal scénář se svým kamarádem z vysoké. Chtěl tak financovat vlastní studentský film. (choze)
  • Železničné vagóny boli postavené špeciálne pre film dnes už neexistujúcou spoločnosťou Colorado Railcar Company. Tieto vagóny sa používajú doteraz. (m.a.t.o.)