V kufru vozu taxikáře Koukala (Miroslav Macháček) je při namátkové silniční kontrole nalezena mrtvola nahého muže. Případ dostává na starost major Mlynář (Milan Sandhaus) se svým týmem. Taxikář Koukal se při výslechu zapřísahá, že o ničem neví, navíc je i ochoten s policisty spolupracovat. Uvádí, že často vozil své zákazníky za tučnou odměnu do pokoutní herny, kde se hrály hazardní hry. Mrtvola je identifikována jako cizinec, Rakušan Mitrik, kterého odvezl do herny další taxikář Kvěch (Jiří Zahájský). Ale jak se tělo Mitrika dostalo do kufru Koukalova auta, nikdo neví. Krátce po propuštění je podezřelý taxikář Koukal zavražděn. (Televize Seznam)

otík

Zcela tradiční a skrz naskrz průměrná česká komunistická detektivka, která ale žádnou propagandu nedělá a jen obyčejně vypráví o taxikářích a jejich zločinech a jejich gangu. Hudba: Martin Kratochvíl ()

HorrFi

Dost starých československých kriminálek mi sedne, ale tahle mezi ně rozhodně nepatří.. tahle byla tak zvláštní, nudná a nezajímavá až se divim, že má celkem slušných 59%.. ()

HonzaBez

Hodně průměrná "socialistická" detektivka, v jejímž ději se člověk dost těžko orientuje. V úvodu jsem měl radost z postavy Miroslava Macháčka, později jsem se skoro už jen těšil, jak to celé skončí. Závěrečná honička z prostředí starého stadionu Sparty  se vcelku povedla, stejně jako celková hudba Martina Kratochvíla, ()

Svata

Do role náčelníka, mě Milan Sandhaus nějak nemůže sednout. Harry Macháček a ostatní výborné herecké výkony ()

Master19

Solidní kriminálka s výborným Macháčkem a Čepkem. Policejní ansámbl ovšem hercky značně pokulhává. Ono prostředí takového lehkého podsvětí potěší a normalizační kriminálka bez rozkrádaček a agentů dvojnásob. ()

vitekpe

Tak tohle je klasika, kterou kazdej zna. Je fakt, ze druha pule je teda zamotana az hanba, a diky tomu trosku namahava na sledovani. Machacek a Sandhaus vyhravaji na cele care. P.S.: Nadsenej jsem ovsem z toho, ze jsem diky tomuhle filmu objevil album roku 1980, od Marthy E. (Kresby tusi) - a to je teda fakt bomba, to cumim! Velka hudebni radost. ()

klukluka

Zmiňují to i ostatní uživatelé- tahle krimi má výbornou atmosféru. Může za to i charisma a hlas představitele hlavní role pana Sandhause. O tomto herci jsem snad nikdy nikoho neslyšel mluvit, nikdy jsem o něm nic nečetl, zdá se být neviditelným a přitom je nepřehlédnutelný. Past na kachnu má bohužel zmatečné finále, ještě deset minut před koncem bych ji hodnotil lépe. ()

Paity

Rádoby krimi s prvky thrilleru. Nemůže samozřejmě chybět Petr Čepek. Celkově ale spíše srandovní honičky v žigulech. ()

Brejlil

Jen dvě věci lze vystihnout. Poměrně zvládnutou scénu z hráčského doupěte a zobrazení Prahy jako šedivé, neútulné a bezútěšné metropole normalizačně šedivého, neútulného a bezútěšného Československa. ()

Hepy13

Určitě zajímavější a lépa zpracovaná česká kriminálka než Smrt talentovaného ševce. Chvílemi docela napínavá ale občas i nudná. Závěrečná honička na Letné vypadá jako kdyby se kameramanovi splašila kamera. Vyzdvihl bych obsazení, které je více než kvalitní. ()

Vesecký

Děj filmu jsem sledoval dost těžko, leccos je v něm naznačeno jen v náznacích, neuměl jsem se orientovat ani v tom, kdo je kdo. Macháček byl jistě dobrý herec, ale mně až na výjimky nikdy moc neseděl. ()

Schlierkamp

Československá kriminálka zabývající se vraždou muže v uzamčeném vozidle a okolnostmi tohoto činu. Do role hlavní vyšetřovatele majora Mlynáře byl obsazen charismatický a neokoukaný M. Sandhaus a jeho specifický projev patřil k tomu nejlepšímu, co bylo lze shlédnout. Majorova nejbližšího spolupracovníka si zahrál J. Kodet, jenž však nepřesvědčil svými kriminalistickým schopnostmi, nýbrž svou tradiční elegancí. Vrchol snímku spatřuji ve výborné scéně v hráčském doupěti, v níž se vyznamenal zejména I. Vyskočil, hrdinně se postavivší přesile gamblerů. Významnou roli podezřelého taxikáře, neschopného vysvětlit existenci mrtvého těla ve svém voze, ztvárnil s přehledem M. Macháček. Démonický P. Čepek v roli majitele benzinové pumpy a organizátora karetních orgií Richtera nedostal ve snímku tolik prostoru, jak by si tato legenda zasloužila. Ve druhé polovině Kovářova filmu bohužel tempo, napětí i atmosféra uvadá, navíc závěr není natočen dostatečně přesvědčivě a je i poněkud matoucí. Jedná se o průměrnou kriminálku, jejíž jediný výrazný prvek shledávám v netradičním složení kriminalistické skupiny. ()

GIK

Podle mě kvalitní kriminálka. V postavách jsem se sice postupem času začal ztrácet, ale kvalitní herecké výkony mi to vynahrazovaly. Na hudbě se mi líbilo to, že je použito několik hudebních motivů - a to velmi dobrých. Ne že se stále dokola opakuje jedna a ta samá melodie. Tajemné prostředí hráčů hazardních her. 70 % ()

karlee

Drsná škola cš. detektivky. Atmosféra sice za americkými noirovými filmy z 50. let pokulhává, ale děj není tak úplně hloupý. Jen druhá polovina už je zbytečně zamotaná a závěrečné vysvětlení až moc stručné. ()

Amonasr

Typická normalizační kriminálka, šedivá, nudná, navíc s ne příliš sympaticky působícím vyšetřovatelem. A k tomu depresivní atmosféra pošmourné Prahy bez jakéhokoliv kouzla. Tohle nemohlo zaujmout snad ani tenkrát. ()

Pitryx

Absolutně nic zvláštního jsem na tomto krimi neshledal. Policajti jsou při klihovačce nenápadní jak krokodýl na chodníku. Podprůměrná detektivka herci trochu odfláknutá. 201110228247/8256++++++ Ty pazvuky v pozadí mně rvaly ušiska. Viděl jsem to podruhé a opět nepochopil některé obraty. Byl v tom zbytečný guláš. Zbytečně moc postav na můj vkus. Potřetí už na to kašlu. 20181009 ()