Mary Poppins se vrací

• USA Mary Poppins Returns (více)

Film se odehrává kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně (v období, ve kterém se odehrávají i původní knihy) a předlohou mu bylo dalších sedm knih od P. L. Traversové. Ve filmu jsou děti známé z původního filmu, Michal (Ben Whishaw) a Jana (Emily Mortimer), už dospělé. V Třešňové ulici žije Michal se svými třemi dětmi a vychovatelkou Ellen (Julie Walters). Poté, co Michal prodělá osobní ztrátu, objeví se v rodině Banksových opět tajemná chůva Mary Poppins (Emily Blunt). Za pomoci veselého lampáře Jacka (Lin-Manuel Miranda) a svých jedinečných kouzelných schopností pomůže rodině znovu nalézt ztracenou radost a štěstí. Mary Poppins rovněž seznámí děti s celou řadou barvitých a svérázných postav, včetně své výstřední sestřenice Topsy (Meryl Streep). (Falcon)

Bezejmený

Původní film z roku 1964 považuji za absolutní klenot s naprosto úžasným propojením hraného a kresleného filmu, výbornou kamerou, vykreslením doby i chladného prostředí banky. Nová Marry Poppins v podání Emily Blunt je trochu jiná odměřenější, ne tak hravá. Ale stejně tak pryč je doba rozkvětu viktoriánské anglie a nalézáme se v době hospodářské krize. A nedokáži si představit vhodnější herečku. Kamera, výprava, propojení hraného a animovaného i režie opět na jedničku. Zvláště to vynikne v muzikálovém čísle lampářů, kdy je místa až fantastická snová atmosféra, a já chtěl na konci scény tleskat. K filmu bych měl dvě výtky - první, scéna s Maryl Streep je totálně ujetá, zajímavá a celkem zábavná, ale bohužel její podstata vyzní do prázdna, a druhá, den po projekci si myslím, že písničky nejsou tak zapamatovatelné jako u prvního dílu, ale třeba se to s dalšími shlédnutími změní. Hodnocení dávám na pět hvězd. Pokračování svému předchůdci rozhodně nedělá ostudu, a i když je trochu horší, celkově se podařilo zachovat hravost, radost dětství, určitou full spoon of sugar i fantazii. PS pomrknutí na první díl jsou skvělá. ()

Astonko

Prvú časť som videl len nedávno, preto k nej nejaký emočný vzťah typu "klasika" nemám, hoci bol ten film dobrý. Tento, ako správne pokračovanie, pridáva všade všetkého viac a ide mu to veľmi dobre. Hudobné čísla sú vynikajúce s chytľavými pesničkami a vtipnými textami, rovnako ako náročnými a zaujímavými tanečnými vystúpeniami. Veľmi oceňujem fakt, že sa tvorcovia nesnažili o remake (ako je v súčasnosti trendom) ale o pokračovanie, čím sa príbeh Mary Poppins, no najmä Banksovcov, posúva vopred, i keď tak isto ako v prvej časti ide skôr o to detské čaro a atmosféru ako o svetoborný dej. Ďalším veľkým plusom je, okrem výpravy a kostýmov, aj herecké obsadenie na čele s rovnako perfektnou Emily Blunt ako je Mary Poppins. Vyzdvihnem ešte Meryl Streep, ktorá aj na malej ploche dokázala vytvoriť najlepšiu časť filmu. Presne toto si predstavujem, keď niekto povie "muzikál". 9.5/10 ()

john986

Tak to se nepovedlo. S detma sme se na to tesili. Skoncilo to tak, ze sme vsichni 3 u toho koukali do mobilu. Ty 2 hvezdy jen za to, ze to melo pekny barvy a vizual ()

veverysiak

Úžasná rozprávka, mala by byť povinným pozeraním pre všetky deťúrence, má všetko, čo má mať poučný fantastický príbeh pre rastúcich capartov, prepracované, vizuálne aj zvukovo úžasné, škoda len, že som vyrástol, takže 65%. ()

Ace.A.T.L.

V duchu původního smyslu Disneyho příběhů, to je asi nejlepší zpracování Disney lidma hraný pohádky. Ano, z Mary Poppins to ztrácí hodně moc, ale můj úžas nad tím, jak dokázali zpracovat tu atmosféru, smysl a způsob pohádek, mi to všechno vynahradí. Balancování mezi 4 a 5* je pořád spíš směrem k 5* a to jen díky mýmu úžasu. Je možný že se mnou plno lidí nebude souhlasit a z pohledu příběh Mary Poppins by to asi dostalo 3-4*, ale je to prostě úžasný a j to DISNEY, jak vyšitej. Za mě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

esmoke

Pokračování filmového muzikálu Mary Poppins z roku 1964. (2D dabing) Rozpočet: $ 130 miliónů, Tržby: $ 349,537 miliónů. ()

LencaN

Scénářově je to průšvih. Pro oko je to lahoda. Aspoň něco. Po půl hodině jsem rezignovala a koukala jen, abych to dokoukala, ale vůbec mě to nebavilo. Děj je o ničem. Mary Poppins využívá svoje kouzla minimálně a vlastně je v tom filmu naprosto postradatelná. Emily Blunt je úžasná, ale to bohužel nestačí. Tohle bylo utrpení. Některá pěvecká a taneční čísla jsem přetáčela, protože to bylo strašně zdlouhavé. Proto 1* za vizuál, 2. hvězda za Emily Blunt. Jinak to stálo za starou belu. Absolutně nevyužitý potenciál. ()

brasek

Emily Blunt má opäť smolu, opäť si vybrala muzikál a opäť je to nepozerateľné. Ten kto si pamätá starú dobrú Mary, radšej nech si nekazí ilúzie a vyhne sa tomuto filmu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10 ()

bigmatko

predabovať muzikál aj s pesničkami!! Prečo??? jediný komu to prospeje je zrejme detský divák. Ale určite mohli nechať jednu verziu aj s titulkami lebo ako náhle zaznejú z úst hercov slovenské texty tak sa to celé rúti do priepasti nudy a všednosti a približuje sa to k lieku proti nespavosti. V originály by to bolo určite lepšie a svieže ale čo sa dá robiť. Pôvodná Marry Popins mala čaro doby dnes už takéto pestrofarebné mravné divadlo nikoho príliš neohúri. zostáva to detsky jednoduché a priamočiare a svoj účel to plní. Tým dabingom to však zabili. Piesne sa mi nepáčili a bolo vidieť že spievajú úplne niečo iné ako to čo by tam malo byť. Katastrofa. ()

Kamil111

Mary Poppins je prostě klasika pur, a v první polovině jejího sequelu se zdálo, že nesmrtelný odkaz bude jaks taks ctít - na rozdíl od nepovedeného Louskáčka z produkce stejného disneyovského studia, který se prostřednictvím záplavy černých herců (instalovaných do původně německého prostředí 19. století!) snažil být nesmyslně politicky korektní. Více než dvouhodinová stopáž se ovšem ukázala být nad síly tvůrců, a druhá polovina se bohužel rozpadla na sled scének, ze kterých značná část měla skončit v koši střihače. Na tři hvězdy to vytáhla jedině a pouze kouzelná Emily Blunt v hlavní roli :-) ()

PanIncognito

Muzikál, který je tak blbý, až je dobrý. Emily Blunt je v titulní roli přesná... ironická, zásadová, zdrženlivá a přitom žertovná. Hvězdy včetně Meryl Streepové jsou dobře přezpívané. Prakticky jedinou podstatou filmu je představení dětské fantazie. Režisér se tedy pevně držel základů originálu. Bohužel písničky nejsou nijak zvlášť zapamatovatelné... vydařená je tedy především ona magická tvář. :) (viděno s dabingem) ()

yan001

Za mně klidně pět hvězd. Asi mám na tento formát úchylku. Miloval jsem jednotku a dvojka je taky dobrá. Nechápu tu tvrdou kritiku. Má to svojí magii. Škoda, že je to udělané v historických kulisách. By mě zajímalo jak by to fungovalo v éře mobilních telefonů. ()

xray0045

Film o Mary Poppins bez Mary Poppins, tvurci asi chteli udelat neco podobneho originalu a absolutne jim to nevyslo. Potize ktere mel Disney pri nataceni sveho filmu se tak nejak prenesly az do soucasnosti. Paradox je ze vsechny alternace toho pribehu typu Kouzelna chuva jsou vlastne lepsi. Film je uzasne Disneyovsky, barevny, vesely, Emily je sarmatne Anglicka, Streep docela vtipna. Vadi mi na nem ta zrejma pocta kreslene casti filmu z roku 1964, ktera je v novodobe verzi desne oskliva a do moderniho pojeti se nehodi. Nakonec me nejvice na celem filmu zaujal hlas a intonace dokonale anglictiny Emily Blunt a to je na film docela malo. ()

tein

Nese se v duchu původního filmu. Je to milé, líbivé, plné barev, melodií jak z pera původních tvůrců a samozřejmě tak trošku přihlouplé ale idkyž to dost vykrádá originál tak to na kouzlu této pohádky neubírá. Na originál to sice nemá ale to asi ani nikdo nečekal. Emily Blunt byla vzhledem výborná volba, ikdyz sympatií původní Mery Poppins nedosahuje a je spíš chladná než vřelá. Za mě tak 60% ale za děti klidně i 100%. Je to pro děti takže tak to hodnotím. ()

ErzebethB

Starou, dobrou Mary jsem zbožňovala. Téhle nemůžu přijít na chuť, byť jí hraje má oblíbená Emily. Dvě hvězdy tak nějak za kulisy... ale příběh je předvídatelný a nemá spád, záporák je spíš smutný chudák, než že by ho člověk chtěl nelitovat. Škoda... ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

25.07.2022

91. ročník Oscarů vyhlášen

91. ročník Oscarů vyhlášen

25.02.2019

V noci ze 24. na 25. února 2019 byly vyhlášeny 91. ceny americké Akademie filmových umění a věd. Od roku 2002 se udílí v Dolby Theatre, a letos tomu nebylo jinak. Jedna výrazná věc se ale přeci jen… (více)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman