Epizody(6)

Poslední šestidílná série adaptace příběhů Sherlocka Holmese z pera sira Arthura Conana Doyla vznikla v roce 1994 a byla poznamenaná zhoršujícím se zdravotním stavem představitele hlavní role Jeremyho Bretta, trpícího bipolární poruchou, která herce nesmírně vyčerpávala. S přičtením následků revmatické horečky, slabého srdce a silného kouření byl nucen na place nosívat kyslíkovou masku a jednou během natáčení dokonce zkolaboval. V některých případech si jeho zdravotní komplikace vyžádaly i upozadění jeho role na úkor ostatních postav, ale sérii se mu i přesto podařilo statečně dotočit. Zemřel pak rok poté v září 1995 na selhání srdce ve věku 61 let. V roli slavného detektiva vyřešil celkem 41 případů a do dnešních dnů je považován za jednoho z nejlepších představitelů Sherlocka Holmese. (Česká televize)

Víteček

Už se na tom rozhodně projevil zdravotní stav hlavního představitele a zároveň i jistá vyčpělost. Jedině Dům u Tří štítů byl opravdu dobrým, Umírající detektiv a Rudý kruh slušné a to už je trochu málo, zbytek už za moc nestál. ()

Mínós

Kdyby Holmese nevymyslel A. C. Doyle, musel by to udělat někdo za něj už proto, aby ho mohl hrát Jeremy Brett. 9/10 ()

Nut

Čas od času mě chytne amok a šáhnu do své knihovny po odrbaných knížkách od mistra Doyla. Poté mě chytne amok další a šáhnu do filmotéky po ohraných dvd s mistrem Brettem alias Sherlockem Holmesem. Budiž jim oběma země lehká! ()

Steparu

Skvělé zpracování, jenž bohužel skončilo předčasně. A sice smrtí definitivního Holmese, Jeremy Bretta. V dílech je již znát zhoršující se zdravý představitele Sherlocka Holmese. I přesto vynikající pocta předloze. ()