Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

muskcz

Ždímačka na emoce, která ze mě na 132 minut vyhnala cynika. Ale to beru jako pozitivum. Skvělá Michelle, skvělá Dakota, svělý Sean Penn. Doporučuji. ()

Kingjiri

Zatimco dle mnohých šlo o citovou vydíračku, já dávám střídmý hodnocení z opačnýho důvodu, protože si myslim, že emocí mohlo (a mělo) být víc, takže za mě nevyužitej potenciál. Nicméně na skvělym výkonu Seana Penna i Dakoty Fanning se určitě shodnou všichni. Filmařina mi po technický stránce uplně neseděla (filtry a zpomalovačky) a Powellova hudba mě občas dost iritovala. Abych to shrnul - nápad dobrej, ale jeho provedení (dramaturgický i technický) oproti očekávánim poněkud nepřesvědčivý, tři slabší hvězdy. ()

P. J. D.

Sean Penn je skvělý jako vždy. V tomto případě mu role sedla natolik, že byl prakticky k nerozeznání od skutečně mentálně postiženého člověka. Dakota Fanning v tomto snímku snad poprvé debutovala ve své začínající herečka a skutečně dokázala, že hrát umí. Nebudu tu ale jenom chválit herce. Všichni dobře vědí, že bez dobře napsaného scénáře, který sedl všem přesně na míru, a režijního vedení by něco takového nevzniklo. Na pět hvězdiček to však bohužel stále nestačí, protože to v některých ohledech pokulhává. Ku příkladu kamera mi v některých chvílích přišla trošku neprofesionální. Také myšlenka nebyla příliš originální, avšak zpracování to zcela vynahradilo. Jak říkám, čtyři hvězdičky jsou oprávněné a tento snímek se za ně stydět rozhodně nemusí. ()

TomasMarlen

Po neuvěřitelně dlouhé době film, který mě donutil se opravdu zamyslet a to ani pořádně nevím nad čím. Možná nad tím co znamená lidskot, opravdu nevím, ale dávám 100%, protože zprostředkování takové porce emocí se mi nedostává každý den. ()

MissSimm

Herci jsou doopravdy skvostní, včetně maličké Dakoty. Je to film, který se vás skutečně dotkne a snad i trochu změní váš pohled na svět. Jen kdyby nebyl tak zdlouhavý. ()

geek.ondra

Mizerně zrežírovaný a napsaný doják který ale díky skvělým výkonům Seana Penna, Michelle Pfeiffer a přesvědčivé Dakoty Fanning dokáže dojmout více než kdejaká nadhodnocená oscarovka... Obyčejné lidské emoce někdy bohatě stačí. 6/10 ()

tranquill

"Tati, bůh chtěl, abys byl takový nebo je to jen náhoda?" Myslím, že není náhoda, že tuto roli dostal Sean Penn, to mu sedí na tělo. A taky za něj dávám bodík hore, protože jinak tohle drama ztratilo na přílišné délce. "Jak to, že jsme tak odlišní a připadáme si tak stejní?" ()

Carreen

Ze začátku jsem si říkala, jak je to krásné a dojemné. Ale pak už to všechno bylo tak strašně prodlužované, několikrát opakované a vykalkulované na city, že už jsem jen nedočkavě čekala, až to konečně a očekávaně ukončí. A taky hrozně moc nemám ráda nechutně přemoudřelé dětičky. Takže asi tak 70%... ()

Brady

Obyčejný film o otcovské lásce, která nezná mentální bariéry. Takto bych k tomu přistupoval po přečtení scénáře. Jenže. Dosaďte do tohoto filmu neobyčejné herce a film získá tak užasný náboj, že se stává nadpruměrným a velmi příjemným a laskavým k divákovi. Pfeifferová nezklamala a Penn předvedl, že hrát prostě umí. Ale to, co dokázala ve svém věku zahrát Dakota Fanning, je zkrátka neuvěřitelné. Její rozhovory s otcem a celá škála emocí beze slov . . . zkrátka úžasné. Řekl bych, že pokud si bude stále vybírat tak dobré filmy jako doposud, stane se z ní zářivá celebrita, která za takových osm let odsune všechny současné top-herečky na vedlejší kolej. ()

Deftie

Keď som prvýkrát videla tento film, bola som doma sama a neubránila som sa slzám. Včera som si tento film pozrela znova a aj keď som už neplakala a ani nikto prítomný, opäť ma dokázal Sam pohladiť po duši. Jasné, na druhý pokus som si už všimla isté nedostatky filmu, ako nie veľmi podarená réžia, či kamera (nehovoriac o príšernom dabingu), ale čo až tak veľmi na takých veciach záleží? Ja keď pozerám podobné filmy, ide mi o pocity, ktoré vo mne vyvolávajú. A tento? Splnil moje podmienky na dobrý film na 100 percent. Dokonca mi nevadil ani typicky americký koniec (čo je v iných prípadoch obrovské mínus). Prečo? Lebo Seann bol taký skvelý (a aj Dakota a Michelle), že ste mali pocit, že ste pri ňom, prehrávate, smútite, radujete sa s ním. A to bolo krásne. Krásne pre dušu. Nestačí to? ()

Respex

Herecký výkon Seana Penna je excelentní a Dakota Fenning mu zdatně sekunduje. Je to v podstatě trochu prvoplánovité, ale určitě velice dojemné. Za mě 4*. ()

sehe

Sean Penn vládne v tomto filme,jeho zahranie retardovaného muža a milujúceho otca je v skutku dokonalé.K tomu piesne Beatles,Dakota Fanning a krásna,ale občas herecké barličky použivajúca Michelle Pfeiffer,namiešali kokteil sĺz,ktoré som rada,ako žena vypustila.Som citlivý človek a proste Sam ma dostal. ()

Shaleman

Zkraťme metráž filmu a vyměňme Seana Penna a své hodnocení ještě zvážím. Sean Penn je výborný herec a celý film stojí jen na něm, jenže je to právě on, kdo mi tam nesedí. Toto dle mého není role pro něj. Samotný film se pak snaží být maximálně dojemný, ale jeho snaha tak nějak vyšumí do ztracena s dalším a dalším soudním přelíčením. Jeho kvality se určitě nedají upřít, nevidím důvod, proč se na něj nepodívat, ale z průměru nějak nevyčuhuje. ()

danny_21

Těžko uvěřitelný příběh, který se snaží citově vydírat a vyvolat pocit co největšího dojetí, což se mu u mě dostatečně nepodařilo. Nechci snižovat výkon Seana, který zahrál retarda poměrně slušně, i když místo mi to trochu zavánělo přehráváním, ale daleko přesvědčivější byla malá Dakota i Michelle. Bohužel, jsem už moc starý, abych uvěři na pohádky tohodle ražení - 65 % ()

10Domik10

Minimálne za skvelý výkon Seana Penna a začiatok filmovej kariéri jednej z najtalentovanejších herečiek si I Am Sam zaslúži vysoké hodnotenie. Príbeh je dojímavý, no miestami trochu nudí. ()

wolfinek11

Krásný film. Sean Penn svou roli starostlivého otce zahrál opravdu bravurně a ve chvílích kdy bojoval u soudu za Lucy, i přes jeho zdravotní postižení, mě velmi dojal. ()

Chip89

Film útočící na divákovi city, prvoplánově člověk ví, že bude dojat a bude se mu chtít plakat. Mně to ale vůbec nevadilo... Asi jsem zrovna měla náladu a chuť na něco, kde člověk bude doufat ve šťastný konec. Každopádně Sean Penn roli zahrál skvěle. Věřím, že to pro něj muselo být hrozně náročné. Dakota Fanning byla výborná, její dětská role musí zaujmout každého. Za mne 4* ()

gemi

Kdo chce, ten vidí citovou vydíračku. Já vidím příjemnou sociální sci-fi, která je dojemná, ale taky místy hodně vtipná (retardovaní kámoši). Základní poselství filmu: Kdo se zdá být dokonalý, může mít ve skutečnosti život v troskách a kdo se zdá být beznadějným, může mít svoje právoplatné místo v životě. Jsou to slabší čtyři. ()

TheRay97

Příběh s někým, kdo nepasuje do společnosti, je jiný a výjimečný - to jsou ty nejlepší snímky, který kdy byly natočeny. Samozřejmě se k tomu potřebuje sehraný tým. A to potom stojí za zvláštní pozornost. Jmenuji se Sam je ve svém ohledu originální, nedokážu popsat jak obdivuji Seana Penna za ztvárnění hlavní role, tím více, že se projevoval tak přesvědčivě. Lidé jako je Sam mají v sobě jednoduchost, co na mysli to na jazyku. Myslím, že v tom je právě to kouzlo. Nehnat se za ničím, pozastavit se nad věcmi, na kterých v životě doopravdy záleží. Michelle Pfeiffer tvořila kontrast, přesně takový typ člověka, který neustále něco dělá a nemá čas se zeptat sám sebe, co vlastně od života očekává a co je nejdůležitější. Od okamžiku, kdy byla malá Lucy položena svému tátovi do náruče, začne v jádru hon po pravdě a spravedlnosti. Emoce, smutek, nenávist. Jak málo jsou někteří empatičtí. Pouze zřídka se dá spatřit opravdovou, projevovanou lásku mezi rodiči a dětmi. Sam může sloužit jako perfektní případ toho, s čím se jen sotva kdy setkáme. Oni nebyli jen rodina, byli přátelé, na život a na smrt. Film jako takový je úžasný. Možná, že je trochu uspěchaný konec, ale kvalitě neubírá. ()

Chamyl

Je to velmi, velmi americké a bez okolků tlačící na pilu. Přesto nechybí emoce, které se u mne rozhořely již v úvodní scéně u autobusu. Milý film, který zdatně sekunduje svým starším bratříčkům Rainmanovi i Forrestu Gampovi. Sean Penn hraje opravdu skvěle a navíc mu ve své první velké roli víc než zdatně sekunduje tehdy teprve sedmiletá Dakota Fanning, o jejímž hereckém talentu už byly (po zásluze) popsány stohy papíru. A když k tomu připočtu stále atraktivní i herecky kvalitní Michelle Pfeiffer, tak mi na konci této rovnice vychází příjemný film, u kterého se i přes jistou prvoplánovost a černobílé vidění nakonec rádi dojmete. ()