Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

pearl_jam

tak tenhle film mě úplně vyždímal, a koho ne, tak musí bejt z kamene! sean penn mě jen utvrdil v tom, že je to pan herec. a docela rád bych si poslechl soundtrack (nádherný song od beatles interpretovaný eddiem vedderem)..... ()

GeorgeHans

Predvídateľné od prvej do poslednej sekundy a k tomu ešte s poriadne prepálenou stopážou. Vďaka aspoň za začínajúcu Dakotu a všetko zachraňujúcich Beatles. 55% ()

xaver

Čekal jsem trochu víc, nicméně stejně je to dost emotivní snímek. Je to kritika společnosti, která si tímto způsobem, pod falešným zdůvodněním jednání v zájmu dítěte, osobuje neuvěřitelným způsobem zasahovat do vztahu rodič - dítě. Mezi 3 - 4, ale přikláním se k vyššímu hodnocení. ()

Mistickzz

Tú štvrtú hviezdičku dávam hlavne kvôli neskutočným hereckým výkonom. Či už sa jedná o Seana Penna, Dakotu Fanning, či Michelle Pfeiffer, všetci traja zahrali excelentne. Film je inak príjemný, síce je to hra na city, no dokáže vás zaujať a občas vás aj rozosmeje. Nelson však mohol zmeniť kameru, pretože tá ručná, traslavá mi niekedy fakt liezla na nervy. 75% ()

Nemik96

Kdybych hodnotil pouze Seana Penna, Dakotu Fanning a Michele Pfeiffer dám 5***** bez mrknutí oka. Jejích výkony bezchybné a pokud jde o Pena odvážím se říct, že se zařadil vedle Toma Hankse a jeho Foresta Gumpa i Dustina Hoffmana jako Rain mana. Film Vás citově vyždímá až do morku kosti a ji přesto že příběh není zrovna reálný a v normálním životě by asi Happy endem neskončil, vžijete se do něj a budete držet palce až do konce . Uděluji tedy 4**** a Pennovi svého osobního oscara :) ()

Hopper

Dojáčik, ktorý stojí a padá s výkonom S. Penna, ktorý na rozdiel od Pfeifferovej je fakt skvelý a Oscara by si snáď aj zaslúžil. ()

cab

Velmi silny zazitek jsem si odnasel po shlednuti tohoto srdcervouciho dramatu o milujicim, ale mentalne zaostalem otci, kteremu chteji vzit jeho jedinou dcerku kvuli neschopnosti budouci vychovy. Vynikajici a presvedcivy Sean Penn. Nikdy bych nechtel byt v kuzi soudce podobneho pripadu... Kdo ma srdce, uroni nejednu slzu. 95% ()

Revolver

Další citové vidírání ve stylu Radio, které hollywood chrlí jako na běžícím pásu. Sam stojí za zhlédnutí jen kvůli hereckým výkonů, ať už Seana Penna, nestárnoucí Michelle Pfeiffer, nebo dětské hvědě Dakotě Fanning. ()

dopita

Tenhle film mě připadal tak nějak mimo mísu, je to všechno...tak americké... Prostě mě ten příběh připadal příliš mimo a s přicházejícím koncem navíc začal sládnout a taky nudit. Ale svý klady zase film má, je vyprávěn svižně a rozhodně nenudí a hlavně herecký výkony jsou bezchybný. Zkrátka když divák přijme pravidla hry a zbaští základní zápletku, tak se asi baví velice dobře, jenže to nebyl můj případ a navíc mě neustále lezlo na mysl, jak se prosťáčkovi Samovi povedlo usouložit dítě, když sám byl na úrovni sedmiletýho dítěte. ()

kedl

Tam, kde končí Forrest Gump začíná tenhle citově vydírající filmeček. Sean Penn vynikající jako vždy, ty jeho grimasy mu člověk opravdu žral. Něco tomu, ale chybělo, možná trochu ubrat na pile, ubrat Samovo dva kamarády(zbytečně moc "retardů") a bylo by to ono, takhle 3*. ()

Paity

Sean Penn si nevybírá lehké role a někdy to vyjde, někdy to nevyjde. Každopádně tohle bylo těžké téma a on to zvládl na výbornou. ()

Sgt.Pepper

I have a dream..film dostane název I am Rita..Michelle Pfeiffer dostane víc prostoru pro svůj příběh a hlavně pro svůj vynikající herecký výkon..dál se vymění cover verze písní Beatles za originály.. ještě střihač ubere 15 minut stopáže..potom přidám pátou hvězdičku a zařídím ho mezi svou filmovou top 10..George was always my favorite Beatle.. ()

aquiver

Tati, proč dělá sníh vločky? Tati, z čeho je hořčice? Tati, proč mají pánové pleš? Tati, jsou berušky jenom holčičky nebo i kluci? A jestli jo, jak se jim říká? Tati, kde končí nebe? Proč je slunce oranžové? A kam se poděje ta hodina při změně času? Tati, jsem podobná Tobě nebo mámě? Tati, myslíš, že se někdy vrátí? Tati, Bůh chtěl, abys byl takový, nebo je to náhoda? Lépe než touto citací obsah popsat nelze. Skvěle zahraný i natočený film, který mohl být klidně absolutní, kdyby se soustředil na drama a šetřil sentimentem. 80 % ()

DannyBoy80

Penn si může podat ruku s Billy Bobem Thorntnem, jehož fil Smrtící bumerang je v lecčems jiný, ale stejný je v geniálním ztvárnění mentalně postižených lidí. Oba zahráli famózně. Pfeiffer taky nezklamala a zahrála velmi dobře, Celkově film byl velmi silný, ale ruku na srdce, přecejenom né moc realistický. Ale mě to vůbec nevadilo, celý film jsem se velmi bavil a s hlavním hrdinou jsem velmi cítil. Dakota Fanning zahrála dítko parádně. Hodně silný film. ()

mirkaaa

Citlivé dojemné drama o mentálně postiženém muži, který by se rád staral o svoji malou dcerku, se kterou zůstal sám, ale úřady jsou proti němu. Domnívají se, že kvůli svému postižení není schopen se o dceru postarat, zvláště, když jeho dcera ho s přibývajícím věkem začíná mentálně převyšovat. Vynikající Sean Penn a výborná představitelka dětských rolí Dakota Fanning. Mám ráda filmy s touto tématikou. ()

Prochy38

Nádherný snímek a S. Penn v něm je opravdu výborný. Jak moc je to reálné, to si netroufnu odhadnout. Nebýt možná toho přehnaně emocionálního konce, neváhal bych s 5*, ale to mi přišlo už trochu přehnané. Jinak krásný příběh. I M. Pfieffer mile překvapila. ()