Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

JAzzeURo

Jak řekl Robert Downey Jr. v Tropic Thunder...nemůžete hrát 100% retarda, to se divák neztotožní. Jinak film co vám prošumí hlavou a nic nezůstane, snad kromě rozporuplných pocitů. ()

nikoliatko

no, pekný film, ale rozťahaný, hlavnému hrdinovi som jeho "debilitu" neuverila, zdalo sa mi, že zo seba robí blbca za každú cenu. opakované súdy tiež nepridávajú na hodnote... a .. škoda, že asi pred 2týždňami som videla zelenú míľu, neverila som ani Doughovi Hutchisonovi, ale to už je asi môj problém :) ()

JIRKKA

když se nám Dakota předvedla, hned jsme věděli, že je to to naše dítě....řekla režisérka Jessie Nelson, k tomu skvělý Sean Penn, správně nervózní Michele Pfeiffer i postižení neherci....legrační, smutný i dojemný. ()

ra0474401

Při tomto filmu jsem si plně uvědomila, že Sean Penn je herec. Že je PAN HEREC. Tahle role mu (snad) byla napsána přímo na tělo. Sama zahrál perfektně. Dakota Fanning a Michelle Pfeiffer mu skvěle sekundovaly. Diskutabilní námět a žádněj happy end, prostě takový život je. A neměli bychom před takovými tématy (nejen ve filmu) zavírat oči. Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděla. ()

Bolletta

Tož když tohle dávali v kině, bylo mi 14 a mě ten film dostal tak, že jsem nebyla schopná otevřít dveře z kina ven a jen jsem u nich stála a s očima v slzách čekala na někoho, kdo otevře místo mě. Bohužel, za mnou šla paní, která na tom nebyla o nic lépe a moc s těmi dveřmi nepomohla. Tehdy jsem byla zralá na pět hvězdiček. Po nějakých těch letech a po shlédnutí českého dabingu jednu hvězdičku ubírám. Nebylo to špatné, ale nekoukejte na to v češtině, která Pennovu snahu o retardovaného chlápka brutálně sráží na kolena. V originální verzi je Penn skvělý, Michelle Pfeiffer je standardně dobrá a Dakota Fanning si zaslouží obdivné pokývání hlavou. Je to citovka, hlavně ten konec přepískli, ale vydržet se to dá. 80% za Penna a fakt, že mě dohnali k slzám. ()

Alesss

Když vím ještě před úvodníma titulkama, že mi to má brnkat na city, počítám s tím a nic jinýho od toho nečekám... A Nelsonovi, Pennovi a tehdy sedmileté Dakotě se to podařilo na výbornou. Hudba mne taky dostala, takže nemám co vytknout a hrdě se hlásím k maximálním *****. ()

Sisa4

Film sice zbytečně dlouhý, ale Sean Penn to svým výkonem drží hodně nad vodou a mě to prostě dostalo. Byla to vydíračka, ale tohle na mě platí! Zastínil i Michelle :-) ()

sheepman

Ta kamera mi tam fakt trochu vadila. Sean Penn to zahral skvele a ani Michelle nezaostavala. Podla mna pekny film s uplne najstastnejsim koncom. Pre citlivych ludi asi narocna podivana na slzy :). A ze to malo nulove myslienkove posolstvo (Cival)? No to snad NIE!!! ()

Honey007

Ano, je to citová vydíračka, ale taková milá :) Sean Penn je tady úžasný a čas od času se prostě ráda podívám na tenhle typ filmu a v tomto případě jsem rozhodně nebyla zklamaná po příběhové ani jiné lince. 80% ()

ES13

Tenhle film zbožňuji! Sean Penn je prostě dokonalej herec! To jak to dokázal zahrát, to mě dostalo na prdel! Doslova! Ten příběh je tak srdcervoucí, že jsem opravdu ne jednou uronila slzu. Pro mě, krásnej film!!! <3 ()

celnarova

Úžasný film, kde Sean Penn podal skvělý výkon jako mentálně postižený, který bojuje o svou dceru. Taky Michelle Pfeiffer je asi v tomto film nepřekonatelná. Před shlédnutím filmu sem byla hodně skeptická vůči Seanovi v roli mentálně postiženého, ale dokázal mě na 100% přesvědčit. Nemůžu než dát plný počet. ()

rhodos

Neskutečně dojemné a lidské. Film, který mne chytnul za srdce a už nepustil ani při opakovaném sledování. Příběhu také hodně pomáhají herecké výkony všech představitelů v čele s famozním Seanem Pennem. I když ani Michelle Pfeiffer se nedala zahanbit a její výkon je snadno uvěřitelný. A malá Dakota Fanning je kapitola sama pro sebe. ()

eva.sa

Nádherný film a k ruce pár kapesníků. Úžasný herecký výkon S. Penna i jeho malé herecké kolegyně. Humorné, vtipné, smutné a velmi dojímavé. Síla opravdové lásky mezi otcem a dcerou. ()

klipers

"Chcela som povedať sudcovi, že mu viem dať ten druh lásky, aký ešte nedostala. Ale chcem sa vám ospravedlniť, lebo by som klamala..." Príjemný filmík, ktorý neurazí. ()

aileen.bp

Sean Penn a Michelle Pfeiffer jsou tady prostě výborní, malá Dakota taky žádnou ostudu neudělala, byla dobrá, ale upřímně nechápu to opěvování její osoby v tomhle filmu, myslím, že stejně by to podala jakákoli jiná dětská herečka, ale to je jen můj názor a neznamená to, že by mi tu nějak vadila, což se nedá říct o délce filmu- 132 minut je podle mě strašně moc. ()

ErummeldeK

Je to asi zvláštní, ale Seana Penna jsem poprvé viděla v tomto filmu, v roli retardovaného otce pětileté „Lucy with the Dimonds“. Zahrál to tak dokonale, že jsem fakt nechtěla věřit, že v jiných svých rolích může být mužný a charismatický. Dustin Hoffman hodil laťku v tomto žánru hodně vysoko a Penn, podle mě, na ni dosáhl. Dakota v roli Lucy však jeho výkonu jednoznačně konkuruje. Příběh je hodně emotivní, vlastně jsem brečela už u traileru, ale je strašně milý a svým způsobem i povznášející. Jednoznačně na pět hvězdiček: herecké výkony 5, slzy 5, smích 5. ()

Rajca

Výkon Penna strhujúci, námet veľmi originalny, Dakota vynikajúca. Zrážkové body idú na vrub americkej patetickosti a slabej uveriteľnosti spracovania. Je to škoda, lebo film mohol získať úplne iný rozmer. Takto sa z neho stal príjemný rodinný film na nedeľné popoludnie. ()