Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

BlueNeon81

V čase vydania ma tento film dáko obišiel, tak som si k nemu našiel cestu po 25 rokoch. Predlohu som nečítal a takisto som nevidel ostatné filmové spracovania. Oceňujem prenesenie deju do súčasnosti (teda súčasnosti konca 20. storočia) a cítiť, že scenárista a režisér v jednej osobe si ctí predlohu. Postavy a ich stvárnenie mladými hercami sa mi páčili a z výsledku som mal celkom dobrý pocit. Povedal by som, že lepšie 3*. Bolo to fajn. Keby som si to pozrel v čase, keď to šlo v kinách, to som mal vtedy čerstvých 18 rokov, tak by som možno ohodnotil film vyššie. Teraz ako štyridsiatník teda tri hviezdičky. Neurazil, ale ani neuchvátil. ()

F2003F

Obsahovo trápne naivná, vizuálne príťažlivo obsadená, vhodne dráždivo zahraná a tiež vcelku odvážne natočená superfantazijná teen dráma o nadržaných predstavách bežného mladého človeka tváriaca sa na nevšedne sofistikovanú zábavu vyvíjajúcu sa do obyčajných vôd predpísaných postupov príbehu o láske s fajn nečakaným koncom. Crush Intensions je očividne štýlovo imidžový film vhodne vytvorený pre cieľové publikum s určito zvoleným zámerom, no u mňa ani náznakom neprekonáva srdcu a duši blízke Paper Towns, aj keď ide o skvelo odľahčenú zvodnú záležitosť. ()

PavHer

Předělávka klasického námětu do slušivého kabátku určeného pro teenagery, v té době přesně mé kategorie. ()

Trageeed

Zajímavý nápad, který nedopadl nejhůř!! Sarah je stělesněním mrchy a Selma naivity!!! Zbytek se taky snažil :+) ()

Bartson

Mě osobně se tento snímek velmi líbil. Je to moc hezky přenesen původní snímek do dnešní doby, což oceňuji. Má to šmrnc, má to děj, má to spád. O to víc, když v sobě najde člověk kousíček Ryana Phillippa a představí si ve svém okolí skvěle hrající Reese. ()

lingering

Neznám knižní předlohu ani jsem neviděl Valmonta ani jiná zpracování, nic o nich nevím ale Velmi nebezpečné známosti mi vůbec nepřijdou špatné. Kvalitně zpracované téma o životě -náctilete smetánky high-end society. Někdo může namítnout, že se ve filmu vyskytuje spousta klišé ve stylu teen komedií, ovšem má-li být obstojným vhledem do světa adolescentů, pak to nejsou klišé, ale nevyhnutelná součást charakterů, pokud maji být alespoň trochu uvěřitelné. Závěr je mile dojemný (teda spíš smutný), jak už to u studentských lásek chodí. ()

jcall2bad

Nebylo to tak špatné. Sarah je velmi sexy, Ryan se jako hajzl nejen chová, ale taky na to vypadá, Reese je zde šíleně nevýrazná, stejně tak Selma. Hudba byla dobrá, myšlenka filmu zajímavá a celkově to je docela dobře koukatelné. Znovu to ale vidět nepotřebuju. ()

Pruee

Vidět tento film, když mi bylo tak patnáct, možná že bych byla nadšená. Po tom, co mi na něho kamarádky už roky pějí ódy jsem se rozhodla, že se na něho podívám. Po zhlédnutí filmu jsem měla pocit, že jsem ten příběh vůbec nepochopila. Absurdní příběh se solidní dávkou úchylnosti. Tu jednu hvězdičku, kterou jsem tomu dala, je za hudbu. ()

mikul

Na tento film mě především nalákal soundtrack a potom docela nadějné hodnocení tohoto filmu. . Celkově filmu hodně přidává hudba a dobře koukatelné tváře:-)...a sem tam i výkony. Poměrně slušně jsem se po celou dobu filmu bavil. 65% ()

Llaney

Tenhle film bych možná ještě teď přeříkala i pozpátku. Dal mi Placebo a zbytek skvělého soundtracku a i když bych se na něj už dnes možná koukala jinak, pořád bude jedním z mých nejoblíbenějších. Asi nejsvěžejší adaptace Laclosova románu, co jsem viděla. Kecy kecy kecy... ()

penegal

Jeden z mála filmů, který jsem schopný si pouštět stále dokola. Umím ho zkoro z paměti :-D Herci mají skvělé dialogy, nechybí akce, humor a romantika. Jeden z filmů, kde Happy-End není happy-end jako takový. Velmi dobrá muzika a skvělé přepracování, líbí se mě víc než původní. Tři hlavní herci patří k mým oblíbeným a vůbec mě nepřekvapilo - svatba R.Phillippe a R.Witherspoon - ani jejich následný rozchod. Hláška: Máte úžasně krásné nohy....chtěl bych si je vyfotit.... - no to nemá chybu! ()

Lailath

Uznávam, že to nieje nejak extra prepracovaný film. Herecké výkony sú tiež len priemerné, ale na počudovanie ma celkom bavil, a nemám problém kedykoľvek si ho pozrieť zas. ()

Lucius.15

Na někoho můžou Velmi nebezpečné známosti působit jako americká love story, ale mě tento film jednoduše zaujal. Ve filmu je dobře použita myšlenka změny charakteru a povahy člověka díky lásce. Škoda jen toho tragického konce, ale i ten přidává filmu na působivosti. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“