Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

Talbotus

Film je pro mě příjemnou předělávkou klasiky v moderním hávu. Výkony jednotlivých herců jsou místy skvělé a je vidět, že mezi nimi fungoval náboj, který dodává jejich interakcím a dialogům na věrohodnosti. Samostatnou kapitolou je skvěle volený soundtrack, který skvěle podkresluje většinu scén. ()

dragon'88

Tento film som prvykrat videl velmi mlady a pacil sa mi, mozno aj preto aky bol edgy a nevhodny mojmu veku. Teraz musim ale uznat, ze to ma vybornu myslienku. Predlohu doposial nepoznam, no prenesenie do 90-tych rokov tomu naramne svedci - 80-te roky boli prilis nevinne a neskor by to uz naprosto nefungovalo. ()

angelle

Veľmi nebezpečné známosti milujem a toto spracovanie mi bolo ako ušité na mieru. Bol risk previesť tento scenár do modernej doby, ale Kumblovi sa to podarilo. Herecké obsadenie výborné a Sarah ešte nebola krajšia. ()

panfilmu

Velice povedený film o americké zlaté mládeži, která má spoustu peněz od rodičů a snad ještě mnohem více volného času. A tak si ho spestřují sexuálními eskapádami a psychohrami na to kdo má návrh. Film je samozřejmě volnou adaptafí románu VALLMONT, který krásně zrežíroval Miloš Forman s J. Mallkovichem v hl. roli. A přes to se mi moc líbí, jak je upraven pro dnešní dobu, viděl jsem tento snímek již před mnoha lety, ale vždy se na něj rád podívám. Obsazení postav je také velmi povedené, zvláště mrchy S.M. Gellar. ()

vencap36

Sladké mládí.16 let, přechod na střední a do toho tahle bomba, okamžitě jsem si snímek zamiloval, sbíral články o natáčení a o hlavních představitelích. Soundtrack jsem uháněl asi 4 roky. Objednávkou mi přišel původní soundtrack, který ale nebyl ve filmu použit od Johna Otmanna. Pak vyšel oficiální od Edwarda Shearmura a nakonec jsem se dostal ještě k soundtracku jen s hudbou a melodiemi z filmu. Úžasný 5 hvězd jak vyšitých. ()

desod

Pocit po shlédnutí tohohle kusu po Formanově Valmontovi ? Blicí pytlíky , nešrovice , malárie a mor ........ Jako vážně by někdo věřil těmhle mláďátkům profesionální otřelost a intrikářskou duši ? .............. fuj fuj fuj ()

vonTossis

Jeden z nejlepších "teen" filmů vůbec. Otáčím ho už skoro dvě dekády a líbí se mi pořád stejně. A to už dávno teen nejsem. ()

drsny_hery

Ve své době hodně populární film, který jsem si tehdy dobrovolně nechal ujít. Dnes můžu tak maximálně pochválit za nostalgický soundtrack a za relativně zmáknutý konec, který pozvedá dílo nad prcičkovské taškařice. ()

Dangerous2

"Sucker love is heaven sent You take a breath, our passion is spent My heart is a pie, your body's on rent  My body is broken, yours is bent Carve your name in my arm Instead of stress I lie here enchanted  'Cause there's nothing else to do Every me and every you" již od úvodních titulků je to skvělý zážitek... ()

freebob

Nebezpečné známosti pro teenagery.Tento film mě nikdy nezaujal.Nikdy jsem neměl rád Ryana Philippe a Reese Witherspoon.Opravdu je pouze pro cílové diváky.Snad jedině soundtrack a výprava stojí za pochvalu a závěrečná scéna s písní od Verve Bitter Sweet Symphony má něco do sebe. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“