Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

Vica

Či chcem, či nechcem, toto je film mojej mladosti a videla som ho nespočetne veľa krát. Určite jeden z najlepších soundtrackov aké poznám. Filmu dodávajú veľmi prítažlivú atmosféru, ktorá sa ním nesie až dokonca. Koniec filmu vynikajúci, asi každého aspoň troška chytí za srdce . ()

Bratr

Nevím, co je na smetánce společnosti, která neví co s penězi a časem, přitažlivého. Ani jsem se nebavil, ani jsem nebyl příjemně vzrušený. Veškeré kouzlo podobných filmů na bodě nula. ()

BAADRAAM

Musím se přiznat, že nechápu poměrně vysoké hodnocení na takovéhle ,,béčko". Já osobně mám pro tyto tipy filmu slabost, ale nemyslím si, že by každý měl podobný vkus, jakým jsem obdařen od matky přirody já. Je to drama, které dokáže dost zapůsobit na city. To je asi ovšem vše, co se dá kladného o tomto filmu říct. I když moment........přemýšlím........Placebo, vábivá Sarah Gellar, poměrně charismatický Phillippe...No, něco by se přece jen ještě našlo. Placebo jsou ovšem opravdu dobrý. ()

Insspektor

Ak tieto Nebezpečné známosti mali byť napodobením alebo prenesením tých z r. 1988 do dnešnej doby, tak hovorím katastrofa! Nechutne bohatí teenagery, zároveň obaja atraktívny, žijúci sami doma, majúci extrémne množstvo odžitých vzťahov, manipulujúci so všetkými naokolo – to už hovorí samo za všetko!!! Ale ako najhoršie časti by som vyzdvihol Selmu Blair, ktorá mi nepripomínala dievča neskúsené ale skôr mentálne zaostále a scénu s Phillipsom a Gellarovou keď leží na posteli a vysvetľluje mu čo získa ak zvíťazí v stávke. Malou čerešničkou na veľkej čerešničke na vrchole je slovenský dabing, ktorým bolo dosiahnuté absolútne dno. ()

EggO

Promyslene psychologicke kroky postav, bohaty pribeh, perfektni zaver, herci hrali skvele, bohuzel az na vykon Selma Blair, jeji vykon me vubec nepotesil a kdybych mel hodnotit jeji herecky vykon, zaradil bych ji do odpadu ... :-/ ()

Dextwer

Mladí, krásní a nesmírně bohatí. Tenhle typ příběhu je v Americe hodně oblíbený. Co víc dodat, příběh končí tzv. smutně, ale když se ohlédneme za celým průběhem děju, tak v podstatě člověk nemůže ani být smutný a spíše si řekne „to jsi zasloužil“. Mlaďoučká Reese Witherspoon v roztomilé roli nevinné dívky. Zajímavosti: * Ke konci filmu, když Kathryn řekne Ronaldovi, že ji Sebastian uhodil, se měla objevit i scéna, ve které skutečně Sebastian dá facku své sestře. Scéna byla nakonec vystřižena, aby byl divák na pochybách, jestli k tomu došlo nebo ne * Scéna, ve které dostane Sebastian facku od Annette byla hodně improvizovaná a oba herci se jí nechali unést. Facka nebyla ve scénáří, tudíž i reakce Ryana Phillippa je upřímná * Bazén, ve kterém se Sebastian a Annette koupali, měl v době natáčení pouhé 4,5°C * Scéna, kdy Sebastian a Annette jedou v autě z domova důchodců, byla částečně improvizací. Během natáčení se začala Reese Witherspoon (Annette) pitvořit a Ryan Phillippe (Sebastian) se smál a říkal ji, ať toho nechá. Režisérovi se moc líbila chemie mezi oběma herci a když si uvědomil, že jejich rozhovor se do filmu hodí, použil ho * Natáčení bylo osudové pro mladý pár Reese Witherspoon a Ryan Phillippe - v tomtéž roce se vzali a mají spolu dvě děti, dceru Avu Elizabeth (1999) a syna Deacona (2003). Hodnocení = 50 % ()

nikkittka

Hloupý film,který útočí na první signální a objetuje kvůli tomu šanci na smysluplné uchopení látky.Mnoha mužům možná bude stačit pohled do výstřihu Sarah Michelle Gellar,ale celek je neskutečně unylý,povrchní a zbytečný. ()

angorka

Já nevim, ale asi první film o kterým jsem říkala, že je nejoblíbenější. Úchylka z dospívání. Ráda se na to podívám i dnes. Super soundtrack. Konec dokáže fakt rozplakat. ()

WilliamBlood

Ano přiznávám, miluju Sarah Michelle Gellar a jako pořádnou mrchu Kathryn snad ještě o něco více než jako Buffy, přemožitelku upírů, ta role jí totiž neskutečně sedla. Celkově se mi tento film velice líbí a vždy když mám možnost tak si ho rozhodně nenechám ujít. ()

Matamoroz

Slabší 4 hvězdy. Sám se tomu divím, protože občas jsem si nebyl jistý, jestli to nebude totální propadák. Ale celkem vzato nebyl. Je to sice film z kategorie "vaše pravidelná dávka emocí" a v tomto případě i dekadence, ale nějakým zvláštním způsobem to dohromady fungovalo. ()

martinvagner

Synáček bohatých rodičů co se chová jako naprostý idiot a sukničkář, ale nakonec se změní k dobrému? Dost obehraná písnička. Ale! Něco na tom filmu bude, sourozenecká nenávist vyvrcholená smrtí hlavního hrdiny ve mně zanechala dojem. Dramatické chvíle střídající romantiku. Skvěle zpracované ať si říká, kdo chce, co chce. ()

BenchPress

Při mém prvním shlédnutí musím říct, že jsem se poměrně nudil. Jsou tam sice nezapamenutelné scény, ale říkal jsem si, že více jak 2 hvězdy nedám. Pořád jsem si říkal, o čem vlastně ten film bude, co z toho vznikne. A ejhle, konec stojí opravdu za to, včetně skvělého soundtracku. Určitě se k tomuhle filmu někdy vrátím, protože něčím je v celém svém obalu přitažlivý a chvíli jsem přemýšlel, že hodnocení ještě zvednu. Ten film prostě není ani romantika, ani thriller. Je to dost odvážný kousek, starší filmy jsem neviděl, přesto originální. Skvělá závěrečná scéna, která udělá hodně. Dobrý film. 4/5. ()

Don Maty

Obraz pokrytectva popisujúci ego nadržaného hajzlíka, ktorý má rád incest. Ukázali nám ako sa má zaháňať nuda keď budeme mať milóny, tupé hlavy a psychomaniakálne chúťky na sex. Skvelá výpoveď o naháňaní kurvičiek aj keď treba uznať, záver mal gule ;))...4* PS: Nedotknutý predlohou, akoukoľvek. ()

elanista1

FIlm o cynickom nepoucitelnom mladikovi, ktory sa zahadne za jednu noc zmeni na dobreho poslusneho chlapca, ake prekvapive..Film o sexe, ale bez sexu, s kopou nadrzanych konverzacii, sexualnych narazok, a klasickeho romantickeho klise. Presne ten druh filmu, ktory neznasam, kazdy s kazdym sulozil, kazdy na kazdeho robi intrigy a podobne. Najviac ma pobavila zaverecna Bitter sweet symphony, na ostatne do zajtra zabudnem. ()

Detektiv-2

Ano, je to sice remake, ale ANO – sakra vydařený. Film nedokážu ani slovy pořádně docenit, protože mě napadá jen samá chvála. Naprosto skvělé „psychologické romantické drama“ mě upoutalo dokonce natolik, že se to muselo stát mým nejoblíbenějším filmem a nemyslím si, že to snad kdy změním. Scénář naprosto skvělý, herecké obsazení ještě lepší – nedokážu jsi v tomto filmu představit nikoho jiného. Všechny role naprosto sedí. Sourozenci Kathryn a Sebastian si rádi hrají s lidmi. Ale v tom smyslu, že s nimi rádi manipulují a psychicky jim ubližují. To dělá sourozence naprosto jedinečné a člověk si je musí oblíbit. Já jsem si ještě více oblíbil Kathryn, protože dokáže být správná mrcha až do konce, ale zároveň nedat nic najevo a být stále „dokonalá“. Opravdu film doporučuji, je to filmový skvost. Neznám člověka, kterému by se tento film nelíbil. Navíc závěrečná scéna v kostele se songem The Verve: Bitter Sweet Symphony mě vnitřně roztrhala – prostě dokonalost. Žádný jiný film mi ještě nedokázal vlézt takto pod kůži jako Cruel Intentions. ()

LadyBirdx

Jste bohatí, máte co si zamanete, už nevíte roupama co by jste provedli, tak co si tak nepohrát s city druhých? A hlavně se pořádně pomstít?... Rozhodně lepší než všechny předchozí verze, výkony herců skvělé - taktéž i obsazení, hudba luxusní - poslední song Bitter Sweet Symphony nejvíc padnoucí, (soundtrack si můžu přehrávat pořád dokola a neomrzí)... ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“