Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

P@\/EL

Místy z toho bylo opravdu skvělé zahrané, emočně vypjaté drama. Na druhou stranu je třeba podotknout, že celý příběh působí trochu vyumělkovaně a naivně. To ovšem nemění nic na tom, že jsem se u filmu obstojně bavil a samozřejmě i na herečky, a to nejen v scénách se sexuálním podtextem, bylo radost pohledět. ()

jenspifa

Krásná ukázka americké zlaté mládeže 90.let. intriky sviňárny a podvody jako každodenní hra na zahnání nudy. Asi nejlepší role SMG, krom nenávisti. 85% ()

Koškin

Jasne, neni to Valmont, ani Nebezpecne znamosti. Ale stejne jako Romeo a Julie s Leonardem diCapriem - zadna lopotna hra na umeni, uvolnena filmova atmosfera, vtip a trefne, odpovidajici herecke vykony a nadupany soundtrack. Ja se za tech 5* nestydim. ()

Camel91

Originál jsem neviděl (jen upoutávky v tv ) a asi ani neuvidím (nejsem právě na historické filmy), pro mě je originál tento film, protože mi na VHS v době uvedení přišel pod ruku prostě první. Ustřední čtveřice je velice zdařilá, holky pěkný hlavně SMG , všechny postavy jsou krásní lidé a taky charismatičtí. Jejich roli jsem jim věřil. Kupodivu mě nejvíc ve filmu zajímal Sebastian, protože se mi líbil jeho styl života a vlastně jsem mu fandil aby sázku vyhrál... Tu sice nějakým způsobem vyhrál, ale samozřejmě se zdálo, že vlastně ne a byl za to potrestán... Jeho fotka na konci se šibalským úsměvem vlastně sedí na pořekadlo kdo se směje naposled...protože vlastně nakonec to byla právě Kathryn kdo ostrouhal... ve své škatulce to považuji za jedem z nejlepších filmů a rád se na něj podívám když je chuť nebo běží v TV.... a nesmíme zapomenout na solidní soundtrack. ()

soukyd33

Soundtrack 👍 TOP. Láska se umí pořádně zvrtnout. Herecké výkony super, příběh TOP, atmosféra TOP. Tento typ lidí mě do dnes děsí. Dokážou vše kolem vás obrátit proti vám. Tyhle dva sourozenci jsou velmi nebezpeční. Otázka je, kdo je ten horší. Neuvěřitelný příběh o napětí v lásce, které jen tak někdo nezažije. Krásné ženy a až jemně erotické scény. 👍 Jedna sázka, a rázem je tu neuvěřitelně emocionální situace. Poznámka: Závěr filmu je TOP! No, posuďte sami. 👍😳 Poznámka: Závěrečná skladba je je dokonalá. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

pekarekoto

Tak aj toto znamená zaujať hneď v prvých sekundách. Bol som nadšený. Placebo - Every You Every Me. Takže tak sa volá tá úžasné aj keď popová skladba plná energie. Pekné počuť ju po tak dlhých rokoch. Do toho výborný záber. Rýchlo mihajúca sa krajina snímaná z  čohosi velmi rýchleho z výšky. Vlastne záber ani nie je technicky dokonalý. Je to rozmazané ale proste výborné. Koniec 90s podla mna vrchol kinematografie. Všetko potrebné bolo už dostatočne vyvinuté ale ešte z toho nešla tá depresia doby. Žiadne výčitky zo silných áut a jedenia mäsa. Žiadne sociálne siete. Čistá energia zo života. Hudba plná energie, temperament. Poctivo analogovo prebudené elektrické gitary a zvuk skutočných bicích. Žiaden datel tukajúci do syntetizátoru vyludzujéceho dokonale synchronizované, v rastroch zarovnané anorganicky pôsobiace depresívne rytmy. Proste veselé 90s roky. Neviem si pomôcť ale film pôsobí na mna miestami až zarážajúco a smiešne Bčkovo. Koniec je dosť vyhrotený. Tinedžerske zápletky sú rovnako tak blbé ako pútavé. Ale aj keď som si toho bol po celý čas vedomý tak ma film napriek tomu bavil a to je to hlavné. ()

BONOBON

Prachobyčejná studentská předělávka slavných Nebezpečných známostí. Pravdou ale je, že není výrazně horší než originál a co se týče erotického náboje, je mnohem zajímavější! ()

Alexis

Převody klasických děl světové literatury do filmové současnosti jsou zřejmě v módě, ale zatímco Baz Luhrmann to v R+J zvládnul s grácií, v tomto případě vsadil režisér na efektní záběry, které ovšem nedokážou překrýt podivnou pachuť ze zmateně podaného příběhu a stupidních dialogů. Jsem alergický na tlustou blondýnu Reese Witherspoon a Ryan Phillippe byl do role Valmonta obsazen zřejmě jen pro své vypracované pozadí, protože herecky naprosto selhává ()

Paulisman

Originál román nepoznám, no film je veľmi dobrý. Najlepšie na tom je, že vystihli falošnosť dnešného sveta a to v akejkoľvek podobe. ()

-ETIENNE-

Cha, tak kto koho napokon dostal? Cruel Intentions je plný lží a podvodov, dvojitých tvárí a neúprimnosti, pokrytectva a sexu. Mimochodom, na to ako mladí sú súrodenci Valmontovci, pôsobia až neskonale dospelo a znudene... Vyzdvihujem soundtrack, obzvlášť Placebo a The Verve. ()

viktoria00

Podla mna perfektna romanticka drama...Nie je to typicka sladka komedia,ale je to film na zamyslenie a hovori o skazenosti určitej časti mládeže....Podla mna sa to oplati pozriet určite !! ()

JohnyPine

tenhle film se pro mě stal jedním z těch, které můžete shlédnout několikrát, a pořád neztratí na kvalitě.Vždy si najdu něco, čemu se smát.Prostě klasika. ()

jardahar

Možná je mé hodnocení ovlivněno jistýmy zážitky,ale pro mě je tento film ve svém číslo jedna,včetně skvělého soundtracku. ()

marocco

V dobe ked som to videl som sa považoval za tínedžera (zmenilo sa to vlastne ?) takže ma tento film bavil. Herci sú mladí, krásní a bohatí a zápletka vcelku slušná. Na originál to nemá ale tú hodinku a pol neľutujem. A ešte vyzdvihujem výborný soundtrack na čele s Placebo. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“