premeq

Komedie na podobné úrovni jako American pie (jednička). Děj se dá shrnout do tří slov, ale vtipy, hlášky a trapné scénky tak do dvou šanonů... Parádní zábava ()

Tempest

Tenhle film byl pro mě velké, velmi milé překvapení. Herci, které jsem vlastně vůbec neznal a předpoklad, že půjde o další stupidní komedii. Nakonec jsem se bavil od začátku do konce, jedna scénka je lepší než druhá, hluchých míst je doopravdy pomálu. Jako odreagování od běžných každodenních starostí lze jen doporučit. A vyplatí se dívat až do konce, nejlepší hostel v Amsterdamu je také výborný. ()

Muso

Tak jo. Tie vtipy sú chvílami pekne ostré a Bratislava vykreslená ako cigánske ghetto by mi viac menej nevadila. Čo ale neni koschér je fakt, že ak si robím srandu z východného bloku tým, že zo Slovenska spravím činžiakové smetisko, zo západným blokom treba spraviť niečo obdobné..(pochopitelne zveličením príslušných naródných charekteristík..) A to mi neprišlo rovnomerne rozložené, keďže napr. také Nemecko sa parodovaniu skoro vyhlo. Ináč ako oddychovka s partiou a dostatkom vínčiska sa to dá. 50% ()

Marty_cihi

Hodně povedená teen komedie. Ve které cestují po Evropě čtyři kámoši, přičemž Scott vyráží za jediným cílem a to je Mike. O které si do nedávna myslel, že je kluk. Jediný co měl byla její fotka v Berlíně, která mimochodem byla focená v Praze, kde byl natočen i skoro celý film. Na tomto tripu se dostali do Londýna, Paříže, Amsterodamu, Bratislavy, Berlína, Říma,.... Film nemá chybu, prostě 87 minut nepřetržitý zábavy. ()

Taarg

U tohoto filmu se nasmějete, zvláště jste - li obyvatelé Prahy, neb všechny (nebo prakticky všechny) exteriérové scény byly natáčeny v Praze a můžeme proto vidět scénu z Německa na Andělu, Britániii u Rudolfina, Nizozemsko na Kampě atd.... Ještě za zmínku stojí maličká role Matta Damona, který v tomto filmu exceluje. Jinak je tento film jemně nadprůměrnou teenagerovskou komedií. ()

haack

Špatný, ale i přesto docela zábavný film. Je to alespoň humorná ukázka toho, jak o nás (Evropanech) smýšlí asi průměrně inteligentní Američan… Ba ne, nebudu generalizovat. Takhle si snad Evropu nepředstavuje nikdo (tedy doufám) takže to chápu více jako parodii, než jako satiru… 4/10 ()

halberdier

Pro mě osobně asi nejlepší teenagerovská komedie, která překonává i Prcičky. Kráslovský se u ní bavím, pokaždé když ji vidím. Skvělé jsou štěky známých herců (Matt Damon a "Scotty Doesn't Know je asi nejlepší), parodie na Bratislavu je dokonalá. Pro někoho je to možná pokleslá zábava, ale je se zkrátka u komedii typu Zoolander, Dodgeball či Road Trip neskutečně bavím. ()

StrixCZ

Příjemné překvapení! :o) Eurotrip jsem si pustil s minimálním očekáváním, v náladě, kdy jsem zoufale potřeboval "vypnout". Nutno podotknout, že to se mi díky tomuto snímku podařilo více než příjemně. Ano, je to v mnoha směrech více než nadsazené (což jsem čekal). Ano, Evropa v americkém podání vypadá trochu podivně ("Francie" je natáčená zjevně převážně u nás, američtí turisté inspirovaní tímto filmem by se asi v Bratislavě hodně divili, že jim dolar stačí sotva na poplatek za použití záchoda atd. atd.), ale to jsem taky čekal. Co jsem naopak nečekal, bylo (na tento druh filmu) minimální procento nechutností a fekálního humoru. V rámci žánru bych skoro dal i 4*... Celkově vydařená komedie a poctivých 70%. ()

Pato2909 odpad!

To hodnotenie davam len koli Slovensku ...hm teraz uz mame silnejsiu menu od nich a za dolar by si nemohli u nas ani prdnut !!! ()

SelfishMan

Nechtějte po mě objektivní a vážné hodnocení, ani jedno ani druhé nejsem schopen předložit. Doporučuju vypnout a užívat si bez přemýšlení nad tím cestu po Evropě jakou zažil málokdo. Protože, kdo u toho bude moc přemýšlet a zaobírat se všemi těmi chybami, tak si to nemůže náležitě užít jak by měl. Jasně byly tam okamžiky kdy humor trošku spadá k trapnosti (ale vyloženě nechutný na rozdíl od jiných teen komedií není), a je více než dostatečně kompenzován okamžiky kdy jsem fakticky brečel smíchy a prožíval bolestivá muka, kvůli namožení bránice a břicha. Scény z Bratislavy, zelený skřítek, Vinnie Jones v dresu Red Devils, souboj s robotem nebo Matt Damon... Geniální zábava (pro né příliš staré a né příliš střízlivé publikum), která měla by býti servírovaná nejlépe s nějakou tou promile v krvi :-) Ne nestydím se za to že jsem se u toho tehdy tak dobře bavil, koneckonců kvůli tomu to snad přece vzniklo ne? 80% ()

Leffi

Si ten film pamatuju snad jen díky vynikajícímu štěku Táborského, ale jinak mi ten film přijde hloupej a jako komedie na mě rozhodně nezapůsobil. Nicméně proti gustu a na scénu v Bratislavě se občas znovu kouknu no, když to běží v tv. ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Když jde parta do muzea ve Vatikánu, snaží se namluvit strážcům, že je Cooper mentálně zaostalý. Ten v tu chvíli ukousne kus kornoutku zmrzliny, který má už vylízaný. Po oblbnutí strážců je kornout opět celý. |×××| Při návštěvě pařížského Louveru ve skutečnosti stojí před pražským Rudolfínem. Ke všemu jsou v pozadí vidět Hradčany. |×××| Když Scott dorazí s kamarády do Vatikánu, je v pozadí vidět Kolosseum. To ale není možné, protože se Kolosseum nachází několik kilometrů od Vatikánu. |×××| Letadlo, se kterým Scooty a Cooper odlétají do Evropy má na startovací ploše tři motory. V následujícím záběru, kdy letadlo letí vzlétá, má motory dva. |×××| V rozložené mapě Evropy je ke Slovensku přidělena vlajka, která neodpovídá vzhledu slovenské státní vlajce. |×××| Film se z velké části natáčel v České republice, proto v něm nalezneme spoustu faktických nedostatků. Na americkém letišti je česká poštovní schránka, na pařížském nádraží je možné zahlédnout nápis "ČD" nebo za Louvrem český nízkopodlažní autobus MHD. ()

Sirmilano odpad!

Ani Vinnie Jones ani Matt Damon ani Lucy Lawless ani Michelle Trachtenberg(a že ji to párkrát sakryš slušelo)...prostě nic...tomuhle filmu nepomohlo vůbec nic...Nechutná tragedie.Od amerického pohledu na Evropu(čekal jsem to,ale i tak mě to i osobně uráželo a to nejsem patriot) přes rádoby vtipy až po herecké výkony.Nedokážu přestat myslet na to jak to bylo příšerný. ()

endrix

Kdysi jsem se po náhodném zhlédnutí několika momentů z filmu zařekl, že se na tuhle trapnou komedii postavenou na stereotypech nikdy nepodívám. A hle, v době angíny přišla vhod. A pobavila a potěšila, alespoň v úsecích, kde stereotypy, na kterých staví, sdílíme s "hloupými" Američany, kteří nepoznají krásnou holku, dokud se nesvlékne do bikin a neovládají německou gramatiku. Skřípat to začne, když se čtveřice hrdinů dostane k našim bývalým bratrům Slovákům. "Takhle to přece není!" chce se člověku řvát, ale pak si vzpomene, jak se sám dívá na země na východ od nás a zmlkne. No, a pak už jen nacistická narážka, krásně přehnaná návštěva Vatikánu a barvotiskový happyend. Co víc si od teenagerovské komedie přát. ()