Turboman je zlý sen, noční můra každého otce a očistec za všechny prohřešky, kterých se tatínkové dopustili. Turboman je hračka a velké přání milionů dětí. Výrobce ale nereaguje moc pružně, a tak plastového panáka sežene jen ten nejrychlejší. Arnold Schwarzenegger chce splnit přání svého syna a dát mu pod rozzářený vánoční stromek, co si bude přát. Doufal, že se jen zeptá, zajde do nejbližšího hračkářství a jednoduše za rozmary svého potomka zaplatí. Musí ale napnout všechny své titánské síly, vyvinout obrovskou rychlost i důvtip a přečkat přehršel nástrah, aby nakonec tu zatracenou umělohmotnou postavičku získal. (oficiální text distributora)

Eraser

Tak po tomhle filmu Arnold snad konečně pochopil, že role komika není pro něj. Sice to není takový průšvih jako Junior, ale kvality Dvojčat nebo Policajta ze školky to nedosahuje... ()

Stejšn

Schwarzenegger se měl držet toho, v čem je dobrej: Commando, Predator, Conan. Komedie jsou pro komiky. Tohle se, Arnie, fakt nepovedlo. ()

Zadri

Ale vůbec to nebylo špatný. Rozhodně se film v porovnání s jinými průměrnými komediemi nikterak nepropadá. Je jen škoda nezdařilého konce, kdy se z komedie stává trapná podívaná. Nebýt této šaškárny na konec přemýšlel bych i o slabších čtyřech hvězdách. ()

alpeew

Nekamenujte mne, ale tohle je oblíbená vánoční komedie celé naší rodiny. A kromě toho, že je to komedie, vypovídá dokonale o vánocích poamericku...a rozhodně jim nic z toho nezávidím! Navíc mám pro Arnieho v ne-terminátorských rolích prostě slabost, nejspíš proto, že zaškatulkování je blbost, a on vždycky byl především dobrý herec! ()

Slunik odpad!

Paskvil plný stupidních trapných fórků založených na tom, že někdo zakopne a upadne, někdo někoho praští apod. Navíc je Arnold přesvědčivý jen ve scénách, kde je převlečený za Turbomana. ()

petrik11

Ale nebolo to až také zlé. Naopak Arnold sa ukázal aj trochu inak ako živé monštrum, že má aj niečo v hlavičke makovičke. No samotný záver s Turbomenom si mohli chlapci odpustiť. ()

Boudyy

Pro mě vánoční klasika. Nedokáži si představit svátky bez této komedie, na kterou si každoročně čas udělám a vždy se pobavím. Kouzlo je také v tom, že tento film si pouštím pouze o Vánocích, jinak to nemá smysl, když je to vánoční komedie. Tak stejně to mám i s mnoha dalšími vánočními filmy, ne že bych je jindy neuměl ocenit, ale prostě nejvíce se u nich pobavím právě o Vánocích. ()

PATWIST

Honba otca Hawarda, ktorý si kvôli práci nenájde čas na kúpu vianočného darčeka, superhrdinu Turbomana pre svojho syna a tak sa vydá na nákupy na poslednú chvíľu (keď jeuž neskoro), skvelá až geniálna rodinná komédia s Arnoldom Schwarzeneggerom približne na úrovni Sám Doma. Množstvo vtipných hlášok ako napríklad: Polož ten koláček, heslo: zvonček zvoní, batman smrdí ()

Guran

Taková komediální jednohubka, jejíž celý příběh je pouze a jenom o snaze koupit hračku, kterou už všude v obchodech mají vyprodanou. Scénář je tedy jednoducxhý jako facka a nějaké dějové zvraty či nějaká větší rozuzlení v ději nečekejte. Postav je zde pramálo, s každou si ale uděláte vztah. Co mě překvapilo je, že Arnold ani jednou ve filmu neukáže bicáky, či prsní svaly. Opravdu se v tomto směru jedná pouze o rodinnou komedii, která zabaví, do jisté míry pobaví, ale nic extra to není, ale také to neurazí. ()

PlayEasy

Vzhledem k těm Vánocům jsme si tento film teda v TV pustili a dostali jsme to co jsme čekali. Naivní a až moc crazy americkou komedii, ale poměrně netradiční. Ovšem kdybychom tento film viděli někdy jindy než o Vánocích tak by nejspíše naše hodnocení kleslo k suterénu! A Arnie si nikdy nepotrpěl na kvalitní herecké výkony, ale to konec konců není žádná novinka :) 45% ()

horor2

Na poprvé sračka, po letech zábavná kokotinka od Beethovena teda Levanta :-) K.O. sobovi se jen tak nevidí a heslo SANTA UMÍ, BATMAN ČUMÍ, se jen tak neslyší :-) ()

ostravak30

Pochopitelně vidím, že komedie není příliš dobře hodnocená a také vím, že kritici ji sepsuli co to šlo. Nicméně opět netradičně půjdu proti proudu. Komedie má bavit a mě tohle dílo bavilo. Arnold využívá na jedné straně toho, co umí. Tedy síly a svalů, na straně druhé chce stále působit jako taťka, který to má jen v rukou a první řadě je to obyčejný chlap. Každopádně je snímek nabitý originálními Vánočními vtipy a gagy. U nás v rodině se film ihned ujal a patří k našim oblíbeným na Vánoce. A i po mnohokráte se stále smějeme pořád dokola. Ostatně, má to i docela Vánoční moudré poselství. Proslulá mlátička je opravdu rozmanitá svými filmy - Barbar Conan, Terminátor a Rolničky, každý jiný žánr, a těch komedií zase tolik nenatočil. Tohle je ale bezesporu jeho nejlepší. ()