poster

Rambo: První krev

 • český

  Rambo

 • anglický

  First Blood

 • slovenský

  Rambo

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  ****

  Stallone umí zahrát dvě role opravdu dobře. tou první je samzozřejmě prosťoučký boxer Rocky a tou druhou je psychopatický Rambo. Obzvlášť v jedničce je John J. celkem slušnej blázen, tento rozměr jeho postavy potom bohužel v následujících dílech upadá. Bohužel Sylvester jinak dobrý herecký výkon trošku pokazil v závěru, kdy se Rambo zhroutí a pláče. Myslím, že věrohodný pláč je pro Slyho, nedosažitelná herecká meta a tak měl spíš postřílet pár zloduchů. Jinak má Rambo na akční film až pozoruhodně dobrý příběh, a co je zajímavém je politicky zcela opakní vůči atmosféře panující ve státech v době vietnamnské války. Pacifistické písně hippies nahradil až reaganovsky přímočarý a nekomprosmisní válečný patriotismus. Navíc při filmu člověk pocítí silný pocit zadostiučinění, když Rambo začne kosit cajty, co ho šikanují.(7.11.2004)

 • T2
  ****

  John Rambo a jeho vykreslenie ako unaveného vojenského veterána z Vietnamu nemohli byť ani lepšie spracované, po celý čas sa buduje komorná dráma a Sylvester Stallone do svojej úlohy vložil kus uveriteľného až vžitého života, akoby tie útrapy aj sám osobne prežil. Pre mňa osobne je to jeho najzaujímavejšia filmová postava, škoda že nasledujúce diely klesli skoro čisto len na akčnú strielačku všetkého živého navôkol ale aj tak je to jedna z najlepších sérii vôbec a nehovoriac už o akčných. Od plného hodnotenia ma delí len kúsok, troška my vadí príbehové dianie pri konci filmu. ║Rozpočet$15milionovTržby USA $47,212,904Tržby Celosvetovo $125,212,904║ celé 80.roky proste patrili Stallonemu takmer všetko na čo siahol sa stalo hitom, jedine Schwarzenegger s ním dokázal ako tak súperiť(25.11.2007)

 • choze
  *****

  Melancholický chlapácký doják o traumatizované mašině na zabíjení a její těžké cestě domů. Skoro autistický hrdina, který ale přitom vydá za celou armádu, ješitný šerif, otcovský vojenský velitel a nehostinný horský terén ideální pro partyzánskou válku. Vyvážená kombinace akčního filmu a hořkého dramatu s dojemným huhňavým závěrem.(14.3.2013)

 • TheDarKnig
  ****

  klasika, pekna sychrava destiva studena atmosfera, jeden chudak, ktery si nevi zvyknout na to, ze uz neni ve valce a armada, ktera jde proti nemu v lesich kolem jednoho maleho do jeho prichodu poklidneho mestecka.. Tenhle Rambo jeste ma i nejakou myslenku, Stalone zde neni jen stroj na zabijeni, ale existuje v nem i nejaka psychika, jeho vyznani na konci je pekne, nicmene pusobi trochu smesne, hlavne v originale, na ten prizvuk si asi nikdy nezvyknu.. Skvele sceny partyzanskeho boje, hlavne ta prvni proti policajtum je naprosto dechberouci, johnovy pasticky jsou opravdu efektivni.. na Ramba nezvykle malo obeti - jen jedna.. celkove dojmy velmi dobre 4(18.2.2010)

 • CheGuevara
  *****

  Rambo za tu dlouhou dobu nezastárl ani o jeden den a je stále ve skvělé formě. Tahle klasika i dnes s přehledem nakope zadek drtivé většině soudobé akční produkce. Neskutečně uvěřitelný a charismatický Stallone se drží při zemi a je tomu jenom dobře. Áčkový akčňák, který nic ze své působivosti nezapomněl, je dokonalým archetypem akčního dramatu dotaženého do filmařského absolutna.(9.8.2007)

 • - Postavu Colonela Samuela Trautmana měl hrát Kirk Douglas, který ale trval na původním konci filmu. Když z projektu odstoupil byl obsazen Richard Crenna. (don corleone)

 • - Sylvester Stallone měl hodně připomínek ke scénáři a dokonce se domohl toho, aby postava Ramba nebyla pouze ničivým strojem, ale aby byla spíše vykreslena jeho traumata z Vietnamu, osobnost, citlivost a jeho charakter, což se nakonec ukázalo jako důležitý prvek pro oblíbenost této postavy. (ClintEastwood)

 • - Knižní předloha vyšla v roce 1972, napsal ji profesor americké literatury David Morrell. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace