poster

Rambo: První krev

 • český

  Rambo

 • anglický

  First Blood

 • slovenský

  Rambo

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madison
  ****

  Stallone na mna vzdy posobil ako chodiaca kopa svalov s neschopnostou priviest divaka do citoveho tranzu. Teraz vsak zistujem, ako som sa zmylila, pretoze ak tu nieco funguje na 100% - okrem napatia a akcnych segmentov - tak je to zaverecna chvilka emocionalneho rozpolozenia od - na prvy pohlad - bezohladneho veterana. Necudujem sa, preco je mnohymi tento film oznacovany ako filmova klasika. ,,Ide sa na lov.'' ,,Ale ved on lovi nas.''(12.7.2009)

 • kitano
  ****

  Sice niesom velky priaznivec serie Rambo, ale prvy diel ma svoje neodskriepitelne caro a kvality. Viac ako ktorykolvek iny diel (napriek tomu, ze je to stale v prvom rade kvalitny akcnak) je zamerany nielen na akciu, ale aj na hlavneho hrdinu ako takeho. Ma realisticky feeling, je uveritelny, ma mnoho dramatickych momentov. First blood funguje sam o sebe, bez nejakych velkych spojitosti s nasledujucimy dielmi. Naviac je tu skvela kamera, obzvlast sceny s helikopterou su paradne a povazujem ich za kvalitativny vrchol celeho filmu. (7/10)(27.5.2007)

 • Subjektiv
  ***

  Motiv navrátilce z války, kterou sám jistě nezavinil, v níž nasazoval krk, byl mučen a která ho nakonec paradoxně vyloučila ze společnosti obyčejných a "slušných" lidí, právě tento motiv zaznívá v prvním Rambovi velice silně a oprávněně. Fakt, že cílem filmového ostří nejsou špičky společnosti, ale společnost jako taková, považuji za cenný už proto, že reálně (ano, mimořádně si to opravdu myslím) může vést k divákově (přinejmenším v Americe) sebereflexi v tom nejlepším slova smyslu. Zdejší filmové postavy mohou být sice ploché, vývoj událostí dosti nereálný, film mnoho dalšího nesděluje, ale nic z toho ho zcela nepotápí. A rozhodně ho nepotápí uměřená, prostředí přizpůsobená akce, skrz kterou Rambo, Vietnam v sobě nosící, přinese jej až domů a zaměstnání i těm, kteří jeho skutečnou podobu jen tušili. Silné ***.(17.6.2009)

 • berg.12
  ****

  K Rambovi jsem vždy přistupoval jako k vyčichlé klukovské ikoně let '80. Z části proto, že jsem ho znal jen skrze trapnou trojku, kterou jsem navíc viděl poměrně pozdě a z části proto, že jedničkou byl přece Arnold, že. Vůči prvnímu dílu to byla ovšem trochu nespravedlnost, takže hodnocení je i drobnou satisfakcí.(9.10.2005)

 • Davies182
  ****

  Jak strašně mimo mísu asi může být tvrzení, že první Rambo má blíž k hutnému drámu než k akčnímu výplachu? Moc doufám ne. Sylvester Stallone si hvězdnou kariéru nakopnout uměl - pouhých šest let po umláceném boxerském typanovi se s vervou sobě vlastní pustil do nesnadné role žoldáka z džungle, co si dává komando z Vietkongu ke snídani. Střílí se tady ostrejma, tak bacha.(8.1.2014)

 • - Postavu Colonela Samuela Trautmana měl hrát Kirk Douglas, který ale trval na původním konci filmu. Když z projektu odstoupil byl obsazen Richard Crenna. (don corleone)

 • - Při natáčení se stala řada úrazů: Stallone si zlomil 4 žebra, popálil si ruku o petardu; Dennehy si zlomil 3 žebra; Stallone zranil sebe i Dennehyho svou dýkou; Kaskadér si nalomil 11 obratlů. (McLushi)

 • - Jméno Rambo bylo údajně převzato z označení odrůdy jablek. V japonštině znamená "rambo" násilí. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace