Reklama

Reklama

John Rambo je jedním z veteránů války ve Vietnamu a zakladatelů Zelených baretů. Je v současném civilizovaném světě poněkud dezorientovaný, putuje stopem od města k městu a navštěvuje přátele z války. V jednom městečku narazí na místního šerifa Willa Teasleho. Tomu zrovna nepadne do oka; snaží se ho vypudit, a když Rambo město opouští, nechá ho zatknout pro potulku a uvězní ho. Ve vězení ho zástupce šerifa pro své „potěšení“ ponižuje, což Rambo už nevydrží. „Rozvzpomene“ se na své zkušeností z vietnamské džungle a s jejich využitím uprchne do místních lesů. Šerif zorganizuje výpravu, která má za úkol Ramba najít a přivést zpět do vězení. Jenže Rambo je díky svému výcviku nepolapitelný – a navíc decimuje šerifovy muže jednoho po druhém. Tenhle případ se Teaslemu vymkl z rukou – a navíc vzbudil nežádoucí publicitu. Do městečka tak přijíždí plukovník Trautman, Rambův bývalý velitel, protože on jediný snad může zastavit Rambovu osobní válku… (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (1 104)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Home Coming [2:28] ,2. Escape Route [2:43] ,3. First Blood [4:41] ,4. The Tunnel [4:05] ,5. Hanging On [3:34] ,6. Mountain Hunt [6:10] ,7. My Town [2:00] ,8. The Razor [3:13] ,9. No Power [2:56] ,10. Over the Cliff [2:09] ,11. It's a Long Road [2:57] ,12. It's a Long Road - Dan Hill [3:21], ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

klasika, pekna sychrava destiva studena atmosfera, jeden chudak, ktery si nevi zvyknout na to, ze uz neni ve valce a armada, ktera jde proti nemu v lesich kolem jednoho maleho do jeho prichodu poklidneho mestecka.. Tenhle Rambo jeste ma i nejakou myslenku, Stalone zde neni jen stroj na zabijeni, ale existuje v nem i nejaka psychika, jeho vyznani na konci je pekne, nicmene pusobi trochu smesne, hlavne v originale, na ten prizvuk si asi nikdy nezvyknu.. Skvele sceny partyzanskeho boje, hlavne ta prvni proti policajtum je naprosto dechberouci, johnovy pasticky jsou opravdu efektivni.. na Ramba nezvykle malo obeti - jen jedna.. celkove dojmy velmi dobre 4 ()

Reklama

Falko 

všechny recenze uživatele

Je zaujimave pozriet si po niekolkych rokoch film, ktory sa pred 20-timi rokmi tolko nahraval na VHS-ky. Avsak nic sa nezmenilo. Rambo je stale perfektny film, respektiva drama, kde hlavne k zaveru prekvapil svojim hereckym talentom Sylvester Stallone, ale rovnako presvedcivy bol aj Brian Dennehy, ktory si svojho brutalneho serifa zahral zrejme s chutou a ja som mu to proste zozral a neznasal som ho :-) Vo vedlajsej ulohe sa objavil vtedy este neznamy a mlady David Caruso v ulohe jedneho zo serifovych zastupcov, ktoreho pozname teraz hlavne z krimiserialu CSI: MIAMI (2002). Richard Crenna bol neskor obsadeny i v parodii na Ramba vo filme HORUCE STRELY 2 (1993), kde si tiez zahral plukovnika, ktoreho bolo treba zachranit :-) Rambo zrejme patri medzi najuspesnejsie filmy rezisera Teda Kotcheffa, kedze okrem tohto filmu sa mu nepodarilo natocit nic uspesnejsie, akurat par televiznych filmov, alebo v roku 1995 prepadak s Dolphom Lundgrenom STRELEC, ktory sa okrem ineho natacal i v Prahe... 13.08.2009 ___________ Sylvester Stallone - (John J. Rambo) +++ Richard Crenna - (Plukovník Samuel Trautman) +++ Brian Dennehy - (Serif Will Teasle) +++ Bill McKinney - (Kapitán Dave Kern) +++ Chris Mulkey - (Serifov zástupca Ward) +++ David Caruso - (Serifov zástupca Mitch) +++ Produkcia: Mario Kassar, Andrew G. Vajna +++ Hudba: Jerry Goldsmith +++ ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Svého prepubertálního času byl pro mě první Rambo s naprostým minimem čiré akce téměř artovým psychem, u kterého jsem si sám sebe vážil za to, že ho mám z celé série nejradši. A přestože už dávno nemá smysl dělat z prologu příběhu smutného zabijáka něco víc, pořád je pro mě John nezpochybnitelným akčním idolem. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Tam kde se pokračování Johna Ramba zvrhla v krystalická béčka bez nápadu, ve kterých neohrožený americký hrdina kosí desítky, ne-li stovky, nepřátel spořádaného amerického lidu, tak přesně v těch místech sází první Rambo na komornost, vynalézavost a syrovost boje o přežití. Kde jsou pokračování směšná, tam je jednička napínavá. Největší chybou prvního Ramba je, že tvůrci nakonec opustili myšlenku na zakončení, ve kterém by hlavní postava zemřela a umožnili tak vznik nedůstojných pokračování... ()

Galerie (154)

Zajímavosti (111)

  • Z knihy Davida Morrella zůstala ve filmu zachována pouze dějová linie, v detailech se film od předlohy liší. (Danny F.)
  • Bruceovi Beresfordovi bola ponúknutá réžia a scenár, avšak odmietol, pretože si myslel, že nie je vhodný na režírovanie akčného filmu. (WalterIK7)

Související novinky

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (více)

Rambo: Poslední krev

Rambo: Poslední krev

11.09.2014

O pátém dílu Ramba se mluví od roku 2008, kdy čtyřka vydělala 113 milionů dolarů. Její akční scény jsou navíc krvavým etalonem, kterému se následně vyrovnalo jen minimum eRkových filmů, takže… (více)

Nepokoušejte se zabít zabijáky

Nepokoušejte se zabít zabijáky

31.01.2009

Tohle staré filmové pravidlo (Chow Yun-Fat by mohl vyprávět) snad nikdy neomrzí. Přesvědčovat nás o tom bude i Channing Tatum. Ať už si o jeho hereckých schopnostech myslíte cokoliv, hvězda tohohle… (více)

Reklama

Reklama