Gambler

(pracovní název)

Tvrdá osma

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1996, 102 min

Svůj debut PTA neudržel pohromadě. I při své na režisérovy poměry skromné stopáži to nezvládlo udržet mojí pozornost a posledních dvacet minut už jsem jen doufal v nějaký konec. Ten je nakonec překvapivě silný, ale už se mu nedaří znovu nastartovat můj zájem. Bohužel jde jen o nedotaženou historku, co až příliš dlouho nechá tápat, o čem vlastně je.(11.12.2012)

Chytlavý príbeh, ktorý som ale nedokázal prežívať. Určite za to nemôže réžia Paula Thomasa Andersona. Aj herecké výkony boli na štandardnej úrovni. Na vine je scenár, kvôli ktorému som bol pasívny voči dianu na obrazovke a nevytvoril som si vzťah k žiadnej z postáv. Je to skôr čistý priemer, ako 3*.(23.7.2004)

Debut režiséra, který později natočil filmy jako Boogie Nights a There Will Be Blood (na film Magnolia se už delší dobu chystám) se opravdu povedl. Je zde poznat, že film natáčí někdo, kdo je u kamery poprvé (většinou je totiž kamera staticky umístěna, takže vidíme o něco delší scény) ale to mi vůbec nevadilo, protože Paul umí vyprávět nevšední příběhy. Například tenhle má poselství NÁZNAK SPOILERU!!! "nikdo nic nedělá jen tak" KONEC NÁZNAKU!. Navíc už tenkrát měl Paul čich na skvělý casting (Philip Baker Hall byl opravdu skvělý, Samuel tradičně parádní, Reilly správný ňouma, kterého je třeba postrčit a Paltrow taky nebyla k zahození). Navíc ta pointa je podaná skvěle, takže hlavně za ní neváhám a dávám tvrdou osmdesátku. 80 %.(26.7.2011)

Anderson natočil ako jeden zo svojich prvých filmov povedzme že typického predstaviteľa americkej nezávislej produkcie. Prekvapiho ho neodmietli veľké hviezdy, takže sa film dostal do širšieho povedomia divákov. Ťažko hladať v trilerovom scenári realistickosť, je to žánrový film, ktorý zrejme hľadal inšpiráciu aj u Tarantina. No a taktiež nie je tak preafektovaný, ako Magnolia. Videl som ho dvakrát.(20.5.2012)

Neo-noir ze světa Las Vegas a drobných herních fíglů a podvodů. Spíš je to ale velmi silný příběh několika hlavních čtveřice postav - starého hráče Sydneyho, jeho mladého chráněnce Johna, jeho lásky prostitutky Clementine ("jako v tom filmu") a vykutáleného černocha Jimmyho ve skvělém podání Samuela L. Jacksona.(25.2.2016)