Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Pokračování, které až tolik nezaostává oproti jedničce. V podstatě všechno v bledě modrém. Gagy, Marv, Harry, nástrahy a Kevin opět sám doma ale tentokráte v NY City bez starého pána souseda ale se starou paní v parku. Mě se to líbilo. Opět jedna parádní scéna :D http://www.youtube.com/watch?v=Mv7OfD6Pa5k(2.1.2009)

Solídne pokračovanie ktoré si zanechalo také isté tempo ako u jednotky len o niečo slabšie. 80 percent.(12.12.2008)

Určite moja najobľúbenejšia komédia a jeden z najlepších vianočných filmov s úžasnou Williamsovou hudbou. Narozdiel od ostatných mne prišla dvojka vtipnejšia, výpravnejšia a zaujímavejšia ako už tak skvelá jednotka. Skrátka nezmazateľná klasika môjho detstva(22.12.2007)

"Veselý Vánoce, ty mrcho nevěrná !! A šťastnej Novej rok.." ;)(28.9.2015)

Dvojka se dokázala držet vysoce nasazené laťky zuby nehty. Sice je o pověstný fous slabší, ale pořád je to nadprůměrná podívaná. Macaulay Culkin zase perlil a dokázal se „poprat“ i s cizím prostředím. Samozřejmě mu k tomu dopomohla nejen dvojice „debilních“ zlodějíčků, ale i personál hotelu. Kvalita zábavy byla dobrá, opět jsem se dost nasmál a i v tomto případě se vždy na tento díl podívám rád znovu. Ostatní díly jsem však už nikdy neviděl. Bez originálního Kevina to nemělo prostě smysl. 70%(31.3.2018)

Podstatne horsi, nez jednicka, ale stale velmi kvalitni zabava! Jakykoliv dalsi dil je uz ale naprosto irelevantni. "Kreditni kartu? Tu mam!" 7/10(29.7.2010)

Tento diel mi vždy nabudí ducha prelomu 80. a 90. rokov. Doba, keď New York podľa mňa zažíval aj vďaka turistom z bývalých komunistických krajín ďalšie zo svojich nezabudnuteľných rozkvetových období. Pohľad na dvojičky, na Empire State Building, na Sochu Slobody, na Rockefellerovo centum, na Central Park je v tomto filme najkrajší. Vždy si ho rád pozriem na Vianoce, už len pre tie hračky v hračkárstve, ten večer pri vianočnom stromčeku na námestí, či keď rozbaľovali darčeky ráno v tom veľkom hoteli. Človek si tu užije opäť veľa srandy, milého správania a rozuzlenia. Nástrahy v starom dome, mi prídu lepšie ako v prvom filme a tiež reálnejšie. Príde mi taký príjemný, oddychový, veľmi ma tiež pobaví koľko luxusu si užíva na hotelovej izbe. Má samozrejme aj svoje muchy, nie je to ideálny film, ale dokáže okúzliť a stal sa pre mňa aj s prvým dielom akýmsi symbolom Vianoc a kinematografie s nimi spojenou, takého západného štýlu.(20.1.2012)

• Lokutus

I hate Makalaj Kalkin!!!! Křečovitý až to bolí a ještě víc nudný.(28.7.2002)

Dvojka se mi od začátku zdála, že je to úplná kopie jedničky. Ale poslední dobou bych řekl že je to taky originální komedie, jedna z nejlepších rodinných komedií. Sice nikdy nebude tak oblíbená jako první část, ale i tak se docela povedla. Obsazení se nezměnilo, hudbu skládá Williams a režie opět Chris Columbus. NEvím co víc bysme chtěli.(6.11.2006)

Roztomilý herec a roztomilá hra pro děti, ale myslím, že se i velmi dobře pobaví dospělí. Kdyby byla vydána v PNS na DVD, tak bych si to určitě koupila.(31.12.2007)

O něco horší než jednička ale i přesto krásně koukatelné.(21.6.2008)

Co na tom, že to nepřináší nic nového? Je to zábava jak za starých časů a pastičky jsou opět dokonalé.(24.11.2010)

Oproti jednicce to trochu ztratilo ale porad se dost nasmejete....(9.7.2006)

Po veleúspěchu jedničky se ani není čemu divit, že se natočila dvojka. Kvalit jedničky nedosáhla, přesto je pořád dostatečně vtipná. Navíc nápad s přesunem prostředí do New Yorku prospěl. Některé scény jsou podobné těm z předešlého dílu, ale vem to čert.(12.2.2007)

Skvělý film, který sice nesahá výbornému prvnímu dílu ani po paty, ale i zde se najde pár skutečně povedených scén či gagů. „Jaké idioty tady zaměstnáváte? Nejlepší z celého New Yorku!”(13.12.2014)

Macaulay Culkin je jen obyčejné rozmazlené děcko, ale Home Alone 1,2, to byl fakt nářez....:)(14.2.2012)

Ze vraj remake nemôze byt lepsi ako original. Toto je jedna z tych vynimiek. Podobne ako napriklad druhy Terminator aj dvojka Home Alone kopiruje linie predosleho dielu a este viac ich rozvíja. Takze vsetkeho je viac a tempo je dynamickejsie. Vdaka tomu sa mi dvojka paci viac ako jednotka a povazujem ju za môj najoblubenejsi Vianocny film. Neobsahuje hluche miesta, dojimava linia s bezdomovkynou s holubmi ma na rozdiel od pribehu so starym dedom z jednotky dojme. Humoru a komickych postav je tiez viac. Fantasticka je zbierka blbych zamestnancov v hotely. Slizky Tim Curry, tupy Rob Schneider a prisna recepcna Dana Ivey. Korunu tomu dodava sucasny prezident Donald Trump. Prijemne je aj cameo Ally Sheedy, ktore som si poriadne vsimol az dnes. Scena s kazetou je tiez prepracovanejsia. Ale najpodstatnejsia je väcsia porcia sadistickych pasci, ktore musi dvojka mokrych banditov vytrpiet. Mimochodom, tentoraz sa nazyvaju dlouhoprstaci. Moja najoblubenejsia je hned ta uvodna, ked Marv schyta do xichtu niekolko brutalnych ran od tehiel a pritom vydava neskutocne vtipne pazvuky. U Marva si zas vychutnavam scenu v ktorej si zapali hlavu a pri pokuse ju uhasit nasleduje vybuch. Komedialna lahôdka. Z novych linia je pekna ta s hrackarstvom a jeho sympatickym majitelom. Potesujuce je, ze sa vratili vsetky dôlezite vedlajsie postavy, takze si znova vychutname hasterenie medzi jednotlivymi celnmi rodina. Hlavne medzi Kevinom a Buzzom, ktory este vyzeral ako clovek a nie 200 kg prasa ako dnes. Najväcsim tahunom je ale samozrejme roztomily Kevin. V tomto diely predvadza najzabavnejsie grimasy svojej kariery. Potesujuce su rôzne odkazy na jednotku. Napriklad ked na konci v hotely ma Fuller pyzamo s dinosaurami, ktore spomina Kevin v jednotke. No a samozrejmostou je genialny soundtrack Johna Williamsa. Trochu ma stvalo snad len to, ze product placement lahodnej Pepsi nahradila druhotriedna nahrazka Coca Cola. Ale co uz. Vzdycky som si prial vidiel trojku s pôvodnym obsadenim, ale neviem si predstavit, kde by sa Kevin zase stratil. Snad len v nejakom zahranicnom state. Stale ale snivam o nejakom volnom pokracovani po rokoch s Culkinom v ulohe otca, ktoremu by sa stratil syn. Ale najst tak roztomile decko, akym bol Culkin, bude tazky oriesok. Cesky kinodabing s ktorym som film videl v kine je rovnako genialny ako samotny film. 10/10.(31.12.2016)

• Vojcl

Tradiční nastavovaná kaše, která do detailu kopíruje první díl, s jediným rozdílem, že z Kevina je ještě neúnosnější spratek, pasti na zloděje jsou daleko brutálnější až z toho někdy mrazí a typické moralizování je tu ještě více rozvedeno.. Na druhou stranu pořád daleko zábavnější než naprosto trapná trojka a největší shit tohohle žánru - Sám doma a bohatý.(25.12.2005)

Souzeno objektivně není to žádná bomba, ale je to nakažlivě zábavný, a kdyby jste se u toho nasmáli tolik jako já, když mi bylo deset.... a směju se do tedka.(11.10.2008)

• kobejn

O dost snesitelnější než jednička, todle je aspoň tak pitomý, že se u toho dá i pobavit...but still, it´s a horror, not a comedy...(25.12.2013)

Trošku slabši ale pořad v zavěsu za 1 dilem(17.2.2008)

1 4 5 6 7 8 9 10 17 25 33