Luke (Ed Harris) a Jackie (Susan Sarandon) se rozvedli jako rozumní lidé, bez žraločí asistence právníků a nedůstojných soudních tahanic. Přesto jejich dvě děti, roztomilý Ben a dospívající Anna, jen těžko snášejí otcovu novou sympatickou přítelkyni Isabel (Julia Roberts). Je mladá, je atraktivní, má zajímavé povolání módní fotografky, ale přes veškerou upřímně míněnou snahu zůstává v očích dětí především zlou macechou, která rozbila manželství rodičů. Jen velmi zvolna, po drobných krůčcích si Isabel získává důvěru a úctu dětí. Když pak Luke požádá Isabel o ruku, korunuje už tak komplikovanou situaci Jackie odhalením svého ponurého tajemství má nevyléčitelnou rakovinu. Umírá. Od této chvíle k sobě zcela rozdílné ženy opatrně hledají cestu a zodpovědná Jackie pomáhá bohémské Isabel zaujmout místo milující a milované matky jejích dvou dětí... (oficiální text distributora)

Chrustyn

Povedené komediální drama s umírněnými ale výbornými výkony Julie Roberts a Susan Sarandon. Největší plus filmu je v tom, že se nesnaží být ničím velkým ale o to větší sílu má potom výsledný dojem. ()

marhoul

Původně jsem tento film vnímala jako slabší, ale postupem let na něj čas od času náhodně narazím a pokaždé ho nechám běžet, dodívám ho s chutí do finále. Takže až tak špatný asi nebude. Lepší tři hvězdičky, obě baby mám ráda. ()

triatlet

Přiznávám, nechal jsem se zmanipulovat sladkobolným hollywoodským příběhem spějícím k předpokládanému konci. Ale bylo to i díky hercům ( a nejen díky JR). ()

heyda

Chris Columbus prostě umí. A je jedno jestli jde o romantiku, komedii, atmosférického Harryho Pottera nebo právě toto lehké drama s Julií Roberts a Susan Sarandon. Pokud tedy máte náladu na to povolit jednou uzdu emocím, tak si pusťte tento film a vemte si pár kapesníčků. Budou se hodit. Celkové hodnocení: velmi nadprůměrný film, ale nikoli pětihvězdičkový. ()

honajz

Dvouhodinové sentimentální cvičení na dojení kapesníků bez většího přesahu. Dvě ženské k sobě hledají cestu, chvíli si jdou po krku, chvilku se div nemilují, protože jde o bývalou a současnou manželku postavy v podání Eda Harrise. Konec se dá v podstatě odhadnout. ()

ARI50

zajímavý film kdy je těžké se dostat k rodině a kde je vše jinak jak vypadá, konec je sice smutnější ale je to koukatelný a normální v pohodě film. ()

Handle

Kašlu na Vaše oblíbené "klišé" nebo "sentiment", čtu to u každého druhého filmu a v tomhle případě se jedná o krásnej film, který se podle mě vážně trochu podceňuje... Ano, jak tu někdo napsal - tenhle film má účel rozbrečet diváka a to, že je dojemný (až sentimentální, zda-li chcete) neznamená, že je kvůli tomu špatný a měl bych šetřit hodnocením. Tohle drama není přelomové, ale má výbornej námět k zamyšlení a jsem rád, že to dopadlo takhle. Ty herecké výkony byly vážně kvalitní - hlavně Susan Saradon a Julia Roberts (co také čekat od tak dobrých hereček). Pro mě vážně silnej film, kdy jsem na konci málem brečel jak malej :) Při takových filmech si můžeme ledacos uvědomit a proto si vážně netroufám kritizovat sentiment, jako většina tady... A na závěr: neříkám, že je film dokonalý, má svá slabá místa.. ale u tohodle filmu je moc rád přehlídnu. Film je tak mezi 4 a 5*, ale když to tu vidím, tak si přidám... :) A pomalé tempo se zde také hodí! Ale nikomu to tu nebudu cpát. Podle mě je ta nominace na Zlaté Glóby na místě. ()

Tommassi3

"Ben má jednu oblíbenou knížku.. Znáte Pottera ??" - "Osobně ne !!" ;) Chris Columbus a jeho skvostné, tedy především skvostně odehrané, filmové intermezzo s logickým odkazem na jeho další vysněný projekt.. ()

Agatha

Tenhle film není veledílem, ale dokáže záhřát u srdce, zaujmout a pobavit. Příjemné herecké obsazení s příjemnými hereckými výkony. Obzvlášť Susan Sarandon je zde nenahraditelná. Julia Roberts je na druhé koleji, ale je taky výborná. Ed Harris jen skvěle doplnil trio. Liam Aiken a Jena Malone své role zvládli bravurně. Líbila se mi pestrá kamera a hudba nabízející svižné i pomalejší kousky. Taneční výstup matky a dětí nemá chybu. Závěr je hodně emotivní a dobře zvládnutý, příznávám se, že i slzičky ukáply. Nenapadá mě, že by mi něco vadilo. Tento snímeček mi vylepšil náladu a s ním i jedno pochmurné a propršené odpoledne - a to se cení. ()

corpsy

Vo svojom manipulovaní s divákovými citmi je toto dielo naozaj efektné a efektívne. Herecké výkony sú primerané a réžia sa neštíti pridať do už tak nasladkastého príbehu ešte viac dojímavej chuti. ()

Torision

Možná to je ve skutečnosti tak na tři hvězdy, ale zakoukali jsme se do toho v partě po kalbě a bavili jsme se parádně. Znova to ale vidět nechci. ()

spaceboyCZ

Dalsi dukaz, ze herecke obsazeni neni vsechno. Popravde chudy scenar, stare klise a snaha zapusobit je onou slabou strankou filmu a nepomohou ji ani takove hvezdy, jako Ed Harris ci Susan Sarandon. ()

NinonL

Sladké drama na vážné téma o "souboji" manželky a milenky o muže a dvě děti. Film se snaží pohlížet na událost z pohledu všech zúčastněných více či méně věrohodně. Přesto si podle mého názoru průměrné hodnocení zaslouží. ()

aluna

OBSAHUJE SPOILERY...i když ty samý jako ofic. text distributora Vždycky, když je někdo pátý kolo u vozu, musí umřít, aby to ostatním ulehčil. Nevím, proč to v těch Hollywoodskejch výplodech tak vždycky je, když daleko dramatičtější je představa, že se budou dvě kočky dál dělit o jeden píseček, a to i v případě, že se žádná z nich nesnaží mít ho jen pro sebe, protože podvědomě každá Micka chce aspoň právě stejnej díl, jako má ta "mladší" nebo naopak ta "zkušená". A je jedno, že za jiných okolností by byly nejlepšími kamarádkami (je znát, že vkus pánů na ženy se často příliš nemění). A součástí kteréhožto písečku jsou navíc děti - upřímné to bytosti, co ve svojí čistotě a přes svou lásku k biologickým rodičům složí v rámci sdělování denních zážitků mamince kompliment ženě, která "zabírá" její místo. Kompliment, který přes radost ze spokojenosti ratolestí, vás, jako člověka, chtě nechtě bolí. Patos z toho odkapává, ale za vztah mezi kočkami na rozpálené plechové střeše předhánějící se která z nich, ač se spálenými tlapičkami a respektem k té druhé, vypadá víc "jakoby nic", si to u mě vysloužilo ne druhou ani první, ale třetí hvězdu. ()

Orlau32

Těšila jsem se na Ed HARRISE a Susan SARANDONOVOU, ale že to bude taková "poučná" červená knihovna, to jsem opravdu nečekala. Vůbec si nedovedu představit situaci v rodině, kde dochází milenka bývalého manžela za dětmi a vlastní matka ji bere jako nějakou "aupair". A takových hloupých situací je tam více. Hlavně prostořeká holka, které nikdo nedá přes hubu. No vydržela jsem to, ale DVD si nekoupím. ( A Ed Harris tam má roličku, kerou by mohl zahrát i začínající herec). ()

blackrain

Chris Columbus natočil za nemalého přispění svých herců výbornou tragikomedii, která nebyla přehnaně sentimentální a sladkobolná, ale ze života. V životě jste taky chvíli nahoře a dole, smějete se a brečíte. Neumím si představit, že by roli Jackie hrál někdo jiný než právě Susan Sarandon. ()

rt12

Sladkobolné sentimentální drama, s otřepaným bojem s rakovinou, vystavěné na efekt rozbrečet Vás a POVEDLO SE. ()