eoj

Dal jsem si raději theatrical cut, a bylo to dobré rozhodnutí. Halucinogenní šílenost, filmařské orgie, snímek, který si říká o velké plátno. Na něm by to možná bylo za plný počet. Doma vyhrává četa a tak pro rozlišení za 4, ale sakra dobré. ()

Dazzy

Válečných filmů jsem viděla celkem dost, ale zrovna tenhle mě vůbec nebavil! Nevím, jestli to bylo mou momentální náladou, nebo tím, že film trval 3 hodiny, ale pekelně jsem se nudila... Válka ve Vietnamu je mnohem lépe zachycená ve filmu Četa! ()

io.

Na to, jak je to dlouhé (přes tři hodiny) mně film určitě nenudil. Režisér se dokonce dokázal vyhnout i tomu, že nemám pocit, jako by mně někdo chtěl naverbovat do US army. Docela dobře vystihuje naprostý nesmysl války nejen ve Vietnamu a dokonce je zřejmé, jak většině vojáků začne pěkně hrabat v makovici. Realita je pravděpodobně ještě daleko horší, ale na to už si každý válečník musí přijít sám, když mu nestačí statistiky sebevražd veteránů a psychiatrů. Film je každopádně zajímavý a povedený, ovšem nejspíš není vhodný pro každého. ()

joffreydepeyrac

Excelentní zejména po stránce výtvarné a hereckých výkonů! Jeden z filmů na žebříčku "N filmů, které musíte vidět, než zemřete", kde N je větší či rovno řekněme sedmi. ()

Hrnek

Určite mimoriadny protivojnový film, aj ked oproti iným filmom z Vietnamu, nie až tak násilný, ako by sa dalo čakať -napríklad Čata. Plavba lodou sa zdala nekonečná. Postavu akú hrá Duvall na to sa nedá zabudnúť, ako aj surfovanie pri bombardovaní. Ked sa objaví Brando film dosahuje mega kvalitu... ()

Wav

Strhující atmosféra. Film jsem shlédl víceméně náhodou a nedokázal se od něj až do konce odtrhnout. Vykreslení chaosu a zmaru války považuju za grandiózní. Robert Duvall si v mých očích svým velitelem vytesal filmový pomník. Zajímavé srovnání mezi jeho důstojníkem zde a jeho důstojníkem ve filmu MASH. Rovněž Martin Sheen podává dost dobrý výkon. Co ovšem trochu kazí celkový dojem, to je závěrečná část u plukovníka Kurtze, kterou přiznám se dodnes plně nechápu. Ovšem dílo je to velmi kvalitní i pro nemilovníky válečných filmů ()

Lubess.Knopp

Úžasná tří hodinová jízda napříč válkou zmýtaným Vietnamem, která vás zavede do těch nejzašších hlubin džungle smrti. Paráda ()

Ganka

Oholený Marlon Brando vypadá trochu jako Teal'c z Hvězdné brány. Jinak nechápu, proč jsem se musela dívat tři hodiny na to, jak Američani běhají po džungli a hrají si s Vietkongem na schovávanou, surfují a nahánější šlapky. Ok, nejspíš to mělo být o tom, jaké strasti zažívají vojáci ve válce, ale takhle? Co nejvíc nechápu je, proč tuhle snůšku nesmyslů zařadili na seznam 1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete. ()

JollyJOKER

Koukal jsem a byl jsem šťastný, že si po dlouhé době něco užívám, pak jsem jsem postupně dostával strach, že to skončí a skončilo, ale síla pocitu zůstala....... ()

kostejno

S odstupem času nechápu, jak jsem TOMUHLE filmu mohl dát hned po zhlédnutí 4 hvězdy... Nechal jsem si to rozležet v hlavě a je to prostě G-E-N-I-Á-L-N-Í výtvor ()

Horryx

Proč tam museli vsunout poslední část s plukovníkem?Bez posledního dějství bych dal za 4 hvězdy. Takto dávám klasiku 3. ()

caj2014

Obraz apokalypsa - koniec ľudského šialenstva. Ľudstvo stelesňuje jedna osoba - hrá sa na Boha, má vlastný svet, bojuje proti všetkým, píše básne a množí sa bezbreho, vraždí bez citu, zaháňa šialenstvo ktoré ho opantalo. Vytvoril si vlastný svet, v ktorom stratil všetko aj seba ... želá si svoju smrť a aj zomiera so slovami na perách "hrôza, hrôza..." Výtvarne hudobne, filmovo, herecky fantastická snímka s hlbokým existenciálnym obsahom, ktorý vyvstal z pochopenia nezmyselnosti tzv. spravodlivých vojen, ktoré nakoniec slúžia len fanatikom, ktorí z toho že ich vedú, zošalejú. ()

Milonak

Nesdílím nadšení většiny. Samozřejmě, technicky skvělé, ale 2,5 hodiny v podstatě sledujeme jednu plavbu s úkolem zabít "pomateného" vojáka. První třetina dobrá, druhá ucházející a s napětím jsem očekával, co přijde na konci a jak se celá mise vyvrbí. Ale bohužel - závěrečná část absolutně zpackaná. Mstitel Sheen připlouvá do míst - které opanuje Brando - suverénně s lodí, nechá se zajmout a ta pasáž s filozofickýma řečima to totálně dorazí. Pokud chtěl režisér popsat pocity vojáků ve válce, tak na to šel dost zvláštní cestou a nepovedlo se mu to. Dle mého se do jejich pocitů jednoduše neuměl vžít - kdo by taky uměl, když tu hrůzu nezažil - a prostě a jednoduše jenom chtěl natočit rádoby trhák. Z herců mě zaujal jediný Sheen, i když ten jeho neustále šílený výraz v závěrečné části mně lezl dost na nervy. S odřenýma ušima 3*. ()

andydufrsn

Netradiční podívaná na válku, vlastně taková válečná roadmovie, která válku nijak nepřikrašluje ani neheroizuje, prostě válka ve své celé hnusosti jen krapet z jiného úhlu než jsme standardně zvyklí. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu