Krankovi vždy chystali úchvatné vánoční oslavy s velkolepou výzdobou, spoustou dárků a největší party v ulici. Letos však Luther ani Nora nemají chuť nic zařizovat, protože jejich jediná dcera Blair odletěla s mírovými sbory do Peru. Když Luther navíc při sčítání nákladů předchozích Vánoc dojde k částce 6000 dolarů, rozhodne se k radikálnímu kroku. Letos žádné Vánoce nebudou! Místo toho si za 3000 dolarů vyrazí na výletní plavbu, plnou slunce a opalování. Včas všem spolupracovníkům a přátelům rozešle zprávu, aby mu letos nic nekupovali, protože škrtl Vánoce z kalendáře. Nebude kupovat stromek, posílat pohlednice a nebude se namáhat s náročnou výzdobou domu. Sousedi jsou v šoku, zejména Vic Frohmeyer, pod jehož vedením místní komunita každý rok zvítězila v soutěži o nejlepší vánočně vyzdobenou ulici. Rozhodne se, že to tak nenechá, a zorganizuje nátlakovou kampaň, která by Krankovy donutila alespoň vyzdobit dům. Když už mají Krankovi sbaleny plavky, sluneční brýle a košile s havajskými vzory, zazvoní telefon a Blair jim oznámí, že přiletí na Vánoce domů a vezme s sebou peruánské přátele, aby poznali, jak vypadají pravé americké svátky. Luther s Norou mají dvanáct hodin na to, aby vše zorganizovali. (TV Nova)

Figu

Naprosto obyčejná komedie plná Vánoc, Ameriky a hloupého humoru. Tim Allen směšný, Lee Curtis naprosto zbytečná, Dan Aykroyd stejně jako Allen, no a to je tak vše... Nejlepší scénka je samozřejmě ta Allenova bez vrásků, při vkládání a následném výpadku pochutiny z úst. Film na jedno kouknutí. 50 % ()

vydumnica

Vtipná, celkom originálna, síce trošku nereálna a prehnaná, ale zábavná vianočná podívaná. Páčilo sa mi to. SPOILER: Len som bola sklamaná, že na tú plavbu nakoniec nešli, ale aspoň urobili zopár dobrých skutkov. Ten záhadný pán Neznámy, čo doniesol na párty šunku, ten ma prekvapil, nikdy by ma nenapadlo, že to bol ten Santa s dáždnikmi. Čakala som, že čo susedia na tie rozbité vianočné dekorácie, ale film skončil a oni sa nestihli vrátiť. KONIEC SPOILERU. Sranda, že tí Američania si vešajú vlajky ešte aj na stromček. Typický americký vianočný film☃️ a nechýba ani Christmas soundtrack s pesničkami White Christmas a iné.  3 a pol*. ()

Streeper

Vánoce naruby nikdy nepatřily mezi mé oblíbené vánoční filmy, naopak moji rodiče ten film zbožňují. Mám pocit, že jsem film ani nikdy neviděla celý až dodnes a upřímně o nic jsem nepřišla. Tim Allen a Jamie Lee Curtis skvěle fungují jako pár, ale oba jsou na zabití, Tim svojí ješitností a vztahovačností a Jamie tou svojí neustálou hysterií, strachem a tak dále. Oběma bych dala facku a tak se více než oni chovají dospěle všechny děti v tom filmu. Ani nic pořádného k smíchu tam není, hodně podprůměrný vánoční film. ()

JohnRambo

Taká pohodička keď sa ráno zobudíte a nechce sa vám vstať, pustíte telku a tam je vianočná hovadina, ktorá nikomu neublíži. ()

gabin(a)

Ale jó, nebyla to taková hrůza, lepší než typický vánoční dojáky, v jejichž záplavě je to teprve ono. Tim Allen po liftingu mě dokonce i rozchechtal. Ovšem na Griswaldovy to teda nemá:-) ()

otík

Povedená komedie s Timem Allenem, který si usmyslí, že vánoce bude zcela ignorovat a pojede se svou ženou na báječnou dovolenou na luxusní lodi. Jenže ouha, jejich dcera se nečekaně vrací i s přítelem a chce prožít krásné vánoce plné tradičních zvyků. Nezbývá nic jiného, než zapomenout na loď a rychle s pomocí přátel nachystat štědrý večer. Ačkoliv z počátku je film docela nudný, jeho druhá polovina má grády a kromě hodně slzopudných scén i velmi vtipné a lidsky silné okamžiky. ()

SeanLSD

Grisham by mal jednoznačne písať niečo úplne iné, alebo radšej nič, ale náznak atmosféry jeho knižka má. Film je o tom istom. To americké šialenstvo okolo Vianoc som nikdy celkom nechápal a stále nemám vyjasnené, či je to spôsobené a podporené iba masovou komerciou a konzumom alebo sú do toho skutočne celí takí žeraví. Prežívajú Vianoce tak, ako to vidieť v tých fantastických vianočných filmoch, alebo sa zatvoria doma a pred telkou sa nalievajú kolou a napchávajú chipsami... ? Pretože ak nie, o to viac mi je ľúto, že človek akosi v podvedomí stále očakáva výnimočný čas a magické okamihy, ale pritom si iba poriadne napchá bachor, kým vonku namiesto zázračného snehu prská sychravý dážď a po pár dňoch pospávania, hojnosti a bez povinností je to všetko zase preč. ()

StanislachKo

Do polovice filmu som mal dojem, že sa stretávam s niečím bežne nevídaným... A teda rodinná komédia s vianočnou tematikou, ktorá má však celkom dobrý nápaditý príbeh. A teda starí manželia, ktorým čerstvo odletelo ich jediné vtáča z hniezda a oni sa rozhodnú rezignovať na celý ten cirkus okolo vianoc a jednoducho ich ignorovať (čo je po správnosti slobodná vôľa každého, ale spoločnosť im to len tak nedovolí, sú za vydedencov, priam za "egoistických psychopatov"... Veľmi zaujímavé! Ale to som netušil, že je len prológ k štandardnej "povznášajúcej" americkej volovine... Napriek ich úvodnej obrovskej chybe (ignorovať vianoce! PANEBOŽE!) sa celé susedstvo spojí, pomôže im všetkými silami zachrániť christmass párty, dokonca tam raritne nasneží a každému neznámy pán, ktorý prinesie šunku, odletí autom ťahaným sobmi. (Smrteľne vážne!!) Každopádne Allen je menej trápny ako má vo zvyku a Curtisová je štandardne skvelá. Inak by to bolo u mňa za dve hvízdy, ale námet, ktorý som si vysníval to značne dvíha. ()

vesper001

Tim Allen je trapný. Když hraje, je trapný, když nehraje, chystá se být trapný. Film je strašný. Sousedi, obléhající dům a domáhající se sněhuláka, mě od teď budou strašit víc než zombíci v mém vlastním sousedství. Ale kniha Johna Grishama je stojí za přečtení. ()

COF_666

Zbytečné, nevtipné a nudné. Určeno hlavně pro amerického diváka. Mě tohle totiž fakt nebaví, radši se kouknu 4x za sebou na S Čerty nejsou žerty než vidět Vánoce naruby ještě jednou. Pro mě to nemá absolutně vánoční atmosféru. ()

Tyny

Asi to nebylo zas až tak špatné, ale u mně je problém, že jsem těch filmů na téma "natočíme film o Vánocích, ale to nebude takový tuctový film jako jsou všechny vánoční filmy, tenhle bude originální a bude vynikat mezi ostatními", prostě překoukaná. Pořád je to to samé, zkažené Vánoce, něco se zvrtne, blablabla. Řadový film. 3* ()

tatanapope

V celku příjemná rodinná komedie o tom, jak první rok mají rodiče slavit Vánoce sami bez dcery a tak aby nepropadli Vánoční depresi, vymyslí otec plán, že že vynechají Vánoce a pojedou místo toho na dovolenou za sluníčkem na Karibské moře. Ovšem problém nastává ve chvíli, kdy jim dcera zavolá, že na svátky jede domů....Film je podávaný z jemným humorem a celkem příjemným dějem. Viděno v rámci Vánoční jízda a Seznamte se s...(John Grisham) ()

Mrkvič

Vánoční rodinná komedie s vynikajícími herci (hlavně fantastická Jamie Lee Curtis), kterou ale bohužel kazí trapné gagy. Vtipných scének je ve filmu víc než jsem čekal, ale stejně tak je to bohužel s vtípky, kdy se někdo hloupě pitvoří a často je to Tim Allen, kterého mám jinak rád, ale tady to prostě často přeháněl. Na Vánoční večer to ale šlo, stejně jsem nedokázal přepnout, když jsme byl tak přežranej. ()