Profesionální hráč amerického fotbalu Paul Crewe prodal důležitý zápas a byl vyloučen z ligy. Pak se pohádal s bohatou přítelkyní Lenou a opilý vyrazil s jejím autem na projížďku. Během své spanilé jízdy zcela zdemoloval její auto, ale také řadu policejních vozů. Je zatčen a odsouzen ke třem rokům v texaské věznici, o což se postaral její správce Hazen, velký fotbalový fanoušek. Chce po Paulovi, aby mu pomohl zlepšit výsledky týmu, a když vzpurný vězeň neprojeví dostatek nadšení, pod pohrůžkou dalších pěti let vězení ho k tomu donutí. Paul si s výběrem hráčů hlavu nedělá. Pak se objeví Nate, který byl kdysi úspěšný fotbalista, a společně se pustí do sestavování týmu, složeného především z obránců. Paul však cítí, že to stále není to pravé, a tak se vydá k vůdci černých vězňů Mossovi. Ten sice účast na zápasu pro pobavení dozorců odmítne, ale nechá se umluvit na basketbalový zápas jednoho proti jednomu. Pokud Paul zvítězí, přidají se černí vězni k jeho týmu. Situace se vyhrotí, když se stráže pokusí některé hráče zastrašit. V konečném důsledku to však má opačný efekt. Nejenže se k týmu přidají černí vězni, ale celý tým má najednou novou motivaci a bojovou náladu. Poslední kapkou se stane pokus o vraždu Paula. Je jasné, že tentokrát půjde na hřišti o víc než jen o sportovní výsledek. (TV Nova)

Muso

Pokial si odmyslíte určité logické nezrovnalosti, ktoré sú viac menej súčasťou takýchto komédií, tak vás prvá polovica filmu bude určite baviť. Hlavne postavy a hlášky sú tu docela vychytané. Odkedy ale začne zápas film sa mení na prvpoplánovú oslavu amerického fotbalu bez napätia a vtipu a aj za určité trapné momenty ako napr. Crewov preslov pred väzňami a roztlieskavanie si nezaslúži viac ako 3*. ()

DonFrolimo

prijemne becko, nenudi, jede, takovy kulturne prezvejkany zapas superbowl. psychologie hrdinu obcas pokulhava za standartem duveryhodnosti, lec nikdo tu preci nechtel vypotit prvoligovy film. ()

superzurda

Mně se to líbilo. Je to dobré pro takové odlehčení uvolnění. Žádná zapeklitá zápletka. Prostě a jednoduše jde Adam Sandler do basy, kde se setkává s nenávistí vězňů i dozorců. Jakožto bývalý profík pak sestaví tým, který nastoupí proti bachařům k fotbalovému zápasu. Dobrý vtipy a myslím, že klipař se pro tenhle film docela hodil. Takže nezbývá než se těšit na skupinové objetí ve sprchách s roztleskávači. ()

Judhisthira

Komedie s jedním z nejprofláknutějších námětů co existuje a i přesto mi byl film nějak sympatický a příjemný. Možná můj stav, který nebyl zrovna normální, udělal svoje. Takřka všechny vtípky byly už někde k vidění, ale to zas tak nevadí. Kladem je zase neokoukané prostředí pro bláznivou komedii. I podobné filmy jsou potřeba pro účely nenáročné podívané s kámoši a všudepřítomnými kolujícími skleněnkami či brčky. 55% ()

Ellush

Už-už jsem se nadchla pro pětihvězdičkové hodnocení, které ovšem nemůžu dát v souvislosti s absolutně nedotaženou a absurdně vyřešenou epizodkou jednoho trestance, která mohla být brilantní nahrávkou na smeč černého humoru, ovšem místo toho přišel bouhžel sentiment a patetičnost. Díky bohu, že tuto scénu zkrátili filmaři na (nepochopitelné???) minimum a celkový dojem z filmu je jednoduše výborný. Smála jsem se, až jsem se smíchy za břicho popadala, a to prosím nemám ráda Sandlera. Komedie s velkým "K". Krásné a zasloužené 4 a půl *. ()

gpx odpad!

Ty já teda nevim, ale asi mi fakt něco trochu uniklo. Jako 73% pro takovejhle shit je snad největší úlet na celým CSFD. Komedie, která není vůbec vtipná: "das ist nicht gut" (jak by řekl rodilej rakušan). Zato patosu je tam až hanba. Lidi, prosimvas, nedívejte se na to. PS: Svátek má Jarmil. ()

ZAUME

Konečně pořádná komedie z prostředí věznice.. Trestná lavice s Adamem Sandlerem je velmi vtipná záležitost se spoustou "gegů" a nadnesených vtipů. Velmi doporučuji. ()

Marian21

Príjemná komédia z väzenského prostredia. Adam Sandler ako vždy výborný, len škoda, že Courteney Cox si zahrala iba pár minút na začiatku filmu. ()

TheMe

Zajímavý nápad. Pohled do opravdu tvrdého vězení. Myslím si, že ve většině případů to opravdu byla názorná ukázka, jak to může v nápravném zařízení probíhat. Líbí se mi příběh, líbí s mi, jak se postupně tvoří tým z opravdové tamní "elity" a strašně se mi líbí obr Switowski :), co mi však kazí dojem z filmu je tradiční happy end, ale tady by to bez něj asi nešlo.. ()

jaqubko

Americká komédia, ktorá sa vyvaruje oplzlostí a nechutností a vyvážene funguje i po športovej stránke. Na dramatickú linku sa mohlo predsa len viac pritvrdiť ale aj tak sa dá fantasticky na nej pobaviť aj keď ju vidíte až po niekoľkí krát. PS.: Zabudnite na dabing (slovenský), len letným pozeraním som zachytyl aspoň 3 hlášky, ktoré boli preložené zle a neboli tak vtipné. ()

Kizermen

Film byl určitě výborný , zábavný, a vtipný líbilo se mi skoro vše až na vraždu starosty, to mě trochu zamrzelo . Dobrá dramatická komedie 75%. ()

gezper

Na to že v tom hraje Sandler, tak to není úplně špatné a trapnost střídají světlejší místa. K tomu potěší Burt Reynolds, pár známých 'niggas' a jejich hip hap hop music. Jako nenáročná až videoklipová volba, proč ne. [60%] ()

ondrach

Těžké hodnocení, spíše 3+. Kaz filmu je závěrečná bitva a to ne kvůli tomu, že nemám americký fotbal rád. Je to kvůli nevyváženosti humoru a typickým znakům amerických filmů (SPOILER! zápas se rozhoduje doslova v poslední vteřině apod.). Jinak hezký herecký výkon Burta Reynoldse a samozřejmě Sandlera. ()

Jack_F.

Znáte to dejavu, že když se na nějakou polosračku podíváte podruhé a najednou se té sračce smějete a napaříte tomu pět hvězd? Já jo. ()

ariari

no kóoonečne netrapná konzumovka . Sandler, ale hlavne celý tým spoluväzňov prekvapil. Je to "uveriteľné", najmä vďaka dobre vykreslenému pocitu byť v lapáku a byť šikanovaný... ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice