Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

hippyman

mezi mnou a asijskou kinematografií se tímto filmem prolomily ledy... Moje drzá holka je narozdíl od většiny přiblblých amerických romantických komedií velmi originální osobitý snímek a rozhodně příjemné překvapení... nestává se mi moc často, abych u filmu brečel smíchy! :-) 90% ()

Brygmi

„Chceš zemřít?“ Tahle holka je doopravdy drzá. Vypadá jako porcelánová panenka, ale když promluví, máte chuť ji praštit. Jenže za nepříjemným tónem a arogantním projevem se jen skrývá trpící duše, která čeká, až ji někdo vyléčí. Možná by to mohl být on – Gyeon-woo. „Ňouma“ v růžovém svetříku, kterého nejdříve mlátí jeho matka a později samotná hlavní hrdinka. A on se nechá. Pro tuhle holku by udělal i mnohem víc... Romantická komedie, která rozhodně není jako ty ostatní. Jednak tím, že je korejská (a asijské věci jsou vždy jiné než britské či americké záležitosti) a jednak tou samotnou „sassy girl“. Půvabná a ukřičená… "Stavba mostu příležitostí pro toho, koho miluješ."___Výsledek jednoho volného odpoledne: My Sassy Girl (134 min. dlouhá verze) obsahuje 834 záběrů, průměrná délka záběru je 9,6 sekund. Jen takový pokus, neberte to nijak vážně. Prostě jsem si "to" chtěla zkusit. ()

GilEstel

Tento snímek si vydobyl svou pozornost u evropského a (snad) i amerického publika právem (Aby ne, když v Asii film zlomil všechny rekordy). Tradiční stereotypní romantické komedie typu kluk s holkou jsou tak rozdílní, až své štěstí najdou, tu vzala za své, ačkoli námět je stejný. V čem je tedy tento snímek tolik odlišný od mnoha co známe? Jistě je to forma a citlivé budování charakterů obou postav a jejich vztahu. Až neúměrně dlouho. V evropském kontextu se to jeví nereálné a film by nejspíš propadl. V konfrontaci s asijskou kulturou a způsoby to ale divák přijme a ještě s nadšením. Příjemná je celá řada komických situací a dialogů. Scénář nešetří nápady a děj se daří držet v tempu. Bohužel v některých scénkách se autoři nechali unést až příliš, což je moje jediná výtka. Situace, kdy divák neví, zda to bylo myšleno vážně nebo jako legrace, není příjemná. Toto balancování na hraně působí místy trapné rozpaky a sráží moje celkové hodnocení. Samotné zakončení filmu je velmi příjemné a dojemné. Nikoli lacině. Tolik očekávané polibky a obětí si režisér odpustil i v tuto chvíli. Třeba též kvitovat dobře zvolený hudební doprovod pro klíčové scény (Pachelbel – canon in D, My Girl, Hands of Time). Tahle hra na osud a osudová setkání mě prostě bavila. V rámci žánru vysoký nadprůměr. 81% ()

HAL

Proč? Proč je tento jinak skvělý romantický film totálně zabitý hloupýmy pokusy o humor a naprosto zbytečnými scénami? Jak mám brát vážně úžasnou poslední třetinu když je v té prostřední idiotská scéna s dezertérem, a o "gangsterech" ve vězení a mlácení míčkem o hlavu při squashi ani nemluvě? Kdyby vystříhali z první poloviny tak půlhodinu a film byl celkově vážnější, tak by mohl být opravdu úchvatný, ale takhle je to jen nadprůměrný film se skvělým koncem, ve kterém je jasně vidět zmařený potenciál. 7/10 ()

Vavča

Po druhém podívání jsem zvedl hodnocení o jednu hvězdu. Ale přece jen škoda, že jsem tento film neviděl bez očekávání, které ve mně vzbudily komentáře ostatních, asi bych byl více objektivní a méně zatížený těmi názory. Přesto je to velmi milý film, komedie, s prvky akčního filmu a drama, které ve vás vzbudí emoce, nenechte se odradit pomalým začátkem. ()

Rudovous

Ne zrovna prislis objektivni a fakticke hodnoceni filmu Yeopgijeogin geunyeo, pardon. Tak tohle dilko jsem si dlouho schovaval k shlednuti, taky na romanticky filmy moc nejsem, nebo spis naopak, ale bojim se na ne koukat a pak mesic bloumat se zvlhlejma ocima po Praglu... v saline si vas lidi vsimnou. Takze od ted vite kdo je ten ubrecenej typek v tramvaji cislo deset, na trase od Andela po Palmovku me bezpecne poznate. Diky ty moje jedna drza holko. ()

Aknah

Po dlouhé době jsem viděla něco tak odlišně natočené od ostatních romantických slaďáků. Je tu vidět naprosto jiná tvorba, než ta hollywoodská, což je v tomhle případě rozhodně plus. První půlka parodie, druhá půlka souznění a epilog? Nemám slov! Film bez polibku po celou stopáž filmu a přes to, nádherný snímek plný romantiky, silné lásky a především vůle!! Objevila jsem další klenot z klenotů!!! ()

Legas

Větší hvězdičkové dilema jsem neměl hodně dlouho. Ne že by na tom příliš záleželo, My Sassy Girl je moc pěkná romantická komedie, ale nemůžu ze sebe vymáčknout konečný verdikt (už dva dny). Připadá mi, že jsem viděl hodně dlouhý film, možná tři v jednom, což ostatně nejsem daleko od pravdy, ale na druhé straně si stačí vzpomenout na jakoukoliv scénu a hned mám touhu ten film vidět znovu. Ne! Nač dávat filmu, který jde svou romantickou zápletkou proti zaběhnutým klišé (což je v žánru romatických filmů obdivuhodné - a navíc je i mile vtipný), menší, než plné hodnocení? Kvůli jeho přílišné délce? Alespoň ten zážitek déle trvá. 4 a 1/2*, ať se tu zbytečně nehádám sám se sebou. ()

Tsuki

Jednoznačně nejlepší film s Jeon Ji-hyeon, který oplývá originalitou a zvláštní atmosférou. Tohle je přesně ten příklad, jak se korejské romantické komedie liší od těch amerických. Američané to opravdu zkazili, když se tento dokonalý snímek snažili obšlehnout ve své vlastní "My sassy girl". ~(5,0)~ ()

Anderton

Film síce romantický, ale skôr ide o bláznivú komédiu až na hranici grotesky. Čaká nás aj zopár prekvapení a osobne mi stopáž vôbec neprekážala. Máme tu dvojicu hrdinov, či skôr až antihrdinov, ktorí sa skvelo dopĺňajú, ale stále cítite, že dievča je stále "niekde inde" a my sa spoločne s Gyeon-woo-om budeme snažiť zistiť, kde presne. My Sassy Girl je rozdelená na tri časti, pričom záverečná je uvedená ako epilóg (ale na klasický epilóg je predsa len dlhá) a úspešne dokáže vyždímať z diváka emócie. Podmienkou však je, že sa predtým naladí na svojrázny spôsob rozprávania a nie príliš tradičných hrdinov. ()

Frajer42

Velmi originálně a především s bizarností Korei vlastní pojatá romantická komedie. Humor docela obstojně fungoval, ale měl jsem obrovský problém s hlavní hrdinkou, jejíž chování se mi extrémně hnusilo. Neměl jsem moc pochopení pro chování hlavního hrdiny, který té panovačné svini pomohl nejdříve v dobré víře dobrým skutkem, ale místo vděku si postupem času z něj budovala osobního otroka. Až sklouznul do maximální úrovně podpantofláctví. Vše určitým způsobem vysvětlil až závěr. Nicméně nepřipadalo mi to úplně jako uspokojující vysvětlení. Na druhou stranu, místy z filmu vystrkovala růžky i dojemná linka o osudové lásce. [66 %] ()

Kothy

To byla ale kravina. Na romantickou komedii je to trochu dlouhé. On se pro ni může rozkrájet a ona je na něho pořád hnusná. Nakonec se na něj stejně vysere... ()

Fingon

Tohle je vážně dokonalé, už teď se bojím, jak amíci zprasí remake. Jen ten hlavní rodina nemusel být takový srab... ()

Tomco

konecne po dlhom case par vypustenych slz.. striedanie lepsich a slabsich pasazi, ale z vysledneho hladiska velmi mila romanticka drama, ktora vo vas moze vzbudit milion emocii a myslienok. a epilog..nerealne silny zazitok!!!!!!!!!!!! ()

LoLaa

1. (ale určitě ne poslední) korejský snímek, který jsem zhlédla a k vlastnímu překvapení jsem ho hltala od začátku do konce. Sice jeho jméno v originále jen těžko vyslovím, ale to nemění nic na tom, že mě film uchvátil a skoro až dojal. A epilog byl na tom celém prostě nejlepší. ()

Chrustyn

Tak tohle je opravdu krásná romantická komedie. Nevim čim ale prostě mě učarovala. Fakt krása. Je to úplně něco jinýho než ty hollywoodský kraviny. Tohle je prostě jiný a tim to je krásný. Nemám slov. Snad jen, že uvodní dvojice je naprosto perfektní a uvěříte jim vše co ve filmu řeknou a udělají a dokonale to mezi nimi funguje. Připočtěte si k tomu ještě povedenou hudbu a skvěle se střídající vtipné a dojemné chvíle. Nejkrásnější romance jakou jsem viděl. ()

ainny

Co je to osud? Stavba mostu z náhod pro toho koho miluješ. To je krásná definice a musím si ji pamatovat. A taky už konečně vím, co je to vlastně ta láska. To je když je ženská generál a chlap plní, co jí na očích vidí. Tedy respektive, co mu pod pohrůžkou smrti nařídí. ;^) Líbilo se mi to moc, byla to tak trochu jiná romantika. Pointa mi došla docela brzy, ale to nevadilo a v klidu jsem si film vychutnávala. ()

Jirka_Šč

Po prvním shlédnutí nedokážu dát víc, než ****, což považuji za (relativní) sklamání. Hlavní hrdina mi byl většinu času nesympatický (kdyby to byla čistá romance, byl by nesnesitelný, v komedii to však bylo stravitelné). Stále jsem se nemohl zbavit pocitu, že hlavní hrdinka je policistka (jinak by byla nelogická scéna se dvěma zatčeními a rychlým propuštěním). V jedné scéně (krajina, pole, vyvýšená plošina se stříškou) jsem byl přesvědčen, že se jedná o parodii na The Classic, dokud mi nedošlo, že MSG byl natočen dva roky před ním. Když si vybavím scénu: "Jejím posledním přáním bylo, aby ho pohřbili s ní. Zaživa!" směju se ještě teď :). Druhá polovina filmu vytáhla hodnocení na 4*. ()