Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

honzic

Solidní horor, u kterého jsem se ale moc nebál. Přesto děsivost tam trochu je, k závěru už to bylo moc klišé, ale začátek určitě dobrý. Jako zajímavý počin a ztvárnění to není špatné. Hodnocení: 60 % ()

gotham

Tento v podstatě průměrný horor s legendární, či spíše kultovní postavou Freddyho Kruegera určitě stojí za to vidět, ale že bych se u toho bál, no to opravdu ne. Co ale musím vyzdvihnout, to je jednoznačně hudba, která je naprosto výjimečná a pak také výkon Roberta Englunda. 60% ()

Charlinka

Když uvážím kdy to bylo natočeno tak je to velmi povedený horor. Až na mordovací scény které mě vážně rozesmály je film lepší než většina hororů z posledního desetiletí. Ale ten konec jsem trochu nepobrala. ()

Sticks

Atmosféra nie je, dej je jednoduchý, nefunkčný, samé klišé, ale tie vražedné scény sú nezabudnuteľné. 7/10 ()

PetrJulian

Dnes jsem to viděl po letech díky vydání na DVD a po takové době už to na mne nějak převratně nepůsobí. Tím spíš je stěží pochopitelné, že vznikla řada dalších dílů, z nichž většina je horších (snad až na trojku, co si tak nějak matně pamatuju), a dokonce po letech i remaky, které se nevyrovnají ani tomuto originálu. Holt, dokud je naděje, že jméno Fred Krueger vydělá jediný dolar navíc, tak se kráva bude dojit :)- Shrnutí: jednička je příjemná oddechovka na nedělní odpoledne jako alternativa k chytání lelků :)- ()

Martanecek007

Freddy je prostě legenda a i nadále jí zůstane! Řadím k jedním z nejlepších hororů 80. let. Správný horor nás nenechá v klidu během shlédnutí, ale i po něm. Musím se tedy přiznat, že při večerním usínání jsem neustále přemýšlela nad tímto snímkem a měla jsem strach usnout. Samozřejmě, že jsem neošálila svoje racionální myšlení, ale na některý horor po shlédnutí myšlenkou ani nezabloudím. Na tento ano. Zaslouží si víc než průměr :-) ()

Todd_Hewitt

Není to horor, ale Noční můru v Elm Street považuji za nejlepší hororovou sérii, která kdy vznikla. Podívejte se, takhle... Vím, že ostatní díly už jsou sračky, ale mě se to prostě líbí a považuju to prostě za kult. Technicky to byl vůbec první horor, který jsem kdy viděl, takže... o to víc mít Noční můru rád. ()

elanista1

Az po zacati zaverecnych titulkov ma zachvatil uspokojivy pocit. Nocna mora v Elm Street je horor malo vecný, Craven sa skor zaobera psychologiou sna, co je dost skoda si myslim, lebo vrazedne sceny su natocene bravurne /u mna vyhrava dievca rozmetane na strope/, a ked raz vstupi na platno Freddy Krueger tak je sa na co pozerat a asi v dvoch scenach som aj prestaval na chvilu dychat. Caste striedanie sna a reality vyvolavalo pocit neistoty a chvilu mi trvalo kym som sa spamatal.Nie je to jeden z tych hororov po ktorych budem mat problem prejst nerozsvietenou chodbou, ale je dobre doplnit si klasicke hororove vzdelanie. P.S.: Po zhliadnuti dvojky ma nejak zachvatilo nutkanie pozriet si toto znova. P.S.S.: Dnes sa mi snivalo s Freddym /27.10.2012/ tak som opat dostal chut na Cravenov original, ale len som sa uistil, ze viac ako tri to pravdepodobne nikdy odo mna nedostane. ()

Purity1711

Freddyho Kruegera pozná každý. Možno ho poznáte aj zo snov. Wes Craven vytvoril asi najlepšiu hororovú postavu. Treba pochváliť aj Roberta Englunda za jeho výkony. Filmu vôbec nič nechýba, je plný skvelých scén. Kult. ()

FREEWHEELER

Na rok 1984 nervydrásak. Každopádne si filmový fanúšci aj dnes určite na niečo prídu, ja som film doteraz nevidel a musím vysloviť svoju spokojnosť. Zlatý Depp a dokonalá levitačná scéna. Ostatné mi dnes tiež nepríde k smiechu. ()

HellFireFery

Jedna z nejklasičtějších hororových sérií. Přestože má film své chyby a nijak neoplývá zázračným scénářem či hereckými výkony, tak za jeho originalitu mu musím přidat hvězdičku navíc. Je velká škoda, že dalšími díly kvalita (většinou) klesala, ale Freddy Kruger je pojem a nikdo v jeho roli nebude lepší, než charismatický a děsivý Robert Englund. Ovšem, nechat to do dvou, či třídílné série, dopadlo by to mnohem, mnohem lépe. ()

Nonna

Horor v hororovém rozpoložení - lahůdka: Tento film jsem prvně viděla v klubovně na pionýrském táboře v ruských hvozdech někde mezi Minskem a Vilnjusem.Čtrnáct dní bez jídla (sežeń si co sežeň), bez hygieny, bez vedoucích (leželi někde ožralí), tudíž bez programu,bez možnosti úniku. A večer, jako jediný program, promítali ruští instruktoři Freddyho. V angličtině a s titulky v azbuce. Ohromně to na mě zapůsobilo. Dodnes si pamatuju detaily jednotlivých scén, byl to můj první horor a snad i první americký film. Ta dementní básnička: Jedna dvě, Freddy jde...., to skřípění jeho nožů, jeho zjizvený obličej, jeho prolínání ze snů do reality, ta probuzení s poškrábanou rukou, ta konečná bezvýchodnost.....brrrr. A navíc ještě Johnny Depp v začátcích své kariéry. Nádhera. Od té doby jsem viděla i ostatní díly, ale už na mě nikdy tak nezapůsobily. ()

Mart2n

Freddy Krueger je výborná postavička, která je tristně nevyužitá. Navíc pohyby Roberta Englunda působí značně rozpačitě. Pár dobře natočených scén (doslova dvě), dobrý námět. Ale zbytek? Nuda, šeď, žádné strašidelné scény a kopec legrace. Jenomže srandovní vyvražďovačky mě nikdy moc nebavili. Carrie nebo Moucha, tak vypadá řemeslně zvládnutý old school horor! {5/10} ()

IZFNP

Z hľadiska strašidelnosti sa dnes už nejedná o nič výnimočné, avšak na svoju dobu išlo rozhodne o zlom na poli hororu. Craven totiž prišiel s myšlienkou desivejšou, než sú vraždiaci psychopati či neľudské monštrá - nebezpečenstvo vložil do snov. Je to vskutku mrazivé, keď sa človek bojí zaspať, nevraviac o Englundovom skvelom Freddym. Teda, tu ešte len Fredovi. Dnes už by u divákov stupídne chovanie postáv neprešlo, s prihliadnutím na kultový štatút filmu sa však jedná o super zábavu, plnú zaujímavých nápadov a detailov. ()

Lucbric

Klasika, kterou by měl vidět každý hororový fanda :) jako malá jsem sledovala Freddyho pod peřinou celá zpocená, dneska už to beru samozřejmě s nadhledem :D děti v bílých šatičkách, jak skáčou přes švihadlo, mi přijdou ale pořád děsivé, stejně tak jako scéna ve škole, kdy se Tina objeví zabalená v igelitu a pak se jí zvednou nohy a je odtáhnutá :D nebo ta děsivá říkanka "One, two, Freddy's coming for you. Three, four, better lock your door. Five, six, grab your crucifix. Seven, eight, better stay up late. Nine, ten, never sleep again.." :D ()

Stanmi

Představovat jednu z nejznámějších hororových postav světové kinematografie - Freddyho Kruegera je celkem zbytečné. Za jeho zrozením stojí další známé jméno filmových hororů a tím je režisér a scénarista Wes Craven, který si mne získal především svou sérií Vřískot. Příběh Nočním můry je v zásadě typický pro svůj žánr. Skupinu čtyř mladých teenagerů zde terorizuje tajemný zabíják Freddy Krueger (Robert Englund), zajímavou inovací však je, že tak činí v jejich snech, proto základním pravidlem pro přežití je neusnout, což však po čase jde poměrně těžko.. Zajimavostí určitě je, že se nám tady v jedné z rolí představuje mladý Johnny Depp, jinak je film na známá herecká jména poměrně skoupý. Noční můra je v zásadě klasický slasher 80. let, který má zajímavého hlavního záporáka, na dobu vzniku slušné triky a místy umí vytvořit patřičně strašidelnou atmosféru. Nic víc, nic míň. ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon