Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

Kontryhelka

Kultovka, srdcovka, co víc na to říct.Když jsem tenhle horor poprvé viděla v kině, zamilovala jsem se. Fakt bez přehánění. Po nudných nic neříkajících seriálech a filmech, co tenkrát v televizi šly, tohle byl přísun nové krve, prostě celkem něčeho novýho a od tý doby se horory staly mojí vášní a posedlosti. Bez přehánění úžasný horor, děsnej Freddy, ucho Johnny Depp a ostatní. Pro mně je to pořád pecka a ani ostatní díly nejsou špatný. ()

JesterKruger

Byl večer, sobotní večer. Byl jsem začátečníkem na sledování hororů, a bylo mi 11 let. Měl jsme hodně divný pocit ze začátku filmu, a scéna kdy Tina se vznáší a krvácí mi můj divný pocit umocnila, a chystal jsem se film vypnout. Pak jsem ale sebral odvahu, a rozhodl se, že se na ten film dodívám ať to stojí co to stojí. Všichni spali a já měl v obýváku přivřené dveře, a měl jsem mráz po zádech. Když jsem se ale blížil ke konci filmu, strach mě přešel. A víte proč? Proč bych se měl bát? Když si hlavní postava sobě důvěřuje, dokáže zvítězit, takže je blbost se bát. Když si budu důvěřovat, zvítězím. A jakmile film končil písní jedna dvě, Freddy jde, tři čtyři, k tobě míří, pět šest, kříž děj v pěst, sedm osm, ztratíš rozum apod. Jsem film po závěrečných titulcích vypnul, a šel v klidu po tmě jít spát. Noční můra v Elm Street je můj nejoblíbenější horor, protože obsahuje to, co od dobrého hororu chci. Tajemství, strach, a dobře vypadající záporák, a také dobrý děj, a dobří herci. Sice tahle atmosféra se v ostatních dílech vytratí, je to ta nejlepší Noční můra. Film nenudí, doporučuji, a dávám tomu nadprůměrných 5*. Můj žebříček Nejoblíbenějších dílů Noční můry: N1, N5, N6, N3, N2, N7, N4. ()

kritkMd

Být americkám teenagerem v 80. takzvaně bych si namočil do tepláků a miloval to. Z dnešního pohledu ovšem musím uznat pouze velmi kvalitní praktické efekty, mladého Johnyho a nádhernou Heather. Jinak po hororové stránce nic extra, ale je pravda že film byl zaměřen na amerického teenagera v 80. letech, takže dnes se na to dívám z jiného pohledu. Také musím ocenit, v té době, originální nápad o vrahovi ze snů. Ovšem na scénáři to velmi kulhá a často herci dělají a mluví nesmysly. Jinak to nebyla úplně špatná zkušenost si to po těch letech pustit :) ()

david141474

Nebylo to špatný, ale ani moc dobrý. No není to nejlepší horor, ale ani nejhorší. Záporák Freddy Krueger solidní. Postavy solidní, až na pár výjimek jako je např. matka hlavní postavy Nancy. Johnny Depp je zde skvělej a zahrál to solidně. Hudba zapamatovatelná. Finále filmu je celkem solidní i ten poslední souboj a následné zapálení. Souboje jsou v tomhle filmu takový nezajímavý krom finále. 7/10 není to nejhorší horor, ale také není nejlepší. ()

Sebule

Kultovní film, který dal základ žánru. Jasně, je to snad 40 let staré, takže od toho nemůžeme čekat moc, ale na tu dobu? Skvělé efekty, masky, hudba, opravdu tísnivá atmosféra a pár lekaček. Některé scény už byly na dnešní dobu trapné, ale to se dá přežít. Takže Freddy si dneska vydrápal 8,5/10 ()

veverysiak

Uznávam, že v osemdesiatkach to bol totálny kult a pre socialistického hltača zakázanej kinematografie jedna z hororových ikon prehnitého západu, chápal som dramaturgiu, ale vôbec som sa nechytal na zmysluplnosť scenára, preto ma ani pokračovania absolútne neťahali, podobne je to po desaťročiach, akurát to vôbec neberiem ako strašidelný kúsok, ale ako spomienka je to fajn, takže 40%. ()

F2003F

Srdcovka medzi zásadnými slasher horormi. Vytvoriť hrôzu a nepretržite zapríčiniť paranoidné strašenie ľudí po celom svete vo farebne výstrednom prostredí a navyše s otrasnými hereckými výkonmi vyžaduje okrem obrovského talentu dávku extrémnej originality vytvorenej z ideí nachádzajúcich sa paradoxne priamo pod nosom. Samozrejme v tej dobe asi muselo ísť o vnárajúce nočné mory z predloženia najstrašlivejších predstáv aké "môžu" skutočne nastať. Dnes už ide iba o smiešne nevtipnú pozeratelnosť, v ktorej sa absolútne nič nedá brať vážne lebo v nej nič nefunguje ani keď som tomu dal najväčšiu šancu akú je hororu možné poskytnúť (nerušene v hlbokej noci po tme na slúchadlách v dobrej kvalite s pôvodným zvukom), vďaka ktorej som dokázal plne vnímať napríklad nepríjemnú atmosféru skvostnej žánrovej ikony Alien. Napriek tomu, že táto zostarnutá klasika stratila všetky svoje náležite získané vlastnosti z nej badateľne sála tvorcovská láska voči remeslu a krásne odlišné prvenstvo v zobrazení zápornej postavy (bez masky). Z jednoduchej myšlienky okázalo inšpiratívne dielo budujúce cestu potomkom. Že bol Craven vizionár nevídaných rozmerov navyše potvrdzuje výrazná scéna s krvou, pretože pozadie jej vzniku je magicky pamätihodný moment odvážnej filmárčiny. Plus výborne masky kostýmy a na onú dobu dosť podarené triky. Piatu nedám pre podľa mna plne nevyužitý potenciál námetu, predsa len pánom snov bol Freddy a hra na naháňačku so zakopávaním je tým pádom odveci. Heather > Brooke ()

Vital

Na nčoní můře jsem dost ulítlej už dost dlouho:Líbí se mi ten příběh,Freddy je fajn a prostředí taky není špatný,velmi dobré béčko. ()

Mesmeric

Můj nejoblíbenější horor. Nápad s vrahem ve snu, je prostě skěvlý. A kor to musím obdivovat na rok 1984. Wes Craven za tenhle kousek rozhodně zaslouží uznání. Myslím, že málokterá hororová postava má tolik fanoušků jako Freddy Krueger a je to pochopitelné, protože sic zjizven a vrahoun dětí, tak je to svým způsobem sympaťák, který má opravdu drsný smysl pro humor. A ještě dávám malé plus za mladého Johnyho Deepa, který je prostě fakt mladý :) ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon