Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

salokin

Byl jsem zklamaný. Filmu podle mého chyběla atmosféra nebo napětí a to všechno jenom umocňoval slaboučký scénař a nepřesvědčivý herci. Ne že by Englund nebyl dost děsivej, ono jenom když zrovna nestojí v záběru, tak to za nic moc nestojí. ()

Helled

Je to opravdu skvělé zpracování fantasy a hororu takový podžánr fantasy a hororu je opravdu skvělý Robert Englund byl v roly Freddyho Krugera nezapomenutelný zpracování vražd bylo skvělé protože si je užíval a rozbíral je do podrobna tento podžánru v tomto hororu je celkem blízko filmům Paranormal Activity Kukuřičné Děti a taky Horor v Amityville tento film už navždy zůstane legendou chtěl jsem původně dat 4 hvězdy ale na tak skvělý film to má nízké hodnocení takže dám pět hvězd. ()

pajuscherry

Na tenhle horor nikdy nezapomenu, byl to první horor, který jsem v dětství viděla a pak se bála usnout.:D pochopitelně jsem zkoukla všechny díly, ale opět musím napsat, že jako skoro všechny filmy na pokračování je jednička nejlepší.;) ()

Pythonator

Nic moc film, nic moc horor, ale nápad to má. Bezpochyby je to kultovní záležitost a Freddy Kruger je jeden z nejhnusnějších a nejsympatičtějších záporáků vůbec. Jako kluk jsem se po tom filmu bál usnout. ()

assassinGH

Klasika hororovej filmografie ktorá nie je ani tak hororová. Vidieť tento film o 30rokov neskôr od jeho natočenia ma dopad na to že stráca svoje strašidelné čaro. Avšak stále si zachoval atmosféru ktorá je jedinečná. Prechody medzi realitou a snom mali svoje hororové čaro. Aspoň bolo vidieť že Johnny si už v pubertálnom veku črtal svoj charakter herca. ()

tuctovychlap

samozrejme, moje hodnotenie vychádza z pocitov pri prvom sledovaní a to už je dobrých...hmmm..nooo...proste veľa rokov..ale ostalo to vo mne ako horrorová klasika danej dekády..a taky - sejmul i Johnnyho Deppa..he he.. napriek môjmu vysokému hodnoteniu sa musím priznať, že kým z Piatka 13 mám všetky filmy, od Freddieho sú to len tri kúsky.. ()

ajaxx

Zhléduv tento snímek v období mé puberty, ač byv bez bázně, notně jsem se třásl. Ono samo o sobě je to horor prachobyčejný, ale ponurá atmosféra, skvělá hudba a samozřejmě patologicky šílený Freddy udělá své. Dnes vpravdě už tolik necvakám zuby, ale i tak je cítit napětí i po tolika letech. Jistě, milník v podobě takových hororů to byl, každopádně zlatým písmem se zapsal spíše pro své provedení a navíc, Robert Englund, ač jinak velmi dobrý herec v různých rolích, zůstane už navždy pro všechny Freddym Kruegerem. ()

DannyBurino

Celkem zajímavý námět, záporák a atmosféra. Jenže moc mě to nechytlo, přišlo mi to plně nevyužitý a příběh má hromady děr. Jako třeba jak Freddy může žít ve snech? ( mám rád vysvětlení ), a hrozný český dabing nepomáhal. ()

Euros

Nejlepší horor, jaký jsem kdy viděl. Robert Englund je famózní a upřímně, několikrát se mi o Freddym zdálo...naštěstí, byl to jen klasický sen =D Všechny díly jsem viděl několikrát, nejvíc se mi asi líbí Bojovnící ze sna, ale první díl může být jen jeden...100% ()

uprchlice

Freddy je zábavný. Freddy je strašlivý. Freddy je děsivý. Já jsem se bavila od začátku až do konce. Freddy je prostě úžasný. Vraždí pomalu a překvapeně.V roce 1984 natočil Wes Craven Noční můru v Elm Street a dal život Freddymu Kruegerovi, který je jedna z nejděsivějších hororových postav. Natočeno je to velice kvalitně a napětí by se zde mohlo krájet. Wes si pečlivě vybíral hlavní postavy a myslím si, že s výběrem chybu neudělal. Mladíčký Johnny Depp opravdu zazářil a po boku Heather Landercamp tvořili skvělý pár, který ve snu bojuje s podivínem Kruegerem a jeho ostrými noži. Brutalita zde stoupla také velice vysoko a pokud jde o hudbu, ta vyděsí opravdu každého. Noční můra v Elm Street je opravdu na vysoké úrovni popularity a dodnes diváka vyděsí tak moc, že z toho bude mít kvalitní noční můru. ()

CheeseFigure

Tak po Halloweene, Piatku trinástom a dokonca aj Leprechaunovi prišiel čas, aby som svoj filmový zoznam obohatil o ďalší slasher. A rad prišiel na jeden z najslávnejších, na Nočnú moru. Tak som sa do toho pustil a ostal som sklamaný. Prvá vec, ktorá ma sklamala bol počet postáv, ktorý je celkom malý, čo je škoda. Ocenil by som viac, aj keď úplne vedľajších...proste zomrie spolužiak v škole, tak nejakú scénu z triedy jak na to reagujú ostatný alebo aspoň keby na ulici hlavné postavy stretli niekoho, prehodil by pár slov a šlo sa ďalej, nech to pôsobí, že školu (neviem v akom meste sa dej odohráva a som lenivý to dohľadávať) navštevuje viac ako len štyria ľudia. A koniec bol dosť zmätočný a nechal ma v stave ,,čo to bolo?,, (ale nie v tom dobrom význame tohto spojenia). Kladmy snímky sú dobré smrti (pri tomto žánri dôležité) a Freedy Kruger, ktorý je ikona. Určite zhliadnem aj ďalšie diely. ()

Honza__St.

V žádném případě nejde o moji krevní skupinu. Ne, že bych vůbec neměl rád horory, ale spíš vyhledávám ty, které jsou hlavně o atmosféře, která by se dala krájet (př. Čelisti nebo Vetřelec), a ne potocích krve a údech lítajících všemi směry. Navíc mi tato série svého času naháněla hrůzu, aniž bych ji vůbec viděl. Když máte šest let a pubertální bratranec vás non-stop straší Freddy Kruegerem, nemáte zájem takový filmy vyhledávat. A jelikož jsem od zmíněného bráchance jasně slyšel, že jednička je nejhorší (v hororově pozitivním slova smyslu, a to teda je), vyhýbal jsem se jí donedávna jako čert kříži. A dobře jsem udělal, jelikož vidět první díl v dětských letech, už bych asi skončil ve vypolstrované cele (takhle mám ještě jednu - dvě pětiletky čas :D). Můj názor na tyhle slasher horory to nezměnilo, ale musím uznat, že jde o hodně povedené dílko, navíc tady narozdíl od pokračování nechybí ani výše zmíněná atmosféra, která by se dala krájet. Hranici béčka Freddy sice svými rukavicemi neprošpikoval, ale i tak je to sakra povedené hororové béčko. Hlavní škoda je, že (samozřejmě jako u většiny slasher hororů) takřka rok co rok následovaly další a další díly horší a horší kvality, vynecháme - li třetí a částečně i pátý díl. "Jedna, dvě, Freddy už jde..." :D ()

datel13

Byl to horor nebo parodie? Nepovedlo se ani jedno, navic jsem nepochopil zaver.. Byla to teda vsechno nocni mura, holka to rozlouskla, a v posledni scene se auto zmeni na freddy-karu a vsechno je zas jinak? Smesnej hlavni hrdina, nesympaticky teenageri, neprijemnej 80kovej elektro sound.. Tohle ma bejt jeden z nejlepsich hororu? Vratte mi 80 minut myho casu.. ()

Xmarc

Určitě převyšuje řadu podobně ražených hororů, hodně i díky solidnímu zpracování a ději, kde naprostá většina selhává. ()

Feacher

Jeden z TOP hororů minulého století. Skvěle vymyšlený příběh, průběh, závěr ve stylu Kevina a otevřený konec pro druhý díl. Co dodat.. až na výjimečně horší český dabing, perfektní.. 95% ()

Bogrant

Pizza už nikdy nebude pri pohľade na ksicht Freddyho Kruegera chutiť tak isto. Hrozná brakovina, po skončení ktorej budete radi, keď vás nepostretne rakovina. Áno, v svojom žánri sa to dnes už dá považovať za kult, no plne si ho vychutnajú iba praví fanúšikovia. Je to odstrašujúce dielo, ktorá má svoju zaujímavú atmosféru a ktoré taktiež vyvolá pocit úzkosti, no efekty sú skôr vtipné ako dôvtipné a celé to pôsobí dosť krkolomným dojmom. Na jednu nočnú moru to stačilo. ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon