Nový horor Wese Cravena, tvůrce Noční můry v Elm Street. Horace Pinker, brutální masový vrah, zabíjející pro potěšení, si zasluhoval smrt více než kdokoliv jiný. Ale na elektrickém křesle došlo k něčemu neočekávanému... Výboj elektrického proudu proměnil Pinkera v nepolapitelnou bestii, která může ovládat cizí těla, a která chce pokračovat v tom, co má nejraději... v zabíjení! (Guild Home Video)

claudel

Stupidní horor od krále Wese Cravena mě neskonale zklamal a to jsem se na něj těšil prakticky od dětství. Doufal jsem, že bude hlavní postava skákat na lidi z televize a ne, že bude hopsat z těla do těla. No ještě, že máme Vřískot, Hory mají oči apod. ()

matestlust

Průměrná záležitost od mistra Cravena,otce Freddyo Krugera. Hodně povedený a opravdu atmosferický začátek filmu, střídá téměř akční jednohubka. Horac Pinker je vážně totální hajzl, ze kterýho mi chvílema šla téměř husí kůže. Od druhé poloviny filmu se ale vytrácí atmosfera a film pak jede v jednom tempu, které ke konci už celkem nudí. I tak ale určitě film, který stojí za podívání. ()

oLí

Nonono ale tohle nebylo vůbec zlý. Poslední třetina je teda taškařice, jak už je u tohoto režiséra často zvykem, ale jako celek je to natočený dost zajímavě a podle mě se jedná o jeden z nejzábavnějších filmů Wese Cravena, to bez debat. [7/10 březen 2010] ()

Caelos

Nevím, tady nostalgie nezapůsobila. Hodně velká nuda s podprůměrnými triky (na svou dobu). Ty digitální triky byly vážně otravné. Jediné plus je hlavní záporák, je to dobrý magor:-) ()

erl

O můj bože! Craven tehdá chytil (opět) špatnou chvilku. Shocker je zmatená a nelogická patlanina. Málokdy mě nějaký film tak rozčílil. Tady nefunguje absolutně nic. Trapný hrdina , ubohý padouch , špatně vystavěný děj a podivná režie. Trochu se to stylem podobá geniální noční můře ale jinak se ty dva filmy nedají porovnat. Očekával jsem mnoho a nedostal nic... ()

corpsy

Wes Craven sa utrhol z reťazí a svoje vášne akosi neukočíroval. Zrejme chcel po Freddym priniesť na plátna ďalšiu možnú kultovú hororovú postavu, ale Horace ´´Shocker´´ Pinker je iba nevydarenou paródiou spomínaného pána s klobúkom a čepeľnatou rukavicou a pôsobí smiešne. Podobné neduhy robí aj zbytočne dlhá minutáž, ktorá snímok spomaľuje a jedným z ďalších problémov je absencia napätia. Ešte že tu máme obstojnú atmošku. ()

Andersis

Jen mě sralo, že ho popravili až po 40ti minutách. Jinak krve jak z bravka, nečekejte žádné usekané končetiny nebo tak, toto je pohodový horor, trochu aji komedie. Scénář se moc nevyved, ale to vůbec nevadí. Vrah je slizskej a zábavný. Petrovi Bergovi to jde víc u kamery než před ní. ()

Korbitch

Se Shockerem byla minimálně legrace, když už s vámi tedy nemlátila hrůza, tak alespoň něco. Což se nedá říct o Ambulanci. ()

Gorehound

Jasné, Horace Pinker je modelovaný podľa Freddyho vzoru, len je viac "dirty" a naozaj odporný. Krvi je tu dosť, film sviští a je kreatívny ako obrazovo, tak nápadmi. Možno trošku zostarli akurát digitálne efekty, ale to pridáva "nostalgia faktoru".Vo VHS časoch trošku podceňovaný, a povedzme si úprimne, nie tak dobrý film ako NOES, ale v dnešnej dobe zasa možno trošku nedocenený film. Ale ak mu dáte znova šancu, (nielen) old school horor fandom sa dozaista odmení kvalitnou hororovou zábavou. A soundtrack, rockový, metalový aj originálny filmový je super! ()

cariada

Polovina snímku je pěkná ,ale když dojde k popravě pak je do děsná blbost a stává se z toho parodie sama na sebe. Zabiják ,který se převtěluje do kohokoliv. Působí to velice lacině a hlavně nudně. Jelikož je to až moc dlouhý. Zajímavé je jak mladíkovi po ,kterém jde onen zabiják všichni hned věří. Hudebně je to pěkný. ()

Jimmi

Cely film som si hovoril ze toto bude aspon za 3 hviezdy. Zaporak celkom v pohode...rychlo sa to "rozjede" a je to celkovo celkom zabavne(miestami usmevne). Ale ten konec je uz moc prekombinovay a zraza cely film o hviezdu nizsie. SPOILER: Keby to ukonciliuz na tej strecha dajako tak by to filmu iba prispelo ()

destroy83

Mezitím co se rozpoutali jatka v posledním domě nalevo, horám se připsaly kruté oči a několikrát se zavřískalo natočil Craven kromě Fredyho a dalších pecek také řadu totálních béčkáren a Shocker patří mezi ty nejhrubší. Píše se rok 89, za titulky zní dobová rocková řežba a Craven rozjíždí krvavou lázeň, jež diriguje psychopatický zabiják Horac Pinker. Craven diváka nešetří a barví snímek ostře do ruda a bodycount jde strmě nahoru. Jistá obliba sci-fi motivů se vkrádá i k postavě Pinkera, kterého nezastaví ani elektrické křeslo a naopak jeho moc sílí. Klaďasem zde budiž mladičký fotbalista, který má kromě snů s vraždicím maniakem společného daleko více. Sny i samotná postava maniaka zde jednoznačně evokují oblíbence Krugera, který hláškuje o sto šest a divák se baví. Ostatní postavy už tak slavné nejsou. Příběh do první poloviny dostává diváka do kolen, ovšem poté se zlomí a ve společnosti sci-fíčkovýh motivů se začne divákovi lehce mlžit a bohužel i trošku nudit. Stopáž snímku je na béčko trošku delší, hudba ovšem výborná. Jednotlivé postavy jsou ve výsledném dojmu průměrné, efekty krásně koukatelné a komediálnost místy zdařilá. Na druhou stranu se dostavuje komediálnost i tam, kde asi být neměla, škoda. Přesto jako milovník béčkových kouksů dávám i třetí hvězdu. Za skouknutí Shocker rozhodně stojí. ()

FAITH.BABE

Srdcovka z dětství. Doporučuju každýmu kdo si užívá komický prupovídky, psychopatický vrahy, elektický křesla a koupelny vymalovaný na červeno :) ()

majo25

Ono je to fakt horor, aj keď začiatok vyzerá presne v štýle vyvražďovacích slasherov, dokonca je aj pekne brutálny. Je to zároveň aj najlepšia časť filmu. Nastáva však scéna, v ktorej väzeň v cele berie (satanskú?) energiu z televízora a už to nie je ono. Vraždiaci psycho-záporák síce brutálne vraždí ďalej, ale zároveň preskakuje jeho duša (!) medzi telami a chtiac-nechtiac dochádza aj ku komickým situáciám - napr. keď sa vtelí do tela malého dievčatka či jeho mamy. Poznávací znak u všetkých tiel - krívanie - má jasný a jednoduchý zámer, spoznať zabijáka. Záver s ocitnutím sa v televíznej sieti a preskakujúci medzi jednotlivými kanálmi bol už totálny šuvix. Nejdem nižšie v hodnotení len z toho titulu, že je zábavná jazda, ktorá nestíha nudiť. ()

Aargh

Masového vraha popraví na elektrickém křesle, ovšem jemu se podaří absorbovat se do elektrické sítě (!!!) a následně do televizního vysílání. Čas pak tráví vyskakováním ze elektrického vedení a zabíjením lidí... Opravdu netuším, jak na takový nesmysl mohl přijít někdo jako Craven (jestli to myslel z legrace, pak se omlouvám, nepochopil jsem to). Jediná věc, která Shockera drží nad hladinou, je nechtěný humor a docela povedené hlášky. ()

TO

Podle mě Craven dobře natočil tento nestandardní různorodý horor. Je tvořený třemi fázemi vývoje: 1. klasický vraždící maniak, 2. stěhování duše z těla do těla pomocí doteků, 3. vrah v elektrické síti. Bizardní a originální. Není to klasika jako Noční můra, ale mě to vždycky hodně bavilo. ()

Danny F.

Mohl by to být celkem lepší film nebýt hloupých a výrazných nelogičností (proč se pronásledovaný snaží vylézt zrovna na jakousi věž?, a jak to že se do něj shocker netrefí na těch pár metrů?, jakto že při přeskakování z obrazovky do obrazovky a při souboji mladík vytáhne šňuru od TV ze sítě a shocker prorazí hlavou obrazovku a ta začne po rozbití házet jiskry i přes to že není v elektrické síti?). Konec se zdál být tak trochu pohádkový. 45% ()

Kubaso

Po mnoha letech viděno znovu a opět jsem měl hubu otevřenou dokořán. Tentokrát ve mně tenhle paskvil zanechal snad ještě horší dojem, když už si jeho existenci dokážu dát do kontextu. Cravenovi ležela všechna ta pokračování jeho Noční můry v Elm Street v žaludku, to víme, ovšem právě na Shockerovi je vidět, jak moc. I v něm máme taková klišé jako snové sekvence, telepatii mezi hlavním hrdinou a padouchem i relikvii z minulosti, která jej může porazit. Jenže tady jsou v ději bez jakéhokoli vysvětlení a těm několika málo pravidlům, která Craven do scénáře dostat dokázal, buďto není věnována pozornost (vrah Pinker coby opravář televizorů praktikující černou magii), nebo si dokonce v průběhu filmu protiřečí (Pinker vtělením se do cizího těla přejímá i všechny jeho nedostatky, aby však vzápětí posedl tělo malé holčičky, která teď kulhá jako kdysi Pinker... ty vole). Pokud to měla být parodie, není v ní humor, ani kdyby se Horace Pinker (Mitch Pileggi) šklebil sebevíc. Nejhorší na tom všem je, že po zhlédnutí téhle pakárny dojde nezasvěcený divák k naprosto mylnému závěru, že Wes Craven musel být nemyslící imbecil a plagiátor, který do svých filmů vecpal cokoli, co mu přišlo pod ruku. K našemu štěstí debil nebyl a ani nedisponoval ohromnými penězi z nejslavnějších studií, a tak tenhle provar ustál a už brzy natočil pozoruhodné Lidi pod schody a především skvělou Novou noční můru, kde se ke kauze Craven vs. Freddy konečně dokázal vyjádřit dobrým filmem. Shocker budiž příkladem pro Hollywood, jak to dopadá, když vidina další výdělečné série zabije šanci na sice jeden, ale aspoň solidní biják. ()

pfa

Horor to teda není, ale budeme-li to pojímat jako horor-komedie má to snad nějakou hodnotu. Mě rozhodně tento film zklamal, ale spíše je to chyba na mé straně, čekal jsem od toho totiž poněkud jiné pojetí tohoto sousta... [5/1O] ()