Vítejte na hřišti pro dospělé, které je navrženo tak, aby uspokojilo všechny vaše představy, a kde jsou realističtí roboti naprogramováni na romantiku... násilí... cokoli. Vítejte ve Westworldu! Podnikatelé Peter Martin (Richard Benjamin) a John Blane (James Brolin) přijíždějí strávit dovolenou v zábavním parku imitujícím Divoký západ, kde nechybí tanečnice, hromadné barové rvačky ani přestřelky, ale všechno je bezpečné a neškodné. Když je však Blane postřelen robotem (Yul Brynner) a záhy umírá, Martin zjišťuje, že se něco příšerně zvrtlo. Všichni lidští provozovatelé jsou mrtví a roboti vyvražďují návštěvníky v tomto sci-fi thrilleru od scenáristy a režiséra Michaela Crichtona (Jurský park). (HBO Europe)

Hanys_

Ten nápad si vysloveně žadonil o remake, takže v tomhle prostě dobrý. Ale krom toho nevyužitého potenciálu a terminátora Brynnera není moc o co stát. ()

Prochy38

Poté, co mi zrovna skončila 2. série WestWorldu od HBO, nemoh jsem si tohle nechat ujít. A na rok 1973 to nebylo vůbec špatné. Myslím hodně dobrá čest knize. Sympatické postavy, to především. Yul Brynner pro změnu v záporné roli. Sedlo, pobavilo, líbilo. Fakt dobré! ()

Milodar

Navzdory místnímu průměrnému až podprůměrnému hodnocení mě film připadá skvělý. Co, že se do půlky nic neděje? Ale děje, ústřední hrdina se seznamuje s parkem a neustále se setkává s novými zážitky. Přišel se bavit a zábava přichází pomalu. Proč by mělo být vše lineární, hop na kozu, tak to jsme si asi zvykli až v posledních letech. Doporučuji terapii seriálem Twin Peaks. Technické zpracování je skvělé, realistické. Nevidím skutečně nic, za co bych měl dát tři hvězdy. Dávám pět hvězd, šerifskejch. ()

Pafl

Neodolatelné. Scénář je chyba na chybě, logika veskrze žádná, ale i tak je to neodolatelné. Kvůli té krásné futuristické imaginaci 70.let (to dá rozum, že každý přístroj budoucnosti musí být ovládán panelem 20x20 úplně stejných blikajících tlačítek !) a kvůli Brynnerovu androidovi, který jde a jde a jde a nezastaví se, dokud vás nenajde. Moje dětská noční můra. Neodolatelné. ()

Mikino00

Originální a velice zajímavý nápad, kde se sice pár špatných scén, ale je tam skvělý Brynner a závěrečné opravdu napínavé pronásledování. ()

el.zapikano

Genialny napad, no spracovanie trosku zaostava a zavana lacnotou. Slabsiu prvu polovicu filmu zachranuje zaverecna nahanacka a perfektny Yul Brynner. ()

simply

Nejdřív jsem paradoxně viděla seriál a až potom stejnojmenný film. Westworld mě celkem bavil, jako relativně zábavné béčko, co se nebere moc vážně. Cca poslední půlhodinový souboj je úžasný, z Yula Brynnera jde celkem strach. Jinak mi chyběla propracovanější psychologie postav a aspoň pár náznaků, proč vlastně došlo k poruchám. ()

kamigava

Myšlenku má Westworld přitažlivou, ale to z něj nedělá dobře fungující a zábavný film. Moderní seriál se mi zdá o třídu lepší. Aspoň už vím (díky zajímavostem) od jakého pistolníka si vzal John Carpenter inspiraci pro stvoření hororového vraha Michaela Myerse. ()

Klajnik

Westworld má velmi zajímavý námět a dotýká se témat, které důsledněji rozpitvávají jiné slavné filmy (Jurský Park, Terminator, Blade Runner, Truman Show...). Sám je ale scénáristicky dost plytký. Absentuje pořádná výstavba děje, prokreslené postavy, práce s gradací, hloubka motivů - naopak zůstává řada nelogičností. Kdybych si nedokázal představit nic lepšího, byl bych samozřejmě spokojenější. Ačkoliv i režie má své nedostatky, tak lacině ten film zrovna nevypadá. ()

tomisaburo

Nápad dobrý, zpracování slabší. Vzpomněl jsem si několikrát na Arnolda, jednak na lehce podobném námětu později stavěl Total Recall, a pak taky Brynnerův pistolník je jasná inspirace pro T1. ()

Bozvav

Mizerná práce s napětím, gradací a akcí. Pointě nedali baterky, ale jinak se na to koukalo docela dobře. Za mne průměr. ()

Wolvie

Kultu Westworldu jsem musel přijít na chuť až postupně.Ani nevím,proč vlastně jsem mu dával další šance,když na první dvě zhlédnutí jsem z něj byl spíš rozladěný,ale postupně mě film bavil víc a víc,stejně jako specifické Brynnerovo herectví a ne úplně precizní Crichtonova režie.Ten film je ve skutečnosti moc fajn,jen ne pokaždé a už vůbec ne pro každého.Musí být nálada a specifický filmový vkus. ()

Hapretor

Opravdu zajímavý nápad. Opravdu velmi dobrá atmosféra. Nerad to říkám, ale u tohodle by se dost vyplatil remake s větší akcí a pořádnými triky. Jinak teď vím, že Jul Brajen běhá, jak když má v prdeli hrábě a nešlo mi do hlavy, jak bylo možné, že v atrakci při takové technologii nemají pořádné zabezpečení, samostatný i centrální vypínač "Botů", pořádnou ochranku pro případ nouze ... a hlavně, proč pistolník má ostré náboje? Proč to nevyřešit v rámci max. bezpečnosti hosta? Toto a jistě i další mouchy, které už nehledám, sráží o jednu *. Takže za tři. ()

RedDuck

Popravdě nechápu jak někdo může mít tak dobrý základní nápad a zbytek scénáře zvorat takovým příšerným způsobem. Perfektní námět ještě fungoval v první, "mírové", polovině. V té druhé už působí film jako nechtěná parodie. Radši ani nebudu popisovat logické díry, nesmyslné chování lidí a robotů či klíšé natočená ještě teatrálností o 40 let staršího filmu. Obsahem akční části je téměř pouze útěk jednoho člověka před jedním robotem. Z nichž mírné sympatie z těchto dvou postav si u mě získal bezmyšlenkový prkenný robot. Nepochopil jsem proč ve filmu fungovaly tři rozdílná prostředí, když dvě z nich prakticky neměly pro děj žádný význam. ()

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (více)

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western