Danny La Russo se přestěhuje s matkou z New Jersey do Kalifornie. V novém prostředí se mu příliš nelíbí, zvláště když se hned ze začátku dostane do konfliktu s místní bandou výrostků, vedených sebevědomým Johnnym, který nesnáší, že se Danny úspěšně dvoří jeho bývalé dívce Ali. Danny se chce naučit karate, aby se vyrovnal fyzicky silnějším chlapcům, kteří navštěvují místní školu japonského bojového umění. Starý Japonec Miyagi se Dannyho ujme, vyjedná příměří s Johnnyho partou a slíbí chlapci, že ho připraví na místní přebory. Snaží se svému žákovi vysvětlit základní věc - ovládáním karate se má násilí zabránit, nikoli ho provokovat. Danny zprvu nechápe, proč má místo nácviku úderů natírat Miyagimu plot a leštit auta, ale Japonec chlapci dokáže správnost svého přístupu. Danny zahájí přebory váhavě, ale postupně se zlepšuje a dostane se až do finále... (oficiální text distributora)

ric

Škoda, že mě tento film minul v období, kdyby mě nejvíc oslovil, protože mě to teď nutí porovnávat s lepšími snímky, ale ve své době to byl jeden ze skutečných hitů a to celkem oprávněně. Prvky karate hl. hrdiny jsou ale stále i na dnešní dobu netradiční, rozhodně ne špatné. ()

gotham

Tak dramatem bych to rozhodně nenazval, spíš nechtěná sportovní komedie. Nemám rád filmy s dětskými hrdiny, to říkám rovnou, přijde mi to nejen nelogické, ale takové neeestetické, prostě to nemusím. Je tu absence prakticky všeho, co má mít alespoň trošku kvalitní film. Odpad to není jen proto, že jsem prostě viděl už horší filmy, ale špatné je to dost. 10% ()

Phex

Díky tomuhle filmu se karate stalo dle mě hromadnou záležitostí - pamatuju jak se to dostalo k nám a pak se všude vyrojili karate kluby a začali je plnit "sanové" ze základek. Příběh naivní, ale za tu nostalgii... ()

moviepill

A just! Keď už natočili ten totálprúser remake, tak pridávam piatu *. Toto je originál, ktorý má čaro, atmosféru, skvelého Pat Moritu a výborného Ralpha Macchia. Bez debát, jedna z najjasnejších volieb. ()

yazik

Příběh jednoduchý a hlavní hrdina naneštěstí taky. Místy se mi zdá, že svoji roli přehrává, ale možná je to jen pocit. Tento film jsem viděl hodněkrát, ale hlavního hrdinu jsem si nikdy neoblíbil. A si jen díky panu Miyagimu dávam tolik hvězdiček. ()

Via

Nu, původní verze je původní verze a remake z nedávné doby u mě opravdu docela klesl... Ale tento film - dobří herci, věrohodnější podání a celkově mi bližší ;) ()

Ados12

Podíval jsem se na ten film, protože byl hodněkrát zmíněný v how i met your mother.. Díval jsem se a prostě průměr, nic speciálního, nic překvapivého. Ale bohužel nemůžu souhlasit s Barney Stinsonem, že Zabka je pravý Karate kid, protože tam hrál uplného blba :D ()

anetd1

Po mnoha letech jsem se po rozpačitém rozmyšlení rozhodla oživit střípky tohoto pokladu z dětských let. Happy end tu jde sice cítit v kostech od prvních momentů a štěstí hrdinovi nahrává i v těch nejméně šťastných situacích, ale já - i přes tu značnou míru náznaků, že se bude jednat o dítě štěstěny - tomu klukovi z Jersey pro jistotu nepřestávám ani na okamžik držet palce. Danielův oslnivý úsměv, přidrzlý humor a kuráž mě za odměnu provází příběhem od počátečního vykopnutí dveří až po finální 'crane kick' . Ukazuje mi a připomíná, že cesta za vítězstvím je strnitá a i přesto, že píle a vytrvalost se vyplácí, může lehce přijít vniveč při ztrátě rovnováhy. Danny však naštěstí mě ani svého mistra nezklame, naopak naplní pýchou, a to když získává to nejcennější vítězství - vítězství nad svým největším nepřítelem, sám sebou. Uvědoměním si, že ten nejdůležitější souboj vede právě sám se sebou, předčil Daniel všechna moje očekávání, a já zůstávám u obrazovky až do konce posledních tónů a smutně se loučím. První díl Karate Kid obsahuje všechno, po čem cílené publikum touží, a ještě něco navíc. Kouzlo poselství je o to silnější pro svět dospělých, jen se na něj nikdy nesmí zapomínat dívat dětskýma očima, jinak hrozí, že zůstane nevyslyšeno. 5* právě za to připomenutí důležitosti balance, za různé malé detaily nutící mě k zamyšlení a taky kvůli zdejšímu , pro mě překvapivě, nízkému hodnocení. ()

diccon

Osmdesatkova klasika. Pribeh je sice usmevnej, protoze Daniel-san s lanima ocima by sice nejspis sbalil tu fesnou bloncku, ale vitezstvi v turnaji je naprosto neuveritelnej overkill. Ovsem, kde bychom byli bez pribehu o vitezicich outsiderech... ()

Jorge4005

Danny La Russo mladý čmoud jenž se přestěhoval z Jersey do LA. Drzý malý parchant jehož nikdo nemá rád kromě jeho matky (asi). Daniel nepůsobí příliš přátelsky chová se jak arogantní kokot. Což většinu lidí od něj odpuzuje krom bohaté dívky Ali, která má zdá se na kokoty slabost. Její kamarádky nechápou že se ze čmoudem schází a ani se jim nedivím. Hlavní zápletka se točí kolem již zmíněného čmouda a kluka jménem Johny mladý nadějný karatista (oběma hučí v kládě z Ali). Johnny se zrovna s Ali rozešel a chce si s ní v klidu promluvit. Ta ho bohužel neustále ignoruje a Johnny začne být rozčílený. Do toho se to situace namíchá náš čmoud a začne si na Johnnyho otevírat hubu. Následně Johnny zbije čmouda jak psa. Druhý den jde náš čmoud poprvé do nové školy a všimne že většina jeho spolužáků jsou Johnnyho kámoši a moc se k němu nemusí. Navíc Danny svým neustálém chováním se jako arogantní kokot od sebe ostatní odpuzuje krom Ali která z takových kluků zřejmě vlhne. Čmoud se ještě předtím než se odstěhoval z Jersey věnoval karate a tak ho napadlo že by v tom mohl pokračovat i v L.A. Najde proto nejbližší dojo. Legendární Cobra Kai !!! Bohužel když vstoupí do doja zjistí že tam chodí i jeho spolužáci včele s Johnnym kterej mu nakopal prdel. Čmoud si nasral do trenek a radši zdrhnul dřív než by někdo ucítil zápach. Po delší době to vypadá že je klid. Místní kluci nechali čmouda být a hleděli si svého.Po několika týdnech se ve škole koná Halloweenský ples a náš čmoud šel za sprchu protože tu doma nemej a chtěl si aspon na jednu chvíli připadat čistý. Zrovna když jde chcát všimne si že Johny v kabince balí brko jako správný středoškolák ( Já se balit brko nikdy nenaučil proto má u mě Johnny o to větší respekt). Čmoud už dlouho dobu neudělal žádnou píčovinu a proto se rozhodl vzít hadici a polejt Johnyho nějakým sarajtem co ve škole teče místo vody. Čmoud následně vezme do zaječích ale nedaří se mu skrýt jelikož jeho kostým sprchy nelze přehlédnout. Náš sprcháč dostává od karatistů z Cobra Kai slušné kopačky z otočky. Do toho se na scénu dostane mistr Miyagi jenž pobije chlapce a odvede čmouda do bezpečí ten mu pak vypráví o tom jak za nic nemůže. Miyagi chlapci uvěří což by asi v této situaci věřil každý. Mistr Miyagi ( jenž má být japonec přitom při prvním pohledu spíš působí jako asiat co se narodil v americe a o japonku slyšel jenom z doslechu btw: což je pravda herec mistra Miyagiho je rodilej američan). Miyagi se dohodne z mistrem Cobra Kai na tom že měsíc nechají čmouda na pokoji a vybijí si na něm vztek až na místním turnaji v karate který je již za měsíc. Miagi celej měsíc trénuje čmouda aby se vyrovnal ostatním. Měsíc je poněkud krátká chvilka.Jaký asi šílený trénink čmoud podstupuje ? Dělá zasraný domácí práce tipu natírání plotu, vozkování auta. Což je zřejmě OP trénink jak svině jelikož všem nakope pak prdel a porazí ve finále Johnnyho který má mnohaleté zkušenosti v karate a turnaj vyhrál už několikrát. Jako tady bych za prohru vinil mistra v Cobra Kai jelikož své studenty nikdy nenechal voskovat jeho auto. Mohli jsme vidět co ze čmouda udělal měsíční trénink voskování auta co by to asi udělalo z ostatníma kdyby voskovali auto už od začátku. Zazvonil zvonec a sračky byl konec. () (méně) (více)

vodkasesemte

Jak dobře to znám. Akorát na mě neletěly holky. What happened to eye? Lucky no hurt hand. I have got to be nuts to be talking to you right now. Strike fast, strike hard, no mercy! We are quitters. Girl situation. Shes beyond cute. Heres the first lesson - how to take a fall. Tak to ještě dopadl dobře. Proto nosím čepici. Matka nikdy nic nepoznala. Just trust the picture. You are too much by self. Not good. To make honey, young bee need young flower, not old prune. Mluví jak Joda. I think you are right about facing things. I would love to see him get some of his own medicine. What goes around comes around. In Okinawaall Miyagi know two things. Fish and karate. Karate comes from China in 16th century. Called "te," hand. Karate, empty hand. You look for revenge that way, start by digging two graves. Fighting always last answer to problem. Problem bad attitude. Karate for defence only. Teacher say, student do. Now use head for something other than target. Dědek hlásí. Mercy is for the weak. The boy cant take care of his own problems? One-to-one problem, yes. Five-to-one problem, too much ask anyone. Is that whats bothering you, the odds? Wacko teacher attitude rest in fist. Stupid, but fact of life. Win, lose, no matter. You make good fight, earn respect. Then nobody bother. Tydle svině budu muset zabít. Just like grap. Absolutně si to nepamatuju, co se týče těch dvou. Musel jsem vidět nějakej jinej díl. Na druhou stranu si pamatuju záporáka. Na konci rozbije ty okýnka od auta. Týpek natíral plot. Wouldnt a fly swatter be easier? LOL. Man who catch fly with chopsticks accomplish anything. Always look eye. Přesně! Kindly remove bottle. I have got to be nuts. Balance is key. Drive a pounch. You trust quality of what you know, not quantity. You look good together. Different, but same. Hurt old man feeling. Just remember, a licence never replace eye, ear and brain. Whole life have a balance. Go find the balance. ()

Gig

Dnes může vyznívat úsměvně, naivně. No a? Vždyť je to naše dětství. Prožívali jsme to s Danielem, štvalo nás, když si utahovali s Daniela, když mu ubližovali. Měli jsme rádi starého parťáka Maiagiho. Bavili nás hlášky "A kdy budeme cvičit? - Umývej, Daniel-sane." "Náš" Žabka (rodina pochází z Československa), coby hajzlík. Martin Kove, coby trenér Kobra Kai mě nehorázně štval, když vítězil. Naopak mě vždy hřálo u srdce, když mu "starý" Miagi dál na frak ať už fyzicky nebo mentálně. No závěrečný zápas, skvělá hudba a jestřábí skok tomu všemu dalo to správnou třešinku. ()

Utah

Snímek hodně vysmívaný za naivní prvky. Přesto je to výborný inspirující film. Také bych vyzdvihl výborný duchovně promyšlený průběh příběhu. Sahám po nejvyšším hodnocení a to především z důvodů, že tomuto snímku se ve 100% podařilo vyjádřit životní cíl, s kterým se každý člověk v průběhu života musí poprat. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

29.12.2022

Zemřel John G. Avildsen, režisér Rockyho

Zemřel John G. Avildsen, režisér Rockyho

17.06.2017

Jméno John G. Avildsen vám samo o sobě zřejmě nic neříká, tenhle pán ale vzkřísil hned dvě milované legendy. Právě on dal kariéru Sylvesteru Stallonovi, když udělal z Rockyho hit oceněný třemi Oscary… (více)