Danny La Russo se přestěhuje s matkou z New Jersey do Kalifornie. V novém prostředí se mu příliš nelíbí, zvláště když se hned ze začátku dostane do konfliktu s místní bandou výrostků, vedených sebevědomým Johnnym, který nesnáší, že se Danny úspěšně dvoří jeho bývalé dívce Ali. Danny se chce naučit karate, aby se vyrovnal fyzicky silnějším chlapcům, kteří navštěvují místní školu japonského bojového umění. Starý Japonec Miyagi se Dannyho ujme, vyjedná příměří s Johnnyho partou a slíbí chlapci, že ho připraví na místní přebory. Snaží se svému žákovi vysvětlit základní věc - ovládáním karate se má násilí zabránit, nikoli ho provokovat. Danny zprvu nechápe, proč má místo nácviku úderů natírat Miyagimu plot a leštit auta, ale Japonec chlapci dokáže správnost svého přístupu. Danny zahájí přebory váhavě, ale postupně se zlepšuje a dostane se až do finále... (oficiální text distributora)

Raikiri87

Film mého mládí, který jsem obdivoval. Teď když jsem se na něj podíval po 15 letech, jen jsem nevěřícně kroutil hlavou a ptám se sám sebe, proč do hlavní role nedali někoho, kdo karate umí aspoň okrajově. Tohle je asi první film, kde doufám, že hlavní záporák(Johnny) nakope hlavnímu hrdinovi(daniel-san) prdel. Go go Cobra Kai dojo. ()

karloskiller

Je to dobrý flm, ale třeba nechápu proč tam vyhraje celý turnaj a na ulici ho, každý naklepe to platí u všech třech dílech, ale na druhou stanu mně to bavilo jak ho učí a ani nevěděl, že se učí. Jinak jeden oscar Pat Morita(herec). Jínak je to dobře zpracovanyý a promyšlený příběh. ()

Johny_Blaze

Karate Kida jsme "žrali" za mlada snad všichni. Nebylo kluka co by tenhle film neviděl a když už se někdo takový našel tak si všichni jen klepali na čelo. Ovšem nejsme mladí do nekonečna a už ani Strážci vesmíru nejsou naším oblíbeným seriálem takže i Kida vidíme z trochu jiného úhlu pohledu. Dnes už nesleduju závěrečnou bitvu s takovým napětím ale i přes to se čas od času k tomuto snímku vrátím. Zaslouží si nostalgické tři hvězdy. ()

pirat87

rozmyslal som nad 4**** ale srdce proste nepusti...v tej dobe pre mna totalny kult.. za mna teda krasne "vylestenych" 5***** ()

DarthArt

NĚJAKEJ TEN SPOILER! Každej jsme měli na základce zlýho kluka, kterýho se všichni báli. Každej jsme měli na základce partu sráčů, kteří sice byli figurky a sami za sebe bezejmenný nuly, ale když fungovali jako pobočníci zlýho kluka, tak to z nich rázem byli páni situace. A každej jsme se občas ocitli v situaci, kdy se tahle banda debilů zaměřila na nás, aby si posílila nulový sebevědomí, zatímco všichni ostatní se klidili, aby náhodou nepřešla řada zase na ně. Čili natočit film o tom, jak takováhle banda debilů řádí na americký střední škole a tyranizuje sympatickýho "hodnýho troubu", aby se pak sympaťák (a vtělení každýho z nás co jsme to zažili) vzchopil a nakonec seřezal zlýho kluka tak, že jen čumí, je sázka na jistotu, se kterou se ztotožní snad každej kdo chodil do školy a měl někdy náběh stát se podobným otloukánkem. A když se to navíc natočí slušně, zapojej se další postavy typu hodnej děda nebo mlaďounká sexbomba na míru školákům, kteří na film půjdou, stane se z podobnýho filmu kultovní záležitost. Stejně jako pro mne, na základce někdy dva-tři roky před koncem bolševika... ()

Nyron

Krásná slečna, borec co se nevzdává, pan Miagi a banda frajírků.... Film je to fajnyy, ale z meho pohledu už prostě starý. Příběh je klasický a schledávám ho dobrým. Co se týče soubojů, je vidět že je to hraný a takový umělý. Herecké výkony oněh záporáků stojí za míň než starou belu. to je opravdová hrůza. Tohle je nostalgie, která rodinu zabaví. Bohužel ten kdo už viděl nové zpracování s Jadenem Smithem, který defakto příběh kopíruje, už nedostane nic, než to samé v obstarožním kabátku. Jediné co je za mě oproti nověmu zpracování lepší, je to, že jde o americký film, z ameriky a s američany. Nejsem rasista, ale to že dnes musí být všechno miltikulturní mi leze na nervy. Tož 3* tomu dám. ()

52637

Vzpominky na detsvi a porad pecka. Serial co ted vysel je skvela nostalgie a lepsi nez Kare Kid se synem Willa Smitha i kdyz Jackie Chan je super ()

JC_Gucci

Přemýšlím, jak je možné, že film natočený podle tisíckrát omílaného mustru, kde hlavní hrdina chce vyřešit všechny své životní problémy tím, že bude nejlepší v nějaké jedné specifické činnosti, většinou sportu, mustru, který byl jedno velké klišé již v osmdesátých letech, může i v roce 2020 působit tak svěže. Asi je to tím, že film se nebere moc vážně a tento příběh, jehož průběh známe tak nazpaměť, že ho snad máme vypálen do genetického kódu, nám servíruje s lehkostí, jako by se jednalo o mávnutí křídel jeřába. Ale nenechte se zmást, ten hřejivý pocit z krásného zážitku není z toho, že by se jednalo o důmyslnou parodii, nebo lehkou komedii. Jen díky tomu, že tvůrci tohoto filmu ho brali smrtelně vážně a podepsali se na něm precizní prací, se z Karate Kida stala světová klasika. Líbivý hudební doprovod, skvělá práce s kamerou, scénář, ve kterém je řečeno akorát a nic navíc, detaily scénografie dodávající všem postavám hloubku, ve filmu nikdy nerozebíranou a občas i nějaký ten vtípek na pozadí pro několikáté shlédnutí. To vše doplněno o výborné herecké výkony všech herců a hereček, z Karate Kida dělá zážitek ke kterému se zas a znovu budu rád vracet. ()

dranesy

Danny je arogantní a drzí mladý hoch, který si dost šikany zapříčiní svým pitomým chováním (provokováním zjevně agresivního jedince) a v pozdější době (v Cobra Kai) si stěžuje, jak ho Johny celé dětství šikanoval. Rozhodně se nejedná o vyloženě šikanovaného jedince, kterému berou každý den peníze na svačinu. Co se týče filmu jako takového, tak je docela dobrý, představí se nám opačný styl karate než dóžo sensei Kreese, jenž je i mému srdci blíže a klid a mír, který z Miyagiho vyzařuje, na mne působilo celý film uklidňujícím dojmem, avšak se ve filmu můžeme dočkat i projevu jeho démonů. Jeho styl učení je velice podivující, ale nakonec vše dává smysl, nicméně je dle mého hloupost, aby 50 kilový kluk, co se dva měsíce učí karate, dokázal v turnaji All Valley dostat se dál, než přes jednoho dva žák, které se už nějakou tu dobu učí, navíc až do finále, kde porazí zkušené borce s Cobra Kai. Dobrý film, neurazí, ale pár věcí vám na něm prostě vude vadit, avšak když z něho přejdete hned na Cobra Kai (nebo opačně), naleznete spoustu podobností a odkazů. ()

Elanornegra

Nikdy som to nevidel cele, a až pred 3. Sériou Cobra Kai som sa nato odhodlal a bolo to prekvapivo dobre, nato že to už má 38 rokov. Je to fakt beckova záležitosť, ale 80te roky tomu dodali potrebné grady. Je to hlavne o La Rusovi a jeho vzťahu s Myagi. Ale aj o tej atmosfére. Neustálych konfliktov s Zabkou. Kebyže to pozerám ako 12 ročný, bola by to fakt moja srdcovka... teraz aj vďaka tomu že som vedel do čoho idem, som aj tak spokojný...75% ()

jirikzaboj

Jedna z těch nejlepších 80’s věcí, na kterou bych se dokázal dívat pořád. Výborný casting, legendární mentor a nadupaný soundtrack. 79% ()

GrooteLulu

...jediný, co z karate znám...hlavně jak správně lakovat, šmirglovat a voskovat... Martin Cowe a Zabka, notorické ksichty všech hajzlů té doby ve filmu.. ()

Karo2220

po zhliadnutí skvelého seriálu Cobra Kai som sa rozhodla pozrieť si kultovú predlohu z 84ho. Na svoju dobu a žáner dobrý film ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

29.12.2022

Zemřel John G. Avildsen, režisér Rockyho

Zemřel John G. Avildsen, režisér Rockyho

17.06.2017

Jméno John G. Avildsen vám samo o sobě zřejmě nic neříká, tenhle pán ale vzkřísil hned dvě milované legendy. Právě on dal kariéru Sylvesteru Stallonovi, když udělal z Rockyho hit oceněný třemi Oscary… (více)