Connor McLeod se po smrti svého učitele Ramireze vydává do Japonska, aby se zde naučil umění kouzelníků od dalšího nesmrtelného, čaroděje Nakana. Ten je ve své jeskyni přepaden dávným nepřítelem Kanem, kterému se sice podaří Nakana zabít, ale zůstane uvězněný v jeskyni. Nyní, o několik set let později, je při vykopávkách Nakanova jeskyně odkryta. Connor vytuší, že Kane je zpět. Blíží se chvíle rozhodujícího střetnutí... (Intersonic)

mrclTV

Dialógy sú na jednotku (čiže jednu hviezdičku). Už som takmer zabudol, ako slabo niektoré filmy vyzerajú. Dej som videl asi už v ďalších x filmoch predtým, jednoducho silne originálne Béčko. Predvídateľná vec, kde už na začiatku každej scény viete ako skončí. Záleží už len na tom, či tam bude aj nejaká rádoby vtipná vsuvka. Záporná postava A ide so svojimi kumpánmi B na výpravu proti H(ighlanderovi) a jeho učiteľovi J(aponcovi). Samozrejme nesmie chýbať žena, ktorá vstúpi do deja (čo by to bolo predsa za Béčko bez jednej, či dvoch posteľných scén a vyhrozovanie sa záporáka ženštine?) a navyše je dej celkovo dosť nekvalitne pozlátaný dokopy.... V akom poradí sa budú krátiť hlavy, je snáď jasné. Jedno plus som v tomto filme našiel, je tu veľa "trénovacích scén" a lá Rocky, ktoré sa dajú preskočiť, čiže film rýchlo zbehne. PS: Zaporák ma fakt nudil, ešte viac ako zvyšné časti filmu. Od celkom sľubnej jednotky je to rýchly pád nadol.... ()

koza3

Zakončení filmového Highlander maratonu. Naštěstí jsme neměli čtyřku, protože to bych asi už zkolaboval. Trojka se snažila o návrat ke klasice. Ignorjje dvojku, vykrádá jedničku a přináší drsně vypadajícího záporáka, který to však odpíská po dvou máchnutích. Plus za trošku lechtivější erotickou scénu. Jde vidět, že tady to dostala do ruky francouzská produkce s nižším rozpočtem. Raději to vymažu z paměti a uchovám si jen excelentní jedničku. Snad mě nenapadne ae za pár let na to znovu podívat nebo nedej bože sjet čtyřku a pětku... btw ve všech dílech mě neskutečně iritovalo vyslovování Heather jako Hezr... co to kua je? Ano, sjel jsem to s dabingem... možná, že v originále bez tohohle přešlapu by mě ten film tak neurazil. ()

Petriver

Z tohohle filmu je mi opravdu smutno a důvodů je bohužel víc. Jednak proto, že Ch. Lamberta od dob Tarzana opravdu rád na obrazovce - nebo plátně - vidím, ale hlavně nemohu zapomenout, jak na mne kdysi dávno zapůsobil Highlander 1. Pro mne nezapomenutelný film s nádhernou atmosférou, skvělými herci, pochopitelným a při troše dobré vůle i uvěřitelným příběhem a dokonalou hudbou. Co bylo předvedeno v druhém díle nebudu radši komentovat, ale věřte nebo ne, než jsem Highlander 3 viděl, tak jsem se dočetl, že druhý díl byl pouhý omyl, který byl natočen podle smlouvy na přání producenta a v kýžené trojce se dočkáme důstojného nástupce jedničky. Dokonce se autor rozepsal o tom, že budou použity skutečné zbraně, dynamika soubojů bude na vyšší úrovni atd. atd. No, myslím, že jestli autor článku viděl výsledek, tak se mu chce brečet. Je to ještě větší blbost, než jsme doufali. Nevím, kde vzali příběh, ale je to nuda, souboje nic moc, myšlenka žádná, atmosféra na bodu mrazu. No to je tak asi vše. Je mi smutno a kdo to uvidí a líbila se mu jednička, dá mi zapravdu. Bohužel. ()

Saxos

Do třetice všeho špatného. Když už nevím jak dál, šoupnem Highlandera do Japan, omelu něco z předchozích dílů a jedu dál. Žádné překvapení III. nepřinesla a rychle na ní zapomenout. ()

Sunwheel

Trojka, ignorujúca dvojku je o čosi slabšia, než jednotka. Oproti predchádzajúcemu utrpeniu je to stále solídne béčko. Potešia opäť zábery škótskej vysočiny, ktoré spolu s hudbou Loreeny McKennitt sú prosto úchvatné a z celej trilógie azda najlepšie (tréning spolu s kutím mečov by postačil ako samotný videoklip a obišiel by sa bez tej zvyšnej vaty). Kiežby sága o horalovi mala len tieto dva diely. ()

Chaloupek

Si musim poznamenat, že veškerý dialogy jsou tu naprosto katastrofální. A Lambert taky hroznej. Záporák hroznej, akorát ty scény z minulosti nejsou boží, ale nudný a bez nápadu. Když ale nikdo nemluvil a Lambert byl jen tečkou uprostřed krajiny, tak to bylo docela prima. ()

Van

Ne tak špatné jako dvojka,ale s jedničkou se to srovnat nedá.Jako byla pro mně dvojka parodie tohle je remake.A vzniklo to asi,kvůli mírné popularitě serialu. ()

luken2000

Videl som to iba raz, minuly tyzdenm takze moje hodnotenie sa moze zmenit ale oproti dvojke je to to, co som od highlandera cakal vratane lepsieho exterieru. Mne sa to pacilo. ()

BigJohn02

Rozhodně lepší než dvojka, ale to je skoro všechno, takže to není takové umění. Přestože Connor měl na konci prvního dílu zůstat jako poslední žijící nesmrtelný, furt se nám nějak množej... Ale lze kvitovat, že po idiotsky pojaté scifi dvojce se tvůrci aspoň vrátili k fantasy, kam stínači hlav patří. ()