Highlander 3

Highlander III

Highlander 3: Čarodejník

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Romantický

Kanada / Francie / Velká Británie, 1995, 95 min

Connor MacLeod potřetí a zase musí bojovat o tu svou palici. Konečně se na scéně objeví pořádný záporák a ani souboje nevypadají tak špatně. Hlavní prim tu však opět hraje překrásná příroda a pohledná Deborah Kara Unger – té vůbec nevadí, že si štrejchne se čtyři sta let starým horalem. Rozhodně si myslím, že film není vůbec horší než dvojka, takže budu hodnotit stejně ***(4.11.2012)

• Radyo

První mě velmi potěšil, druhý mě nezklamal, ale třetího bych nejraději poslal do p....e. Ten mi akorát zkazil náladu na celý den. Lambertovi jsem chtěl vlastnoručně useknout hlavu sám už asi po 20 minutách a i když ze mne ten vztek už vyprchal, kdybych dneska na ulici Highlandera potkal, tak bych po něm ani podpis nechtěl. U mě skončil.(21.8.2002)

• anais

Tento film mě nejvíc poznamenal svou podivnou spojitosti s filmem Johna Miliuse Barbar Conan. Úvodní titulková sekvence, při které jsme svědky vzniku meče, jako by Conanovi z oka vypadla. Podivuhodnou podobnost jsem objevil i ve scéně druhé, ve které tři nájezdníci, vyplení vesnici užívají stejné techniky plenění, jsou navlečeni v mohutné černé zbroji a ten hlavní záporák je černoch – přesně jako v Barbaru Conanovi. Čímž třetího Highlandera nechci srovnávat se skvělým barbarským dílkem.alespoň co se kvality týče, protože alespoň ze začátku je stylizace scény, ač mnohem laciněji vyhlížející, velice podobná. Ještě jedna podobnost by tu byla – Mako v roli Highlanderova japonského mentora!!! Mako ztvárnil Conanova šamana v obou conaniádách! Asi nejsem první, kdo si těchto „náhod“ všiml, ale psát o nich musím. Ono totiž jinak není moc o čem psát. Otřepaný příběh o skotském hrdinovy (i v tomto filmu zmírající, leč sympatická hvězda Christophera Lamberta), který musí useknout hlavu dalšímu zlounovi (kterého naprosto otřesně hraje Mario van Peebles – čemuž přispívá i hrozivý účes)...nemine nás megatrapná erotická scéna, která jako by vypadla z oka všem podobným scénám v podobně laciných filmech Nakonec film alespoň pobaví to když po celkem vlažném šermířském finále následuje opravdu dramatická scéna nabíjení hlavního hrdiny silou padlého soupeře(22.9.2004)

• Petriver

Z tohohle filmu je mi opravdu smutno a důvodů je bohužel víc. Jednak proto, že Ch. Lamberta od dob Tarzana opravdu rád na obrazovce - nebo plátně - vidím, ale hlavně nemohu zapomenout, jak na mne kdysi dávno zapůsobil Highlander 1. Pro mne nezapomenutelný film s nádhernou atmosférou, skvělými herci, pochopitelným a při troše dobré vůle i uvěřitelným příběhem a dokonalou hudbou. Co bylo předvedeno v druhém díle nebudu radši komentovat, ale věřte nebo ne, než jsem Highlander 3 viděl, tak jsem se dočetl, že druhý díl byl pouhý omyl, který byl natočen podle smlouvy na přání producenta a v kýžené trojce se dočkáme důstojného nástupce jedničky. Dokonce se autor rozepsal o tom, že budou použity skutečné zbraně, dynamika soubojů bude na vyšší úrovni atd. atd. No, myslím, že jestli autor článku viděl výsledek, tak se mu chce brečet. Je to ještě větší blbost, než jsme doufali. Nevím, kde vzali příběh, ale je to nuda, souboje nic moc, myšlenka žádná, atmosféra na bodu mrazu. No to je tak asi vše. Je mi smutno a kdo to uvidí a líbila se mu jednička, dá mi zapravdu. Bohužel.(15.8.2006)

To, že pokračovní Highlandera se nedrží moc pravidel, na to už jsem si zvykl. Když si toto člověk odmyslí, tak je třetí poměrně slušným béčkem. H3 hlásí návrat ke kořenům, aspoň trochu, což je jedině dobře! Souboje už zde konečně vypadali trochu jako souboje a né soutěž kdo máchne mečem pomaleji. Christopher Lambert se po futuristickém paskvilu, vrátil charakterově k prvnímu ztvárnění Connora MacLeoda, což kvituji s povděkem. Efekty vypadaly taktéž lépe. Bohužel film kazí spoustu nepovedených příběhových odboček, které si scénáristi mohli odpustit...(29.9.2009)

• - Jedná se o jediný film série, ve kterém má Connor MacLeod (Christopher Lambert) syna. (tyzmrde)

• - Natáčení probíhalo ve Skotsku, Maroku, Quebecu a nedaleko Montrealu. (Terva)

• - Většina záporných hrdinů, se kterými Connor MacLeod (Christopher Lambert) bojoval v tomto i dalších dílech série, má jméno začínající písmenem K. V prvním filmu to byl Kurgan (Clancy Brown), v pokračování Katana (Michael Ironside), ve třetím díle Kane (Mario Van Peebles) a ve čtvrtém Kell (Bruce Payne). (tyzmrde)