Highlander 3

Highlander 3: Čarodejník

Fantasy / Sci-Fi / Akční

Kanada / Francie / Velká Británie, 1994, 95 min

• Xmilden

Trojka už hoří jako papír. Nefunguje téměř nic. Další záporák už je prostě jen ten třetí v pořadí a na Browna nebo Ironsidea se vůbec nechytá. Deborah Unger je tuze krásná a absolvuje i v sérii povinnou postelovou scénu. Trikové filmy z 90. let jsou prostě problém. Koukat na ně často ani moc nejde, protože to prostě působí často děsně. 20%(14.12.2015)

• anais

Tento film mě nejvíc poznamenal svou podivnou spojitosti s filmem Johna Miliuse Barbar Conan. Úvodní titulková sekvence, při které jsme svědky vzniku meče, jako by Conanovi z oka vypadla. Podivuhodnou podobnost jsem objevil i ve scéně druhé, ve které tři nájezdníci, vyplení vesnici užívají stejné techniky plenění, jsou navlečeni v mohutné černé zbroji a ten hlavní záporák je černoch – přesně jako v Barbaru Conanovi. Čímž třetího Highlandera nechci srovnávat se skvělým barbarským dílkem.alespoň co se kvality týče, protože alespoň ze začátku je stylizace scény, ač mnohem laciněji vyhlížející, velice podobná. Ještě jedna podobnost by tu byla – Mako v roli Highlanderova japonského mentora!!! Mako ztvárnil Conanova šamana v obou conaniádách! Asi nejsem první, kdo si těchto „náhod“ všiml, ale psát o nich musím. Ono totiž jinak není moc o čem psát. Otřepaný příběh o skotském hrdinovy (i v tomto filmu zmírající, leč sympatická hvězda Christophera Lamberta), který musí useknout hlavu dalšímu zlounovi (kterého naprosto otřesně hraje Mario van Peebles – čemuž přispívá i hrozivý účes)...nemine nás megatrapná erotická scéna, která jako by vypadla z oka všem podobným scénám v podobně laciných filmech Nakonec film alespoň pobaví to když po celkem vlažném šermířském finále následuje opravdu dramatická scéna nabíjení hlavního hrdiny silou padlého soupeře(22.9.2004)

Není to sice žádný zázrak, ale docela to šlo. Ach jo. A takový to byl hezký první díl..(24.4.2015)

Ach jo. A takový to byl hezký kult. No dejme tomu že Highlander 3 by mohl být celkem důstojným zakončením slavné série. (nebýt ovšem čtverky). Je to docela zábavné a i akční. S Van Peeblesem je celkem sranda a i Lambert je koukatelný. Umně se daří tvurcům maskovat i minirozpočet. No prostě celkem ucházející trojka.(3.12.2006)

Po katastrofálním druhém dílu se rozhodlo pro netradiční krok – druhý díl ignorovat a navázat rovnou na jedničku. Třetí díl je „pouhou“ kopií prvního dílu z osmdesátých let, s tím rozdílem, že tento má nádech let devadesátých. Vypůjčuje od jiných (úvod je jak z Conana) a má hodně děr v logice, nicméně je Highladner 3 po jedničce jediný díl série, který má (minimálně chvílemi) onu „highlanderovskou“ atmosféru. Poetická Connorova výroba meče prokládaná tréninkem je navíc pro mě nejkrásnější scénou celé tetralogie. 2 a 1/2*(22.10.2006)

• - Natáčení probíhalo ve Skotsku, Maroku, Quebecu a nedaleko Montrealu. (Terva)

• - Jedná se o jediný film série, ve kterém má Connor MacLeod (Christopher Lambert) syna. (tyzmrde)

• - Většina záporných hrdinů, se kterými Connor MacLeod (Christopher Lambert) bojoval v tomto i dalších dílech série, má jméno začínající písmenem K. V prvním filmu to byl Kurgan (Clancy Brown), v pokračování Katana (Michael Ironside), ve třetím díle Kane (Mario Van Peebles) a ve čtvrtém Kell (Bruce Payne). (tyzmrde)