Michael pracuje v aukční síni Sotheby´s. Miluje dívku Ginu a chce si ji vzít. Gina se ale nápadně distancuje od své rodiny. Michael si tedy najde sám podnik jejího otce, restauraci a bar The La Trattoria. Tam se k němu všichni hned chovají moc přátelsky, vědí, kdo je, otec ho seznámí s dalšími příbuznými. Hned by ho rádi taky zatáhli do různých kšeftů, ale Michael se z toho pohotově vyvlékne. Když se to Gina dozví, je z toho zoufalá, a vysvětlí Michaelovi, že všichni včetně jejího otce jsou kriminálníci a mafiáni, a varuje ho před nimi. Michael na to moc nedá, ale hned příštího dne zpozoruje, že mafie se už po špičkách začíná vkrádat do jeho života. Najednou fungují věci, které dřív nefungovaly, atd. Největší překvapení ale zažije, když se na jeho aukci objeví znenadání příšerný obraz syna jednoho z mafiánů, který má Michael vydražit za padesát tisíc... (TV Nova)

Inozuka

Když se mafie obuje do obchodu s uměním, začne v tomhle oboru trochu přituhovat... Záhadně vyhoří konkurenční Sotheby's, začnou se prodávat obrazy podivných kvalit atd. Apropos ty obrazy mi připomněly dílo Františka Ringo Čecha "Zvířátka obdivují píču", které svého času zakoupil Milan Knížák pro Národní galerii. Že by tenkrát v tom měla prsty také mafie? Celý ten mafiánský klan je perfektní a hodně jsem se bavil. Nejlepší je, že členy rodiny hrají herci, kteří se v mafiánských rolích již nějaký ten pátek objevují. Z toho důvodu jsou jejich ostří hoši hodně přesní. Trochu moc crazy je konec, ale jak jinak z toho vybruslit, že? Slušná dávka nenáročného humoru... ()

bearmeedek

Hugh Grant mě ve filmu nevadil, spíš provedení filmu samotného. Viděl jsem až teď a konstatuji, že se vůbec nic nestalo. ()

KdG

Tyhle komedie s Grantem můžu. Není to sice nic světoborného, ale neurazí a člověk se zaměje a dobře pobaví. ()

Shitonit

Když nevím co bych, sázím na jistotu. A skwadra herců v tomto nenápadným dílku jistotu jistí. Jistě. Lehce namafánštělej příběh pnoucí se kolem nenápadný postavičky jménem Mike, jenžto pooomalu a s laskavou pomocí budoucího tchána, velmi komedijálním způsobem zaplouvá mezi kozy.. Co to kecám.. mezi ostřílenou partu mafiánů, kterýžto dokonale komedijálním způsobem bezezábran představujou svoje jistě těžký řemeslo. Wau. ()

zuzzuli

Tahle komedie se opravdu povedla. V čele s Hugh Grantem, který znovu ukazuje svůj nevinný pohled. Film ukazuje, že s dcerou od mafiánů si raději nic nezačínej. Scény typu " Co s tím provazem", "Hahaha, kdy se snaží ustrašený michael Felgate prodat obraz někomu jinému než staré slepé a hluché paní, která chce jen do něčeho vrazit peníze. Jsou opravdu k popukání. Prostě, povedený snímek. :-) ()

adamix

Taká pohodová večerná komédia. James Caan a Hugh Grant sú dobrí páni a je tu zopár vtipných príhod s nimi. Rovnako aj do ľúbostného páriku pasuje aj herečka Tripplehorn. Mne sa to celkom ľúbilo a pobavilo ma to. Mafiózovia rozosmejú a pri záverečnej svatbe som pocítil aj trocha toho napätia. Takže ok. Dalo sa. Dám 60%. ()

MyrnaAlec

Pohodová mafiánská komedie, na tyhle modré oči se dá koukat. Hugh hraje svou věčně se opakující postavu roztomilého aristokrata. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 45%, Audience Score - 42% | FDb.cz - 61,5% | Kopa funkčních (!) klišé romantických komedii je hozena na hromadu s kupou funkčních klišé gangsterek, takže z toho "překvapivě" vzejde funkční romanticko-gangsterská komedie. Hugh v poloze, která mu přesně sedí, podobně jako mafiáni Caan a Young, jen dotváří náš nevyvratitelný dojem, že tuhle pecičku jsme si docela (dost) oblíbili :) 70% ()

Bilky

Veľmi dobrá lovestory parodujúca mafiánsku klasiku. Vynikajúce a inteligentne napísané gagy, solídny slovenský dabing a plynulo tečúci príbeh s vypointovanými scénami. Páčil sa mi zmysel pre detail a v každej scéne sa dalo nájsť niečo vtipné či parodujúce. Obsadenie si pochvaľujem s každou ďaľšou reprízou a jediné, čo sa dá tejto svižnej komédií vytknúť je trošku upadajúce tempo s príchodom polície na scénu a klišeoidný záver, ktorý sa ale v podobnom žánri dal očakávať. Naopak, čo je dodávalo šmrnc okrem vtipného scénara i skvelých dialógov, ktoré čerpali zo stretu dvoch odlišných svetov - bola použitá hudba. Nechápem nízke hodnotenie, hlavne keď si spomeniem, čo za plytké komédie sa točia teraz... ()

natalie15

Tak túto komédiu zbožnujem, pretože som sa smiala od začiatku dokonca a bolo mi jedno aké absurdné situácie tam boli - proste komédia s veľkým K! :-) Hugh Grant je super ako Mickey ktorý che zabaliť mŕtvolu do mikroténového sáčku, James Caan je ako otec Giny tiež úžasný, mafiánska rodina podarená, Jeanne Tripplehorn príjemná a celkovo je to taká oddychovka, pri ktorej ma už v strede filmu bolela od smiechu bránica. ()

Patr1k

Asi jediný film, kde mi Hugh Grant nevadí, parádny humor, James Caan stopercentný, parádna zápletka, skvelé hlášky, nutno vidieť, ak však nemáte radi Hugha Granta, tak to nesledujte, lebo to okomentujete ako Djkoma.... ()

peaceNwar

Všetko to kazí ten presledený koniec. Inak to ale má neuveriteľnú pseudo"mafiánsku" atmosféru a príjemný nadhľad. Caan je ako vždy výborný, Grant ujde, Jeanne je trochu nepekná, no to vyrovnáva skvelá komediálna hudba. Nejakú extra zápletku ale nečakajte, nič hlbšieho, ani väčšie mozgové zapojenie. Jednoducho zábavka. ()

Scaevola

Výborně napsaná a řemeslně dobře zpracovaná komedie o střetu běžného občana s gangsterskou kulturou vyniká několika skvělými gagy a těší vysokou úrovní klasické (rozuměj nevylučovací) vtipnosti po celou dobu stopáže. ()