Království ohně

• USA Reign of Fire (více)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiální text distributora)

darkrobyk

Hodnocení vesměs mizerné, mně se ale v rámci béčkových filmů o dracích film opravdu líbil. Dokonce i draci byli hezky udělaní ( ILM to není, ale ti se také vždy nevytáhnou, jak by mohli). Celková atmosféra postapokalyptického světa měla svůj půvab a ruiny s ohněm ji pěkně doplňovaly. Rozhodně nesrovnatelné s příšernou Dračí bouří a podobnými slátaninami...A závěrem - když se dívám na levný film, jehož účelem je bavit, nehledám hned chyby, abych je pak mohl vykřikovat do světa. Jako kdyby autobus v dálce v LOTRovi odsunul film hned do odpadu.... ()

Ampi

Zajímavě pojatý post-apokalyptický příběh. Na Dentonovi Van Zanovi (Matthew McConaughey) se potvrdilo, že ten kdo bojuje s draky stává se drakem. Quinn Abercromby (Christian Bale) se nenechal úplně zastínit. Alex Jensen (Izabella Scorupco) je drobnou třešničkou na dortu. Svým způsobem má Království ohně mytologické zabarvení. Aby taky ne, jsou tu přece draci. ()

kinej

Považuji to za dobré sci-fi. Tenhle film se mě nijak nedotknul, například den poté mně svojí laciností doslova urazil. Jenomže to šlo udělat líp. Námět je originální a určitě zajímavý, dokonce jsou zde i dobří herci. Akční sekvence jsou dobré, ale je jich zoufale málo. Člověk čeká nějakou řežbu a ono se skoro nic nestane. Škoda, z nápadu šlo učitě vytěžit víc. ()

Hrabka

Na tomto filmu jsem byl kdysi dávno v kině a vůbec mi v hlavě neutkvěl. Je to prostě akční nářez s draky, který není nikterak výjimečný, ale jednou se na to kouknout dá. 40% ()

Fiftis

Tento snímok rozpútal mániu vzniku série rôznych nízko rozpočtových filmov o drakoch a bohužiaľ ho ešte žiadny neprekonal. Výprava filmu je úžasná, vyobrazenie drakov vynikajúce. Pri ich útoku a pľuvaní ohňa sa tají dych. Ale pri rozprávaní príbehu sa mi zdá, že sa zbytočne veľmi tlačí na pílu. Je to dosť rýchle a miestami nezrozumiteľné. Divácky zážitok to však prináša. To rozhodne. Navyše skvelej dvojke to svedčí - Christian Bale a Matthew McConaughey. ()

Shakers

Poster vyzerá lepšie ako je samotný film, ale mne sa aj ten film páčil, hodnotenie skutočne nechápem. Herecké obsadenie je super a mňa dokázalo vtiahnuť do postapokalypsového sveta, v ktorom vládne oheň. Vizuál sa skutočne podaril a všetko to na oko celkom reálne vyzerá a to hovorím aj o drakoch. Tak isto ani príbeh nie je zlý, v ktorom Bale McConaughey tvoria vynikajúce duo. Nemám prečo zle hodnotiť, keď som sa pri tom bavil. 80% - 4* ()

Big Bear

Mno, ráno jsem viděl Žlababy vylézající z Pacifiku v Pacific Rim a tak jsem večer stylově zakončil drakiádou... Tohle ale bylo výrazně lepší. Draci dnes? Proč ne? Ne že bych byl celou dobu napjatý, ale byl jsem zvědavý na další vývoj děje. Souhlasím s ostatními, že Londýn byl skvostný. S příchodem Van Zana (typicky americké jméno..) a jeho jednotkou film dostal větší grády. Škoda že ten tank si ani nevystřelil. Tohle byl tak trochu jinej katastrofickej film a já říkám, proč ne? Pořád to bylo lepší než Žlababy a mechové v moři u Hong Kongu. Tři šípy s výbušnými hlavicemi. * * * ()

hippyman

efektní pohádka, ideální pro chvilkově-otupělý mozek, který hladoví po barevném, hýbajícím se čemkoli a zdařilých efektech. bale s mcconaugeym se v primitivním příběhu předhánějí, kdo je větší kápo, a mě to prostě bavilo. nečekal jsem nic, dostal jsem celkem slušnou béčkovou podívanou. no a pro post-apokalypsy já mám prostě slabost no. 70% ()

Stegr

60% - Při pohledu na postapokalyptický Londýn jsem si vzpomněl na hru Hellgate: London, ale to sem teď nepatří. Snímku amotnému by prospěl mnohem rozvětvenější příběh, rozvedení problému, protože ze světa ovládaného draky se dalo vytěžit opravdu hodně. Takhle je to bohužel jen fantasy béčko. I tak jsem se dobře bavil, hlavně díky Baleovi a McConaugheymu (naprosto famózní vizáž!), temné atmosféře a povedeným drakům... ()

Pilda17

Pěkný postapokaliptický snímek na velmi zajímavé téma. Nenáročný divák se baví a já jsem mezi nimi. Kdyby takových snímků bylo víc a bylo by z čeho čerpat, možná bych šel s hodnocením níž. Bohužel je jich jen špetka a toho si musíme vážit.. 7/10 = 76% ()

Sysel_CZ

Vlastně ani nevím proč, ale tohle prostě nefunguje. Možná je to u mě absurdní premisou, kdy existuje tvor, který spí miliony let jen aby zase všechno zničil, žere popel - maso tedy žere asi z nudy - a celý druh je závislý na jediném jedinci. Nevím, jestli se Darwin mýlil nebo ne, ale ten, kdo vymyslel myšlenku Reign of Fire byl od reality bohužel tak daleko, že mi spolehlivě bránil se do toho vžít. A jaká to mohla být bomba. ()

HAL

Neprávem zapadlá lahůdka kvalitně těžící ze své brakovosti, průsečíku mezi fantasy a sci-fi v akčním hávu. Jedni z nejlepších filmových draků nejen díky tomu, že je v "žánru" tak malá konkurence 7/10 ()

Legas

Můžu kritizovat nelogický scénář, ale asi bych měl začít od námětu, který sám stojí za starou belu. Akční scény také nejsou natočeny zrovna nejnapínavěji a hlavní představitelé se na plátně ksichtí a mluví jako 10 Sylvesterů Stallonů dohromady. Jediné, co se mi opravdu na filmu líbilo, byl závěr. Ten se odehrává v zajímavých kulisách spáleného Londýna a závěrečná akce má tak alespoň solidní pozadí. Ale i vizuální efekty jsou na konci dobré. ()

InJo

Scénář je opravdu hodně béčkový, stejně jako výprava nebo akční scény, kterým chybí patřičná nabušenost a velkolepost. Za co 3 hvězdičky? Za skvělé triky a především za ty dva borce v hlavních rolích! Snad v žádném jiném filmu nebo seriálu jsem neviděl tak vyrovnanou dvojici dvou rozdílných kladných hrdinů. Skoro vždy má někdo převahu (např. Smrtonosná zbraň, Skála). Ale tady ne. Oba jsou fantastičtí, ale každý jiným způsobem. Christian Bale je klasický klaďas, který je na plátně od samého začátku a kterému prostě musíte fandit, i kdybyste byli jeho pravým opakem. Ovšem pak přichází na scénu Matthew McConaughey, což není žádný "good guy", ale pořádně namakaný (americký) macho, který nechodí pro nadávku daleko. A zrovna tak, jak fandíte Baleovi kvůli jeho kladnosti a sympatickému ksichtíku, tak úplně stejně budete držet palce Mattovi kvůli jeho neodolatelně drsňáckému rambovi Van Zanovi. ;-) ()

Anderton

Kráľovstvo ohňa má jednú zásadnú vadu (a mnoho menej zásadných). On nám totiž tvrdí, že je hollywoodskym veľkofilmom. Pritom je len lacným béčkom. Vyznel by omnoho lepšie, ak by hlavné úlohy hrali Van Damme a Lundgren, v takom prípade by som film svojim spôsobom aj odporúčal. Kráľovstvo malo zobrazovať celú tú vojnu, ničenie miest a nie iba krátky postapo úsek. Výsledkom je celkom slušná nuda. Koncovka sa konečne odohráva v zničenom Londýne, lenže aj jej priebeh je sklamaním, možno väčším, ako život na hrade. Našťastie sa CHB a MMC môžu už nad svojou minulosťou iba zasmiať, nemusia plakať. ()

Frajer42 odpad!

Totální volovina o ničem! Divím se, že po zhlédnutí této sračky Christian Bale vůbec uviděl další roli. Tohle se brutálně nepovedlo. Špatné je úplně vše. Takhle to dopadá, když se někdo na svůj film totálně vykašle. Vznikne jakýsi paskvil, který má k jakémukoli umění brutálně daleko. Něco tak debilního se často nevidí. Scénář musel psát člověk, který se pyšní těžkou retardací. Naprostý odpad! ()

AppleCore

Ono to vůbec neni tak špatný jak většina píše. Skvělé efekty, místy celkem snesitelná hudba a skvělé obsazení z tohohle díla dělají parádní podívanou, která je ale hrozně moc srážená nevýraznym scénářem a dějem. Kompletně předělat scénář, hlavně posledních 20 minut, vymyslet lepší hudbu a dát tomu o půl hodiny na víc a bylo by to na pět hvězd. ()

Kothy

Pěkný akční snímek s Christianem Balem, Matthewem McConaugheym a Gerardem Butlerem. Draci vylezli ze země a zničili celou planetu. Jen pár lidí přežívá. Proto McConaughey přijíždí i se svou jednotkou drakobijců. A nakonec se jim podaří i pár draků zabít. ()

Fingon

Dráčky mám rád. O těchto to ale říct nemůžu, protože Království ohně je mizerný film. Často nudný. Jen tvrdohlavá touha dodívat se na každý film do konce mi zabránila to po čtvrt hodině vypnout. ()