Agentka FBI Gracie Hart se stala mediální hvězdou poté, co zabránila atentátu během slavnostního vyhlášení Miss USA. To jí komplikuje práci, když málem zmaří akci při přepadení banky, protože ji pozná jedna z přítomných žen. Naštvaný šéf McDonald jí dá na vybranou, buď skončí v kanceláři, nebo se stane novou tváří FBI a bude zastupovat úřad na veřejnosti. Naštvané Gracie se nedaří ani v soukromí, právě se vzpamatovává z rozchodu s Ericem. Nakonec s odporem na svou novou roli kývne. Popere se kvůli tomu s agentkou Sam Fullerovou, která je novou posilou jednotky, a projde opět pro ni ponižujícím procesem zkrášlení. O rok později je už ve své nové "kůži" dokonale zabydlená a vše s přehledem zvládá. Bohužel zůstává novou Gracií i v soukromí, což se odráží na jejím povýšeném chování k fanouškům i Sam, která jí byla přidělena jako ochranka. Vše se změní, když jsou v Las Vegas uneseni její přátelé, moderátor Stan Fields a Miss USA Cheryl Fraiserová. Gracie je sice vyslána do Vegas, aby uklidnila veřejné mínění, ale když ji samolibý šéf místní pobočky Collins odmítne k případu pustit, rozhodne se jednat na vlastní pěst. (TV Nova)

Tsuki

Zklamání, zklamání, zklamání... jedničku mám ráda, ale tohle byl další ukázkový "film dvojka", který neměl být natočen. Proč se někdo vůbec namáhá natočit druhý díl nějakého filmu, když nemá žádný pořádný nápad a celý děj je pak akorát trapnost na entou? ~(0,7)~ ()

Anderton

Ako mať to v sobotu cez obed zapnuté v práci sa to prežiť dá. Čo nechápem, je rozhodnutie tvorcov predstaviť dve ženy v radoch FBI tesne pred štyridsiatkou na mentálnej úrovni stredoškoláčok (maximálne) z pomocnej školy. Dosť mi to pripomenulo Policajt v BH 3 a nielen nejakou zábavnou atrakciou v parku. Chudák William Shatner, dnes sú herci starej školy schopní urobiť pre peniaze všetko. ()

Sašenka165

Bohužel už to není originální, ani tolik vtipné a dokonce ani zábavné... což je opravdu, ale opravdu velká chyba. Tvůrcům prostě šlo jen o to, vytěžit z námětu co nejvíce, namísto toho, aby se snažili udělat něco pořádného. ()

nash.

Hodně zoufalý pokus navázat na zdařilou komedii, jejíž zábavnost spočívala z velké části na originálním nápadu. Bezradný scénárista a zmatený režisér nedokázali vypotit jediný obstojný nápad a vytvořili dvouhodinovou nudu, kterou Sandra Bullock, i když je stále krásná ženská a dělá psí kusy jen aby pobavila, bohužel nemá šanci zachránit. A sledovat nedůstojné vystoupení Shatnera je už doslova utrpení a člověk začíná chápat odkud se berou všechny ty vtipy o jeho hereckých schopnostech. ()

LaciLC

Veľmi slabučký odvar skutočne zábavnej jednotky, kde už ani samotná Sandra Bullock nie je takou sympaťáčkou. Ako som poznamenal, vtip sa teda takmer úplne vytratil, ale čo je zaujímavé, kupodivu to veľmi nenudí, pričom má film takmer dve hodiny. Cez to všetko, stále bohužiaľ prototyp zbytočného pokračovania... ()

Xeelee odpad!

Autor téhle trapné a příšerně nudné snůšky klišé by měl skončit v pekle! Celý film jede podle zaběhnutého scénáře, ve kterém je víc děr než v ementálových dolech. Hrdinka něco vyšetřuje, šéfové jí v tom brání, hrdinka je přechčije (protože to jsou idioti) a zachrání život uneseným, za které nikdo nechtěl zaplatit výkupné. No a nakonec přijde to nejlepší a nejúžasnější mravní ponaučení celého filmu. Nezáleží na tom jak vypadáte, ale jací jste uvnitř(!!!). ()

HellFire

První díl téhle občas praštěné a místy zábavné komedie vytřískal z kin několikanásobek svého rozpočtu a jak zákon Hollywoodu velí, dojnou krávu je třeba dojit a dojit. Tak přišel druhý díl a Sandra opět zvládla roli drsňačky na jedničku. Tahle dáma ví, co se dnešnímu publiku líbí a není divu, že ji doteď všichni milují. Jasným důkazem budiž úspěšnost všech filmů, ke kterým propůjčila své jméno. Každopádně... druhý díl se točí okolo povyku, který se strhnul kolem agenty po úspěšném absolvování Miss USA a jejího vztahu s Ericem, který očividně odmítl účast ve druhém díle, aby si zachoval dekorum a nezbořil svou kariéru (nikdy ho tak ve filmu neuvidíme, Sandra o něm nebo s ním jen mluví po telefonu). Vztah se vyřeší hned, protože Sandra je odmítnuta a její role agentky je také ohrožena, protože je prozrazena její identita. Vrhá se tak na novou kariérní dráhu krásné tváře FBI a bude propagovat slavnou agenturu. Film není ničím výjimečný. Máme zde sidekicky různých povah pro komediální odlehčení, pár dobrých hlášek a situací a Williama Shatnera :). Ve více dobře naladěných lidech je to dobrá komedie, nevím jak moc bych se u toho smál sám. Průměr. ()

SOLOM.

Jasný důkaz toho, že některé filmy prostě pokračování mít nemají. Jenže vysvětlete to ziskuchtivým tvůrcům, kteří se snaží vytěžit s úspěchu – nebo obliby originálu co možná nejvíc - jak se říká: „kuj železo, dokud je žhavé“… Jenže tady to viditelně nezafungovalo a zcela po právu. Dvojka je už slabým odvarem své předchůdkyně a ačkoliv se Sandra snaží i tentokrát, už to prostě nebylo ono. Drsňačce docházel postupně dech a hlavně divákům smysl pro humor… ()

eraserhead666

Kouzlo jedničky pryč, ale Sandra je pořád dobrá a baví. když jsem to viděl poprvé, vůbec mi to nesedlo a střelil jsem tomu odpad. Teď, napodruhé, své hodnocení musím přehodnotit a trochu zvednout. ()

Jenda

Zase až tak moc špatné to nebylo, ale na jedničku to nemá a i ta už tenkrát nebyla zase taková kvalita. Pár dobrých hlášek a nová postava agentky parťačky jsou asi největší pozitivum. ()

Necrotongue

Miss Congeniality (2000) mě až nečekaně bavila, protože měla i přes jednoduchý a předvídatelný děj vcelku vydařené humory, a i když nebyla zrovna úžasným snímkem, nenudila mě a uměla mě rozesmát. Toto pokračování vzniklo evidentně v reakci na úspěch předchozího filmu, a jak se dalo předpokládat, všechno to dobré, co mě bavilo, bylo spláchnuto do h...toalety. Jasným ukazatelem toho, jak na tom bude druhý díl s kvalitou, byl odliv v hereckém obsazení. Pokud jde o příběh, ten se po akčním úvodu zvrhl do kupení různých klišé, a jestli se o původním snímku dalo mluvit jako o komedii pro ženy, u níž se pobaví i muži, tentokrát to už pro mě bylo bez onoho dodatku. Občas jsem se sice usmál, ale po většinu času jsem se trochu nudil, příběh měl velmi chabou až žádnou logiku a už na mě prostě nefungoval. Ne, ne, tato záležitost nesahala vtipné jedničce ani po kotníky (ať už imaginární nebo Sandry Bullock). / Poučení: Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas. ()

Bauer

Celkem dobrý no....ale jednička byla lepší.Za agentu Fullerovou ( Regina King ) dávám 1* docela mně zaujal dobrý konec s lodí další 2* a kdyby to nebyla komedie a byl to opravdový thriller tak by to bylo fakt asi dobry , jenže v tomto pokračování nebylo celkem nic čemu bych se mohl zasmát. Hodně ale opravdu hodně slabý 3*. ()

becki_tu

Snaha vydělat na komediálním potenciálu Sandy Bullock tentokrát vyšla naprázdno. Druhý díl je podstatně slabší než ten první a výrazně tomu pomáhá nudné opakování gagů z jedničky, vyprázdněnost a invenční impotence tvůrců i nesmyslně natažená stopáž. Třetí díl by byl už asi nesnesitelné peklo. ()