Můj auťák Brouk

Herbie: Fully Loaded

Herbie: Na plný plyn

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2005, 92 min

Lehce nadhodnocené tři hvězdičky, ale přeci jen je to z důvodu nostalgických. I v předešlých dílech se to jen hemžilo nepochopitelnými triky. A i v tomto "pokračování" tomu není jinak, i když některé mne opravdu zarážely, nakonec jsem to překousl (přeci jen, je to od Walta Disneye). No popravdě to možná bylo tou hudbou, která je opravdu povedená a dodává na atmosféře. Obsazení nevím, ale je asi to jediné, co se moc nepovedlo. Herbie 53 forever :-D(30.11.2008)

Ve filmu mám Lindsey Lohan ráda, ale nemusím ji v jejím osobním životě a její výstřelky, aféry a všechno možný. Ve filmu tam hraje fajn holku, až na pár vyjímek, ale vcelku to jde. Fandím Herbiemu, kdo by asi ne, autíčku s duší. Taky bych si přála, aby moje auto bylo taky takový :-), to by bylo na cestách veselo :-)(30.5.2009)

Pohádka o vzpurném, urážlivém (vůbec se mu nedivím) a někdy i pěkně zákeřném autíčku Volkswagen Brouk ročník 1963 (přestože má už něco najeto, zřejmě je to sakra dobrý ročník). Auto Herbie má osobnost, své nálady a stařecké neduhy. Přesto se, jako zamlada, dokáže zamilovat do New Beatle vyzývavě žluté barvy, a i přes značný věkový rozdíl dokáže okouzlit. No... a těm mladším to dokáže natříit i jinde. Hodně naivní? Vždyť je to pohádka.(7.9.2005)

Je mi jedno, že je to plné nelogičností, ale JE TO FILM PRO DĚTI! Nezávadný, pěkně natočený, vtipný. A pokud se chce i dospělý člověk bavit, musí přistoupit na pravidla hry a tou je fantastično. No jasně, Brouk co vyhraje NASCAR, je asi jako Škoda 110 kupé, která vyhraje DTM! Ale mě je to jedno, jednou ráda tento film pustím svým dětem, radši než nějaké ty násilnosti typu Spider-man.(11.1.2006)

• choze

Průměrná šablonovitá disneyovka, jejímiž hlavními taháky jsou Lindsay Lohan a brouk. Pro brouky mám slabost, ale Lindsay se tu jako herečka zrovna dvakrát nepředvedla a rozhodně jsou slečny co mě berou víc než ona a třeba její MEZI NÁMI DĚVČATY je minimálně o třídu lepší než tohle. Taky bylo fajn vidět po delší době znovu Matta Dillona, který vystřihl skvělého samolibého záporáka a Michaela Keatona. Závody hemžící se počítačovými triky měly své momenty, romantická linka byla dost zazděná, humor infantilní a spočívající takřka výlučně v tom, že brouk mrká světly, takže jsem se celou dobu přiměřeně nudil a v kině bych to rozhodně nedal.(17.10.2006)

• - Původní, přímo hippie název filmu zněl „Herbie the Love Bug“, ale potom ho změnili na více rodinný „Herbie: Fully Loaded“. (imro)

• - V Disneyho studiu dlouho zvažovali oprášení jedné ze svých nejúspěšnějších franchise, která začala v roce 1969 snímkem The Love Bug a pokračovala Herbie Rides Again (1974), Herbie Goes to Monte Carlo (1977) a Herbie Goes Bananas (1980). O dva roky později se objevila ještě krátká TV série Herbie, the Love Bug. (imro)

• - 50-milionový remake vydělal během prvního týdne (22. – 26. 6. 2005) nasazení do amerických kin jen 17,7 mil. dolarů, a jelikož ho promítali již od středy, víkendový zisk byl o 5 milionů menší. Víkendový výdělek byl nejmenším v historii pro film uváděný v počtu 3 500 kin. Během následujícího měsíce ale suma vzrostla až na 55,9 milionu. (imro)