Můj auťák Brouk

• USA Herbie: Fully Loaded (více)
Trailer

Rodina Peytonova se už několik let účastní automobilových závodů NASCAR. Nejmladší dcera Maggie by také chtěla závodit, ale její otec jí v jakékoliv kariéře s vůní benzínu brání, protože nechce, aby se jí něco stalo. Proto dostane Maggie od otce k úspěšnému zakončení studia jako dárek starý Volkswagen Brouk z vrakoviště. Maggie ho s kamarádem opraví a ke svému překvapení zjistí, že Brouk má jméno Herbie. Jak se brzy ukáže, není Brouk jen obyčejný kus rezavé karoserie s motorem, ale kouzelné auto, které Maggie pomůže splnit její velké sny. (TV Nova)

Trailer

kleopatra

Tak jsem asi malý dítě (a neni to nakonec lepší než kosodřevina?), ale do nálady "bavte mě nebo ne, jen mě nenuťte myslet" to byl zásah. Jenom za volant "živého" Brouka bych vrazila "živou" holku, ne naondulovaného mazlíka Lohanovic, ale zas mi to vynahradily písničky mého mládí, které k daným situacím pasovaly jak prdel na hrnec. Schválně, hádejte, na kterou Brouček udělal životní skok? Kdo hádá, že na Jump od Van Halen, má bod :-)) ()

Faye

Pohádka o vzpurném, urážlivém (vůbec se mu nedivím) a někdy i pěkně zákeřném autíčku Volkswagen Brouk ročník 1963 (přestože má už něco najeto, zřejmě je to sakra dobrý ročník). Auto Herbie má osobnost, své nálady a stařecké neduhy. Přesto se, jako zamlada, dokáže zamilovat do New Beatle vyzývavě žluté barvy, a i přes značný věkový rozdíl dokáže okouzlit. No... a těm mladším to dokáže natříit i jinde. Hodně naivní? Vždyť je to pohádka. ()

choze

Průměrná šablonovitá disneyovka, jejímiž hlavními taháky jsou Lindsay Lohan a brouk. Pro brouky mám slabost, ale Lindsay se tu jako herečka zrovna dvakrát nepředvedla a rozhodně jsou slečny co mě berou víc než ona a třeba její MEZI NÁMI DĚVČATY je minimálně o třídu lepší než tohle. Taky bylo fajn vidět po delší době znovu Matta Dillona, který vystřihl skvělého samolibého záporáka a Michaela Keatona. Závody hemžící se počítačovými triky měly své momenty, romantická linka byla dost zazděná, humor infantilní a spočívající takřka výlučně v tom, že brouk mrká světly, takže jsem se celou dobu přiměřeně nudil a v kině bych to rozhodně nedal. ()

Gemini

Zoufalství značky Disney (a Michaela Keatona), která tímto svým počinem zkusila probudit mrtvolu/vrak autíčka, které roztomilostí a hraním na city "hřálo u srdíčka" dětské publikum někdy v sedmdesátých letech. A navařila mu zgruntu aktualizovaný cíl i náplň (zejména řidičskou)... bohužel jako už tolikrát tvůrci poněkud šlápli vedle v odhadu, co a pro koho to vlastně točí - Herbie provádí naprosto fantasmagorické manévry, výkruty a úlety, přičemž dlužno podotknout, že po vizuální stránce byla vymakanější Past Na Rodiče z 98. roku, když už se musíme bavit o Lindsay Lohan (čili tohle je dejme tomu pro děti). Vedle toho se vedou typické jalové řeči o tom, jak ten či onen má ambice, a ten či onen ho má příliš rád, aby mu dovolil tak riskovat, a blablabla, a dýjadýjadá (což děti ukrutně nudí, tudíž to pro ně být nemůže, ale rodiče to musí ukrutně nudit taky, i když z trochu jiného důvodu), do toho Brouk mrká a směje se, a tak vůbec. A ještě někde mezi tím se odehrávají i (na poměry dětského/rodinného filmu) poměrně brutální scény s demoličním derby, u kterých se děti, kterým ten zbytek ještě přijde zábavný, bojí. A už bez jakéhokoliv náznaku důvodu je použití hudební náplně, protože to jsou z většiny osmdesátkové vypalovačky, včetně starých dobrých Vanů v Halenách. Takhle dlouhých 92 minut jsem už dlouho nezažil... naprosto promrhaných, nezvládnutých 92 minut a 40%. ()

Dever

Soundtrack Mark Mothersbaugh: 1. Lindsay Lohan - First ,2. Getcha Back - Mark McGrath ,3. Walking on Sunshine - Aly & AJ ,4. Fun, Fun, Fun - Caleigh Peters ,5. Magic - Pilot ,6. Working for the Weekend - Josh Gracin ,7. Roll on Down the Highway - The Donnas ,8. Born to Be Wild - The Mooney Suzuki ,9. More Than a Feeling - Ingram Hill ,10. Metal Guru - Rooney ,11. You Are the Woman - Josh Kelley ,12. Hello - Lionel Ritchie ,13. Welcome to My World - Mavin ,14. Herbie Fully Loaded Remix - Blacksmoke Organisation ,15. Herbie vs. Nascar - Blacksmoke Organisation , ()

• 50-milionový remake vydělal během prvního týdne (22. – 26. 6. 2005) nasazení do amerických kin jen 17,7 mil. dolarů, a jelikož ho promítali již od středy, víkendový zisk byl o 5 milionů menší. Víkendový výdělek byl nejmenším v historii pro film uváděný v počtu 3 500 kin. Během následujícího měsíce ale suma vzrostla až na 55,9 milionu. (imro)
  • Na premiéru filmu, která proběhla 19. 6. 2005, nabídlo studio Disney volné vstupenky pro všechny diváky se jménem Herbert, Herbie nebo Herb. (Lajty)
  • Původní, přímo hippie název filmu zněl „Herbie the Love Bug“, ale potom ho změnili na více rodinný „Herbie: Fully Loaded“. (imro)