Na fotbalovém zápase mezi Francií a Čínou byl zavražděn francouzský trenér Yves Gluant. V krku měl šipku s jedem. Gluant na zápase požádal o ruku svou přítelkyni, zpěvačku Xanii. Po vraždě bylo zjištěno, že mu z ruky zmizel prsten s obrovským diamantem zvaným Růžový panter. Šéfinspektor Dreyfus musí vraždu vyšetřit, ale zároveň by se na tomto případu chtěl ještě více zviditelnit. Již několikrát byl nominován na Řád čestné legie a vždycky vyšel naprázdno. Doufá, že když na tento případ nasadí nějakého neschopného vyšetřovatele a později sám případ bravurně vyřeší, konečně se dočká. A netrvá dlouho a jednoho takového najde. Je to policista z malého města Jacques Clouseau, který je považován za, mírně řečeno, pitomce, který zkazí vše, na co sáhne. A tak povolá Clouseaua a povýší ho na inspektora. K ruce mu dá řidiče Pontona, který má Clouseaua sledovat a podávat Dreyfusovi hlášení o každém jeho kroku. Clouseau se s nadšením pustí do vyšetřování. Případ se však poněkud komplikuje, je zavražděn jeden z hráčů – Bizu, který měl dříve poměr se zpěvačkou Xanií. Xania je poněkud podezřelá a Clouseau ji sleduje do New Yorku, kde má práci, a navíc se staví u známého klenotníka. Clouseau však zjišťuje, že je nevinná. Klenotníka vyhledala, aby jí osadil vzácnou kabelku po Josephině Bakerové diamanty. Ale nejedná se o Růžového pantera. Clouseauovy vyšetřovací metody a talent na vyvolávání bizarních situací mu nakonec srazí vaz. Dreyfus ho z případu odvolává a hodlá sám zatknout vraha, o kterém se domnívá, že je to Číňan jménem doktor Pang. Zatčení hodlá provést na významné společenské události – prezidentském plese... (TV Prima)

mirec88

Samozrejme, že originál je originál, ale takmer celý film som sa smial, takže je to ľahká oddychovka na dobrú náladu po ťažkom dni, ktorú mi urobil tento panterík. ()

Guzo

No, nebylo to rozhodně takové jako staří známí panterové, ale abych pravdu řekl, čekal jsem nějakou katastrofu a ta se naštěstí nekonala. Steve Martin tu podal vcelku obstojný výkon, Clouseau je v jeho podání ale jakýsi "neclouseauský", neberu to proto úplně jako Růžového pantera, ale spíš takovou oddychovou komedii, na které je jasně znát její francouzský původ. ()

Mr.Dogman

V tomhle se tedy s ostatními uživateli nemůžu shodnou. Jistě, je to opět jedna z mnoha bláznivých komedií, ale já se bavil a smál od srdce. Vtipné byli hlavně přeřeky Stevna Martina (děvkuji :D). A pak také super písničky, které do filmu pasovaly. A pánové - Beyoncé také není k zahození, ne? Už se těším na dvojku, ale nejspíš na ní nepůjdu do kina, protože se mi dabing moc líbil. ()

Scar

V niektorých prípadoch komédií proste CSFD zlyháva, nefunguje. Okrem iných je to aj tento prípad. Je to tak aj pri vtipoch. Pre niekoho je vtipný, pre niekoho nie. Každý má rád iný humor, ale tento film je rozhodne podcenený. Ja a pár ľudí naokolo sa pri ňom dobre zabavilo. To som tento film odkladal asi dva roky, vôbec sa mi do neho nechcelo. Nakoniec ale prítomnosť Rena a Beyonce naklonila priaznivo misky váh a som spokojný. Odporúčam milovníkom crazy komédií s absurdným - naivným humorom. ()

Roseinka

Po prvních dvaceti minutách jsem to chtěla vypnout. Říkala jsem si, že to je další trapárna s umělým humorem. Jenže pak nastal zlom a já brečela smíchy až do konce. Upřímně nechápu takhle negativní hodnocení tady všech. Podle mě to je jedna z nejvtipnějších komedií vůbec. Samozřejmě se ve svém hodnocení vůbec nepřikláním k původnímu panterovi. Beru tohle jako samostatný film. Martin a Reno tvoří dokonalou dvojku. Líbí se mi, že ze sebe dokázali udělat voly a přitom důstojně. Dávám plný počet. Takhle vtipných komedií by mělo být více. Situační i slovní humor dokonalost sama! :) ()

J-o-k-e-r

Já si nemůžu pomoct, ale já se u toho nesmírně bavil. Jeden gag za druhým, jedna bláznivější situace za druhou. Na odreagování, zpříjemnění nedělního odpoledne naprosto geniální snímek. Občas jsem tam zahlédl podobnost s F. Drebinem :D. Nevím, co ostatní vede k nízkému hodnocení, nepřišlo mi to infantilní ani trapné...já se fakt bavil, i když nutno dodat, že to je totální hovadina :). Já ale takové můžu...Skvělí S. Martin, J. Reno a K. Kline. ()

Autogram

Reštart série ružového pantera nie je tak zlý, ako som očakával pri posledných zúfalých výkrikoch prvého pantera. Dokonca je takmer výborný a prispel k tomu aj dokonalý český dabing. Všetky tie jazykové brepty a omyly musel vymýšľať celý tím ľudí alebo niekto mimoriadne tvorivý, keďže pri nich vôbec nešlo o preklad, ale o vytvorenie nového diela. Vyšetrovanie štýlom zlého a dobrého policajta má môj obdiv, menej už druhá polovica, keď vtipy nejako došli. Ale aj tak dobrá zábava a nerozumiem, čo proti tomu tu všetci majú. –––– Plac je v cajchu. –––– Je už velmi pozdě a já bych nás dva nerad dostal do tak delikvátní a koulochtivé situace. ()

Ravi

Na tenhle film jsem se velmi těšil ve chvíli, když jsem zjistil, že do role Kato pasovali netradičně Jeana Reno. To jsem ještě netušil, že Kato bude jediným, z koho budu moct být nadšený. Klasická americká ukecaná rodinná komedie, která se od francouzského humoru má hooodně co učit. 40% = 2/5 ()

P1tr

Nový Růžový panter se vyvedl lépe než sem čekal. Na starou původní sérii rozhodně nemá, holt Peter Sellers je nepřekonatelný!Navíc se mi zde, asi jako u jednoho z mála filmů líbil český dabing. Nový panter je prostě jen další komedie, která celkem pobaví a pokud nejste zarytými fandy původních panterů, pak ani neurazí:) ()

Pit

Podľa mňa už len násilne ťahaná séria na výrobu nejakých tých doláčov. Ale bohužiaľ už moc nepodarená. ()

jefff

Vůbec jsem nepochpil proč film tak propadl a všeobecně se moc nelíbil. Mě se Steve Martin líbil moc a i když očekávaně původnímu Clouseaovi se nevyrovnal, tak bych řekl, že přesto překvapil. Sekundující Reno moc příležitosti nedostává, přesto jeho postava je sympatická a kvalitně zahraná. Vtipy se střídají s kvalitními i trapnějšími, těch je tam však pomálu a celkem jsem se bavil po celou dobu stopáže. Těším se na další díl! A přeji mu vřelejší přivítání! ()

ssfan

Pro pobavení je to celkem dobré, ale kvalita filmu je dost slabá. Nebýt hereckého obsazení, dal bych snad i 1 hvězdu. Takhle 40%. ()

tommy187

Tento film je legendou americkej kinematografie. Keď som ho pozeral, tak som sa váľal po zemi. Ružový panter je film, pri ktorom som sa absolútne uvoľnil. Steve Martin je perfektný a v tomto filme nezabudnuteľný. Kto z vás si nepamätá na vtipy, ako - "Ja s ním chcem hovoriť," - Ale on je mŕtvy , -; "Ale ja s ním chcem hovoriť," - Pane, on je mŕtvy, nemôže s vami hovoriť,-; "Aha to ste mali hneď povedať, že je mŕtvy,". A to bol len začiatok :). Ak ste to nevideli určite si to pozrite, tento film je na ****, lebo niečo mi na tom aj tak chýbalo. ()

Arius

Famozny herecky vykon Jeane Rena,primitivny humor a neodmislitelny Steve Martin skvele zapadli. Polovica filmu vsak bola zamerana cisto na Martinovu uspesnost v jednotlivych scenach a to bol azda najvacsi nedostatok. I ked zabava trochu nevyzreta,stale kvalitna. ()

sedm.1 odpad!

Ve svém profilu mám zaznamenáno,že ODPAD! dám pouze tomu snímku,který ve mě dokáže vyvolat pocit zhnusení a který mě doslova dokáže urazit svou existencí.Já původního Pantera mám poměrně dost rád,ovšem kdyby toto viděl Peter Sellers,tak jsem přesvědčen,že by se z toho posral.Zatímco původní Clouseau byl spíš takový milý popleta a smolař,ale zároveň i sympaťák,Shawn Levy a Steve Martin z něj udělali infantilního primitivního debílka,který mě celou dobu jen a jen vytáčel svou pitomostí a odporností.Veškré gagy vycházejí pouze z kreténosti hlavního hrdiny a všechny do jednoho jsou trapné,nudné,tupé,odpudivé.O dějové lince se tu pak nebudu zmiňovat už radši vůbec,musel bych začít používat ještě daleko vulgárnější výrazy.Existuje spousta remaků,poct původním filmům,napodobenin atd.,ale tento Růžový panter je absolutně tím nejhorším a nejstupidnějším filmem,co kdy vznikl.Odporný filmový nádor! ()

vanderbart

Občas jsem na obrazovku koukal jen s udiveným výrazem stylu WTF?? ano nějaký ten vtip je i povedený, ale povětšinou mi vtipy přišly spíše trapné.. a to je film i docela slušně obsazený.. hmhmhm ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (více)