V roce 1938 ukradnou dva gangsteři raketový motor, který patří vynálezci Howardu Hughesovi. Na útěku ho schovají na letišti, kde ho najde mladý pilot Cliff Secord. Gangstery si najal slavný herec Neville Sinclair, se kterým hraje ve filmu Cliffova přítelkyně Jenny. Další den se koná na letišti letecká show, kde Cliff díky raketovému motoru připnutému na zádech zachrání opilého pilota. Po motoru se však shání nejen jeho majitel, ale i spousta dalších lidí, kteří s ním mají obrovské plány. Jenny zjistí, že je Sinclair tajným agentem nacistického Německa, které má v plánu postavit z raketových mužů superarmádu, která po dobytí Evropy zaútočí i na Ameriku. Sinclair ji přinutí, aby Cliffovi napsala vzkaz, že má přivézt motor, jinak Jenny zemře. Podaří se mu ubránit raketový motor a zachránit přítelkyni? (TV Nova)

zigíš

Příjemná disney pohádka a hezké hrdinské retro v jednom stylovém balíčku. Všechna ta zábava spíš připomíná pilotní díl seriálu než ambiciózní podívanou pro kina, což ještě podtrhuje necharismatický Billy Campbell (v titulní roli naprosto ztracený). Na druhou stranu má výborného záporáka (Dalton), nádhernou, přenádhernou jednadvacetiletou Jennifer Connelly, líbeznou jak obrázek (!) a celkově nekonfliktně pohodovou atmosféru. ()

FIBO

Kvalitní řemeslná práce, která místy působí úsměvně. Přesto jde o průměrný ničím nevybočující film, který je další variací na schéma hrdina vs. mizera. Z filmu je až moc znát, že se tvůrci moc nezabývali fyzikou nebo logikou. Na druhou stranu u filmu, který je cílený na převážně mladší publikum, to zase tak moc nepřekvapí. Pokud opomeneme určitou naivitu příběhu a klasické dějové klišé (únos hrdinovy partnerky, vydírání, hrdinova následná dilemata...), pak se z toho dá vytěžit i průměrná odpočinková podívaná. Film jsem si pustil v rámci doplňování Hornerovy skladatelské filmografie a nutno konstatovat, že si získal mou pozornost už v prvních minutách relativně jednoduchým, ale o to srdcovým motivem. ()

Han22

Atmosféra gangsterek 30. let, do toho hrdinní letci, krásné dámy, slizký dobrodružný herec, bondovský poskok hlavního padoucha, nacisti a mafiáni a taky FBI. To všechno se nacpalo do jednoho filmu a je to celkem guláš, který ale tvoří docela příjemné retro dobrodružné sci-fi. Mínisem je že to chvílemi docela nudí, plusem jsou bezesporu skvělá Hornerova hrdinská hudba a hlavně perfektní akční scény, hlavně finále je lahůdkové. Být jich více a být lepší ústřední pár, hodnotil bych určitě víc. ()

iXtr3m3

Vtedy sci-fi, dnes takmer rutina. CAP bez CAPa, Indy bez Indyho. Toto je návrat do detských čias. Na danú dobu fajn triky, ktoré dali zaspomínať na osemdesiate roky, perfektné dobové zasadenie, ja som sa bavil ako dieťa a bavím sa aj dnes. ()

SpaceOdyseus

Velmi stylova retro podivana. Tenhle film ma vse, co spravne dobrodruzstvi potrebuje: akci, napeti, lasku, zradu, nacisty, stredoveke rytire, latedla, zeppelin, nataceni filmu ve filmu, frankensteinovo monstrum, retro ironmana, proste vse! Je hrozna skoda, ze nevznikla cela trilogie. ()

peetriss

Rocketeer vyniká zejména výborným technickým řemeslem a skvělou retro atmosférou. Tomuto dobrodružství však ale chybí patřičná šťáva, která se dostavuje až v závěrečné čtvrtině obsahující mimo jiné výbornou a hlavně zapamatovatelnou akci na vzducholodi, která je obdařena vysokou úrovní speciálních efektů. Jedná se o charakteristický počin Joea Johnstona, který je kvalitním řemeslníkem oplývajícím nápady, bohužel si však jeho filmy co do zábavnosti a svižnosti udržují kolísavou intenzitu. Herecké obsazení je povedené, mladá Jennifer Connelly je překrásná, Timothy Dalton si svého záporáka s chutí užívá. Průměrná komiksová Disney-rutina s nadprůměrným závěrem. ()

aLPaC

Možná vidět to jaký malý jinoch a mít k tomu tak citový (sentimentální) vztah, dávám víc, ale takto nemůžu. Co se týče plusů, je tu řada narážek na filmový průmysl, ať už co se týče postav či některých činů a vtipů. Dále výstřih Jennifer Connelly a její mladistvost. Viděl jsem s ní docela dost filmů, ale nejstarší je z roku 2000 a musím říct, že si nepamatuji, že by v nějakém z nich vystavovala tyhle své 32C přednosti. Timothy Dalton je samozřejmě skvělý záporák, jeho spojení s nacismem dává filmu nový rozměr. Jednoznačně nejvíc však musím vyzdvihnout hudbu Jamese Hornera, kterého je opravdu neskutečně škoda. Ať už jeho odpůrci říkají o vykrádání co chtějí, šlo jednoznačně o jednoho z nejtalentovanějších a nejlepších skladatelů filmové hudby posledních tří dekád. Nechci se už příliš rozepisovat, ale z mínusů musím zmínit určitě hlavního hrdinu, který je naprosto bez charismatu a celkově béčkový scénář. ()

Caesar1993 odpad!

Jak se někdo mohl opovážit natočit něco, jako je tohle. Zdá se, že režisérovi není nic svaté. Chudák Douglas Fairbanks teď asi rotuje v hrobě. ()

KosiR_ksr

Popis distributora označující Rocketeera za následníka filmu Indiana Jones odpovídá do té míry, že jde o dobrodružný film se zacílením na tutéž diváckou skupinu. Indiana Jonesem bych se ovšem příliš neoháněl, vyvolává to potřebu srovnávat a i přes všechny nacisty světa je Rocketeer vůči téhle filmové klasice jen slabším odvarem. Odhlédnu-li ovšem od tohoto trochu nešťastného (ač pochopitelného) přirovnávání se, pak musím říct, že jsem si to užil. A domnívám se, že leckterý příznivec těchto filmů bude nejspíš tímto evolučním článkem mezi Indiana Jonesem a Tony Starkem potěšen. 70% ()

Zalost

Výborný dobrodružný film "ze staré školy", kterému by lepší scénář s větším výskytem humorných hlášek pravděpodobně zajistil místo v pomyslné síni slávy tohoto žánru. Je tu sympatický hrdina, moudrá rodičovská figura, půvabná přítelkyně i záporácký záporák (kouzelně slizský Timothy Dalton). Na svou dobu kvalitní triky ani v dnešní době nijak extra nebijí do očí a... no, zkrátka se na to dobře kouká :-) ()

Wolvie

Naprosto parádní "sci-fi retro" záležitost,která je bohužel neznámá a značně nedoceněná.Pokud budete mít šanci,rozhodně se podívejte,nebudete litovat. ()

HappyDeath

Špatné to nebylo, ale zdálo se mi zbytečně dlouhé a vleklé, ačkoliv tam bylo dost akce. Kratší stopáž by tomu si myslim jen prospěla 😎 ()

Likan7

Že je něco staré nemusí automaticky znamenat, že to je retro nebo, že to je dokonce dobrý. Rocketeer je skoro 2 hodiny dlouhá nuda, která je zajímavá možná jen tím, že až na konci jsem,poznal, že to je moje oblíbená Jennifer Connelly. Možná to má co dělat s tím, že jsem po 10 minutách vzdal čekání na dobrý film. ()

Raven_PWL

Po delši době jsem našel doma, při třidění starých VHSek tento povedený snímek. Je sice o něco mladši ale vzpomínám si jak jsem ho jako malý sledoval, tajil se mi dech. Tak jsem krásně zavzpomínal. Film je slušny sci-fi Bčko, dobře koukatelný. Ze sentimentu dávám **** ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Rocketeer dostane pokračování

Rocketeer dostane pokračování

28.07.2016

Ve 20. století nevzniklo zase tolik dobrých comicsovek, Rocketeer mezi ně ale rozhodně patří. Zábavné retro, v němž Joe Johnston trénoval na prvního Kapitána Ameriku, v kinech bolestivě propadlo. Za… (více)

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (více)