honelnik

Problém tohto filmu (a z časti aj mainstreamovej francúzskej kinematografie) nie je v nedostatku nápadov, talentovaných ludí alebo škrtov v rozpočte, oni majú proste v hlavách nasraté. Vynikajúcu úvodnú sekvenciu a geniálnu akčnú 10-minútovku hneď vzápätí kazia pokusom myšlienky o náčrt príbehu. Scenár, (vzhľadom ku kvalite a rozsahu) asi z pera autora memoárov Martina Madeja, nás zavádza do najhoršej štvrti Paríža de zavreli aj posledný McDonald. Ani škola tam už neni, ale zato tam majú bombu. Velikú. A plnú prdel parkouristov. Ideálna kombinácia na film, nebyť dvoch problémov. 1. Francúzi nemajú mieru (počet sált, výbuchov, tlstých bastardov rozbíjajúcich betón) 2. Koniec. Neviem si ani predstaviť, ktorý retardovaný opičák schválil vševysvetlujúci koniec, v ktorom si podľa najlepšej tradície nekonečných seriálov ako Odpadlík, alebo Knigh Rider, hrdinovia zrekapitulujú celý doterajší priebeh filmu (samozrejme stačia na to 3vety, takže to neni až taký problém) a slovne dovysvetľujú ďalekosiahle následky ich činov, na ktoré už nevystačil rozpočet. Aj na blbý film treba scenár alebo ho aspoň vedieť zamaskovať. ()

Rehooo

Viva! Tenhle ne úplně známý film stojí opravdu za zmínku. Má všechno, co má pořadný film mít - úchvatné akční scény, napínavý děj i pěknou slečnu:) Prostě vždycky mě nadchne o krapet víc film o kterém se tolik nepovídá a není ho všude plno, než film stejné kvality o kterém víte rok dopředu a pak to nestojí za nic. Pierre Morel má můj velký obdiv. ()

KOZEL84

Tak jak dvojka.Odpočinková akční jízda na vypnutí mozku.Do příběhu nemá cenu rýpat.Mě to do nálady sedlo. ()

Dogmeat

Nemůžu si pomoct, ale pokaždé, když si na ten film vzpomenu, tím víc mi připadá blbý a blbější. Asi ze mě nikdy nebude fanoušek skákacího sportu. ()

KosiR_ksr

Scénář je děravý jak řešeto a plný obezliček, na druhou stranu musím uznat, že děj je napínavý a vskutku dynamický, skvěle podpořený energickou hudbou a vybroušeným parkourem, na který se opravdu pěkně kouká a je dobře využit v každé scéně ...aby ne, když za zakladatele tohoto sportu je považován právě David Belle a je spojován s Paříží, kde se celý film odehrává. 70% ()

Eratashi

Namakaný Belle jako obratná opice dokáže prolézt, podlézt, oblézt, slézt, vylézt, lézt a lézt a to vše v úžasných 84 minutách akčního běhu o život a záchranu nějakých nedůležitých a neznámých lidí :-) Takový malý hrdina. Lepší scénář a mohl by se hrdině postavit vedle Ramba ;-) ()

Bozvav

Odmyslím li si nesmyslný námět, tak super akční podívaná, provázená skvělou muzikou, akcí nabitý děj. Hlavní klaďasové super, sestřička pěkná a záporák slizkej až běda. Dějové zvraty překvapivé, snad jen závěru bych dala větší grády. Za mne slušných 80%. ()

wakeup

Francouzi mi po Taxi opet dokazali, ze dokazou bejt originalni. Vtipna svizna akcni podivana s naprosto uchvatne gumovymi hlavnimi hrdiny. ()

Puol

Oddychovy akcia radoby americko-honkongskom štýle. Je to veľmi krátke a tak to ubehne vcelku svižne. ()

zabro

Cely film sem cekal na uvodni titulky. Aby se ten film aspon trosku rozjel. Ale ono porad nic neprichazelo a porad sem nechapal vo co go. Az najednou film zkoncil. Naskocily Konecne titulky, kdo se na filmu podilel a jaci herci v nem hrali a ja si uvedomil, ze to byla maximalne zbytecna hodina a pul. ()

robo7773

*** (69 bodov zo 100) Ja moc takyto zaner nemusim, pozrel som si to len zo zvedavosti, co nam Luc Besson pripravil. Az na tie herecke vykony (ktore boli otrasne povrchne) to bol uplne priemerny film. ()

merigieren

Část první: adrenalinový únik u kterého jen zíráte čím vším se dá proskočit. Část druhá: střílečka okořeněná skákáním, kdy člověku bez lobotomie začne připadat poněkud jednotvárná a shodná s předchozím skákáním, proč vůbec ten policajt prošel zpět kasínem, když se mohl nechat vytáhnout lanem ???. Část třetí závěrečná: zde naleznete mnoho mluveného textu, proto raději doporučuji zalepit uši, je to snůška nesmyslů. A aby se nepoznalo, že autor je úplný blb, do třetice nám ukáže vývar z předchozích dvou akcí. Zcela vůbec sem nechápal snahu podpálit benzín ? Můžu doporučit zhlédnout první část a zbytek zahodit, je to ztráta času, která skutečně od druhé poloviny pořádně nudí. Ještě sem si vzpomněl, že v některých místech je až okatě pozorovatelné zrychlování času pro efekt. ()

mala_kea

Výborná podívaná, ze super Davidem Bellem..opravdu povedené dílo. Způsobem, jakým dnešní lidé utíkají a mlátí jiné, nemá obdoby, opravdu se mi to líbilo. ()

herech

Hodně akční filmeček. Parkourové scény jsou opravdu vynikající s navíc dobrou hudbou - to si člověk prostě užije. David Belle, jakožto zakladatel parkouru, je zde člověk na pravém místě. Nepochybuji o schopnostech Davida Belleho a superpoldy, ale některé akce jsou už pravda trochu přehnané. Hlavně jak superpolda bojuje sám proti spoutě gangsterů v hráčském doupěti, tak je to celkem naivní (hlavně jak na něj chodí vždy po jednom), ale je to taková kuchařka jak na 100 způsobů zneškodnit protivníka a na diváka to působí. Spousta věcí by mohla být lepších, ale i tak je to pořádná akční bomba. ()

Wargoo

Vynikajúce, akčné, originálne... Antigravitačný parkour a jeho protagonisti !!! Absenciu kvalitného scenára vyvažujú akčné sekvencie a presvedčivé jumperské duo... Skvelá zábava na odreagovanie sa. 4**** ()

Rockerman

Další "komedie" podle mého gusta. Akční scény jsou tak přehnané, že je nikdo soudný nemůže brát vážně. Nevím, proč jsem se dřív takovým filmům vyhýbal. Teď je naopak vyhledávám a úpřimě se jimi bavím. Tyto akční filmy předčí mnoho rádoby komedií.70% ()