Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bibi Blocksberg strávila příliš mnoho času kouzlením a naopak příliš málo studiem. Její známky z matematiky jsou tak hrozné, že musí trávit letní prázdniny v internátní škole na hradě Altenberg. Altenberg znamená jen práci a žádnou zábavu. Podivínský ředitel školy se snaží rozluštit záhadu Altenbergu, a navíc je Bibiina spolubydlící Carina, která vypadá jako klon Britney Spears, hrozně otravná. Naštěstí se Bibi rychle skamarádí se spolužačkou Eleou, která zůstala po nehodě připoutána na invalidní vozík. Ale to by nebyla Bibi, aby se nepokusila Elee pomoci zase chodit - a to i přesto, že jí čarodějnický zákon výslovně zakazuje zasahovat do lidských životů. Jakmile uslyší příběh o zázračné soví síle, vydá se tuto sílu hledat do sklepení hradu Altenbergu. Avšak o zázračné síle modrého prášku ví i někdo další - Bibiina úhlavní nepřítelkyně, čarodějnice Rabia von Katzenstein. V dramatickém úniku prchá zlá čarodějnice z hrozivého močálu, kde si spolu se svým kocourem Mariborem odpykávala pětiletý trest. Tiše a záludně se přikrade k Blocksbergovým, k rodině, kterou z hloubi duše nenávidí... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Možná vhodné jako dvouhodinová zklidňující pilulka pro dítě, ale dospělému bych Bibi jen těžko doporučil, protože by z ní mohl odnést krom otřesného filmového zážitku i další důvod, proč zavrhovat v kinech vše, co je německé... ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Bohužel to docela vůbec, ale vůůůůbec nešlo, byla to taková rádoby "pótrovka". Nenastala ta kouzelná atmosféra, nenastaly ty magické efekty, hlavní hrdinka nebyla až tak dobrá a celkově to byl odvar z odvaru Harryho Pottera. Kdyby šlo jen tak lehce napodobit Harryho, asi by J. K. Rowling nepatřila mezi nejbohatší ženy světa. Když přivřu všechny oči, dávám tedy jednu hvězdu a DVD zastrkuji do přihrádky "Pro děti". ()

Dudek odpad!

všechny recenze uživatele

Pokud jsem o první dílu mluvil jako o vykrádačce Harryho Pottera, pak je díl druhý největší filmovou loupeží, čehož si ostatně všimnete hned, jakmile se rozezní úvodní hudební téma. Přesto je ale důležité zmínit, že po technické stránce je Bibi Blocksberg: Tajemství modrých sov velkým zlepšením. Tentokrát se již nejedná o nějaký malý film, ale pravý blockbuster se vším všudy. 20% ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Ukázka čistě novopohanského příběhu pro děti. Ostatní viz http://www.csfd.cz/film/126552-mala-carodejka-bibi-bibi-a-letajici-skola-bibi-blocksberg/ : ..."Ďáblovým úkolem je snažit se, aby lidé nevěřili v Boha, ale stali se z nich čarodějové..." (C. S. Lewis). Toto semeno se dnes rozsévá už mezi malé děti díky takovýmto a mnoha dalším filmům...Kvalitu formální ani nehodnotím, ale ta hvězdička je alespoň za to, že dokáže zaujmout malé diváky, a to díky jakési strašidelnosti přiměřené jejich věku... Pro zajímvost: oba filmy o malé čarodějnici Bibi jsou točeny podle scénáře spisovatelky Elfie Donnelyové, která byla žákyní indického mystika Osho v intencích New Age. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Dobrá zpráva: není to horší než první díl. Špatná zpráva: stejně skoro nebylo kam klesat. Proč si takhle tupoučká variace na HP říká o srovnání vykradením hlavního hudebního motivu? Pouze pro nenáročné dívky zhruba od šesti do deseti let, ostatní ruce pryč! ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Tak ano, Bibi je zde od roku 1980 a Harry od roku 1994 (a nejen u Bibi Rowlingová opisovala), ale co naplat, když filmy vypadají jako chudí, a navíc televizní příbuzní potterovských filmů, a kdoví, jestli by bez Harry Pottera někdo někdy Bibi vhodil na filmová plátna. Chudičký rozpočet doplňují zcela mizerné a vskutku amatérské triky, a k tomu neustálé pitvoření postav, především mstící se čarodějnice a její kocour, to je někdy skutečně trapné sledovat. Navíc příběh neví, čím by chtěl být - jednu chvíli je to sociální sonda, pak pokus o crazy, následuje pár školních historek, pokus o Indiana Jonese... Navíc jsou zde dvě témata (pomsta čarodějnice a hledání léku), jenže trvá půl hodiny, než se vůbec obě zápletky objeví v plné síle, což je děsná a únavná nuda. Inu, a pak si už jen škrtáme povinné položky, než dojde k čekanému konci. Na skoro dvě hodiny stopáže vážně žádná sláva. Pocity trapnosti vzbuzují i vložené písničky, ach jo, proč? Btw, podzemní labyrint s pastmi a dřevěnými můstky, ale jinak přístupný pro invalidy? ()

Ilicka 

všechny recenze uživatele

Totální vykrádačka Harryho Pottera, především to, co prezentovali jako hudbu bylo odporně neoriginální. Zajímalo by mě, koho soudného napadlo naroubovat hlavní Williamsův motiv HP... ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Harry Potter na německý způsob, i hudební motiv vykazuje jistou podobnost, vlastně ne jistou ale úplnou. Film se liší pouze tím, že hlavní postavou je malá Bibi a ne brýlatý kluk s jizvou na čele. Zlá čarodějnice Rabia působila hodně komicky, ale svůj trest si zasloužila a samozřejmě i ta kočka, která jí pomáhala. Škoda, že naši němečtí sousedé nepřišli s něčím více originálním a pustili se do vykrádačky. ()

Radim odpad!

všechny recenze uživatele

Podobnost s Harry Potterem je víc než zřejmá. A pokud o tom pochybujete, první tóny filmu Vás o tom přesvědčí. Ale tady veškerá podobnost končí - filmu chybí nápad, propracovaný scénář, chytřejší dialogy, logika, dobří herci, povedené triky, atmosféra, emoce, vtip, dobrá kamera a střih. A spousta dalšího. Pokud nepotřebujete uspat, filmu se vyhněte obloukem! ()

Louie 

všechny recenze uživatele

Zatímco některé německé televizní celovečeráky (převážně kriminálky) jsou mistrně natočené a i přes poměrně malý rozpočet vypadají skvěle, tahle ušmudlaná čarodějnice je něco příšernýho.... Ještě, že mi v kinech utekla.... ()

Reklama

Reklama