Castielo

Na zdejší nízké hodnocení mě absurdistán mile překvapil. Solidní komedi/apokalipsa o hloupnutí národa. A že už se tak děje...Tohle by mělo vídět více lidí! Příjemně strávený večer za 4* ()

fraktal

Téměř naprostá nuda (zřejmě točeno "pro budoucnost") - ovšem výchozí premisy jsme si všichni moc dobře vědomi (je jasné, proč "bohatí bílí" vymírají, zatímco děti chudých zaplňují svět - však i v čechách nás od vymření drží jen romové a přistěhovalci z východu)! ()

Pekisan

Zijem na ostrove s nazvom Great a zda sa mi, ze ta vzdialena buducnost je mozno niekde hned za dverami. Inak film bol obcas vtipny, obcas menej. Herci mi nesadli, okrem prezidenta USA Terry Crews. Slusny priemer. ()

Ondr@932

Chvílemi to bylo trapné a chvílemi i vtipné, ale většina filmu byla s převahou trapnosti. Prostě nehorázná hovadina. 40% ()

anitae

Začátek vypadal opravdu slibně, ale postupně mi i těch 80 minut přišlo dlouhých, škoda dobrého námětu. Nejprůměrnější z průměrných zachraňuje svět, kde žijí už jen ti největší hlupáci... ()

W.Wicki.W

Námět skvělý, začalo to taky slibně, ale po shlédnutí mi přišlo, že film jaksi nemá moc velkou "úroveň" pokud mluvím o žánru sci-fi, jako komedie je to slibné a šílené... ()

Torgal

Super námet – Zem v roku 2500 je obývaná výhradne potomkami súčasných nezodpovedných idiotov čo sa množia ako králiky, zatiaľ čo inteligencia vymrela, lebo riešila kariéru a nie potomstvo. Na tomto základe sa dala postaviť skvelá sociálna satira, ostalo ale len pri jednoduchom humore, ktorá sa ale miestami dokáže presne trafiť do stupidity dnešnej komercie ohlupujúcej súčasnú generáciu (a že film u nás vysielala Jojka mi prišlo ako strieľanie do vlastných rád). Hlavne za premrhaný potenciál dávam nakoniec 5/10. ()

Vabr

Nápad zní dost originálně a jako dobrej nápad na dvoutisícovkovou sračkoidní komedii, jak to mám rád. Úvod začal skvěle, bohužel postupem filmu to jde z kopce. Není to taková sranda, opakované vtipy přestávají být vtipy, příběh se vyvíjí tak divně a konec se mi nelíbil. Filmu by rozhodně pomohlo, kdyby byl méně dvoutisícovkovej, měl zajímavější příběh s více vtipy, situacemi a zvraty. Toto je snad jediná komedie, u které se říkám, že by si zasloužila remake. VYHODNOCENÍ: JEDINEJ OPAKOVANEJ VTIP, KTEREJ STÁL ZA TO, BYL TEN S MALÍŘKOU! ()

Drom

Když jsem tenhle film hodnotil, byla to taková průměrná sci-fi komedie, jak se tu píše v profilu. Postupem let se však film vyvinul spíše v mrazivý horor a nutně tak musela přijít tato komplexní průběžná zpráva spojená s úpravou hodnocení. Ač subjekt stále vykazuje značnou přitaženost za vlasovou pokrývku, obávám se budoucího závěrečného verdiku, kdy se vše bude opakovat a ze snímku se stane reality show. Tam se ale kolo času na své zdánlivě nekonečné pouti ještě nedovalilo a proto mohu pouze konstatovat následující: Na základě dlouhodobého pozorování, tudíž Prověřeno našimi zákazníky™, mohu garantovat nárůst hodnocení o 33 %. A to se vyplatí! ()

sykyntosh

Absurdistán je sice absurdní béčkovou komedií z roku 2006, která není ani příliš dobře natočená, ovšem i přes toto všechno musím ocenit spoustu hlubokých myšlenek a poselství, který tento film má. Tyto myšlenky jsou dnes pravděpodobně více patrné, než tomu bylo v roku vydání, ovšem něco na nich s odstupem času opravdu je. Tento sociálně kritický film totiž v mnoha ohledech předběhl svou dobu a postupně se proměňuje z hloupého a naivního filmu na reálný dokumentární film. Za těch skoro 20 let od uvedení se stal Absurdistán více reálný a nevypadá to, že by se to mělo v nejbližší době změnit. ()

ecis odpad!

...velka stupidita..asi taka, aku mali ludia v tomto filme...Otrasne herecke vykony. Ani napad sveta plneho idiotov ma neprinuti dat coby len jednu hviezdicku. ()

Martell47

Strasna blbost, ale hodnotenie, ktoré som dal je za niektoré nápady použité vo filme. Film je dobrou výstrahou lebo naša budúcnosť nevyzerá dvakrát ružovo aj ked toto je riadne prehnane:) ()

Ceberus

Nemůžu si pomoct, ale tolik dokonale trefných jedovatých sarkasmů směřovaných proti tupé části současné (americké) konzumní společnosti mě prostě dostalo do kolen a řehtal jsem se málem bez přestání. V momentě, kdy si film vzal na paškál televizi Fox News (americká varianta bulvární Novy), tak jsem věděl, že méně než pět hvězdiček tomuhle filmu dát nemůžu, ať si ostatní říkají, co chtějí. :-) Edit 2024: Viděno znovu po 14 letech a přistihuju se, že se u tohohle směju možná i více a hlasitěji než u klenotů typu Žhavé výstřely nebo Bláznivá střela, takže si tento film u mě stabilizoval místo mezi nejlepšími top komediemi vůbec. Vizuální efekty jsou sice na úrovni začínajících youtuberů, ale to stejně nemá vliv na celkový zážitek. Možná je to i trochu přisprostlejší než zmínění konkurenti, ale to se holt musí překousnout jakožto pointa ukázky zdegenerované společnosti. Jo a nezapomeňte si počkat na potitulkovou scénu. 😉 ()

Patrik200s

Prvá skutočnosť je, že sa do tohto Luke Wilson vonkoncom nehodí. To isté platí o rovnako nevýraznej Maye Rudolph.  Celkový námet je možno okázalo a primitívne vtipný ale veľmi zle spracovaný. ()