Nezapomenutelní pistolníci vyrážejí do boje proti banditům... Obyvatelé malé mexické vesnice umějí zacházet s motykami, ale ne s kolty a puškami. Skoro všechno, co se jim podaří lopotně vypěstovat, musejí proto odevzdávat zločinnému banditovi Calverovi a jeho mužům. Jednoho dne však dojde trpělivost i jim. Tři z nich se proto vydají k americké hranici. Tam by totiž mohli najít někoho, kdo je naučí bojovat a pomůže jim postavit se Calverovi na odpor. Jako první přijme jejich skromnou nabídku sympatický holohlavý pistolník Chris. Ten se také ujme úkolu získat další muže. Do boje proti Calverově čtyřicetihlavé bandě nakonec vyjíždí sedm zkušených pistolníků: chladnokrevný Chris, bývalý kovboj Vin, mladíček Chico, ranař Bernardo, mlčenlivý samotář Britt, psanec Lee a spiklenecký Harry… Legendární western Johna Sturgese není třeba českým divákům představovat. Snímek z roku 1960 vznikl jako remake slavného japonského dramatu režiséra Akiry Kurosawy Sedm samurajů (1954). Jak japonský originál, tak i americká verze patří do zlatého fondu světové kinematografie. (Česká televize)

jesus666

Nie som typ na westerny, v ktorých nehrá duo Spencer - Hill. Napriek tomu je Sedem statočných jediný western, ktorý som dopozeral do konca a videl som ho dokonca niekoľko krát (povinná jazda s mojim tatkom). A pozriem si ho znova. ()

troxor

Myslel jsem si, že Sedm statečných je americký remake Sedmi samurajů (od Akiry Kurosawy), převedených do prostředí Divokého západu. Potom, co jsem oba filmy viděl, musím říci, že jsem se mýlil. Při přenosu z Japonska na Západ se cestou ztratily snad všechny vlastnosti, ketré 7 Samurajů činily tak výjimečnými - tomuto chybí jakýkoliv myšlenkový přesah, postavy jsou šablonovité, příběh je daleko méně realistický (třeba osud starce, že) všechno je tak trochu americky technicolorově přislazené. Přesto musím říct, že pokud jste 7 Samurajů ještě neviděli, je Sedm statečných obstojná a napínavá podívaná. Ale pokud se budete chtít přesvědčit, že mohl být tenhle film ještě 100x lepší, pusťte si pak Kurosawových 7 Samurajů. ()

René

Tenhle western se mi nelíbí tolik, jako když mě bylo například 15. Ti hodní pistolníci střílejí zkrátka až příliš dobře, bandité až příliš špatně a scéna kdy se Chico dostane do tábora banditů, tam snad být vůbec nemusela. Ale tyto filmy se samozřejmě netočí proto, aby se rozpitvávaly, ale aby pobavily a nadchly. Zkrátka klasika na kterou si vždy rád a to klidně i po dvacáté-sedmé podívám. ()

PepeCCM

"Sotero slyšel jsi to? Řekl mi vypadni! Mně!" Film, který bych si mohl pouštět pořád. V tomhle filmu je tolik fantastických scén a hlášek, že je těžké vyzdvihnout jednu. Ať už jde o úvodní scénu se hřbitovem, Cobburnovu scénu na nádraží, McQueenovi neustálé a skvělé průpovídky. Navíc je to jeden z mála filmů, který mám raději s českým dabingem, než v originále(teda teď myslím původní dabing ne tu nováckou sprzněnos). A to ani nemluvím o skvělé hudbě, kterou pro film složil Elmer Bernstein. Pro mě to vždy bude klasika všech klasik a asi nikdy mě tento film neomrzí. ()

Krchy

Na tenhle film nedám dopustit už od raného dětství. Tehdy jsem sice ani pořádně nevěděl, o co jde, ale závěrečnou přestřelku jsem si přetáčel neustále dokola. Dnes samozřejmě vidím víc než jen přestřelku, Chico už není moje nejoblíbenější postava, ale názor jsem nezměnil. Víc slov je zbytečných, nechme mluvit olovo. ()

Domo

No. Kdybych neviděl dříve původních Sedm samurajů, tak bych možná žral i děj. Takhle mi museli stačit skvělý herci a skvělej western ()

xavierr13

Keď som ho videl prvý krát tak som zabudol na všetky Winnetuovky. Je to úplne vážne dospelý western so všetkým čo k tomu patrí. V mojom osobnom hodnotení stojí po boku snímku Vtedy na západe, čiže na tú najvyššiu priečku. ()

solid

Jedno z nejklasičtějších amerických filmový děl. Ale je pravda, že bez hudby by to byl skoro poloviční zážitek. Přesto jako odkaz na Kurosawu a celkově za bezchybné herecké výkony je to jasná statečná pětka. ()

pospech11

Podle mě nejlepší western všech dob, samozřejmě že někdo řekne, že nejlepší je Leonneho Tenkrát na západě nebo Hodný, zlý a ošklivý. Film i jeho možná slavnější předlohu jsem viděl hodněkrát. Tenhle film je dalším v řadě ve kterém hrajou jedny největších hvězd westernového, ale i filmového plátna. ()

Wolvie

Klasika možná,ale bohužel příliš naivní a neoriginální na to,aby si mě dokázala podmanit i 40 let po svém vzniku.Že toho žádám moc? Ale jděte,vždyť Leone není zase o tolik mladší! ()

Rokle

Konečně mohu s klidným svědomím prohlásit, že vrcholem žánru je pro mě Tenkrát na Západě. Tady jsem se bohužel smál na místech, kde bych rozhodně neměl (smrt jednoho z hrdinů). To naivní vyprávění mně zkrátka nesedlo. ()

boul

nezapomenutelná hudba, skvěle vybraní herci a dobrý příběh o sedmi statečných, kde každý uměl to svoje nejlíp.. skvělý western a skvělý film dohromady..80% ()

Heroine

Nemám ráda když filmy káží morálku. A vůbec ne, když je to morálka typu "zabíjet padouchy se smí a musí", "krást chudým se nesmí, ale bohatým a zlým ano", kde se správnej chlap chová jako směšnej panák, a čím je kdo rychlejší zabiják, tím je větší hrdina. No pomoc. Je tam Steve McQueen, a je to prostě "stará klasika", takže ani já tomu odpad! nedám. Ale jinak tématem a dějem mne film doopravdy štve, a nikdy jsem ho neměla ráda. Všichni do jednoho jsou mi nesympatičtí, a Horst Buchholz mi nepřipadá vůbec jako fešák, a ve filmu mne vyloženě rozčiluje. Takže to jednoduše není nic pro mne. ()

Hapretor

Klasika. 4 * zaslouží. I když musíte chtít western více emotivní než akční. Střílení na konci zde nepočítám. ()

Seriálové rebooty na cestě

09.04.2022

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (více)