Nezapomenutelní pistolníci vyrážejí do boje proti banditům... Obyvatelé malé mexické vesnice umějí zacházet s motykami, ale ne s kolty a puškami. Skoro všechno, co se jim podaří lopotně vypěstovat, musejí proto odevzdávat zločinnému banditovi Calverovi a jeho mužům. Jednoho dne však dojde trpělivost i jim. Tři z nich se proto vydají k americké hranici. Tam by totiž mohli najít někoho, kdo je naučí bojovat a pomůže jim postavit se Calverovi na odpor. Jako první přijme jejich skromnou nabídku sympatický holohlavý pistolník Chris. Ten se také ujme úkolu získat další muže. Do boje proti Calverově čtyřicetihlavé bandě nakonec vyjíždí sedm zkušených pistolníků: chladnokrevný Chris, bývalý kovboj Vin, mladíček Chico, ranař Bernardo, mlčenlivý samotář Britt, psanec Lee a spiklenecký Harry… Legendární western Johna Sturgese není třeba českým divákům představovat. Snímek z roku 1960 vznikl jako remake slavného japonského dramatu režiséra Akiry Kurosawy Sedm samurajů (1954). Jak japonský originál, tak i americká verze patří do zlatého fondu světové kinematografie. (Česká televize)

Peregrina

to je prostě libůstka - film mého mládí. Miluju je všechny do jednoho. A až dneska jsem si všimla, že představitel Sherlocka, Benedict Cumberbacht, jakoby z oka vypadl Jamesi Coburnovi. Ta podoba bere dech. ()

mpet

Sedm statečných byl jeden z prvních westernů, které jsem viděl, nebo mi jenom jako jeden z mála utkvěl v paměti z mého dětství. Tak silný dojem na mě tehdy zanechal a asi i díky tomu mám rád westerny. A ono uplynulo skoro dvacet let od mého dětství a stále se mi Sedm statečných líbí. Ačkoliv už jsem ho za tu dobu viděl snad tucet-krát, nevadilo by mi se na něj kouknout znovu, pokud by byla příležitost. Hráli zde jedna filmová hvězda vedle druhý a nádherně jim to zde klapalo k tomu se přidala snad nezapomenutelná hudba, která krásně doplňovala děj. To a mnoho dalších věcí (atmosféra, prostředí, akce,.....) vytvořily tento krásný filmový kousek, který se stal filmovou klasikou. ()

jeziska

Westerny nikdy nepatřily mezi moje oblíbený žánry, ovšem tohle je prostě klasika. Akorát nemam ráda, když umírají hlavní hrdinové, takže jsem film viděla jen jednou a víc už ne. Ale i tak to byla skvělá podívaná. ()

trango

Klasika z tých najlepších. No aj v roku 2014 (alebo nedávno) stojí za to komerčnej televízii (asi) v zmysle debilného slovenského jazykového zákona, predabovať ju do slovenčiny na úrovni čísla do programu na stužkovú nie veľmi talentovanej maturitnej triedy. Je až neuveriteľné, ako to dokáže aj takýto film dať dole. Videné cca 15min na Dajto (Makíza) ()

Mafstory30

Expendables 60. rokov.....najlepší western...najlepšia hudba a super charimatickí herci...skvelý filmový zážitok....p.s.scena Ch.Bronsona s detmi na konci(super).... ()

Nahodicka

Tento film z roku 1960 je pro mě první a nejlepší western jaký jsem kdy viděl.Film který má srdce. Úžasná hudba která nejen skvěle ladí k filmu je ale i příjemná na poslech a skvěle se hodí . Pro ty co milují Western stejně jako já je to film číslo 1. ()

DEAR303

podle předlohy "sedm samurajů" vznikl největší western všech dob ... k tomuhle asi nemusím nic dodávat ... milujeme od mala *****/***** ()

dedavena

To su fajne spominki. Jak zme byli jako synci nadšeni po zhlednuti teho vesterna. Viděl sem ho snad tisickrat (trochu přehaňam), ale fakt mockrat. To jak Bryt sejmul vyskakovakem teho frajera, jak se robili cypa z mladeho Čika a další fajne kuski ať už vesele či smutne, bo někeři museli odejsť do něbeskich prerii a to nam bylo lito. Suprova muzyka a suprova kovbojka. To něma chybu. ()

StaryMech

Žili, byli Vinetú ... kapitán Nemo ... Rychlé šípy ... - a Sedm statečných ! Dlouhá léta se sebe sama ptám : nakolik jsou oni poslední (v původním názvu přímo "skvělí", nikoli jen "stateční") nadčasově výjimečnou zábavou a nakolik v ni vyrostli v očích nás náctiletých Čechoslováků ? K odpovědi mi není dáno dojít, a tak se omezím na prohlášení, že film určitě patří k nadprůměrným zástupcům žánru a pro nejednoho zúčastněného - od režiséra přes autora hudby a scénáristu po řadu herců - představuje dílo vrcholné. "Až tohle budu vyprávět doma Floře, nebude mi věřit ani slovo." Jak by také mohla .... Ale ten spád ! vtip ! patos ! Calvera netrouchniví. ()

tumpach

Proste nadhera. Sedm uveritelnejch hrdinu proti padouchovi, coz je v podstate taky sympatak, kterej ma svy trable. Kdyz zacne znit hudba, preju si, abych ten film moh zas videt poprve. Myslim, ze uz zbyva jen jeden (R.Vaughn), ach jo. ()

Beliel

Sečteno a podtrženo. Western není zrovna to, po čem bych sáhl pokud si chci pustit nějaký film, ale při prvním shlédnutí a hereckém obsazení jsem byl unešen. Pět z pěti. Drsné obličeje, měkká srdce a kolty proklatě nízko u pasu, které míří zatraceně dobře! ()

m62

Pre mňa najlepší western všetkých čias, od detstva som ho videl nespočetnekrát. Niekedy to skrátka, možno aj náhodou, všetko dokonale zapadne - scenár, réžia, herci, hudba. Správny pomer akcie, napätia aj humoru, štipka romantiky a filozofie, ()

Whiterose

Pro mne je to filmová láska číslo jedna. Paradoxně jsem tenhle film poprvé viděla až letos v rámci Projektu 100, ale totálně mě dostal. Nikdy bych nečekala, že budu tak zbožňovat 56 let starý western. Sedm statečných má přímočarý děj, jednoznačné záporáky a klaďase, což je v dnešní době komplikovaných příběhů vítané osvěžení.Je to nadčasová elegance a zábava na filmovém plátně. Osobně na tomto filmu miluju každý detail: příběh, hudbu, humor, lehkost vyprávění a herce, ti jsou prostě prvotřídní, jeden vedle druhého, legendy a archetypy! Nejvíc mě baví Yul Brynner, to byl opravdu král. Jeho hlas a chůze, dokonalost. Ostatní stateční jsou taky frajeři, ale Yul vede. A nesmím zapomenout na bídáka Calveru, protože toho vystřihl Eli Wallach bezkonkurenčně. Kdyby tady bylo více hvězdiček, neváhala bych. A ještě dodávám, že scéna s pohřebním vozem je snad to nejlepší, co jsem kdy ve filmu viděla! ()

710.cz

Jako dítě jsem se na to musel dívat s dospělejma, protože nic lepšího tehdy nebylo. A teď se těším, až mi děti povyrostou a já se na to podívám s nima, protože toho moc, co by bylo o dost lepší, pořád moc není. Srdcovka i pro mě, kterej kovbojky bytostně nesnáší. ()

Cezar209

western baby western :o)) ... dnes uz toto neda tusim nikto. oldschool fajnovka so vsetkym co by western mal mat (by my opinion). vyborni herci, skvela hudba...a nasi samozrejme vyhraju :o) ...kedze sa jedna o remake samozrejme som siahol po originalnej zalezitosti, ktore nie je zla ALE ...tentokrat remake precikal original... svizne tempo, par vtipnych scen na odlahcenie a samozrejme krasna atmosfera filmu. Ok dejovo to nie je ziadna perla, ale to k westernom snad ani nepatri. Na kone !!! ...nemame....tak utekajme :o)) ()

PanIncognito

Jeden z nejpopulárnějších filmů americké filmové kultury. Propracovaná psychologie a hlášky, které si leckterý divák pamatuje snad navždy. Dokonalou expozici a úchvatnou hudbu ani netřeba zmiňovat... :) (viděno s 1. dabingem) ()

andreas_tool

Naprosto hvězdné obsazení, i když si dovolím tvrdit, že tehdy se jednalo hlavně o budoucí hvězdy - McQueen, Bronson - a právě tenhle film je tím nebem, kde zazářily...a pak zářily dál. Nebudu tvrdit, že je to film jenom pro chlapy (tenhle western má ráda i moje máma), ale správných chlapů je v něm dost. Hlavní i vedlejší postavy mají složitější charakter (jak už to v reálu bývá), a film i přes svou stopáž jasně směřuje do velkého finále. A celá cesta je parádně natočená, zahraná (aby taky ne) a i doplněná skvělou muzikou. Myslím, že tenhle remake japonského originálu přivedl k dílu Kurosawi nejednoho fanouška. Jeden z nejlepších westernů. Sedm statečných je v mé westernové top trojce spolu s V pravé poledne a Tenkrát na Západě. ()

Seriálové rebooty na cestě

09.04.2022

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (více)