Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Charles Bronson v roli, jež jej vynesla ke slávě: zabiják z podsvětí, který vraždu povýšil na umění. V dalších rolích se objevují Jan-Michael Vincent a Jill Ireland.  V akčním snímku, za jehož scénářem stojí Lewis John Carlino, spolupracoval Charles Bronson již podruhé s režisérem Michaelem Winnerem. Jejich prvním společným projektem byl nedoceněný western Chatova země, o dva roky později pak spolu natočili akční drama Přání smrti. Bronson zde ztvárnil Arthura Bishopa, „mechanika“ neboli nájemného vraha, schopného zabijáka pověstného svým chladným přístupem k „práci“. S Bishopem se seznámí mladý a dychtivý Steve McKenna (Jan-Michael Vincent), který doufá, že jej Bishop naučí řemeslu. Ten se tomu nebrání, se Stevem absolvuje nejednu akci a mezi jeho učitelská moudra patří věty typu „vražda je jenom zabíjení bez povolení, a zabíjejí všichni – vojáci, policajti...“. Mezi akčními scénami se ve snímku objeví také Bronsonova manželka Jill Ireland, a to v roli atraktivní prostitutky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (107)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Sedmdesátka každým coulem, a budu se trochu rouhat, ale ty hudební motivy tlačené na hraně, když se zrovna skoro nic nedělo, byly snad až moc. Ale atmosféře celkově to spíš pomohlo, o tom žádná. Klavír mi připomněl Planetu opic. Skvělá honička na motokrosových motorkách, výborně vybraná destinace pro poslední zakázku (zatím jsme znali jen serpentiny u Cannes), solidní první dabing, lahůdkovej konec. A mám jednu šťouravou: kdo se Bishopovi staral o jeho flóru, když nebyl doma? (takovej dům bych bral všema deseti) ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Herecká kombinace Charles Bronson a Jan-Michael Vincent se mi moc líbila. Prakticky už tyto dvě jména v titulcích mě navnadila se na film mrknout. Jakmile ale film spustil přišlo pár "vtipných momentů" které mě rázem nutili si "překalibrovat" měřítko hodnocení filmu na "nebrat tolik vážně". Přece jen pokud hned na začátku (v rámci ukázky co je "pan Mechanik" za machra) když se vycapí celý z okna, aby ho bylo vidět všude okolo + tak trochu naivní předpoklad že se nepřijde na to kde požár začal mě hodně zklamal a táhlo se to celým filmem. Takže mrzí mě to opravdu moc, ale tady jde logika stranou až příliš :(. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Bronsonův nájemný vrah má vynikající charisma i dostatek přesvědčivosti, ale tím pro mne klady snímku končí. Zub času byl totiž ve svém hlodání nemilosrdný a tak se mi po letech jeví vraždy jako úsměvně překombinované, použité špičkové technologie již nenabízí ani žádné vetešnictví a do toho dramaticky vyhrává, v době vzniku tolik oblíbená, disharmonická hudba, která však u mne místo napětí vyvolává dávivý reflex. Pokud by mne tolik nepotěšil příjemně poťouchlý závěr, tak bych snad uvažoval i o horším hodnocení. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Kterak žák při závěrečné zkoušce předčil svého učitele a přitom vysvědčení již bylo dávno napsáno.. Clean. Fast. Professional. To není motto McDonaldu, či kliniky specializované na odběr spermatu, ale mechanika Chuckieho Bronsona. Nejdříve mu pošlete fotky auta i se servisní knížkou. On si ho pak sám obhlídne, zjistí, jak se chová na silnici a kdy zajíždí do garáže. V nestřeženém okamžiku si pohraje s brzdovou hadičkou, vyláká ho na silnici nad útesy a pak bum! Kovošrot už čeká. Vždyť on ty auta nespravuje, ale ničí..! Když pominu akční neapolské finále, zdál se mi tím nejprofesionálnějším zabijákem Winner se svou (vzhledem k nabízející se dynamice příběhu) uspávací režií. ()

hans500 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších akčních filmů Charlese Bronsona. Velkým překvapením je dost dobrý scénář i propracovanost příběhu a výborný konec. Bronson je ve výborné herecké formě, režie kvalitní, akční scény věrohodné, skvělá atmosféra i hudební doprovod je povedený. Ve výsledku tedy nejlepší film Michaela Winnera a jeden z nejlepších akčních filmů 70. let, jednoznačně tedy za 5*. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (16)

  • Začátek filmu je zcela bez dialogu. Nikdo nemluví celých 16 minut. (ČSFD)
  • V závěrečné scéně, kdy k domu Artura Bishopa (Charles Bronson) přijíždí Steve (Jan-Michael Vincent) v taxíku, je před domem zaparkován jeho Ford Mustang Mach 1. Z dálky je vidět, že ve voze není žádný vzkaz, ale když se Steve vrátí z domu, aby ve svém voze odjel, u vnitřního zpětného zrcátka je vzkaz o uložení bomby. (DruidKarel)
  • Obraz, na který se Arthur Bishop (Charles Bronson) dívá ve svém domě, a který se později v několika prostřizích ve filmu ještě objeví, je "Zahrada rajských potěšení", jehož autorem je Hieronymus Bosch. (rawboy)

Související novinky

Statham nahradí Bronsona

Statham nahradí Bronsona

23.04.2009

Hádáte správně, chystá se další remake. Crank 2 se sice v amerických kinech zastavil a komerčně nepřežil, ale na statusu Jasona Stathama jako jednoho z nejdrsnějších chlápků v akčním žánru to šrám… (více)

Slyovo krveprolévání neskončilo

Slyovo krveprolévání neskončilo

08.02.2008

Kolem nového Ramba je pořádně rušno. Nebude z toho sice superhit (přece jen, to maso je pouze pro silné žaludky), ale 50-milionová produkce se v pohodě zaplatí a DVD prodeje budou nepochybně vysoké.… (více)

Reklama

Reklama