Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

7Jendaaa7

To byl Góóól! Přesně to jsem si řekl po shlédnutí tohoto úžasného snímku. Film pro opravdové fanoušky fotbalu. Ve všem skvělý. Děj, milostné zápletky, rozhodování mezi rodinou a hrou, kterou miluje. Jakožto amatersky hrající fotbalista, tak jednoznačně 5 hvězd. ()

Shaman1135

V prvom rade, hnusné športové klišé o chalanovi, ktorý sa z ničoho prebojoval až k možnosti získať nesmrteľnosť. A možno i niečo viac. Je to opozerané a v horších rukách by to bolo neznesiteľné. Našťastie, Cannon to zvladol, z príbehu dokázal vytrieskať maximum, a i klišoidné scény dokázal podať ako tak s vlastnou krvou. Slušné herecké výkony, na slušne napísaných postavách (vlastne celý film stojí hlavne na charakteroch, mentorské postavy managera a scouta stáli nad ostatnými) , fajn vizuál, veľmi dobrý soundtrack. Film, v ktorom som sa reálne zamiloval do Anny Friel. Veľmi dobre natočené zápasy. Milé, i keď neškodné cameá skutočných hráčov tiež potešili. Samozrejme, v reále to takto nefunguje, ale reklama na Premier League funguje. Celkove priemerný motivačný film, v ktorom však každý futbalový fanúšik cíti niečo viac, niečo z rodinnej atmosféry, niečo magické. ()

Tumbik

Příjemný filmík. Je skvělé, že se v něm objevili i někteří velmi známí fotbalisté... :) Pohodovka :), rozhodně doporučuji... :-) ()

Bogrant

Inšpiratívny, i keď trochu naivný film o chudobnom mexickom chalanovi, ktorý sa vďaka svojmu, od boha danému talentu dokáže cez všetky prekážky prebojovať do anglického vrcholového futbalu. Sympatické, živelné, dramatické i vtipné, s dobrou osudovosťou. Pre mňa ako fanúšika Premier League a futbalu všeobecne, dosť postačujúce. ()

String

Reklama na fotbal a na Newcastle, pohádka pro dospělé. Jenom škoda že ten film neexistoval když mi bylo 8, to jsem se koukal na Rockyho Balbou a do deviti jsem mlatill do pytle:) ()

Infernor

Velice naivní příběh o tom, jak chudý Honza ke štěstí přišel.. ale i přes ten patos a občasnou infantilnost není film nudný.. Potěší přítomnost několika světových fotbalových osobností i záběry krásných fotbalových momentů.. 60% ()

Praso

Nebudu se zaměřovat na příběh, který je jasný hned od začátku (už jenom po průchodu přes hranici, sem si říkal při střihu "o deset let později"). Tento film není o příběhu, ale je o dětským snu, který má každý kluk, je jedno jestli jde o fotbal, hokej, či jinou životní lásku. Každý si přeje si svůj sen prožít a u tohoto filmu si ho každý prožívá, je to ovlivněné tím, zda máte rádi fotbal, či ho zbožňujete, nebo je vám ukradenej, ale rozhodně se můžete vžít do Santiága a prožít si s ním jeho sen. Třebaže je příběh velmi nerealistický, ale rozhodně vás nemůže urazit. Pro mě to byl MŮJ životní sen, který vím, že se mi už nikdy nenaplní, a proto sem se u tohoto filmu plně vžíval do Santiága. Film má své mouchy, ale jinak je to nenáročný, pěkně natočený film s cukrovym happyendem 90% eště jeden dodatek, všichni píšete o tom jak se zde mihnou Baroš a Šmicr, ale kdo si také všimnul Jirky Jarošíka ještě v barvách Blues (Celsea) :-) ()

Jasmín

Tři hvězdy za to, že je film o fotbalu a zajímavě vykresluje i jeho zákulisí v Premiere League. Toť vše pozitivního. Pohádka o chudém chlapci, kterak ke štěstí přišel mě ale bohužel nezaujala a ty všemožné klacky mu házené pod nohy od prvního pokusu na blátě, po rozšláplej respirátor mě spíš po čase začaly štvát. Nakonec se tedy samozřejmě chlapec probil do A týmu a stal se jeho hvězdou (ve dvou zápasech!!) ... haleluja a konec. Hodnocení nezvednu ani za Šmicrovu jednu přihrávku, mihnutí se Jarošíka a do konce Barošův gól v síti Newcastlu. Na druhou stranu se mi strašně líbil Marcel Iures (jako vždy) v roli managera, který mi připomínal Arséne Wengera - fakt mi tam seděl. Přesto, že v druhým dílu opět očekávám příběh s chutí sladkého sirupu, těším se na něj a rád na něj vyrazím do kina. Je to přeci jen fotbal .... ()

JohnyPine

Měl jsem trochu obavy, jak film hodnotí lidé, kteří nepropadli fotbalu tolik, jako já.Přecejen, pro fotbalového fanouška je film mnohem větší zážitek, než pro kohokoliv jiného.Celkově byl příběh zpracován velmi dobře.Snad bych jen poznamenal, že záběry ze zápasů byly, jako ve většině sportovních filmů, velmi hektické.Ale asi to ani nejde jinak, když fotbal na plátně hrají herci a né hráči. ()

honza1

Newcastle se brání útočné hře Liverpoolu. Míč má Baroš, naráží si s dalším hráčem, postupuje sám středem, střílí a je to Góóól! Ano, to byly časy, ale teď k filmu. Mladý Santi má sen: chce být profesionálním fotbalistou a čirou náhodou se probojuje až na nejlepšího hráče Newcastlu. Film má dobrý spád, atmosféru, pěkné fotbalové prostřihy, prostě se povedl a doporučuji všem kdo mají rádi fotbal a ti kdo ho nemusí dostanou velmi příjemnou podívanou. ()

VanStan

mám rád šport tento film som nevidel iba trošku ale stačilo. vôbec sa mi nepáči, nie som až taký nadšený fanúšik, a navyše space jam s michaelom jordanom bol určite lepší. ()

pedro10

Pro fanoušky fotbaly je to určitě skvělý film z fotbalového prostředí, ale ty které fotbal moc nebere to asi byla nuda. ()

Boris18

Pro příznivce fotbalu je tento film jako dělaný. I když jde občas, dá se říct nereálnost, když Santi celou dobu kope pravačkou a na konci kopne přímák levou, film opravdu skvělý. Mně osobně se film velice líbil a s radostí jsem mu dal 5 hvězdiček. ()

majklfly

Díky dohodě s FIFou jsem nad na chvíli opravdu uvěřil tomu, že se sen stal zkutečností a Santi hvězdou. (*) Při zápase v Norsku mi jemně řečeno tuhla krev v žilách. Ty efekty, záběry..(*). A poslední za emoce, které jsem cítil po shlédnutí tohoto snímku, protiže zhruba tam někde pro mě začíná 3-hvězdičkový film... ()

van.del

FIlmy ze sportovního prostředí jsou vždy ošidné, ale tenhle je celkem slušný. Logických chyb zde sice fotbalu znalý divák najde několik, ale to se dá překousnout...........až na jednu teda. To sakra nemohli do hlavní role obsadit někoho, kdo umí alespoň trochu slušně kopnout do míče ?! Santiago sice v zápasech a na trénincích předvání finty alá Messi/Ronaldo, ale když trénuje obyčejné kopy na branku, to si člověk myslí, že kouká na člověka, který vidí fotbalový míč podruhý v životě. (Tím nemyslím že by netrefil branku, ale ten jeho absolutně nefotbalový rozběh a způsob kopu, to praští do očí neskutečně) ()

2060

Mladý Santiago miluje fotbal. A když přidáte štěstí a trochu snahy tak se z menšími problémy dostane až do slavného Newcastlu Utd. Doslova z nuly hvězdou. Podle mě nejlepší film o fotbalu který máte možnost vidět. Emoce, napětí, vitězství. Skvělý příběh a dobře natočeno. Proto dávám tomuhle filmu, jako každý sportovní a hlavně fotbalový fanoušek 5 hvězdiček. Díky za něj. ()