Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

Ruuzha

Jako bývalý fotbalista nemůžu jinak :) na plnej to nebylo, ale byl to fajn film, předvídatelný děj i konec, ale mělo to všechno co by měl film tohoto typu pro fotbalového fandu mít. Je vidět že i vyloženě nefotbalové USA umí udělat dobrý fim o "socceru" 80% ()

Icefist

Na této trilogii se dá krásně odpozorovat, jak kvalitní je kinematografie v různých zemích. Protože ať může někdo nadávat na tu americkou, tak zde je vidět, že patří k tomu nejlepšímu. I druhý díl od Britů je fajn, ten trochu víc sráží příběh. Ale jak to dokázali zmršit a zazdít Němci ve trojce? Hnus. Zpátky k jedničce, kde sledujeme vstup Santiaga Muneze na prvoligovou fotbalovou scénu. Zápasy jsou zpracovány napínavě a natočeny přitažlivě, když si k tomu dodáme nejednu ukázavší se fotbalovou hvězdu, tak hodnocení letí nahoru. Co ho zarazí, to je především několik nelogičností a chyb. I když ne všechny zde zmíněné donem corleonem chybami jsou, viz situace po druhém golu Liverpoolu, kdy ve skutečnosti přichází střih a liverpoolští rozehrávají ne po golu, ale z důvodu začátku druhé půle. 80 % Oblíbená část- Alan Shearer střídající Santiaga na stroji v posilovně ()

WolfR

Docela průhledný scénář, ale ve skvělé formě! Fotbalová atmosféra z toho přímo sála. Hned máte chuť si jít zakopat. Takový filmeček o fotbalu a o anglické Premiere League byl potřeba, 4 hvězdy. ()

otík

Průměrný snímek o mexickém klučíkovi, který díky se díky tomu, že uměl hrát dobře fotbal, dostal z Ameriky do Anglie, kde se prosadil v Newcastlu United, setkal se s velkými hvězdami fotbalu (Shearer – jen na hřišti, v baru naprosto kožení Raul, Zidane a Beckham) a ukázal nám, jak to funguje v zákulisí profesionálních klubů. Ale jde o sportovní snímek, těch není tolik a jako takový, ačkoliv se nevyhýbá mnohým schématům (přítel, který důvěřuje svému svěřenci i přes prohry, počáteční neúspěchy, různá ponaučení do života), patří určitě k tomu lepšímu, co kdy bylo natočeno. ()

PADDY

Docela v pohode, ale strasne naivni.Ve dvojce vyhraje s Realem Champions League a ve trojce s Mexicem World Cup?? Ne dekuji. Jo a taky bylo divne ze vsichni kolem Newcastle meli jine accenty nez anglicke.Skotsky, severoirsky a irsky. Jediny kdo mel anglicky accent byl klasicky Beckham.Celkove....hm....no nevim.nevim. ()

tom88

Celkom slušný film zo sveta fotbalu. Je to síce natočené takým tým americkým rugbyovým štýlom, ale neprekáža. Príbeh a dej je pekný, ale už dosť ohraný. Herci celkom ušli a film slušne bavil. 70%. ()

WinnJets

Naivní a nevěrohodné drama z fotbalového prostředí plné školáckých chyb režiséra. Nevím co si od tohodle Danny Cannon sliboval a pro koho tenhle film vlastně točil, ale každý fotbalu znalý fanda prostě musí vidět jak laxně a bez zapracování skutečných detailů byl tenhle snímek natočen. Na druhou stranu ten kdo fotbal nesleduje vůbec, či jen tak povrchně se u filmu asi pobaví a třeba má drahá polovička (poté co jsem jí vyjmenoval celou škálu nesmyslů v tomhle filmu) řekla, že to jsou jen nedůležité detaily pro fanatiky. No, prostě se jí tenhle film líbil, takže pro ženské to asi bude...:) ()

Babba

Tento film film me dostal!Hodne se mi libil! Hlavne me dostalo ze tam byli hraci jako Beckham, Zidane, Gerrard, Raul atd. Skvělej film ()

chelseaman22

Výborně, I love it! Jako fotbalového fanouška mne film nadchnul. Vynikající "pohádka". Kuno Becker mě dostal, film jsem hltal, jak Kapitána o pátečních nocích. 80% ()

Stegman

Jak zde jistí recenzenti píšou, film je plný věcí, co už tu byly. Jestliže je ale fotbal nebere, proč se na to dívali? Pro mě je fotbal (a anglický zvlášť) jedna velká libůstka. Kdo to cítíte stejně, a nečekáte (jak někteří naivové) drama ve stylu Million dollar baby , tak budete spokojeni. Fotbal je KRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁsná hra! ()

adams89

Je to spíš taková pohádka pro naivní mladé fotbalisty, jejichž snem je stát se profesionálním hráčem. Mužská obdoba Blafuj jako Beckham. Že by ale měl špičkový evropský klub tolik trpělivosti s umouněncem támhle odněkud z Tramtárie, to vážně pochybuju. Fotbalové tréninky a samotné zápasy jsou ale natočené solidně. Místy mě film docela i bavil. Potěší i účast nějakých těch světových jmen, včetně našeho Baroše a Šmicera. Nic víc než oddychovka to ale není. Lepší zážitek z fotbalového prostředí najdede třeba v Prokletém klubu režiséra Toma Hoopera. ()

Mrkvič

Je to sice plné příšerných kravin a narvané snad vším myslitelným v tomto žánru, ale i tak to pro mě záhadným způsobem drží slušně pohromadě. Asi holt mělo nějaký důvod, že byl Danny Cannon jeden čas nadějným režisérem. Střih a kamera také dost zamaskují nijak excelentní sportovní záběry (samozřejmě až na tu reálnou premiere league). Jen škoda těch logických chyb, které někde už dost kazí celkový dojem. ()

Jizni Tlapa

Název je bohužel stejně originální jako fočus samotný! Nejde o to, že je to dementní hra! Chtěl jsem snímek plný jedinečného odhodlání, tréninkových pasáží, dobře nasnímaných zápasu a hlavně charismatického hlavního hrdiny, který jde tvrdě a hlavně nekýčovitě za svým snem......nic takového.. ()

drederik

Škoda spousty nelogičností, které fotbalový analfabet snadno přehlédne, ale znalce zamrzí. Ale jinak určitě jeden z nejlepších filmů z prostředí tohoto krásného sportu..Dokonce i s českou stopou. ()

geklon

Nejenže si zde FC Liverpool nechá nabančit od Newcastlu, ale celý film je jedno uboze namotané klišé. Taková příručka čeho se ve sportovním dramatu vyvarovat . ()

LittleJohnny

Jakožto bývalý fotbalový hráč mě tento film velmi pobavil a má něco do sebe. Na stranu druhou fotbal asi není vděčné téma pro celovečerní filmy... ()

Fiorenza

Ukázka fotbalového talentu Santiaga Muneze už vzbudila v mnoha fotbalistech, po celé zemi velkou touhu, být profesionálními hráči, jako on. Krásně zpracované dílo odehrávající se přímo na místě jednoho z nejlepších klubů Anglické první ligy, má velmi napjatý a dojemný příběh. Ukázkové dílo z fotbalového světa. Hodnotím 5* ()