Režisér Olivier Marchal (sám bývalý policista) natočil příběh na základě skutečných událostí a situoval ho na slavné Quai des Orfevre – Nábřeží Zlatníků 36, do sídla pařížské policie. Právě tam začíná drama dvou policistů Léa Vrinkse a Denise Kleina, které kromě příslušnosti k různým útvarům – Léo pracuje pro BRI (Zásahová a pátrací brigáda) a Denis pro BRB (Brigáda pro boj s organizovaným zločinem) – dělí i rozdílný postoj k práci. Zatímco Denis usiluje především o moc a postavení, Léo patří k onomu staromódnímu typu policajtů, posedlých svou prací, kteří mají známé na obou stranách zákona, a v zájmu spravedlnosti občas neváhají jeho hranici překročit. Jejich cesty se osudově protnou ve chvíli, kdy mají spolupracovat na případu série ozbrojených přepadení. Každý postupuje svými metodami, přičemž Léo je sice úspěšnější, ovšem za cenu rizika, jež se může obrátit proti němu. A také obrátí, protože Denis neváhá využít každého způsobu, aby svého kolegu porazil a získal kýžené místo šéfa policie. Na otázku „A co policejní etika, to vám nic neříká?“ – Denis odpovídá: „ S tou už si dávno vytírám…“ Do hlavních rolí policistů, kteří spolu svádí nelítostný souboj, obsadil Olivier Marchal slavné filmové hvězdy Daniela Auteuile (Královna Margot, Hrbáč) a Gérarda Depardieua. (Česká televize)

MI-380

Úspěšné navázání na kvalitu v tradici francouzských policejních kriminálek. Ze všech těch chlapů přímo vyzařuje posedlost svou pravdou a odhodlanost jít za ní třeba až do pekla. 85%. ()

m.a.t.o.

„On si užíva a nám tu idú odmrznúť gule." – „Len nech si to užije. Aj tak je to jeho posledná jebačka." Slušný francúzsky thriller. To je slovné spojenie, ktoré sa naposledy používalo v 70. rokoch. Lenže výnimka potvrdzuje pravidlo, a práve takouto výnimkou je Tridsaťšestka. Výborne napísaný scenár, parádne obsadenie hlavných i vedľajších úloh a atmosféra tak hustá, že miestami by sa dala krájať nožom. Akčných scén je minimum a sú natočené dosť neobratne, ale to mi vôbec nevadilo. Na nich totiž tento film nestojí. 80 % ()

Autogram

To je radosť podnikať zločincom, keď sa policajti bijú a zabíjajú medzi sebou. Obaja sokovia sú obzvlášť drsní a taký je aj film, len je občas na mňa príliš pomalý a tak sú to trochu slabšie štyri hviezdy. Čakanie na pomstu sa ale vyplatilo, tých sedem rokov uplynulo ako nič, možno túto časť vo filme trochu zanedbali. ()

Nepi

Vynikající francouzká kriminálka o zkorumpovanosti a statečnosti jednoho policejního sboru.Scénáristicky,režijně i herecky povedený film, který je napínavý a následné události mají rychlý a místy až dokonalý spád.Gérard Depardieu si svou roli záporáka vážně užíval... ()

Ironfood

Solidní francouzská kriminálka, ale chybí tu nějaké výraznější scény, které by člověku utkvěly v paměti. Taky by to podle mě chtělo trochu víc zapracovat na postavě "zlého" poldy", kterého hraje Depardieu. Ten se občas chová dost nelogicky, jen aby se jasně demonstrovalo, že je ten špatný. Takže spíš 3,5 hvězdičky... ()

Georgex

Skvělá žánrovka, která proti sobě svede mé dva oblíbence a velikány francouzského filmu Gérarda Depardieu a Daniela Auteuila, kteří do svých rolí nejenže skvěle sedli, ale rovněž podávají obdivuhodné výkony. Válka policajtů má vše, co jsem miloval na francouzských krimi filmech z osmdesátých let, neboli atmosféru, napětí, zvraty, skvělý příběh a tempo, které zastaví až závěrečné titulky. Moje hodnocení 80%. ()

giovanni3

Film je to zajímavý, ale zklamal mne hlavně dějově. Nosné scény se zde vcelku rychle ukončují obdobně jak zde policisté mění strany. V asi 3/4 se děj trošku rozjel a čekal jsem jak dopadne ta pravá pomsta, ale fakticky to celé tak něj vyšumělo solidním posledním zvratem, ale jinak kde nic tu nic. Herecky exceloval Daniel Auteuil, ale naopak Gérard Depardieu mne zde moc nenadchl. Zaujala krásná Camilla (Valeria Golino). Celkově lehké zklamání a tak pouze silnější 3z5. ()

Smileface

Atmosféra vypilovaná do nejmenšího detailu, depresivní záběry kamer, krutý příběh, výborné herecké výkony a skvělá hudba. To je ve zkratce vše, čím by se dal popsat tento film, doporučuji všem silnějším náturám. ()

ethos

Celkom prijemne prekvapenie. Si ce trosku malo akcne a emotivne, ale celkom dobre sa to pozeralo. Dobra pointa, dej sa plynulo vyvijal, proste dalo sa na to pozerat. ()

Sdoom

Nadprůměrná kriminálka, která ukazuje policii z té horší stránky. Výborné herecké výkony a přímý, nekompromisní děj jsou asi největšími přednostmi snímku. Velmi dobré 4 hvězdičky. ()

kenkaku

Asi hodinu to byla velice solidní podívaná (až na tu evidentní kravinu jak si vzal ten nůž - jasnou scenáristickou berličku). Pak jsem byl najednou svědkem totálně idiotského zásahu s naprosto vypatlaným výsledkem. To film zcela zabilo. Od toho momentu to už byla jen další francouzská píčovina s jednou nelogickou kravinou za druhou. ()

Fish

Klasická a výborně realisticky natočená francouzská kriminálka. A k tomu ještě dva výborní herci, kteří jsou schopni zahrát absolutně cokoli (četl jsem, že jejich obsazení mělo být dokonce opačné). Nikdy jsem ještě neviděl, že by Depardieu hrál tak zápornou postavu (teda, apoň si nevzpomínám). Hodně dlouho jsem váhal mezi 4* a 5*... Nakonec teda 4*, ale opravdu hodně vysokých... ()

Luciášek

Neobvyklé, nekomerční a velmi citlivě podané drama, které je ukázkou toho, čím se lidé od sebe liší...Vynikající a velmi působivé dílo! Rozhodně francouzský skvost. ()

casioa....

Nadpriemerný akčný film o policajtoch. Môžem mu akurát vytknúť prílišnú krátkosť stopáže...podľa mňa sa to na tie 2 hoďky fakt dalo rozhodiť-bolo by to "vláčnejšie"..ostrejšie. Ale čo už neva...iné výtky nemám. Depardieu "špinavec" ako vyšitý...ale najlepší je Daniel Auteuil ...na konci v roli osamelého pomstiteľa---jeho výkon bol určite mimoriadnym pozitívom! ()

Rudinsky

Koniec, zápletka a výkony hlavných hercov kastujú tento francúzsky počin do výšin, kde na ne nedočiahne ani komerčne pretlačenejšie Purpurové rieky. Dokonca ma prekvapil aj Depardieu, že vie byť bytostne hnusný a slizký. Dokonca taký slizký, že robí reklamu aj na jednu Francúzsku pochúťku :) ()

Mistickzz

Film s výbornou atmosférou a studeným nádychom, ktorá sa do vás ani a chvíľu neprestane zabodávať. K tomu iste dopomáhal i skvelý klavírny doprovod a celý film pripomína staré dobré krimi zo 70.-80. rokov. Akčné scény sú nakrútené veľmi precízne a Daniel Auteuil a Gerard Depardieu ako policajný rivali výborný. Filmy ako tieto milujem. 85% ()

hlošík

Aniž bych chtěl Válce policajtů upírat strhující akci, v jejím srdci stojí především skvělá práce s postavami a vůbec trochu atypický přístup k žánru. Jádrem příběhu totiž není ani tak souboj policie s kriminálním gangem, neboť ten sám slouží k rozvinutí hlavního příběhu - příběhu dvou policistů s obdobně pochybnými metodami. Avšak zatímco jeden se k nim uchyluje za účelem dosažení spravedlnosti, pro druhého jsou prostředkem spíše pro dosažení kariérních cílů. Ani zde film ale nezůstává průhledný a návodný tím, že by jednoznačně směřoval divákovy sympatie k jednomu z protagonistů – i tak problematické jednání Depardieudova detektiva je více pochopitelné díky zasazení do kontextu pošlapaných ambicí a pocitu méněcennosti oproti více oblíbenému kolegovi. I tak ovšem nelze říct, že by Válka policajtů byla bez nedostatků. V poslední třetině totiž jako by režiséru Marchalovi nestačilo, jak obratně rozehrál kriminální drama prostřednictvím ústředních postav, a ke konci se tak začíná upínat k až přílišné doslovnosti některých scén – ať už se jedná o zbytečně opakující se flashbacky či užívání sentimentální hudby u vypjatých momentů. ()

lonewolf

Spolupráce zločinců a policajtů tady byla, je a bude. Je ale těžké odhadnout, jestli se zločincem stává i policajt, který musí využít zločince, aby zachránil druhé a zároveň ukázal svůj charakter. Výkon hlavních herců je špičkový a závěr ještě lepší. Scéna kdy Daniel Auteil může zastřelit Depardieho, ale zvolí jiný mnohem rafinovanější způsob dělá tento film opravdu špičkovým. ()