V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

macherano

Velmi dobrá az skutocna myslienka miestami tam boli hluche miesta ale celkove velmi dobry dojem nato aby sa ludia zobudili a hlavne u nas kde sa vsetci pozerame uz dvadsat rokov co spravila politika s nasou krajinou ()

Icewalk

// "He was me, you, he was in us" // Úžasný film s grandiózní myšlenkou. Natalie Portman, vynikající herečka velmi dobře ztvárnila tuto roli. Režie vynikající, není ji co vytknout a to ani nemluvím o scénáři. 90% ()

Setkon

A já těm Wachowskim tak fandil… Vizuálně to zaujme, herci dělají, co můžou, ale vykreslení motivů anarchisty, který by snad pořídil lépe, kdyby se odstěhoval do Skotska a počal svou rebélii tam, je tak nedostatečné, že si snad Snydera a jeho Strážce (ne ty sovy) vyzvednu na piedestal skoro tak vysoký jako Nolanův... Za podprůměrný pokus tři hvězdy, ale jestli tohle udělají s dalšími matricemi, nebudu už tak shovívavý… ()

doom.cz

příjemně dystopické, ale klidně bych to užil mrazivější. každopádně jsem film slupnul na posezení bez přestávek. 5* ale nedám, chybí mi hlubší poselství ála Matrix. závěr filmu mi vyrobil trochu husí kůže, pohled na zástup maskovaných procházejících mezi vojáky se povedl ()

monia

Pre mňa jeden z najlepšie sfilmovaných komiksov poslednej doby. Všetko primerane nadávkované a herci (špeciálne Natalie Portman) skvelí. Za mňa plný počet bodov. ()

Rathe

Hodně se mi líbil futuristický Londýn a postava Véčka. A dobrou částí byl únos ve vězení a čtení toho příběhu dívky. Člověk by se neměl bát udělat změnu, když je to nutné. Ale "akční" scény by měli být více akční. ()

tomkat

Důležité: hodnotím film, ne jeho společenský přesah. No a to hodnocení? Jak je základní kostra dobře zpracovaná, hezky se na to kouká a herci dělají, co se jen dá, přesto cítíte, že tady se nevyužil zdaleka potenciál - hlavně obsahově, a tím ani myšlenkově. To ale neznamená, že se nemáte zvednout a mazat se na ten film podívat: už teď je v kánonu filmové tvorby počátku tisíciletí. ()

Mrliš

Na jedno shlédnutí to je celkem dobré. Co tomuto filmu chybí je vyváženost mezi mluvením a akcí. Akce tam téměř není a pořád se jen kecá a tím se stává místy nudným. ()

JJzL33

Tak tenhle film mě hodně bavil...a vlastně ani nevím proč.....asi to bylo tou poetikou hlavního hrdiny, či křehkostí Natálie....možné ne...nevím, ale za mě 90%. ()

drovi

Nie som komiksový čitateľ a naposledy som čítal Pifíka a ešte jeden scifi kreslený príbeh v časopise ABC na poslednej strane. :) To bol jeden z najlepších časopisov pre deti v minulom režime. Toľko na vysvetlenie aby aj narodení po r. 90 pochopili. :) Ale naspäť k filmu. Perfektne natočený príbeh s vynikajúcim hereckým obsadením, ktorý nás zaviedol do totalitného režimu a je vlastne varovaním pre nás všetkých. Skvelá atmosféra dokreslená hudbou a to všetko Vás núti sa hlboko zamyslieť. Je tam kopec skvelých myšlienok, kvôli ktorým sa ešte k filmu vrátim. A domnievam sa, že pomaly sa stáva aktuálnym. Spravodlivosť si zobrala dovolenku a je na nás všetkých či tam ostane alebo sa vráti na Zem. ()

Jirkacek

V jako vendeta se stal jedním z tech mála filmů, které mne doslova přikovaly k obrazovce a nedovolily mi ani na chvíli odejít pryč. Což se vzhledem k jeho délce 132 minut stalo stejně hrdinským skutkem, jaké předváděl maskovaný hrdina v tomto napínavém akčním thrilleru z budoucnosti. I když když se na tom tak zamyslím, ono vlastně ani nemusí jít o nijak vzdálené období a klidně by se mohlo odehrávat i v naší malé zemičce. Děj filmu však pojednával o událostech v Británii, které tvrdou rukou vládl jeden muž a v zemi zmítané korupcí a násilím docházelo k tyranii a útlaku. Paradoxně se týkalo jen části obyvatelstva, která toužila po spravedlnosti a svobodě, zatímco většina lidí byla spokojena s relativním pocitem bezpečí a pohodlnosti. Hned v prvních scénách jsme se doma seznámili s dvojicí hlavních kladných hrdinů, když byla přepadena bandou hnusných chlápků mladá dívka Evey v podání rozkošné Natalie Portman, kterou zachránil tajemný muž v masce říkající si V. Toho si střihl Hugo Weaving, ale nemohu to na vlastní oči potvrdit, protože se během celého filmu neukázal na světle božím. O něco později chrabrý bojovník za práva občanů vystoupil v TV, aby vyzval občany Británie ke vzpouře proti diktátorovi a totalitní vládě. Zároveň sdělil, že přesně za rok se na scénu vrátí a vyhodí do vzduchu budovu parlamentu. Nicméně od té chvíle policie - i ta tajná - začala po něm i po Evey intenzívně pátrat, což se vlastně dělo celý film, s několika vzpomínkami na minulost, ze kterých jsme se dozvěděli, proč vlastně V proti vládě bojuje, co se mu kdysi stalo a proč vyhledává a zabíjí určité osoby - třeba moderátora TV, doktorku nebo kněze. Děj byl hodně zajímavý, ovšem nedá se říci, že by byl pořád napínavý. I tak jsme se doma nemohli od obrazovky odtrhnout a v myšlenkách pana V jsme hledali odkazy či nápady, zkrátka snažili jsme se číst mezi řádky. Tady bych ocenil kvalitní český dabing, díky níž věty mstitele zněly jako verše v nedělní chvilce poezie. Dvě hodiny utekly jako voda a až na krvavý závěr, který byl trochu uhozený, jsem byl nadšen. Každopádně bych tento film zařadil mezi ty vůbec nejzvláštnější, jaké jsem kdy viděl. Možná i to byl důvod, proč jsem jej začal shánět na blu-ray disku a mé úsilí bylo v lednu 2019 úspěšně završeno. Samozřejmě jsme si vendetu pustili znovu a opět jsem hltal každé slovo a vůbec jsem se nenudil. K dobré zábavě mi pomohlo, že jsem si nepamatoval detaily a spíše jsem si užíval každou scénu. Své hodnocení jsem ani po druhém shlédnutí nemusel změnit, což svědčí o vynikající úrovni snímku. Suma sumárum V jako Vendeta ode mne získala možná trochu překvapivě plný počet pěti véčkových hvězdiček *****. ()

NoodlesCZ

Wow. Hamba, že jsem to viděl až teď. Celkem trefné i na současnou dobu a ta romanťárna, košík symbolů a frází mě vůbec dojem nepokazil :). Vidět stejný film, ale laděný víc trpce, aby to nebyla taková pohádka, tak ve mě sakra trne co se semele za dalších 20 let. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Náš příběh začíná, jak už to často bývá, u mladého a slibného politika. Je to hluboce věřící muž, člen Konzervativní strany. Jde pevně za svým cílem a neohlíží se napravo ani nalevo. S rostoucí mocí bobtná i jeho fanatismus a jeho stoupenci jsou stále agresivnější. Až jeho Strana podpoří projekt ve jménu národní bezpečnosti. Nejdřív se tváří, že vyvíjejí biologické zbraně, a proto se na náklady nehledí. Nicméně, pravým cílem projektu je moc." Příběh o svobodě a demokracii ve světě, kde vládne násilí a korupce. Film nemá svižné tempo, což může někoho nudit, nicméně má v sobě hloubku a předává jisté poselství. Když tam je akce, tak to stojí za to. No, ale buďme upřímní, akce je nejvíc až v závěru. Roztomilá Natalie Portman byla skvělá. Nejvíce mě zaujala, když byla oblečená jako lolitka. Nejméně tehdy, když byla vězněna a přišla o vlasy. Hugo Weaving alias agent Smith, co k němu dodat. Za celý film jeho obličej neuvidíte a pokud koukáte s dabingem, tak ani neuslyšíte jeho hlas... V podstatě jakoby tam nebyl. "Jsi jako já." - "My dva máme společné jen to, že brzy oba zemřeme." - "Jak by sis to představoval?" - "S rukama kolem vašeho krku." - 70%. ()

Kaylar

Až se skoro stydím za to, že tento snímek tak dlouho stál mimo moji pozornost... Nicméně svou chybu jsem napravila a s radostným pomlaskáváním můžu pravit, že se jedná o zvláštní, netradiční (a výtečný) film. Donutí diváka k zamyšlení a ta proklatá maska, kterou V ne a ne sundat, dráždí až k zbláznění... Divák je nucen po celou stopáž filmu si vystačit s podmanivým Weavingovým hlasem, což však shledávám za dostatečně uspokojivé. Podotýkám, že komiksovou předlohu neznám, a proto se k filmu nemohu vyjádřit z tohoto hlediska. ()

cartouche

Hollywood mě neustále překvapuje tím, co je schopný točit za ptákoviny. P.S.: A jejda! Pod scénářem jsou podepsáni sestrobratři Wachovští! No to bude asi jen náhoda, že výtvory této úchylné dvojice se mi pokaždé jeví jako nesnesitelný hnus. ()

BlackBarron

Tento film by si podle mého zasloužil mnohem více pozornosti, skvělé obsazení, výborný scénář a úžasné vyvrcholení. Alternativní realita kde vládne "fašistická" diktatura, maskovaný hrdina co pomocí atentátů v předvečer Guya Fawkese odpaluje významné stavby, mladá novinářka co se tomu snaží přijít na kloub a nakonec se do hrdiny zamiluje. Prostě Masterpiece. A maska co dala vzniknou symbolu politického odporu je jen bonus. Doporučuji všemi deseti. ()

tenna

Nevím proč, ale tenhle film jsem odkládala hrozně dlouho. Dnes vím, že to bylo dobře, pro tenhle film musíte dojít do určitého věku. Videla jsem ho poprvé nedávno a od té doby už asi 5x. Jak by naše společnost vypadala, kdyby Hitler vyhrál? No asi nějak takto. Vycházky, tajná policie, jedna strana a jeden vůdce. Jo tak nějak by to bylo. Hugo Weaving, ač zakryt maskou, předvedl parádní výkon. Nevidíte obličej, ale do jeho hlasu se prostě zamilujete. Tchaikovsky je třešnička na dortu, kterou si vychutnáte za doprovodu ohňostrojů ničících Londýnský parlament. Natalie Portman zase ukázala, že umí zahrát všechno a je jedno zda má vlasy nebo je plešatá, pořád je kost. U scény, kde ji holí hlavu ukápne slza nejedné dívce, protože co je větší klenot než vlasy. Je to ten film, kde hlavní hrdina musí prostě zemřít, aby ostatní mohli žít a jít v jeho stopách. Trošku veselejší a obdobné provedení filmu 1984 aka kdyby Julie a Smith přežili a svrhli režim, vypadalo by to nějak takto. Prostě jeden z filmů, který musíte vidět, než zemřete. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)