Film režiséra Lasse Hallströma Psí poslání vypráví cituplný a překvapivý příběh jednoho věrného psa (namluvil Josh Gad), který nachází smysl své existence prostřednictvím životů lidí, které učí smát se a milovat. Během pěti desetiletí nás jeden hlas, hlas neúnavného psa, zavede na strhující a povznášející cestu, na které promlouvá k srdci všech lidí, kteří kdy milovali nějaké zvíře. Přestože se během těch let postupně reinkarnuje do několika psů různých ras, je to jeho pevné pouto se spřízněnou duší jménem Ethan, které přenáší a inspiruje jednoho psa na jeho cestě za nalezením vlastního poslání a skutečného smyslu existence a pro svého chlapce. (Freeman Ent.)

pierrek22

Koukám že se takové filmy točí jiným stylem než např. Benji a jiné starší. Tam se pes smutně podíval a chtělo se mi brečet nad tou beznadějí a kopat vzteky do televize abych ho zachránil. Ty nové jsou opatrné... hlavně neurazit, hlavně moc nenaštvat. V době digitální doby se dají dramatické scény natočit i jinak. Zvíře u toho vůbec být nemusí. V reálu se s nimi zachází daleko hůř a tento snímek na to mohl upozornit. Ne každý pes nebo kočka žije ve štastné rodině. ()

bambiz

Nic, co by už nebylo vidět někde jinde, kompilát dojemných psích příběhů s důrazem na rasovou vyváženost lidských i psích herců. Nejvíc mě dojalo vidět zestárlého Denise Quida. ()

Majkowski

Skvělý Feel-Good Movie. Vlastně ani pořádně nevím, co k filmu napsat. Napadá me jen konstatovat fakt, že to je první film, který mě za posledního půl roku dokázal dojmout. (90%) ()

aneta105

Dost dojemný a i zábavný v jednom filmu, a za mě musím uznat- a to nejsem na ubrečené filmy- že se mi tento film líbil dost 90% ()

Final

Psích filmů je poměrně dost. Ať už se bavíme o těch vážnějších, jako je Marley a já, či o těch odlehčenějších, jako Marmaduke, vždy se jedná o poměrně povedené snímky. Psí poslání si však hraje s lidskou psychikou trochu odlišně. Jádro filmu, i když decentně, se točí okolo reinkarnace a o možnostech být se svými blízkými i po té, co je rozdělí prostor i čas. Díky tomu se ve filmu mísí radostné a vtipné scénky s těmi dojemnými, u kterých nejednomu tvrďákovi spadne něco do oka. Rozstříštění mezi několik životů sice nese i pár záporů, mezi které patří nevýrazné postavy a události mimo hlavní dějovou linii. Bylo by jistě možné z některých scén vymáčknout více emocí a možná i trochu poučení. Například, kdyby byl Bailey předposledním mužem i týrán, jistě by to působilo daleko emotivněji. Ale chápu, že hrát si s psí psychikou i s tou lidskou je poněkud oříšek. Ale Lasse Hallström se s tím dokázal popasovat na výbornou a právě pro to se Psí poslání řadí k nejlepším psím filmům naší doby. ()

ragnar1

Od filmu jsem nic moc neočekával. Nejsem žádný velký nadšenec do psů, ani jejich odpůrce. Celým snímkem jsem byl mile překvapen. Možná za to mohla atmosféra letního kina kdesi na vesnici, kde by to nikdo nečekal. Příběh měl vtáhl do děje daleko více než Hačiko, proto také tak vysoké hodnocení. ()

Krevetka12

Jako jo, možná je to trochu takový typický americký doják, co má za úkol chytnout za srdce, ale na mě to teda zafungovalo. A protože jsem mírně dojatá, i když tenhle komentář píšu více jak 14 dní od zhlédnutí, nemůžu jinak, než dát 4 hvězdy. Moc se mi líbil nápad filmu i "mile" provedené zpracování. No prostě na podzim, až se budu chtít schoulit do deky u čaje a vychutnat si něco jiného než infantilní romantickou komedii, bude tento film dobrou volbou, ()

Nagasha

Ze záčátku sem se párkrát upřímně zasmál a říkám si jaký příjemný filmeček.. Po 30-ti minutách pračka na city, která mě donutila se 2x rozbrečet jak malou holku, po hodině sem to vypnul. DOPORUČUJI raději vynechat tuhle sračku. ()

Acner

Nebylo to špatný, ale citové vydíračky mě neberou. A ta reinkarnace? To mě taky neoslovilo... Navíc děj rovněž o ničem, od začátku bylo jasné, co se bude dít... ()

Jarsey

Je to film, který pochopí jen pejskař a milovník psů. Ten v něm najde atmosféru, ten pochopí bolest, když se v minulosti musel loučit se svým miláčkem, vzpomene si, jaké to je, když k němu pejsek přijde, aby ani jeden nebyl sám. Patetické? Neřekla bych, prostě někteří z nás ví, že jsou pejskové úžasní a tenhle film to dokázal tím nepatetickým způsobem ukázat. I když rozuzlení bylo předvídatelné od začátku filmu, jen jsme čekali, jak k tomu vlastně dojde. Takže všichni, kteří nemáte k pejskům nějaký vřelý vztah, vy ten film pravděpodobně prozíváte a vaše oči budou trávit asi většinu času ve sloupovité poloze. Film nemá v podstatě děj, není tam zápletka, nečeká se na vyústění nějakého dramatu, prostě si běží svým tempem a skoro až dokumentárně ukazuje několik životů jedné krásné čtyřnohé duše. ()

Cuffini

Psí posrání začíná nudně, hraje na city a vnucuje nám reinkarnace psího života. Proč ne. Ale kdybych chtěla brečet u televize, tak si pustím Výměnu manželek... Tak třeba v příštím životě. A nejsmutnější na těhlech filmech o zvířatech je, že ke šťastnému a spokojenému životu mají kvůli lidskému byznysu a pokrytectví, hodně daleko. Styď se, člověku zlá. Fuj je to! ()

Vaclav.Krali

Tenhle film se nemůže nelíbit.... Zvlášť pokud máte doma psa.... Budete se smát, dojímat a brečet ..... A na svého psa se začnete dívat jinak než dřív. ()

Trucker odpad!

Zpočátku to vypadalo poměrně zajímavě, ale velmi rychle to sklouzlo k prosté (skutečně velmi prosté) koláži chování psa v různých prostředích, navíc chování psa bylo až na drobné výjimky naprosto nereálné. Pouhá tupá koláž jednotlivých obrazů, v nichž se vyskytuje pes, který jakoby svým pohledem hodnotí jednotlivé situace. Trapné, o ničem, a každý, kdo někdy měl zvíře, se tomu může jen sarkasticky vysmát. ()

PF 2018

PF 2018