Film režiséra Lasse Hallströma Psí poslání vypráví cituplný a překvapivý příběh jednoho věrného psa (namluvil Josh Gad), který nachází smysl své existence prostřednictvím životů lidí, které učí smát se a milovat. Během pěti desetiletí nás jeden hlas, hlas neúnavného psa, zavede na strhující a povznášející cestu, na které promlouvá k srdci všech lidí, kteří kdy milovali nějaké zvíře. Přestože se během těch let postupně reinkarnuje do několika psů různých ras, je to jeho pevné pouto se spřízněnou duší jménem Ethan, které přenáší a inspiruje jednoho psa na jeho cestě za nalezením vlastního poslání a skutečného smyslu existence a pro svého chlapce. (Freeman Ent.)

progression

Přesto, že Lasse Halstrom patří mezi mé nejoblíbenější režiséry (i když je dost často "citový vyděrač") a psy mám rád, tak ze shlédnutí tohoto filmu mám trošku rozporuplné pocity. Výborná hudba Rachel Portman, skvělá kamera, nezapomenutelní psí představitelé (obzvláště Bailey I), jenže mně to tak trošku připomínalo jak pejsek s kočičkou pekli dort - také tam dávali jen ty nejlepší věci, ale výsledek určitě nebyl úplně nejlepší. Samozřejmě tento film není vůbec špatný, ale na "Hačikó" (nebo i "Bima") nemá ani náhodou. Tam byly ty psí osudy i osudy lidí okolo zobrazeny daleko zajímavěji, poutavěji a asi i dojemněji. V tomto filmu byla ta "roztříštěnost" spíše kontraproduktivní. ()

Beatle

Byla to prvoplánová dojímačka; ono když máte na krajíčku už při traileru, tak je jasné, že se slzavému údolí nevyhnete. Film se mi vlastně líbil. Mám psa, takže na mě působil dozajista více. Jenže...to že mám psa mělo na druhou stranu i opačný efekt, protože takhle prostě pes nepřemýšlí! :D Psí emoce jsou spíš "radost, nuda, spánek, hlad", proto jsou vlastně všechny mazlíčkovské filmy hrozně zavádějící, vyvolávají u lidí pocit, že pes je jako člověk, a proto se k němu jako k člověku musíme chovat, rozmazlovat ho, kupovat mu oblečky, nevychovávat, netrénovat, však on to Alíček pochopí...a tak vznikají rozmazlené čivavy a neurotičtí špici (všem solidním chovatelům čivav a špiců se omlouvám, o vás dozajista nemluvím). Trvalo mi rok nevidět za těma obrovskýma hnědýma očima malé bezbranné zvířátko. Naučit se psa chápat jako zvíře není tak docela snadné, protože člověk má tendenci říkat si "já se nudím", a ne jen "nuda". Takže..fajn film, pejsci krásní. Naivní, ubrečené, úsměvné. Jen celý ten úvod byl zbytečně natažený, a asi by se mi více líbilo, kdyby tam těch reinkarnací bylo více. To byla alespoň legrace :) A 80% dávám už jen za to, jak tady všichni jako největší hrdinové blijou, jak se jich to emocionálně nedotklo, jak špatný film to byl, a vlastně na něj koukali jen proto, aby dokázali, jací tvrďáci jsou :D Epic ()

Mishqo

70% ... Bolo vopred jasné, že tento film bude za každú cenu útočiť na ľudské emócie, ale čo ma potom, keď to väčšinou fungovalo. Nie je to žiadny majstrštyk ale dušu zaručene pohladí. A som rád, že škandál s týraním na natáčaní bol vyvrátený. ()

Fakipics

Existuje plno dojáků, které působí smutně, ale mé oční břímě, zůstává netknuté, jako můj úd ve 14ti letech. Ovšem, když obsadíte film, kde umírá pes, nedokážu být silný, tak jako Bob Ross, když maloval svůj obrázek. ()

sskrblik

Hallströmovi psohlavci vybafli celkem netradičním příběhem a já jsem celý vzrušený vrtěl ocáskem a sledoval ubíhající děj a čmuchal jestli to režisér náhodou nevymňaukne. Nu a vida, není to každý pes jiná ves jak se mohlo zpočátku zdát. Vcelku je to psina a dává to smysl jako obojek na krku nezbedného jezevčíka. Příběhem z nás chce vydolovat Švéd psí očiska a dokazuje sám o sobě, že není žádný studený psí čumák - ba naopak. Nebyl to nejlepší psí film, který jsem kdy viděl, ale určitě patřil k těm lepčejším. ()

fefee

Ano psíci boli rozkošný, určite si zaujatý psíčkari prídu na svoje ale celkový dojem filmu strašne presladený, patetický a detský, ten príbeh mi skrátka nesadol. Oproti takému Hačikó sa to nedá ani zrovnať. ()

Sany33

Lasse Hallstrom je špecialista na Feel Good filmy. Veď si iba spomeňme na Hačika, ktorý nám rozdráždil naše slzné kanáliky skoro po dobu celej stopáže. Pri Psom Poslaní sa toho až tak moc obávať nemusíme. Srdcervúcich scén je tu síce hneď niekoľko ale sú veľmi dobre dávkované počas celého filmu. Príbeh sa točí okolo reinkarnácie psieho pána do niekoľkých tiel aby v konečnom dôsledku a niekoľkých životoch pochopil kde mu je najlepšie. V podstate ide o veľmi dobre natočený rodinný film, ktorý dáva aj odkaz aj emóciu a to prostredníctvom psieho hrdinu čo hodnotím veľmi kladne. 92% ()

mirec88

Nádherný príbeh s krásnymi rôznymi psími životmi, ktorý je trošku rozkúskovaný, ale na záver to doklapne a tie úžasné srdcervúce emócie, ktoré prináša sú fakt úžasné, neraz som mal slzy v očiach. Aj manželke sa tento film veľmi páčil a keďže psíka máme aj my, pridávam 5. hviezdičku. ()

Ravi

Hezký a milý filmový zážitek postavený na skvělém nápadu, kdy se duše psa převtěluje do mnoha psích životů a v každém zažije něco jiného. Moc hezký příběh, který nesklouzne ke klasickým ubuleným trapnostem amerických patlanic podobného ražení. Pohladí po duši, doporučuji. 70% = 4-/5 ()

Autogram

Červená knižnica pre psov. Alebo aj pre milovníkov psov, ale vkusne natočená, citlivejšej duši môžu aj slzy vyhŕknuť. Reinkarnácia u psov môže byť ešte zábavnejšia ako u ľudí, a tá kombinácia žánrov by mala uspokojiť asi úplne každého. Každého, pokiaľ prehltne aj presladený záver, ktorý sa dal tušiť už od začiatku. –––– Som unavený. Musím si oddýchnuť. –––– Je to tu, ideme na to. Môžu sa začať oblizovať. ()

KASUGI

To, co se zprvu jevilo jako klasická rodiná srajda o pejskovi, který dělá neplechu (čti bordel na facku), se po té přehouplo na dojemné drama o psím životě. Kdo má rád psy, tomu i slzička ukápne. Dotáhnout to finále a bylo by to na plný počet a jistotu dalšího shlédnutí. I dvojka stojí za podívání. Sice už se v mnoha ohledech opakuje, ale je to přímé pokračování, jehož konec také dojme. A pejsci nejsou počítačoví, bohudík. ()

jefff

Doufal jsem v něco lepšího než citové vydírání, ve kterém si Hallström vzal za rukojmí jistotu v podobě opakovaného umírání mazlíčků. Natočeno je to spíš průměrně, film má sice pěkné scény, ale zejména konec působí plytce a nedotaženě. Šlo z toho vykřesat víc, ale film je to zase pěkný, to ne že ne. ()

Tejkina

Strašně krásný a dojemný film! Mě jako milovnici psů naprosto dostal.. Vtipné scény, (které byly výborné a vážně zábavné) se střídaly s těmi smutnými, u kterých plakala polovina kina. Pro milovníky psů povinnost, ale je to moc hezký rodinný film, který se určitě bude líbit i těm, na které doma žádný čtyřnohý kamarád nečeká. :) ()

coscarelli

Prilis vesely pocin na slzopud, dojme (drama-sceny fajn, natocene k pokuku) ,ale neroztrha a kedze ma decentne tempo, tak neuspi a bavi az do konca. Klasika obita klisoidnymi latami, "nasucho" zrezirovana, ale za to ma srdce a zaujimavy myslienkovy pochod. Haviky su taktiez fajn, takze smelo do toho. Film, ktory steka, ale nehryzie. ()

LexBarker

Tak tímto filmem jsem se nechal citově vydírat rád... Coby pejskař jsem na podobný snímek čekal dlouho, nakonec jsem se dočkal kvalitního, rozumně dlouhého filmu o vztahu těch skvělých, věrných tvorů k nám lidem a rozhodně jsem nelitoval. Příběh se rozvíjí pozvolna, nechybí v něm silné scény a nakonec se kruh uzavře tím nejlepším možným způsobem, který tady pochopitelně nebudu prozrazovat. Děkuji Lasse, čekám na Tvůj další skvělý příběh. ()

PF 2018

PF 2018